ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bundesliga 2004/05
Autor Wiadomość
Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2004 17:00   

Dzisiaj startuje nowy sezon w Bundeslidze. Jak co roku w skladach jest troszke Polakow (dokladnie chyba 15) ale zapewne regularnie bedzie grac jedynie garstka. Pewniakami powinni byc Krzynowek, Zdebek i Hajto, co do reszty zobaczymy. Jak co roku faworytem jest Bayern ale licze ze ktos znow pomiesza bawarczykom szyki i tytulu nie zdobeda.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2004 20:40   

Przed sezonem wzmocnił sie tylko Bayern. Reszta zespołów co najwyżej uzupełniła kadre. W tej sytuacji każde inne rozwiązanie jak mistrzostwo dla Bayernu będzie sensacją.

RASI 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 06, 2004 20:50   

rossonero napisał/a:
Przed sezonem wzmocnił sie tylko Bayern. Reszta zespołów co najwyżej uzupełniła kadre. W tej sytuacji każde inne rozwiązanie jak mistrzostwo dla Bayernu będzie sensacją.

hmmm... a możesz powiedziec coś wiecej o tych wzmocnieniach Bayernu ??
Nie ukrywam, że darze Bawarczyków olbrzymią niechęcią i licze iż wypadną jeszcze gorzej niz rok temu :) . Szanse na to upatruje w Werderze, VfB Stuttgart, Borussi Dortmund i Schalke 04 :)

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2004 21:31   

RASI Bayern swoim zwyczajem stara sie oslabic swoich najwiekszych rywali w walce o tytul. Efektem tego jest zakup Fringsa z Dortmundu oraz Brazylijczyka Lucio z Leverkusen. Inauguracja Bundesligi nie wypada na razie okazale. Zrypalo sie wszystko Niemcom transmitujacym poczatek ligi i mecz Brema-Schalke zaczal sie z ponad godzinnym opoznieniem.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 07, 2004 09:35   

Bayern poza Lucio i Fringsem kupił jeszcze Goerlitza z TSV i Irańczyka Hashemiana z Bochum. Wydał na tych czterech piłkarzy niewiele mniej, niż cała reszta w sumie.
Co do rywali Bayernu. Na Dortmund nie liczyłbym. Klub ma problemy finansowe i niedługo będzie pewnie musiał pozbyć się Rosickiego albo Kollera. Z Werderu do Schalke odszedł Ailton a na jego miejsce przyszedł Klose. Uważam jednak, że Ailton jest lepszy. Wygląda więc na to, że z Bayernem spróbują nawiązać walke Werder, Schalke i być może Stuttgart. A czarnym koniem wg mnie może okazać się Borussia Moenchengladbach.

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 08, 2004 12:33   

Rasi ja bym jednak nie upatrywal Borusii Dortmund w roli faworyta. Werder tez mi nie pasuje, moi zdaniem to nie jest druzyna, ktora moze powalczyc drugi rok z rzedu. Owszem moga cos namieszac, ale na mistrzostwo nie maja szans. Co do Baernu to faktycznie jeden z moich faworytow. Dodalbym do tego jeszcze druzyne Schalke. Cos czuje, ze ta ekipa w tym sezonie ma duze szanse na powalczenie. Stuttgart pewnie konsekwentnie bedzie zmierzac po tytul, ale obawiam sie, ze zabraknie im sil w koncowce.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 09, 2004 20:46   

w tym sezonie nie powinno byc niespodzianki i Bayern zapewne zgarnie tytul. po sprowadzeniu Fringsa, Lucio i Hashemiana ich sklad stal sie jeszcze bardziej konkurencyjny i jesli nie wydarzy sie nic niespodziewanego Bayern spokojnie powinien wygrac lige. co do glownych rywali w walce o tytul to mam nadzieje, ze taka druzyna bedzie Leverkusen z Krzynowkiem w skladzie. Schalke pomimo wzmocnien po raz kolejny zawiedzie, Werder moze namieszac, Borussia i Hertha pewnie znowu beda graly w kratke. moze czarnym koniem rozgrywek bedzie Nuernberg?

