ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NHL
Autor Wiadomość
Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 30, 2004 22:49   

W zasadzie z wszystkim się zgadzam, poza tym, że mecz trwał 3 tercje, a nie 3 kwarty.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 31, 2004 00:26   

Generalnie zasada jest prosta, tercja jak sama nazwa wskazuje to 1/3 meczu ;) a kwarta jak nazwa wskazuje to 1/4 meczu ;P

A wracając do tematu, to dziś po raz pierwszy od niepamiętnych czasów oglądnąłem mecz hokeja w TV - finał pucharu Polski - Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim. Mecz był naprawdę godny finału, po pasjonującej walce wygrało Podhale (ku mojemu nieukrywanemu zadowoleniu) 5:4. Co ciekawe po 30 paru minutach gry Podhale prowadziło 3-0, natomiast niecałe 10 minut przed końcem prowadzenie objeła Unia 4-3. Mimo to fantastyczny zryw w końcówce pozwolił Podhalu jeszcze 2 razy pokonać reprezentacyjnego bramkarza - Jaworskiego.
Gratulacje dla hokeistów z Nowego Targu :) To już 2 puchar pod rząd! :brawo:

pzdr,

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 27, 2005 12:54   

No i nie doczekaliśmy się porozumienia na linii zawodnicy - działacze. Niestety, od kilkunastu dni pewny jest fakt, że NHL w tym sezonie nie wystartuje. Wielka szkoda. :evil: :-( Krzysztof Oliwa w jednym z wywiadów przyrównał to do tego, że dla Kanadyjczyków niewystartowanie NHL to jak dla Włochów rok bez Serie A. I jest w tym wiele prawdy. Wayne Gretzky wyraża obawy, czy dojdzie do porozumienia przed rozpoczęciem sezonu 2005-2006...

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 23, 2006 22:54   

co wy na to:
http://www.break.com/index/amazinghockeygoal.html
?

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 17:45   

Benek - a ja na to tak:

Kod:
Access denied by WebWasher DynaBLocator content category. The requested URL belongs to the following category: Erotica and Sex.

:lol:

Taki oto komentarz do strony, którą podałeś wyrzuciło moje proxy w pracy ;-)

Natomiast w temacie NHL słyszałem dziś, że Mario Lemieux ponownie ogłosił zakończenie kariery. Niestety jeden z największych gwiazd zawodowego hokeja po raz drugi musi odłożyć hokejowy kij. Ponownie górą choroba. Ja mimo, że przez wszystkie te lata nie kibicowałem "Pingwinom" i tym razem trzymam mocno zaciśnięte kciuki za Mario! Wracaj do zdrowie Super Mario :-)

pzdr,

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 21:50   

Lepiej było podać takiego linka: http://clip.break.com/dne...ghockeygoal.wmv
Teraz można sobie ściągnąć bramkę na kompa. Polecam, jest fenomenalna. Takie gole jak ten to prawdziwe delicje. :-D Cieszę się, że temat NHL został wreszcie reaktywowany. Szkoda mi Mario Lemieux. Polecam artykuł na temat tej żywej legendy: http://www.hokej24.pl/news.php?id=5303&lang=

rinho 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 16, 2006 19:28   

Kurczę, szkoda, że na Polsacie sport nie transmitująjuż NHL. POewnie mająuraz po lockoucie ;-) A jeszcze bardziej mi szkoda w tym sezonie Colorado :( Mój ulubiony klub, a wysprzedali się strasznie... nie tak ich uczyłem ja rozumiem ze Selanne mógł odejść, ale Forsberg ?! Przesadzili... Dobrze ze kapitana nie oddali...

A bramka - fajna mam ją na kompie :) za pierwszym razem jak oglądałem szczęka mi opadła zupełnie, za drugim razem zresztą też :-)

K 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 10:42   

Detroit Red Wings ! Ulubiona drużyna NHL, podoba mi się ich gra, grają efektownie, no i jest tam od początku, już ikona hokeja, mowa oczywiście o człowieku którego imie brzmi Steve Yzerman.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2008 09:31   

