ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rino Gattuso
Autor Wiadomość
maslok 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 00:45   

Chodzi chyba o sytuację z Poulsenem z meczu przeciwko Schalke. ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 05:37   

I to nie bylo po golu tylko po koncowym gwizdku :)

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 11:44   

O, tak, to właśnie to. Dzięki! :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 12:04   

Cytat:
Moje pokolenie miało zasady i co najważniejsze - były one przestrzegane.
W końcówce mojej kariery w Milanie nie były.
U schyłku mojej kariery w Mediolanie nie czułem się już nawet Włochem. Kiedy razem z doświadczonymi piłkarzami jak Nesta, Zambrotta czy Seedorf uznaliśmy, że nie zmierza to w dobrą stronę, postanowiliśmy odejść. Nie czuliśmy się potrzebni.

http://sport.wp.pl/kat,21...,wiadomosc.html

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 14:45   

Czytałem ten wywiad, bardzo fajnie opisuje atmosferę w klubie oraz stan umysłu piłkarzy. Przyjemnie przypomnieć sobie czym był kiedyś Milan.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 15:00   

Zdobyliście scudetto w 2011 roku jako drużyna złych chłopców z Ibrahimoviciem, Cassano, Boatengiem czy Robinho w składzie. Dziś Milanowi brakuje charakternych postaci?

Pewnie tak, choć pamiętajmy, że zawsze trzeba wyważyć proporcje. Z takim Ibrą jest na przykład jeden problem. On wymaga od każdego piłkarza w drużynie tego samego co od siebie. Nie znosi braku zaangażowania na treningach, nie akceptuje błędów kolegów na boisku. On chce, żeby każdy grał na jego poziomie. Mówiłem mu to wiele razy: Zlatan jesteś wyjątkowy, zarabiasz 12 milionów euro i to odpowiada skali twojego talentu. Ale nie wszyscy są na twoim poziomie. Musisz to zrozumieć. To niemożliwe, by każdy w drużynie dorównywał tobie. Nie wywieraj presji, bo to bez sensu.

I posłuchał?

Oczywiście, że nie. Dalej robił swoje. Ibra jest piłkarzem, który wywiera największą presję na całą drużynę. Potrafi na boisku zniszczyć kolegę za błędy, brak zaangażowania czy umiejętności. Nie toleruje słabych.

Ten fragment pokazuje czemu dzięki Ibrze inni graja lepiej.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 19:33   

Człowiekowi serce ściska wspominając tamten Milan, a patrząc na to, co dzieje się teraz.

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 06, 2016 13:47   

https://www.youtube.com/w...E&nohtml5=False

Ahhhh ten Rino, jak mi go brakuje... od 2:30 piękny "liść". Charakteru nikt, ani nic mu nie odbierze :devil:

theoden92 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 06, 2016 18:08   

Kim jest goc, ktorego strzelil? Iron Maiden w tle XD

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2017 15:57   

Pierwszy oficjalny transfer Chińskiego Milanu.
Kto wie czy nie jeden z najlepszych, ponoć poza trenowaniem Primavery ma służyć jako wsparcie Montelli. Oby dotyczyło to szatni i spuszczania łomotu w przypadku złej postawy drużyny :P Szkoda, że dopiero teraz, bo przydałby się ze dwa sezony temu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2017 20:49   

Odstraszacz Niangów :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Maj 26, 2017 20:54   

Król powrócił! \o/

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2017 21:40   

Świetne posunięcie. Zaczynam coraz bardziej wierzyć w ten projekt.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 17, 2017 19:40   

Jak dla mnie, to nie ma z czego się cieszyć, że Gattuso został trenerem primavery. Gennaro prowadził kiedyś w Palermo Belottiego i Dybalę i nie potrafił z tych zdolnych już zawodników wykrzesać potencjału. Palermo pod jego wodzą zajmowało miejsce w drugiej dziesiątce. Pozniej przyszedł inny trener w trakcie sezonu i Palermo awansowało z pierwszego miejsca do Serie A.

Skoro nie potrafił wykorzystać potencjału Dybali i Belottiego, to dlaczego miałby to zrobić z pewnie mniej utalentowanymi zawodnikami z primavery?

Twarda ręka? Przerabialiśmy to już przecież z Mihajlovicem. Co z tego, że Serb jest charakternym gościem, skoro nie potrafił tego przekazać swoim piłkarzom.

Wpoi wartości i przywiązanie do barw młodym z primavery? Ja tam może się nie znam, ale takie rzeczy wpaja się wcześniej niż w wieku 17,18 lat.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 17, 2017 19:50   

A myślisz, że Gattuso nie rozwinął się od 2012 roku?
Poza tym, Inzaghi z Primaverą miał dobre wyniki, a w pierwszej drużynie się skompromitował. To się nie zawsze przekłada. A teraz jest ważne, żeby Milan zachował włoski charakter, żeby była ciągłość tożsamość. Dlatego zatrudnienie byłych piłkarzy jest cenne.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 17, 2017 19:59   

bogiel napisał/a:
Gennaro prowadził kiedyś w Palermo Belottiego i Dybalę i nie potrafił z tych zdolnych już zawodników wykrzesać potencjału.

Idąc tym tokiem rozumowania to Ferguson był słaby, bo prowadził Pogbę i nie potrafił z niego wykrzesać potencjału. ;>

bogiel napisał/a:
Skoro nie potrafił wykorzystać potencjału Dybali i Belottiego, to dlaczego miałby to zrobić z pewnie mniej utalentowanymi zawodnikami z primavery?

Zobacz ile wtedy mieli lat i ile teraz oraz ile strzelali z Rino, a ile u innych trenerów Palermo, jakiegoś wielkiego skoku nie ma.

bogiel napisał/a:
Twarda ręka? Przerabialiśmy to już przecież z Mihajlovicem. Co z tego, że Serb jest charakternym gościem, skoro nie potrafił tego przekazać swoim piłkarzom.

1. Gwiazdkom, o których mówił Abbiati ciężko było cokolwiek przekazać.
2. Czy to dowodzi, że Gattuso tego nie potrafi?

Nie ma to jak oceniać trenera, o którym nie ma się żadnej wiedzy na podstawie fragmentu pracy w jakimś klubie i to, że wypromował późniejsze gwiazdy ;>

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 17, 2017 20:37   

Sęk w tym, że nie tylko fragment, ale całość kariery trenerskiej Gatusso wygląda blado. Wzięliśmy go tylko dlatego, że to były i zasłużony piłkarz Milanu. Chińczycy wybrali Fassone i Mirabellego dlatego, że znają się na rzeczy, a nie dlatego, że to byli i zasłużeni piłkarze .

Cytat:
Zobacz ile wtedy mieli lat i ile teraz oraz ile strzelali z Rino, a ile u innych trenerów Palermo, jakiegoś wielkiego skoku nie ma.

Sprawdziłem. Za Gatusso Dybala 8 meczów, zero bramek i jedna asysta. Za Iachiniego 20 meczów 5 goli i 5 asyst. Belotti za Gatusso 1 mecz 0 goli 0 asyst (kontuzja czy wybór trenera?), za Iachiniego 10 goli i 4 asysty.

Pogba i Ferguson? Podejrzewam, że wówczas Francuz miał nieco lepszych kolegów z zespołu niż wówczas Dybala i Belotti w Palermo ...

Cytat:

1. Gwiazdkom, o których mówił Abbiati ciężko było cokolwiek przekazać.

Gwiazdki i tak siedziały na ławie. Piłkarze, którzy grali w pierwszym składzie grali często jak za karę. Bez żadnej woli walki. To miałem na myśli.
Zresztą trochę śmieszy mnie takie rozumowanie. Przyjdzie gość z twardą ręką i piłkarze zaczną zapieprzać. No, wtedy to Korea Północna byłaby mistrzem świata.

Cytat:

2. Czy to dowodzi, że Gattuso tego nie potrafi?
Na razie to chyba nigdzie nie udowodnił, że potrafi.

rafal996 napisał/a:
A teraz jest ważne, żeby Milan zachował włoski charakter, żeby była ciągłość tożsamość. Dlatego zatrudnienie byłych piłkarzy jest cenne.
Cenniejsze jest, żeby najwięcej piłkarzy z Primavery pukało do pierwszego zespołu. Innymi słowy: potrzeba trenera, który umie trenować (tak, inne aspekty też są ważne). Patrząc na karierę trenerską Gatusso nie sądze, by był to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

maslok 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 17, 2017 21:59   

bogiel a nie uważasz, że patrzysz bardzo zero-jedynkowo na, jakby nie było, dość skomplikowaną oraz zależną od wielu czynników czynność, jaką jest pełnienie funkcji pierwszego trenera zespołu piłkarskiego i zarządzanie grupą sportowców? :dunno:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 18, 2017 14:33   

maslok, dokładnie, zwłaszcza gdy mówimy o trenowaniu takiego klubu jak Palermo Zampariniego.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Cze 18, 2017 17:58   

pewnie ze kariera Gattuso do tej pory nie przekonuje,ale tez pierwsza druzyna to inna bajka niz primavera.pozyjemy, zobaczymy, moze to strzal w kolano, a moze w srodek tarczy

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 00:05   

Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy Rino powinien prowadzić Primavere polecam obejrzeć ten wywiad :)

https://www.youtube.com/watch?v=5rK7zmwHmBw

Stephan 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 09:05   

Właśnie miałem go wstawić, ale mnie ubiegłeś.

Dodam tylko, że na tym samym kanale na youtube'ie jest ciekawy film o Dybali i jego polskich korzeniach.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 10:37   

Wszedlem na forum wrzucic ten wywiad :)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Cze 21, 2017 11:21   

Super materiał!

milanik 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 16:09   

Szanuję mocno. Może przy Rino, chociaż część zrozumie, że nie wszystko kręci się wokół pieniądza, a Milan to zbyt duży klub, żeby ktokolwiek próbował mu grać na nosie.

O akcji z Oddo nigdy wcześniej nie słyszałem. Ciekawy jestem reakcji pozostałych :lol2:

Odpowiedz do tematu