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 10, 2004 11:47   

Chciałbym, żeby wreszcie (znowu) Hertha grała na miarę oczekiwań i możliwości. Wichniar błyszczał w sparingach, a w lidze gola nie strzelił. Jednak w tym sezonie powinien wreszcie grać na miarę swoich możliwości. Ciekawi mnie postawa Norymbergi z polską obroną. Cieszy mnie powrót do wysokiej formy Sebastiana Deislera, którym podobno jakiś czas temu (za czasów gry w Hercie) interesował się Milan. Kandydatami do spadku, moim zdaniem, będą Freiburg i Mainz.

Bartek O 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 11, 2004 10:53   

Nie przepadam ze Bayernem i w ogóle za Bundelsigą ale wydaje mi się że każde inne rozwiązanie niż tytuł dla Bawarczyków będzie duża niespodzianką.Bayern ma w tej chwili zdecydowanie najmocniejszy zespół w lidze.Respekt u mnie budzi przede wszystkim ich druga linia w składzie:Ballack,Ze Roberto,Deisler(w sparingach podobno grał wyśmienicie),Frings,Schweinsteiger.
Po cichutku liczę na Leverkusen ze względu na Jacka Krzynówka.Mam nadzieję ,że Jacek będzie grał w wyjściowej 11 a wtedy będą mieli tam z niego ogromną pociechę.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 15, 2004 19:59   

wyglada na to, ze w tym tygodniu Krzynowek wywalczyl sobie na stale miejsce w pierwszej jedenastce Bayeru. najpierw swietnie zagral drugie 45min w meczu eliminacyjnym do LM (2 asysty, do tego ladny strzal w poprzeczke), dzisiaj dobrze wypadl w spotkaniu z Bochum (asysta). najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu Ailton jak narazie kompletnie zagubiony w Schalke, nie wiem czy zrobil dobrze odchadzac z Werderu, ktory zaczal swietnie ten sezon i jesli tak dalej pojdzie to znow ma szanse na sukces. warto tez wspomniec, ze asyste w ostatniej kolejce zaliczyl byly pilkarz Lecha Bartosz Bosacki :)

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 29, 2004 11:49   

Murowany wg. wszystikich kandydat do mistrzostwa - Bayern Monachium - poległ z kretesem w Leverkusen. Jak na razie dobrze spisuje się mistrz - Werder - mimo osłabień w składzie.

pzdr,

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sie 31, 2004 22:14   

tak jak sie spodziewalem Schalke pomimo powaznego wzmocnienia skladu gra rownie przecietnie co w poprzednim sezonie. ich najwieksza gwiazda Ailton gdzies zatracil swoje walory, ktorymi imponowal grajac w Werderze. jestem natomiast zaskoczony slaba postawa Bayernu, wydawalo mi sie ze tym razem nie beda mieli sobie rownych w lidze, a tu taka klapa na poczatku sezonu. ostatnia porazke poniesli zasluzenie i co cieszy wklad w sukces druzyny z Leverkusen mial Krzynowek. szkoda, ze z gry w reprezentacji zrezygnowal Zdebel, w tym sezonie radzi sobie niezle, w ostatnim spotkaniu zdobyl bramke i jego forma powinna ciagle rosnac. teraz pozostalo tylko czekac kiedy wreszcie przelamie sie Wichniarek :/

inv 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2004 23:40   

tak, bayern sie skompromitowal (i wcale nie smuce sie z tego powodu), 4:1 o ile pamietam w meczu z Leverkusen.

Zawodnicy BM nie istnieli na boisku, ta bramka ballaca w koncowce wcale nie uratowala honoru jego druzynie.

