ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga polska 2004/05
Autor Wiadomość
dezali 
Administrator

Wysłany: Sob Paź 23, 2004 10:27   

padla wzmianka o czekajacym legie meczu z wisla. cos mi podpowiada, ze legioniscie na to spotkanie wyjatkowo sie spreza i byc moze sprawia jakas niespodzianke. a to jeszcze bardziej zamaze im rzeczywistosc. juz chyba lepiej byloby dla legii, by w krakowie polegla kretesem. taki wstrzas moglby jej dobrze zrobic.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Paź 23, 2004 12:37   

Masz rację dezali że legioniści się mogą wyjątkowo zmobilizować i sprężyć przed meczem z Wisłą. Będą chcieli udowodnić, że Gawara i Zielu sobie radzą. Bo Jacek Zieliński ma wyjątkowe poważanie wśród tej ekipy z Łazienkowskiej... ;)
I masz racje, że lepiej dostać solidnie po dupsku od Wisły i wreszcze zabrać się z głową za budowe drużyny niż udawać że nic się przecież nie dzieje, bo pokonało się Wisłe...

pzdr,

don balon 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 24, 2004 09:24   

dezali napisał/a:
padla wzmianka o czekajacym legie meczu z wisla. cos mi podpowiada, ze legioniscie na to spotkanie wyjatkowo sie spreza i byc moze sprawia jakas niespodzianke. a to jeszcze bardziej zamaze im rzeczywistosc. juz chyba lepiej byloby dla legii, by w krakowie polegla kretesem. taki wstrzas moglby jej dobrze zrobic.

potrzebny jest legii przede wszystkim trener z prawdziwego zdarzenia a nie taka "prowizorka" jaka prezentuje "TTT"! troche odbiegajac od tematu, to chcialbym zapytac, gdzie podzialo sie tych "10 wspanialych" sprowadzonych latem? :?:

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 29, 2004 21:37   

Legionisci chyba sie jednak nie sprezyli az tak zeby pokonac Biala Gwiazde. Meczu nie widzialem ale z relacji w radiu mozna wywniskowac ze gdyby nie Boruc Legia mogla polec wyraznie. Wisla chyba odzyla po frustracji spowodowanej niepowodzeniami w UEFA. Jeszcze tylko trza odsadzic Groclin i kolejny tytul gotowy.

dezali 
Administrator

Wysłany: Sob Paź 30, 2004 09:34   

najzabawniejszy byl sam boruc, ktory w przerwie stwierdzil, ze legia gra.. dobrze. owszem, o sobie mogl tak powiedziec, ale juz nie o swoich kolegach z druzyny, ktorzy wczorajszego wieczoru zapewnili mu rece pelne roboty.

wisla momentami wjezdzala w pole karne legii jak w maslo, choc z drugiej strony za brak skutecznosci nalezy sie im kilka kolek przebiezki wokol boiska gratis;) mam nadzieje, ze chociaz groclin zapewni nam jeszcze co najmniej do kwietnia emocje w walce o mistrza, bo nudno by sie zrobilo, gdyby jeszcze i wielkopolanie zaczeli tracic masowo punkty i wisla siegnelaby po tytul w spacerowym stylu.

R.I.d.S.L KAKA! 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 31, 2004 20:52   

poziom polskij ligi to: :lol2:

[ Dodano: Nie Paź 31, 2004 20:53 ]
krotko i na temat

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 16:14   

Wczoraj Legia fajnie pojechała z Polonią. W kilka minut strzeliła 3 gole, a w sumie wynik 4-1. Cieszy, że wreszcie do bramki trafił Sagan i to od razu dwa razy. A jeszcze bardziej ucieszył gol młodego Marcina Smolińskiego, rodowitego warszawiaka z Targówka. Oby tak dalej, bo ostatnio Legia nie rozpieszczała swoich kibiców. Warto też odnotować wzorowe zachowanie kibiców Legii (poloniści oberzeli mecz na telebimie na własnym obiekcie), którzy włożyli wiele serca i wysiłku w oprawę tego spotkania. Były flagi z podobizną Stefana Starzyńskiego (dla niezorientowanych: prezydent Wa-wy w chwili ataku Niemiec na Polskę w 1939 r.) i mapą stolicy w barwach Legii. Jeszcze ich nie widziałem, ale mam nadzieję, że gdzieś znajdę fotki z tymi flagami.
PS. Jakby ktoś miał linki do bramek z tego meczu to z góry dziękuję za udostępnienie.
PS. Co do akcji kibiców :?: Legii ( http://www.ruch.chorzow.p...opic.php?t=4252 ), to na początku mnie to rozśmieszyło, ale po chwili zrobiło mi się żal Polonii. Nigdy bym nie wpadł na to, że można w taki sposób upodlić rywala. To przykre.