To i NHL może się uda tu wskrzesić ;)
Ja też uwielbiam Czerwone Skrzydła z Detrit :)
I niemal jak co sezon ostatnio są najlepsi w sezonie zasadniczym ;) Tylko mam nadzieje że w tym wygrają znów puchar ;) Mam nadzieję że Datsuk, Lindstrom i spółka dadzą radę ;)
Ja ich polubiłem za bardzo ładny znaczek ;) I grę w tym zespole Fedorova (nr 91) ;) No i są z Detroit jak moi ulubieni Pistons w NBA :)
Także Trzymam za nich kciuki :) Juz tylko Dallas im zostało do ogrania i będzie finał ;)

ACMF 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2008 10:05   

Moja ulubiona druzyna jest Buffalo Sabres.Kibicuje jej od finalu 1999 kiedy to przegrali z Dallas Stars 2:4.Moj zespol ani razu nie zdobyl pucharu Stanleya ale kilka razy bylo na prawde blisko.Praktycznie co sezon odchodza czolowi zawodnicy.W sezonie 2006/2007 byli najlepsza druzyna w rundzie zasadniczej ,natomiast w tym nawet nie zakwalifikowali sie do fazy Play off :/ W obecnym sezonie chcialbym obejrzec final Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins :) z Nba lubie Utah Jazz :)

Sulej 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2008 10:37   

Moja ulubiona drużyna do Colorado Avalanche.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2008 19:46   

ja tam najbardziej lubie NY Islanders :P chyba za to ze gral tam Czerkawski i najlepiej mu tam szlo :P

Rijo 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 15:44   

Luuudzie....!!!
Wypowiadać się, bo już półfinały, które są MEGA! Liczę teraz na Boston, grają naprawdę dobrze, myślę, że dadzą sobie radę z Flyersami(na razie 1-0, dziś noc - mecz). Odważyłem się nawet na nich postawić, że sięgną po Puchar Stanleya, ale do tego jeszcze daleka droga ;)

Ibra 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 02, 2012 20:28   

Temat dawno nie aktualizowany więc coś napisze po roku od ostatniego postu tu.Ciekawe czy są tutaj jeszcze fani hokeja?A tak na temat:Jak myślicie kto zdobędzie Puchar Stanleya?Ja myślę że Phoenix Coyotes i NY Rangers ma duże szanse ale w play-offach wszystko jest możliwe.Jeśli chodzi o to komu kibicuję to w NHL jestem fanem Detroit Red Wings i NY Islanders,jako że Kanada to jeden z najlepszych krajów w hokeja to sympatyzuję z Montreal Canadiens.Pozdrawiam.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 04, 2012 09:53   

Ja też jestem fanem Red Wings, a że już odpadli, to ... jakby mniej mnie puchar Stanleya interere ;)
Ale jeśli mam obstawiać to wybieram finał Devils vs Predators. (Nie powinno być "Aliens vs Predators"?)
I będę kibicował Diabłom ;)

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 08, 2014 19:59   

Dzisiaj startuje sezon 2014/2015, widzę tutaj raz na parę lat ktoś coś napisze to może w tym sezonie także jacyś fani hokeja się znajdą aby podyskutować. Dla mnie jest to dyscyplina #1, potem długo nic i piłka nożna, poza tym siedzę w tym trochę głębiej, więc bardzo chętnie z kimś pogadam. Bukmacherzy twierdzą, że po raz pierwszy od 1998 może się udać obronić trofeum obecnemu mistrzowi ligi (dla przypomnienia jest nim ekipa LA Kings), a czarnego konia upatrują w zespole z Columbus. Zgadzacie się, nie zgadzacie, jakieś przemyślenia przed pierwszym gwizdkiem?

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 08, 2014 21:56   

cortess,

Przerażasz mnie :rotfl:

Hornet 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 06:33   

Kiedyś się trochę interesowałem, bo lubiłem grać na kompie w NHL 2000,01,02,03,04. Czasy jak jeszcze grał M. Czerkawski w New York Islanders i K. Oliwa w Pittsburgh Penguins (wtedy mój ulubiony team) ;) Stare dzieje.

cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 13:26   

U mnie się zaczęło od IO w Nagano, a potem to już płytka z NHL'99 kręciła się w napędzie... Moje ulubione ekipy to Colorado Avalanche (odkąd mieli Forsberga, Roya czy Sakicia), San Jose Sharks (pamiętam dostałem kiedyś czapkę z daszkiem i tak ich polubiłem) oraz Toronto Maple Leafs (bo to hokej, Kanada, Toronto). Natomiast mimo świetnych zawodników w historii jak Fedorov, Kozlov, Hasek, Lidstrom czy Shanahan totalnie nie znoszę Detroit Red Wings...