Po spektakularnych transferach w Bundeslidze pierwsze mecze pokazuja ze jeszcze nie wszyscy zgrali sie ze swoimi nowymi druzynami (no krzynowek sie pienie wkomponowal), wiec poczekajmy jeszcze troche aby ocenic kto zrobil dobrze a kto zle przechodzac do danego zespolu

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 13, 2004 21:19   

temat nieco zakurzony, widac ze niewiele osob interesuje sie wydarzeniami na boiskach naszych zachodnich sasiadow :wink: tymczasem rywalizacja w Bundeslidze staje sie coraz ciekawsza. wszystko wskazuje na to, iz Kosowski na dluzszy czas wywalczyl sobie miejsce w podstawowym skladzie Kaiserslautern. w dzisiejszym spotkaniu z Borussia Dortmund zostal nawet wybrany pilkarzem meczu. Krzynowek mimo, iz tym razem zagral co najwyzej poprawnie mial i tak duzy wklad w remis Bayeru w wyjazdowym spotkaniu z Werderem (2:2, dwie asysty Polaka). przerwana zostala passa Schalke, ktore po wygraniu szesciu spotkan ligowych z rzedu musialo uznac wyzszosc Herthy Berlin spisujacej sie jak dotad bardzo przecietnie. na uwage zasluguje rowniez wysokie zwyciestwo lidera VFL Wolfsburg (bez D'Alessandro) nad innym kandydatem do tytulu VFB Stuttgart. jak na razie na duze slowa uznania obok ekipy z Wolfsburga zasluguje beniaminek z Mainz. typowany na glownego kandydata do spadku spisuje sie calkiem dobrze okupujac dziewiate miejsce w tabeli (bez porazki na wlasnym boisku).

na sam koniec chcialem dodac kilka slow o Berbatowie. w chwili obecnej jest chyba najlepszym, a jesli nie najlepszym to jednym z najlepszych napastnikow biegajacych po niemieckich boiskach. jestem pod wielkim wrazeniem jego gry. przez ostatnie lata dojrzal pilkarsko stajac sie postrachem wszystkich bramkarzy i obroncow w Niemczech. jesli dalej bedzie sie prezentowal tak jak do tej pory to juz niedlugo jakis wielki klub sie po niego zglosi. i moze niektorym wyda sie to dziwne, ale ja chetnie widzialbym Bulgara w naszych barwach ;)

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 15, 2004 18:29   

Kto się nie interesuje, ten sie nie interesuje :P Niemiecka liga jest 10 razy ciekawsza od gry ich reprezentacji, ale do wloskiej i tak sie nie umywa :) Co do Kosowskiego, to jeszcze zobaczymy, ale widac, ze jest na dobrej drodze. Reprezentacji bardziej przydatny jest Kosa w formie, nawet na prawą stronę (bo kto tam ma grac? :-| ). A jeśli o Krzynówka chodzi, nie zgodze sie, ze zagral "co najwyzej poprawnie". I nie opieram sie tu na nocie z "Kickera", czy na fakcie, ze znalazl sie w 11-tce kolejki. Nie mial w tym meczu zbyt wielu pilek, a kiedy juz je dostawal to robil z nimi co trzeba -dwie niesamowite szarze: jedna, srodkiem, spod wlasnej bramki pod pole karne przeciwnika, po ktorej padl gol, druga - kiedy jednak nie opanowal pilki i obronca wszedl w niego brutalnie. Po tej sytuacji Jacek jednak zaczal odstawiac noge i zastanawiam sie czemu nie zostal zmieniony.
suchy napisał/a:
i moze niektorym wyda sie to dziwne, ale ja chetnie widzialbym Bulgara w naszych barwach ;)
Już go widzisz :wink:

milekbos 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 19, 2004 20:37   W tej lidze najbardziej lubię Bayern-i niech wygrywają

Bayern i Bayer The best

Deni 
Ajaxista

Wysłany: Wto Lis 23, 2004 00:42   

Bayern to jest żeczywiście The Best ale Leverkusen gra przeciętnie juz został uznany Janosikiem Bundesligi 2004/2005.Co do Kosowskiego to może oszczędze złosliwości :-D powiem jedynie że Kaiserslautern to klub na miare Kamila .