RASI 
Juventino

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 17:33   

R.I.d.S.L KAKA! napisał/a:
poziom polskij ligi to: :lol2:

[ Dodano: Nie Paź 31, 2004 20:53 ]
krotko i na temat

To prawie jak Twoje posty: krótkie ale nie koniecznie na temat.

Co do polskiej ligi to mam nadzieje, że wygra... Wisła :? (gorgio i nescik moga mi tego nie wybaczyć;) ) Niechciałbym by wygrała Legia bo niecierpie ich jeszcze bardziej niz Wisły. Z koleli druzyny pokroju Groclina i Amiki to pomyłka. Marzy mi sie I liga z takimi druzynami jak Ruch, Widzew, ŁKS.

beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 18:35   

presja ze strony modow i adminow sie zmniejszyla czy co rasi ?

RASI 
Juventino

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 20:43   

Presja opadła zupełnie. Wogóle atmosfera sie zmieniła - chyba juz nie jestem tu mile widziany ( o ile kiedykolwiek byłem ). Na dodatek Veerapan pokazał mi jeden watek na forum gdzie nazwano mnie "osobą kontrowersyjną" :shock:

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 21:18   

No, masz ci los... To człowiek go docenia za to, że nie p... ekhm... nie gada głupot jak inni koledzy z JP (mialem tym samym nadzieję na to, że DP i jemu podobni wezmą odpowieedni przykład, ale gdzie tam...), to jeszcze dostaje za takie a takie okreslenie... :wall: No cóż, takie moje zdanie...
A co do tego przykładu (wzoru?) to teraz zaczynam się zastanawiać... I jeszcze to żałosne rzekome przepraszanie...
Bajdełej, kolega niech przedstawi argumenty przemawiające za tym, ze atmosfera sie zmienila i nie jest mile widziany.

RASI 
Juventino

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 21:38   

Radeo napisał/a:
No, masz ci los... To człowiek go docenia za to, że nie p... ekhm... nie gada głupot jak inni koledzy z JP (mialem tym samym nadzieję na to, że DP i jemu podobni wezmą odpowieedni przykład, ale gdzie tam...), to jeszcze dostaje za takie a takie okreslenie... :wall: No cóż, takie moje zdanie...

Hmmm ja tam pretensji - tylko ciekaw jestem dlaczego uwazasz mie za kontrowersyjnego??

Radeo napisał/a:
A co do tego przykładu (wzoru?) to teraz zaczynam się zastanawiać... I jeszcze to żałosne rzekome przepraszanie...

Hmmm to cóż widać sie zbłaźniłem :-D Ale ostatnio to u mnie norma :? Jak nie na forum to na uczelni, jak nie tam to przed dziewuszką na której mi zalezy :roll: Już widze jaką używke bedzie miał pionka
Radeo napisał/a:
Bajdełej, kolega niech przedstawi argumenty przemawiające za tym, ze atmosfera sie zmienila i nie jest mile widziany.

Hmmm od swojego "powrotu" dostałem juz z 5 kicków i kilka jakichś "bloków" a nie uwazam by moja zachowanie jakoś sie zmieniło ;)

beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 22:28   

RASI napisał/a:
Presja opadła zupełnie. Wogóle atmosfera sie zmieniła - chyba juz nie jestem tu mile widziany ( o ile kiedykolwiek byłem ). Na dodatek Veerapan pokazał mi jeden watek na forum gdzie nazwano mnie "osobą kontrowersyjną" :shock:

a czy to jest czyms obrazliwym dla ciebie(robisz taaaaaaakie oczy :o )?

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 07, 2004 00:36   

RASI napisał/a:
Hmmm ja tam pretensji - tylko ciekaw jestem dlaczego uwazasz mie za kontrowersyjnego??
Nietrudno tak nazwać kogoś, na którego koncie obok niewatpliwych plusów można zapisać wiele minusów. Przykłady? Hmmm... Pierwsze z brzegu: Robienie z siebie ofiary w koncowce sierpnia :brawo: , zachowywanie sie na tym forum niczym moderator, złosliwe przekrecanie nazw klubowych...
RASI napisał/a:
Hmmm od swojego "powrotu" dostałem juz z 5 kicków i kilka jakichś "bloków" a nie uwazam by moja zachowanie jakoś sie zmieniło ;)
Wydawało mi się, że jesteśmy na forum, a nie na #milan.pl. Ale skoro tak... co do zachowania na kanale, nie zmieniło sie ono - przecież wczesniej tez dostawałes kopniaka za kopniakiem :lol:

Przepraszam za odejscie od tematu, na ewentualna dalsza czesc dyskusji zapraszam na priva

RASI 
Juventino

Wysłany: Nie Lis 07, 2004 10:38   

Radeo napisał/a:
Nietrudno tak nazwać kogoś, na którego koncie obok niewatpliwych plusów można zapisać wiele minusów. Przykłady? Hmmm... Pierwsze z brzegu: Robienie z siebie ofiary w koncowce sierpnia :brawo: , zachowywanie sie na tym forum niczym moderator, złosliwe przekrecanie nazw klubowych...

Tozes mi teraz doje*** :shock: . Z tym robieniem z siebie ofiary to masz na mysli mój podpis ?? No cóż ustawiłem go ostatniego dnia przed odcieciem internetu - taka spontaniczna akcja. Zastanawiałem sie jak wytłumaczyć moją nieobecność na forum a kłótnia z adminami była dość prawdopodobna ;)
Druga sprawa - gdzie zachowuje sie jak mod ?? Masz jakiś konkretny przykład ??
Trzecie - JA przekręcam nazwy?? :shock: teraz to juz mnie rozwaliłeś. Jestem przeciwnikiem takich praktyk. Jedyne co czasem przeskrobie to dodanie znaku $ do nazwy Realu ==> &Real.

Radeo napisał/a:
Wydawało mi się, że jesteśmy na forum, a nie na #milan.pl. Ale skoro tak... co do zachowania na kanale, nie zmieniło sie ono - przecież wczesniej tez dostawałes kopniaka za kopniakiem :lol:

Na forum i na kanale udzielają sie te same osoby więc ich zachowanie na "chacie" odzwierciedla ich stosunek do mojej "kontrowersyjnej" osoby. Pozwól jeszcze, że Cie uswiadomie, że przed tą 2miesieczna przerwa dostałem bodaj tylko dwa czy trzy kicki ( w ciągu chyba 6 czy 7 miesiecy jakie odwiedzałem # )

Jako, że musze podtrzymać swój wizerunek osoby kontrowersyjnej to nie przejde na priv. Pozatym mam ochote nabic sobie jeszcze pare postów

Panowie, zbyt mocno zboczyliście z tematu. Proszę kontynuować w innym miejscu.

moderator

milekbos 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 19, 2004 20:39   

Wisła wygra - co nie zmienia faktu że wolę LEGIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

TOMI 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 31, 2004 14:54   

RASI napisał/a:
Z koleli druzyny pokroju Groclina i Amiki to pomyłka. Marzy mi sie I liga z takimi druzynami jak Ruch, Widzew, ŁKS.

Popieram :-D

Ciekawe jak na gre Wisły wpłynie ewentualne odejście sponsora.
Wydaje mi się, że w tym sezonie im nie zaszkodzi, ale co dalej...
Jak dla mnie są nadal faworytem ligi.

R.I.d.S.L KAKA! 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 31, 2004 15:06   

pierwsza liga z takimi druzynami jak widzew, ruch, lks.......taa, tak by bylo elegancko, ale dorzucilbym jeszcze zawisze bydgoszcz i lechie gdansk...dwa bardzo zasluzone kluby.

http://www.aquasky.co.uk/radio.htm

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 14, 2005 14:03   

Po ponad 100 dniach przerwy, piłkarze polskiej extraklasy (pod nazwą Idea Ekstraklasa) dumnie wrócili na boiska ;P Co prawda tylko 3 boiska... bo tylko te 3 mają podgrzewane płyty nadające się z grubsza do gry. Zimą piłkarskie boiska opuściło kilku czołowych kopaczy z Szymkowiakiem Mirosławem i Kriżanacem na czele. Poza tym okres transferowy był dość mizerny. Kluby ściągały tanich dublerów swoich drogich gwiazd. Perspektywa wiosny jest o tyle nudna, że Wisła raczej nie straci 8 punktów przewagi na Legią w zaledwie 13 meczach, Legia i Groclin pewno awansują do P. UEFA (no chyba, że pogodzi ich Amica) a z ligii spadnie Gieksa, której trener Jan Furtok zabrał swoich piłkarzy tramwajem na zgrupowanie do Chorzowa (:lol:)
Tak więc, wiosna zapowiada się nudno i mizernie. Do tego nie wiadomo kiedy właściwie rozgrywki ruszą pełną parą ;) (poza Grodziskiem, Warszawą i Krakowem).
Z obowiązku kronikarskiego zaznaczę, że na inaugurację Legia pokonała Pogoń 3-0, Wisła w sobotę minimalnym nakładem sił pokonała już praktycznie drugoligowy GKS (piękna bramka Zieńczuka i chamskie zachowanie Cantoro) a w niedziele Groclin rozjechał Polonie W-wa 5-0 (komentarz mojego kumpla do tego spotkania: "jednym się nie chciało ale troche potrafią, a drudzy ani nie potrafią, ani im się nie chciało")
Ja z racji pochodzenia obserwuję z nadzieją kariere trenerską Jacka Zielińskiego, która zaczyna się obiecująco - Jacek przetasował trochę Legie, umieścił w obronie Kiełbowicza i Tomka Sokołowskiego II, oraz odważnie stawia na młode wilki z Łazienkowskiej (19 letni Smoliński gra już w 1 składzie, 16 letni Korzym wchodzi już coraz częściej i do tego doszedł zimą młody i uzdolniony Zjawiński).

pzdr,

TOMI 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 14, 2005 22:15   

No zaczeła się runda wiosenna :-D
Zaczeły ja trzy drużyny i moim zdaniem te zespoły powalczą o tytuł. Jest tam kasa, będą i wyniki :lol:
Po pierwszych wynikach nie ma co wyciągać za dużych wniosków, wszystkie zespoły z czołówki osiągneły to co chciały, czyli zdobyły 3 punkty.
Wisła ma dużą przewage i trudno będzie jej stracić tą przewagę.

Mike Milanista 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 14, 2005 22:24   

Jesli Wisla ma zamiar prezentowac taki poziom jak w meczu z Katowicami to strata przewagi moze byc "latwiejsza" niz to sie wydaje. Cala nadzieja w pilkarzach ze sobie przypomna jak pykali za Kasperczak. Bo co do nwego treneiro to nieLicze na wiele z jego strony. Na szczescie Cupial jest nerwowy wiec szybko Werner KnedLiczka moze mu sie znudzic

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Mar 14, 2005 22:51   

w tym tygodniu zapowiada sie ocieplenia. mam nadzieje, ze murawy naszych ligowcow przez te kilka dni zdolaja odmrozic sie i beda jako tako nadawac sie do rozegrania pelnej kolejki. w tej minionej wisla faktycznie zaprezentowala sie dramatycznie, zupelnie nie po wislacku. proponowalbym jednak dac troche czasu liczce, trudno rozliczac go po jednym slabszym, na dodatek wygranym meczu. zaimponowala za to legia. spotkania groclinu nie ogladalem, nie sugerowalbym sie jednak zbytnio jego wysokim zwyciestwem. na nasza lige to moze starczy, ale w starciu z europejskimi rywalami nie wroze na jesien obecnemu groclinowi wiekszych szans.

ps. zanosi sie na to, ze w kwestii transmisji ligowych na kolejne 3 lata zachowany bedzie status quo - mecze na zywo w c+, zadna tv nie byla zaintereoswana pakietem 'derbowym" (transmisje na zywo z bodaj 6 wybranych spotkan derbowych), wreszcie skroty i magazyn ligowy w tvn.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 12, 2005 12:04   

liga polska ruszyla na dobre,ale ja chcialbym wspomniec o 1 ciekawym meczu :wink:

cracovia podejmowala u siebie legie.mecz nudny jak flaki z olejem,az do 93 min.wtedy za zagranie reka zostal odgwizdany rzut karny dla warszawiakow.do pilki podszedl chyba surma i bramkarz obronil :mrgreen: nastepnie szybko uruchomil ktoregos pilkarza,poszla grozna kontra,ktora skonczyla sie "5" dla boruca.ten genialny bramkarz(boruc ;) ) wykonywal "5" i wybil tak "niefortunnie",ze ta poleciala na 20 metr.pilke przejal krakowski pilkarz,polozyl boruca i w 94 strzelil gola :lol2: cos pieknego dla czlowieka,ktorych w tym meczu obstawil zwyciestwo cracovii :mrgreen:

Ole Olle Ollle legia :hahaha:

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 19:36   

W tej naszej ekstraklasie coś dużo niespodzianek. Każdy może wygrać z każdym. A moja Legia to tragedia. Szkoda Zielińskiego, jak tak dalej pójdzie, to będzie musiał pożegnać się z prestiżową posadą. Szkoda gadać. :-(

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 20, 2005 09:51   

Liga polska jest po prostu słaba. I tyle można o niej powiedzieć. Wiśla ma już tytuł w kieszeni i nie chce się jej grać, Legia dołuje maksymalnie, ale to raczej nie jest wina Zielka a jego kopaczy wspaniałych, z których ciężko byłoby wybrać 11-tu takich, którym zależy na grze. Eksperymenta w Dyskobolii (a przede wszystkim odejście Krizanaca) odbijają się czkawką, bo Grodziszczanie grają w kratkę. Amica też po jesiennych porażkach i stawianiu na młodych piłkarzy postanowiła sprowadzić zawodników doświadczonych i sprawdzonych (po to, żeby wywalczyć puchary) i okazało się, że ten doświadczony (grał na Euro 2004 w repreznetacji Łotwy) - Smirnovs - gra gorzej niż Wronieccy juniorzy ;-)
Lech przegrywa jak chce i kiedy chce... ale w końcu nawet im się udało wygrać. I jak znam życie, to z Legią w Pucharze Polski zagrają jakby byli liderem ekstraklasy a nie jednym z największych nieudaczników w lidze. Pisząc o nieudacznikach nie można zapomnieć o GKS. Klubie z potencjałem na max. 3 ligę a grającym (sorry, raczej przegrywającym) w Idea Ekstraklasa :-)
No i jest jeszcze szerokie spektrum zespołów z kasą i ambicjami na puchary, ale bez umiejętności i szans na więcej niż 4-5 miejsce. W tej grupie prym ostatnio (po szczęśliwym zwycięstwie z Legią) wiodła Cracovia. Cracovia jako klub wybitny i zasłużony, z wspaniałymi kibicami :lol: i dużym zapleczem finansowym nie potrafiła jednak sprostać miernocie z Zabrza ;-) Chociaż wczoraj wygrała z kolejnym klubem z ambicjami (chyba tylko kibiców) Zagłębiem Lubin, sponsorowanym przez bajecznie bogaty KGHM, dysponującym wspaniałym obiektem :lol: i rzeszą oddanych kibiców ;-) W tej grupie ambitnych nieudaczników wyróżnia się jeszcze Wisła Płock, klub z tak samo imponującym zapleczem finansowym, ale podobnie jak Zagłębie i Cracovia - miernymi wynikami (bo 4-5 miejsce w Idea Ekstraklasa to jest żadne osiagnięcie). Wisła/Petrochemia/Orlen Płock od kilku lat zapowiada, że w tym sezonie to oni będą rządzić :lol: na nasze szczęście jak narazie nic z tego nie wychodzi.
Na koniec pozostaje jeszcze grupa dzielnie walczących o 3 od końca miejsce klubów: Górnik, Polonia, Odra, Górnik-Old Boys Łęczna, Pogoń-Brasilia Szczecin i wspomniany już Lech.
Reasumując, nie powinny nas dziwić wyniki Legii, Wisły czy Wronek w pucharach. Bo gra w takiej lidze (i dostosowywanie się poziomem nawet już przez Wisłę) nie daje nadziei na lepsze jutro. Do tego od przyszłego sezonu będziemy mieć ligę z większą liczbą zespołów :lol: bo przecież w Polsce każdy chce grać w pierwszej lidze. Tylko nie każdego stać na to, a niektórych nie stać nawet na rachunki za ciepłą wodę w szatni... ale co tam. Rozszerzymy ligę. Niech gra w niej nawet 20 zespołów jak w Serie A czy Premiership.
Czasami zastanawiam się dlaczego nie decydujemy się (a raczej firma Sportfive bo to oni rządzą polską piłką a nie figurant Listkiewicz) na ograniczenie ligii do rozmiaru 10-8 zespołów i gry 4 kolejek. Mielibyśmy wtedy 4 razy hit Legia - Wisła, 4 razy Groclin - Wisła, 4 razy Lech - Legia :) (pod warunkiem, że Lech trochę podniesie loty). Mam tylko takie wrażenie, że teraz te spotkania są hitami bo taki mecz wypada co kilka kolejek i po oglądnięciu 5 pod rząd męk Górnika Łęczna czy ew. potentata z potancjalnym słabełuszem (vide Wisła - Pogoń, Legia - Odra) nawet najgorszy mecz w wykonaniu Legii z Wisłą robi wrażenie wielkiego spektaklu.
Jeżeli ktoś w końcu nie pomyśli (może PZPN??) i nie zrobi większego porządku w tej polskiej żałosnej lidze, to naprawdę kibicą pozostanie tylko oglądanie Premiership, Bundesligii, Serie A czy Premieradivision na ekranach Canal + ;-(

pzdr,

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi