ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NHL
Autor Wiadomość
Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 08, 2004 08:39   

Pokazal sie wreszcie z lepszej strony Krzysztof Oliwa. Strzelil gola w wygranym meczu Calgary z Colorado 7:1. Ogladalem ten mecz i gol bardzo ladny. Krazek po strzale Oliwy odbil sie od poprzeczki i wpadl do bramki Colorado. Mecz byl w Denver a wiec obaj Polacy grajacy w NHL strzelili tam po golu bo przypomne ze Mariusz tez strzelil gola Colorado w meczu rozgrywanym przez Islanders w Pepsi Center.

Diavolo 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 08, 2004 16:36   

Mnie nieucieszyło zwycięstwo Calgary a to z tego powodu że kibicuję Colorado i nigdy bym nieprzypuszczał że może przegrać aż tak wysoko, ale no cóż widać że może. Oczywiście bramka Oliwy również mnie cieszy i to prawda była bardzo ładna no i oczywiście Oliwa nietylko został zapamiętany ze stzrelonej bramki ale równiez przesiedział o ile się niemylę chyba 10 minut na ławce kary za zbyt ostrą grę :D .

Lynx 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 08, 2004 18:39   

ha ha bramka Oliwy( w końcu)
Ale jak przystało na gracza z Polski(a Polska to niejest byleco) siedział na ławce 4 min. a grał 5,17. Coś w tym musi być.

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 12, 2004 08:34   

Oliwa nie zasypia gruszek w popiele. Znow strzelil gola dla swojej druzyny. Natomiast Mariusz i jego ekipa polegli w San Jose, glownie "dzieki" swojemu golkiperowi Rickowi Di Pietro, ktory nie zlaiczy tego meczu do udanych. W ostatniej akcji meczu szanse na wyrownanie mial, jesli dobrze dojrzalem, sam Czerkawski ale trafil krazkiem w kask bramkarza San Jose Nabokowa. Szkoda.

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 17, 2004 08:29   

Nasz zabijaka w NHL wciaz punktuje. Asystowal przy jednej z bramek dla Calgary w wygranym 4:1 meczu z Detroit. Rozbrykal sie nam pan Krzysztof. Natomiast Mariusz tym razem nic nie zdzialal choc jego Islanders wygrali 3:1 z Tampa. Niestety Polak w czasie 10 minut na lodzie nie oddal zadnego strzalu. Dzisiaj ma okazje sie poprawic, gdyz Islanders walcza z Panterami - transmisja w Polsacie Sport o 1.40.

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 03, 2004 07:31   

New York Islanders awansowali do fazy play-off i beda walczyc o Puchar Stanleya. Pokonali Caroline 6:4 co ostatecznie przesadzilo o ich awansie. Wreszcie swietny mecz rozegral Mariusz Czerkawski zdobywajac 2 gole i 1 asyste. Brakuje mu jednego punktu zeby osiagnac granice 50 pkt w puktacji kanadyjskiej. Brawo Mariusz.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 20:02   

Trzeba odkurzyć ten temat, bo play-offy w pełni. Tampa Bay Lightning zagra z Montreal Canadiens, natomiast San Jose Sharks z Colorado Avalanche. W Konferencji Wschodniej Philadelphia Flyers z Toronto Maple Leafs, a Detroit Red Wings z Calgary Flames. Mnie najbardziej interesuje konfrontacja Flyersów, którym kibicuję (inny zespół, który darzę najwięszką sympatią - NY Rangers po raz kolejny, niestety nie gra w play-off). Liczę, że Lotnicy awansują do dalszej fazy rozgrywek, chociaż nie będzie to łatwe zadanie. Oczywiście będę, jak to się mówi, trzymał kciuki za Calgary Flames z Krzysztofem Oliwą w składzie. Myślę, że najwięsze szanse na awans do dalszych gier ma Tampa Bay.

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 20:47   

Pawel jak masz Polsat Sport to dzisiaj o 1.30 stacja ta anonsuje transmisje meczu Flyers z Toronto. Ja chyba sie skusze na obejrzenie tego spotkania bo mecze w play-off to cos jeszcze bardziej fascynujacego od sezonu zasadniczego. W zwiazku z tym ze odpadli Islanders teraz bede kibicowac Calgary i jak zwykle Detroit.

daszyn 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 21:27   

NHL to jest niesamowita liga tam tak zapieprzaja jak sa 3 dogrywki to oni jezdza jakby była I tercja.
Kibicuje takze polskiemu hokejowi! Ale to przeciez nie ma porownania nasi hokeisci sa tak daremni w porownaniu do tych z NHL... zreszta co ja porownuje!
Ale zawsze powtarzam trzeba kibicowac takiemu sportu jaki sie ma i ja takiemu tez kibicuje ;)

ROSSONERI

Pepe69 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 23:25   

daszyn napisał/a:
NHL to jest niesamowita liga tam tak zapieprzaja jak sa 3 dogrywki to oni jezdza jakby była I tercja.

Napewno są lepiej przygotowani fizycznie i kondycyjnie, ale mają tam też węższe tafle i przez to gra jest szybsza. Kibicuje jak zawsze Detroit szkoda, że odpadli Islandersi bo ich też lubię.

daszyn 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 23, 2004 22:10   

No własnie pepe kondycja najgorsze jest to ze jak jeden z drugim pali papierochy to jak oni maja grac dobrze ? :( przykro sie robi. ale tu chodzi o przedewszystkim umiejetnosci, zreszta nie ma o czym mówić. Skonczmy to.

ROSSONERI

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 29, 2004 14:42   

Oj zakurzyl nam sie nieco ten temat, a przeciez mamy finaly NHL - Tamba Bay Ligtning vs. Calgary Flames. Trwa zazarta walka o Puchar Stanleya. Pierwsze dwa mecze rozegrano w Tampa Bay, w obu spotkaniach padl wynik 4:1, raz wygrali gospodarze a raz goscie. Niestety w zadnym nie zagral Krzysztof Oliwa. W pierwszym meczu ladnie zagral zespol z Kanady i zasluzenie wygral. W drugim spotkaniu w trzeciej tercji w ciagu kilku minut Tampa zdobyla 3 gole i prowadzila 4:0, Calgary zdobylo tylko bramke honorowa. W tym meczu sporo bylo bijatyk. Licze, ze dzisiejszej nocy Calgary wygra u siebie i wyjdzie na prowadzenie. Kibicuje tej druzynie nie tylko dlatego, ze gra tam nasz rodak, ale dlatego, ze potrafili pokonac kolejno Vancouver Canucks, Detroit Red Wings i San Jose Sharks. Poza tym w przeciwienstwie do Tampy, Flames maja wieksza tradycje. Druga sprawa jest fakt iz Tampa wyeliminowala jedna z moich ulubionych druzyn NHL czyli Philadelphie Flyers. Ciekawe czy ktos w Polsce kibicuje w finale Tampie?
PS. A jak skomentujecie mistrzostwa swiata w hokeju. Mnie bardzo cieszy fakt iz Kanadyjczycy obronili zloto. Fajnie, ze USA po dluzszym czasie wywalczyly medal (brazowy). Zal mi Slowaków, którzy rzeczywiscie zyja hokejem (w czasie trwania mistrzostw bylem na Slowacji).

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 29, 2004 15:27   

no ja w tym finale jestem za Tampa :lol: ich gra jakos bardziej mi sie podoba, do tego ich napastnicy graja w tym sezonie swietnie (M. St. Louis i V.Lecavalier). o Calgary malo wiem, nigdy im nie kibicowalem i sa mi obojetni :P
jesli chodzi o MŚ to kibicowalem Czechom, przede wszystkim ze wzgledu na obecnosc w ich skladzie Jaromira Jagra. wydawalo sie, ze Czesi spokojnie dojda do finalu, szczegolnie po tym co pokazali w meczach grupowych. szkoda mi tez Rosjan, jednak oni zagrali w mocno oslabionym skladzie, to samo dotyczy Słowakow. moze gdyby u Rosjan zagral Bure, a u Słowakow Bondra druzyny te zaszlyby dalej? :roll:

rutheford 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 02, 2004 21:56   

obecnie stan finalu jest remisowy (2:2) a kolejny mecz w Tampie, lecz to wcale nie swiadczy, ze Lightenings beda faworytami u siebie. ja osobiscie sympatyzuje (bo kibicuje to za mocne slowo) za graczami z Calgary, ale tylko z tego wzgledu, ze gra tam Krzysiu Oliwa. mam nadzieje, ze uda mu sie z drugim klubem bo Devilsach zdobyc Puchar Stanleya. no ale Blyskawice maja cudownego Chabibulina (tak sie pisze?!) wiec nie wiadomo jak to bedzie
ps Krzysiu gral ostatnio 2,5 min :twisted:

Pepe69 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 08, 2004 17:56   

Niestety ( bo kibicowałem Oliwie ) Calgary niewykorzystało szansy zdobycia pucharu przed własną publicznością przegrywając 2-3 po dogrywce. A dzisiaj w nocy Tampa po raz pierwszy w historii zdobyła puchar Stanleya wygrywając 2-1. Oliwa tym razem nie zdobył pucharu, ale finał to i tak duży sukces Calgary, które było rozstawione z 6 nr. w swojej konferencji a Tampa z 1.

Diavolo 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 08, 2004 18:11   

Też żałuję że "Płomienie" z Oliwą niezdobyli mistrzostwa wielka szkoda :( . Ale z drugiej strony to i tak grali bardzo dobrze bo napewno nikt wcześniej niestawiał na to że Calgary dojdzie aż do finału.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 09, 2004 08:22   

Też żałuję, że Calgary przegrało, Stanley był tak blisko. Powtórzyła się sytuacja z zeszłego sezonu, wówczas rewlacją play-offów była ekipa Anaheim, która podobnie jak Calgary, przegrała dopiero w finale z NJ Devils.

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 09, 2004 10:10   

Ale powiem szczerze ze jakby ktos mi przed play-off powiedzial ze Calgary dojdzie do finalu uznalbym ta osobe za szalenca. A jednak ta ekipa pokazala klase i w sumie mogla zgarnac cala pule ale nie wykorzystala szansy jaka sie przed nimi otworzyla. Co do Tampy chyba byli najlepsza druzyna sezonu regularnego wiec mozna bez kozery stwierdzic ze zasluzyli na ten sukces. I pomyslec ze kilka lat temu ten zespol byl jednym z najgorszych w lidze. Puchar dla Tampy to tez male pocieszenie dla Islanders ktorzy polegli z nimi w I rundzie. Przegrali z najlepszymi :) .

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 11, 2004 10:46   

Szkoda, że Calgary nie zdobyło Pucharu Stanleya. Kibicowałem im z trzech powodów. Po pierwsze mam w Calgary rodzinke. Po drugie gra tam Oliwa. A miło by było, gdyby Polak znowu wzniósł puchar. I po trzecie dlatego, ze to kanadyjska drużyna. Jak na kraj, w którym hokej się narodził i z którego wywodzą się najlepsi hokeiści świata to dosyć dawno drużyna z Kanady nie zdobyła pucharu.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 18, 2004 20:57   

No to mamy kolejnego Polaka w NHL. Wojciech Wolski został wybrany w drafcie z numerem 21 przez Colorado Avalanche. Więcej można przeczytać tutaj.

Pepe69 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 18, 2004 23:57   

Ciekawe jak sobie poradzi bo trafił do bardzo dobrej drużyny w ostatnich sezonach. Dużo będzie zależało od tego ile będzie miał szans na grę chociaż to będzie dopiero jego pierwszy sezon, który jeszcze nie musi o niczym świadczyć.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 19, 2004 20:37   

Trzeba odnotować powrót Krzysztofa Oliwy do New Jersey Devils. Ciekawe czy będzie grał w tym zespole tyle samo, co w Calgary. Może NJD stanie się dla niego tym, czym dla Czerkawskiego NYI.

monaco.blo.pl
Milanista

Wysłany: Czw Gru 23, 2004 14:05   

Wczoraj w spodku reprezentacja Polski zremisowała 3:3 w meczu towarzyskim z zespołem gwiazd z NHL.
Polska grała bardzo dobrze i wygrana była blisko ale niestety stracilismy bramke (która dała remis) na 4 sekundy przed końcem meczu kiedy to jeden z naszych reprezentantów siedział na łąwce kar

no ale naleza sie pochwaly dla polskich hokeistów
mecz odbył sie w katowickim spodku a był transmitowany na TVP 1 od 20.30
mecz był niezły i fajnie sie oglądało :)

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 23, 2004 22:34   

Mnie mecz też się podobał. Świetna impreza i publika. Szkoda tych 4 sekund, bo tyle zabrakło do zwycięstwa w regulaminowym czasie. Przed karnymi wiedziałem, że nasi przegrają. Brodeur jest za dobry. Nie sprawdziła się zapowiedź Czerawskiego, że strzeli mu bramkę. Na wielkie brawa zasłużył nasz bramkarz Tomek Jaworski. :brawo: Bronił niesamowicie. Na stronie www.hokej.net jest trochę zdjęć z tego meczu. Szkoda jednak, że wśród tych gwiazd zabrakło kilku graczy. No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

TOMI 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 25, 2004 12:42   

Mecz Polski z gwiazdami NHL był typowym meczem granym dla zabawy. Na pewno takie podejście mieli gracze z NHL. W samej końcówce było widać dopiero co potrafią, szkoda, że brakło tych 4 sekund, a w karnych już byliśmy bez szans. Mecz skonczył się wynikiem 3:3 po 3 kwartach i z tego się trzeba cieszyć, remis z takim zespołem to jednak sukces. Nam brakło 4 sekund, ale przy 3 bramce dla Polski mieliśmy duuuuuuuuużo szczęści, więc nie ma na co narzekać. :-D

Odpowiedz do tematu