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 22, 2005 18:27   

No i ruszyła po przerwie zimowej Bundesliga :) W meczu na szczycie Schalke pokonało Werder Brema 2-1 ( m.in. po bramce Ailtona ) . Miła niespodzianke sprawiła Borussia ktora wygrała 2-1 a swoja bramke w debiucie strzelil nie kto inny jak Ebi Smolarek :) . W innych meczach wygrywali faworyci

dezali 
Administrator

Wysłany: Sob Sty 22, 2005 18:29   

oby nie byly to mile zlego poczatki, jak to czesto ma miejscu u polskich pilkarzy. przykladem moze byc chocby niedzielan

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 22, 2005 21:04   

Mi sie osobiscie wydaje ze Smolarek moze stac sie wiodaca postacia ekipy z Dortmundu. Facet ma leb do grania i ma jeden bardzo wazny atut - jest zawodnikiem uniwersalnym mogacym grac na wielu pozycjach co znacznie ulatwia mu zycie na boisku. Dopoki trenerem Borussi bedzie van Maarwajk (chyba tak to sie pisze) to Ebi bedzie mial wspomaganie w jego osobie bo to zapewne dzieki jego rekomendacji trafil na Westfalenstadion. Poza tym Ebi ma pilkarskie geny po ojcu ktory rowniez ksztaltowal jego kariere od dziecka. Pewnie niewielu forumowiczow pamieta grajacego Wlodka Smolarka - ja pamietam i mysle ze Ebi bedzie co najmniej tak dobry jak ojciec a moze i jeszcze lepszy.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 22, 2005 21:59   

zgadzam sie z wypowiedzia Mike'a Milanisty. Smolarek byl jednym z ulubiencow van Maarwijka kiedy ten prowadzil Feyenoord. od momentu kiedy Holenderski szkoleniowiec pojawil sie w Dortmundzie mial bardzo duzy problem z zestawieniem jedenastki. wielokrotnie musial siegac po amatorow gdyz najlepsi zawodnicy wciaz leczyli kontuzje. teraz jest nie inaczej, kontuzjowany jest miedzy innymi Ewerthon. dlatego uwazam, ze decyzja o wypozyczeniu Smolarka byla dobrym posunieciem. Polak bedzie chcial udowodnic Gullitowi, iz ten popelnil blad rezygnujac z jego uslug. a majac za trenera van Maarwijka bedzie mu o to zdecydowanie latwiej. sadze, ze Ebi wykorzysta swoja szanse i powoli zacznie podbijac Bundeslige ;)

wywiad ze Smolarkiem:
http://www.borussia-dortm...4%EC_l%EE%8C%9B

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 23, 2005 11:51   

Występ i gol. Wielkie brawa dla Ebiego. A jeszcze niedawno nie było to takie pewne, czy Polak wystąpi w pierwszej kolejce rundy rewanżowej. Myślę, że jeśli nie przyplączą mu się jakieś kłopoty zdrowotne, to powininen być gwiazdą swojej drużyny, a na pewno czołową postacią. Jeśli się pokaże z jak najlepszej strony, to może już nie wróci do Feynoordu, a trafi do lepszej drużyny niż wspomniany Feyenoord i Borussia.

Wiesio 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 23, 2005 11:54   

Brawa dla Ebiego to prawda. Chłopak ma talent tylko czasami brak mu techniki trzeba przyznać, ale w końcu jest młodym i niedoświadczonym piłkarzem. Za 2 lata bedzie znakomi tym piłkarzem (mam nadzieję), a jak nie to sie zastrzele.

Mati_91 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 23, 2005 17:26   

Tak,tak Gratulacja dla Ebiego.Ten Ruud Gulit był głupi wypożyczając go do Borusii...

bel 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 24, 2005 12:44   

a teraz pomarzmy, w przyszłym roku(oczywiście w roli zmienników)Ebi na prawej flance,a z lewej Krzynów:Doczywiście w barwach ACM

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi