ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kakha Kaladze
Autor Wiadomość
Baresi89 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 20, 2006 20:29   

Kaladze to swietny zawodnik moim zdaniempowinien dostac miejsce w pierwszym skladzie nawet pod obecnośc Maldiniego. Kaladze imponuje mi swoja forma po takiej tragedi jaka nie dawno przezyl jestw bardzo dobrej formie, godnie zastepuje Maldiniego a nie jest to latwa sprawa gdy masz zastapic taka legende, gwiazde i do tego jeszcze ta tragedia. Moim zdaniem naprawde dobrze sobie radzi. Ogolnie Kaladze to dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, nie jest boiskowym cwaniakiem zawsze gra rozwarznie i spokojnie. Nie ma co jest swietny

Ci facciamo i chilometri
superiamo gli ostacoli
col Diavolo
in fondo al cuor!!!!!
:diavolo: :devil:

malutki 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 28, 2007 22:20   

To odświeżyłem kotleta :)

Niezmiernie się ucieszyłem z powodu tego, co dzisiaj przeczytałem. A mianowicie chodzi mi o deklarację, którą złożył Gruzin. Uważam go za niezwykle solidnego środkowego obrońcę, dla mnie jeśli tylko nie trapią go kontuzje, jest klasą światową. Nie jest talentem czystej wody, jak Nesta, nie gra równie elegancko jak Nesta czy Maldini, ale jest solidny i gdy widzę go na środku obrony, jestem spokojny. Oczywiście nie mówię o jego dyspozycji podczas urazów, czy gdy nie jest w stu procentach zdrowy. Jeśli jednak zdrowie dopisuje mu w pełni, zasługuje moim zdaniem na grę w pierwszym składzie, wraz z Nestą. Naturalnym jest, że Maldini będzie grał coraz mniej i właśnie wtedy widzę Gruzina w pierwszym składzie. Umie wyprowadzić piłkę, pociągnąć grę kiedy trzeba, jest twardy i silny, dobrze gra w powietrzu. Darzę go niezwykłą sympatią \o/ (chyba widać ;) )

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:46   

Dobrze że Kaladze podpisał nowy kontrakt :forzamilan: ale wolał bym na jego miejsce kogoś innego!!!(bo jak na razie chyba Kaladze nie bendzie grał w pierwszym składzie) :forzamilan:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:54   

Bahyr napisał/a:
Dobrze że Kaladze podpisał nowy kontrakt....wolał bym na jego miejsce kogoś innego

a to czasem sie nie wyklucza?

dobrze, ze zostaje....jak powroci do formy jak sprzed roku to bedzie znow z Nesta nie do przejscia :)

myhalek_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 18:43   

Powiem krotko Forza Kaladze super ze zostaje po co oddawac super obronce :toast:

Milu78 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 24, 2008 22:33   

Coraz bardziej martwi mnie postawa Kaladze. Szczerze powiedziawszy myslalem, oczywiscie jeslli beda zdrowi, ze ta para Kacha - Nesta bedzie nie do ruszenia. A tu wychodzi na to, ze bedzie potrzeba szukac partnera dla Sandro. Miejmy nadzieje, ze bedzie to Senderos. Bonera ciagle mnie nie przekonuje natomiast el Capitano widze jedynie jako zmiennika w trakcie sezonu :roll: .

beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 20:34   

2 gole samobojcze w reprezie /o\

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 21:03   

Mogę mu tylko podziękować za trzy punkty dla Italii. I tyle.
Nie będzie docinków, bo zwyczajnie szkoda mi tego piłkarza. Jego reprezentacja walczyła jak równy z równym z Mistrzami Świata, a on sam grał niezły mecz. Żal było patrzeć jak krył twarz w dłoniach.

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 22:06   

No to już mamy następcę Kaki :D a jest nim sam Kaha :D szaleństwo :piwo:

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 23:25   

Szkoda chłopa, wolałbym żeby inny Gruzin tego dokonał. No ale wygrana Włochów jest ważniejsza niż renoma i samopoczucie Kaladze. Teraz nowego wymiaru nabierają jego słowa, że chce konkurować z Nestą i Silvą.

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 08:06   

Na całe szczęście Leo widzi go bardziej na lewej niż na środku. Ze skrzydła ciężej będzie mu strzelać ;)

Marco7 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 11:30   

Naprawdę szkoda go. Widać jak mocno przeżywał ten mecz oraz fakt, że w tak nieszczęśliwy sposób go zawalił. Bramki przedniej urody, coś a la Mrowiec w meczu z Wisłą, co jeszcze bardziej dopełnia tragedii Kachabera.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 11:57   

pionka napisał/a:
Na całe szczęście Leo widzi go bardziej na lewej niż na środku. Ze skrzydła ciężej będzie mu strzelać ;)

Nie Leo, tylko Galliani. Leo chciał po prostu nowego bocznego obrońce. No to Galliani mu znalazł. I to jakiego bramkostrzelnego!! Leo na pewno jest zadowolony.

Soja 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 14:38   

Piękne dwie bramki, szczególnie ta pierwsza z gatunku "stadiony świata" :rotfl2:

A tak na poważnie, to mimo że nigdy nie byłem specjalnym zwolennikiem talentu Gruzina(nawet gdy spisywał się bardzo dobrze w duecie z Nestą to twierdziłem, że 75% siły tego duetu stanowi Włoch), zrobiło mi się go żal.
Historie z porwaniami, kontuzje, teraz te samobóje...to nawet nie pech tylko pasmo nieszczęść. Można zawalić mecz, być winnym bramek przeciwnika, ale rzadko się zdarza, że obrońca strzeli dwa samobóje, w dodatku pognębiające walczący z zaangażowaniem zespół...
Tak czy siak mam bardzo poważne wątpliwości, czy Milan będzie miał jeszcze kiedyś większy pożytek z dziadziejącego w ekspresowym tempie Gruzina :dunno:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 18:02   

dobre dobre, tuz po proklamowaniu Kaladze jako nowego krola lewej strony defensywy, ten w 1 meczu wali 2 samoboje :D

zawsze lubilem goscia, ale od czasu 1 udanego sezonu z Nesta na srodku gra albo naprawde slabo albo sie leczy. szkoda, ze nie odszedl w lecie, budzet by sie odciazyl, bo zarzad leka reka najwiekszemu talentowi gruzinskiej pilki sypnal 3 banki. Bonera sie prezentowal solidniej, szkoda tylko, ze ma jakas dziure w nodze od pol roku.

ale coz, powodzenia dla Gruzina na lewej obronie, wygryzc Marka Dramata to nie sztuka. moze tam sie przyda, kiedys (kiedy?) byl tam calkiem niezly.

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 24, 2010 22:01   

Z tego co mnie zainteresowało z dzisiejszego wywiadu to to, że Kaladze po 10 latach spędzonych we Włoszech nie umie się posługiwać tym językiem. Ewentualnie jego prawnik próbował w głupi sposób wytłumaczyć słowa Kaladze, o tym że jest mu źle i chce konkretów co z nim będzie. No chyba, że w szatni po angielsku gadają to w jakiś sposób bym go zrozumiał.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 09:14   

Pewnie reszta miała obowiązkowe lekcje gruzińskiego :D Carlo przez to zaniedbał angielski i później musiał nadrabiać zapominając o Milanie ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 14:41   

Mnie przeraził fragment: Kaldze myśli o zakończeniu kariery w Milanie, może nawet w 2014 roku. Wizja perwersyjnego masochizmu przez kolejne 4 lata? Nie dziękuję ;) Ktoś mu powinien grzecznie, acz stanowczo, zasugerować, że odrzucanie lekkomyślnie takich ofert jak ta z Zenitu to niepotrzebna lekkomyślność, wszak siedzenie na trybunach przez kolejny rok nie polepszy nijak jego sytuacji, a może wpłynąć negatywnie na ilość fajnych ofert.

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 17:14   

carlos - ale ilość pieniążków jakie wpłyną na konto będzie dużo wyższa w grzaniu ławy w Milanie. Myślę, że on jest jak Dida, w pewnym momencie ktoś przesadził i dostał za dobry kontrakt i teraz wcale nie chce z tego rezygnować. Dobrze wie, że już cienki z niego grajek, a gdzie będzie miał lepiej jak nie tutaj.

Silvia Inverse 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 17:28   

carlos napisał/a:
Ktoś mu powinien grzecznie, acz stanowczo, zasugerować, że odrzucanie lekkomyślnie takich ofert jak ta z Zenitu to niepotrzebna lekkomyślność, wszak siedzenie na trybunach przez kolejny rok nie polepszy nijak jego sytuacji, a może wpłynąć negatywnie na ilość fajnych ofert.

Może macie rację, ale nie traktujmy człowieka, jak przedmiotu... :kij: Nie powinniśmy zapominać ile zrobił dla Milanu. Jedyne, co według mnie możnaby mu powiedzieć to to, żeby przyspieszył zakończenie kariery, bo przecież Leonardo nie widzi go w składzie, albo obniżyć mu drastycznie pensję za nieróbstwo :wink: Wysyłać go od razu do straszliwej Rosji... Musiał Ci, uż.Carlos, nieźle podpaść :D A jeśli chodzi o to, że moglibyśmy na nim zarobić to powiem tylko, że pieniądze nie są najważniejsze na świecie (niemniej są ważne :ok: ).
aż się otworzą źrenice okien"...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 18:38   

Silvia Inverse napisał/a:
Może macie rację, ale nie traktujmy człowieka, jak przedmiotu...
Jakiego przedmiotu? Całe szczęście kontrakt ma podpisany tylko do 2011 roku więc ten 2014 jest na szczęście z gatunku s-f. Ty proponujesz:
Jedyne, co według mnie możnaby mu powiedzieć to to, żeby przyspieszył zakończenie kariery
O! i pomysł mi się podoba, pod koniec maja powinien go odwiedzić Galiani i oznajmić, że wzruszyła go chęć zakończenia kariery w naszych barwach, więc zorganizował mu niespodziankę - mecz pożegnalny pod koniec sierpnia 2010. Oczywiście powinien dodać, że istnieje możliwość wypełnienia kontraktu i rozegrania tego meczu w 2011, ale byłoby to nieodpowiednie bo Milan stawia na młodych, a taki mecz dla kogoś kto każde spotkanie sezonu 2010/2011 oglądałby z trybun miałoby dużo mniejszy kaliber emocjonalny.
Bo tak szczerze to mam dość już robienia z Milanu ostoi dla wypalonych piłkarzy, Ibrahima Ba jeszcze potrafię zrozumieć, był tylko figurantem o niewielkiej pensji, ale Dida i Kaladze to już delikatna przesada. Całe szczęście Emerson zachował się jak piłkarz, a nie ex-piłkarz.
Nie powinniśmy zapominać ile zrobił dla Milanu
Jasne. Kaladze wielkim (no, powiedzmy) zawodnikiem był i basta. Był. Czas przeszły dokonany. Podziękować i się pożegnać. Jakoś tak się teraz porobiło, że ta pamięć i wdzięczność ma działać w jedną stronę, a warto przypomnieć przykłady odwrotne. Redondo miał ochotę zrezygnować z pensji w okresie gdy był kontuzjowany, wg niego po prostu na nią nie zasłużył. Jeden z graczy Athletic Bilbao (J. Etxeberria) zagrał ostatni sezon dla swojego klubu za darmo. Można? Można.
Wysyłać go od razu do straszliwej Rosji... Musiał Ci, uż.Carlos, nieźle podpaść :D
Ja nie wiem co ma być takiego strasznego w tej Rosji, ba, Sankt Petersburg to wg wielu jedno z najładniejszych miast świata, prawdziwa perła, wynagrodzenie też z pewnością byłoby odpowiednie, ambicje sportowe można zachować bo grałby w silnej lidze, a i co niezmiernie ważne prawdopodobnie nie miałby Kaladze problemów językowych. Dalej myślisz, że mi czymś podpadł? Przecież ja dla niego byłbym bramy raju skłonny otworzyć ;)
A jeśli chodzi o to, że moglibyśmy na nim zarobić to powiem tylko, że pieniądze nie są najważniejsze na świecie (niemniej są ważne :ok:
Pal licho zarobek, ważne żeby się pijawka odessała..

Silvia Inverse 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 21:35   

carlos napisał/a:
Całe szczęście kontrakt ma podpisany tylko do 2011 roku więc ten 2014 jest na szczęście z gatunku s-f.

carlos napisał/a:
Pal licho zarobek, ważne żeby się pijawka odessała..

No widzisz, więc problemu nie ma. Jak będzie tak bardzo chciał zakończyć karierę dopiero w 2014 roku, to zaproponuje się mu kontrakt, opiewający na małą sumę i okaże się, czy chce zostać w Milanie z powodu pieniędzy, czy po prostu dlatego, że nie chce opuszczać tego klubu.
carlos napisał/a:
Dalej myślisz, że mi czymś podpadł?

Hmmm... Tak. :wink: Pamiętaj, że to Gruzin. Po drugie mnie osobiście odrzuca w Rosji fakt, że politycy mieszają ludziom w głowach, nie będe tłumaczyła dokładniej bo to nie jest odpowiedni temat, na takie rozmyślania. A po trzecie, jest tam zimno, a Włochy to taki słoneczny kraj... Sama bym tam z chęcią kiedyś zamieszkała. :) To, że miasto jest piękne to nie jest żaden argument. Na dodatek wątpie, żeby grał w pierwszym składzie w proponowanych mu zespołach. Ambicje zatem nie będą zaspokojone.
carlos napisał/a:
Redondo miał ochotę zrezygnować z pensji w okresie gdy był kontuzjowany, wg niego po prostu na nią nie zasłużył. Jeden z graczy Athletic Bilbao (J. Etxeberria) zagrał ostatni sezon dla swojego klubu za darmo. Można? Można.

Nie wszyscy są tacy szlachetni. Co zrobić... Facet podpisał kontrakt, zgodzono się na warunki, więc nie uważa, że to problem, że zarabia tyle i nie gra. Przecież on chce, a to Leonardo go nie wybiera. Pieniądze to słaba strona natury człowieka - wielka pokusa, której najwyraźniej nie potrafi sprostać.
Ale ogólnie przyznaję ci rację. Nie ma sensu patrzeć na sentymenty. Kosztuje nas zbyt wiele i musi na to zwracać uwagę planując swoją dalszą przyszłość w Milanie. Jak go kocha to powinien zrozumieć sytuację. :ok:
aż się otworzą źrenice okien"...

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 30, 2010 13:46   

3,2 mln odszkodowania? To ile on zarabia? Zawsze mi się wydawało, że Kaladze był tylko dlatego, że Szewa został puszczony do nas taniej. Dlatego chyba rok później kupiliśmy jego tez za okrąglejszą sumkę, może jakaś transakcja wiązana się odbyła - dostaniecie Andrzeja jak kupicie tez mały bonus :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 13:56   

Widać tyle miał dostać do zakończenia kontraktu. Bezsens jakiś. Czy on ma paszport UE? Jeśli ma, trzeba było go zostawić, pozwolić trenować i pod żadnym pozorem nie dopuszczać nawet w pobliże meczowej 18stki. Ciekawe ile wtedy otrzymałby ofert. Gość jak dla mnie przekreślił to wszystko co zrobił w Milanie pozytywnego.
Bye, bye Kacha.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 30, 2010 14:09   

ozzy69, to raczej nie była transakcja łączona tylko dokupili Andrzejowi kolegę, który później okazał się niezłym wzmocnieniem.
3,2 mln € to jakaś kpina i mam nadzieję, że plotka, więc nie ma się póki co napinać.
faktycznie lepiej w takiej sytacji go zostawić, zabrać Audi i robić sztuczny tłok na trybunach :rotfl:

Odpowiedz do tematu