Wracając to startu sezonu, wczoraj oglądałem SJS@LAK i coś mistrzom "nie pykło", najpierw ceremonia ochy-achy, a potem gładkie 0:4. Świetny Niemi, bramka nr 3 bodajże Wingelsa też klasa. Nie spodziewałem się tego, ale cieszy ogromnie. Dzisiaj coś też pewnie obejrzę, może Columbus, tak nad nimi rozpływają przed sezonem wszyscy, a jak dotrwam to pewnie jeszcze przy AVS@MIN posiedzę...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 21:24   

Ja miałem to samo. Zainteresowanie NHL-em głównie dzięki Mariuszowi Czerkawskiemu i grze EA Sport. Swego czasu lubiłem Colorado Avalanche :D Również stare dzieje, teraz nie interesuje mnie to za bardzo...

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 21:34   

gra ma się dobrze (ostatnio na psstore 14 za 80 zł) i po kilku latach przerwy to gra robi wrażenie ;) Jedynie co to jak w NBA stroje praktycznie dalej te same. Ewentualnie lekkie zmiany.

Jakoś zbytnio nie miałem sympatii i antypatii co do klubów ;)

Hornet 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 09:06   

Muszę sobie obczaić demo NHL 14 na PS3 :) Na kompa widze nie ma , bo ostatnia wersja PC to z 2009 roku :/
Może nawet jakiś meczyk Pingwinów zobacze, chociaż wstawanie o 1:00 mi się nie uśmiecha :D Dziś wygrali 6:4 z Kaczorami.

siwyu2 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 15:43   

W tamtym sezonie oglądałem wszystkie meczy NYR w play-offs i oczywiście przegrany niestety finał. Teraz też skupie się głównie na Rangers i mam nadzieję, że powtórzą wynik z tego roku. Jeszcze co do spraw technicznych to słabo ogarniam system zmian, itd. Nagle zaczynają się wymieniać formacjami i nie wiem jak to dokładnie działa, ale jestem pod wrażeniem szybkości i ogólnie dynamizmu tej gry.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 20:04   

siwyu2 napisał/a:
(...)Jeszcze co do spraw technicznych to słabo ogarniam system zmian, itd. Nagle zaczynają się wymieniać formacjami i nie wiem jak to dokładnie działa, ale jestem pod wrażeniem szybkości i ogólnie dynamizmu tej gry.

Ogólnikowo? Pomijając kwestię formacji, bo to zależy po części od taktyki zespołów to system zmian można podzielić na: te podczas gry i te w trakcie przerw.
Zmiany w trakcie gry powinny wyglądać tak:
*możesz je wykonać w każdej chwili podczas gdy krążek jest w grze
*strefa zmian nie jest oznaczona, ale przyjmuję się że jest to 1,5m od ławki graczy
*wchodzący jak i schodzący nie może brać udziału w grze dopóki zmiana nie zostanie zakończona (schodzący nie opuści lodu); jeśli zagra krążkiem bądź będzie miał kontakt fizyczny z przeciwnikiem przed zakończeniem zmiany to dostaje karę, wyjątek jeśli będzie to przypadkowe np. ktoś nastrzeli go krążkiem
Zmiany w przerwach mają całą procedurę: 5 sekund dla gości, 5 dla gospodarzy, 5 sekund na ustawienie do wznowienia. A jeszcze jedna ważna zasada: drużyna "uwalniająca" nie może przeprowadzić zmian aż do kolejnego wznowienia. Mam nadzieję, że trochę pomogło, jak nadal niejasne to chętnie wyjaśnię bardziej szczegółowo.

siwyu2 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 11, 2014 18:30   

Dzięki cortess za rozjaśnienie, bardziej szczegółowo już nie musisz, teraz muszę zacząć ogarniać składy drużyn (zawodników trochę dużo, coś ok. 20-25 jak się nie myle), poczytać trochę o taktykach, itd. Masz może jakąś dobrą polską strone o NHL? Albo jakiś profil na facebook'u? Z góry dzięki ;)

Odpowiedz do tematu