ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rino Gattuso
Autor Wiadomość
Camomilla
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 01:50   Rino Gattuso

'njus' z dn. 21.07.br.:
"Rino Gattuso mial dzis [sroda, 21 lipca] stawic sie w Milanello. Nie wytrzymal jednak i na obozie przygotowawczym Milanu pojawil sie juz w poniedzialkowy wieczor. (...)."

:wink: glowe daje, ze maz i ojciec w jednym (taki 'wloski niezbednik') nie wytrzymal... i jednej, i drugiej :wink: ... bo 'ta trzecia' (czyt. pilka kopana) wygrala ;-)
i nieco bardziej serio
w/g 'Barw sportu' (nr 5/5, aktualny, Maciej Weber) Gattuso mial powiedziec o Pirlo:
"Jak patrze, co Andrea potrafi zrobic z pilka, to sie zastanawiam, co ja tutaj robie. Co w ogole robie w futbolu?!"
dalej Maciej Weber pisze:
"Obaj graja w pomocy, obaj reprezentuja Italie, obaj wreszcie wystepuja w najlepszej druzynie Europy poprzedniego sezonu. Rozni ich jednak wlasciwie wszystko - moze z wyjatkiem warunkow fizycznych. Nie grzesza nadzwyczajnym wzrostem, ale patrzac na Andree Pirlo i Gattuso [qrka, a imienia to on nie ma???] mamy sztandarowy przyklad pilkarskiego artysty i wyrobnika. I to mimo ze obaj wystepujac w drugiej linii sa obarczani zadaniami defensywnymi. Gennaro bazuje na sile fizycznej i wyszarpywaniu pilki spod nog przeciwnikow; Andrea tez potrafi zagrac na pograniczu faulu (a nawet jak to maja w zwyczaju wloscy pilkarze to pogranicze przekroczyc), ale robi to z gracja. We Wloszech o takich pilkarzach mowi sie 'fantasista'. (...)."
Wasze opinie o Rino? chetnie poznam, bo wydaje mi sie, iz jest on niedoceniany, badz, nawet owszem, ale postrzegany przez postronnych jak powyzej (z czym nie do konca sie zgadzam... Pirlo jest swietny, ale i Gattuso nie nazwalabym 'wyrobnikiem'... swoja droga, fuj, coz to za okreslenie :evil: )

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 10:06   

Z Gattuso mam problem... to taki typ fightera, dla ktorego nie ma straconej pilki, zawsze walczy do konca. Chyba (a raczej na pewno ;) )przoduje w milanie w liczbie kartek, co swiadczy najlepiej o jego walecznosci i nieustepliwosci.

Przez wielu jest uznawany za integralna czesc druzyny, bez ktorej Milan nie bylby juz taki sam, dla mnie jest waznym zawodnikiem, wspanialym czlowiekiem, ale jednak cos nie pozwala mi stwierdzic, ze jest prawdziwa gwiazda...

Ale ogolna moja ocena jest bardzo pozytywna, wsrod moich znajomych milanistow nazywamy go "bestia" :) Taki pitbull, ktory wchodzi na boisko zeby dac z siebie wszystko!

tom_n 
Administrator

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 10:18   

inv napisał/a:
Chyba (a raczej na pewno ;) )przoduje w milanie w liczbie kartek, co swiadczy najlepiej o jego walecznosci i nieustepliwosci.

Kolega się pewnie nasłuchał opowieści naszych pseudokomentatorów telewizyjnych, że dla Gattuso mecz bez kartki to mecz stracony. Otóż nieprawda. W poprzednim sezonie Gattuso obejrzał 2 (słownie: dwie) żółte kartki w 33 meczach Serie A. Większymy "brutalami" od niego byli: Maldini (6 żółtych i 1 czerwona), Nesta i Kaká (po 5 żółtych), Pancaro i Ambrosini (po 2 żółte i 1 czerwonej), Cafu, Pirlo i Shevchenko (po 3 żółte). Jak widać po tych statystykach Gattuso nie przoduje w liczbie kartek w Milanie ;-) :-D

Susy 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 13:23   

Przyznam, że bardzo długo byłam do Gattuso uprzedzona. Denerwowała mnie ta "walka do końca". Ale z czasem przekonałam się do niego i teraz nie wyobrażam sobie, żeby mogło go w Milanie zabraknąć. Chociaż nie jest wychowankiem klubu, wydaje mi się być jednym z tych piłkarzy, dla których barwy klubowe są najważniejsze. A to bardzo cenię.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 14:09   

HEhe jesli bylbym trenerem to skład zaczął bym kompletowac od Gattuso i bramkarza. Tacy zawodnicy beda zawsze niedoceniani bo sa to zawodnicy od czarnej roboty.Dla wszystkich liczy sie tylko kto asystuje , kto strzela albo bawi sie pileczka. Lecz na takich pilkarzy ktos musi pracowac i wlasnie Gattuso swoja walecznoscia na te gwiazdeczki pracuje.Tacy zawodnicy jak on sa dla mnie bezcenni.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 21:18   

Bez takich zawodników drużyna nie mogła by funkcjonować a gwiazdy świecić pełnym blaskiem. Przecież gdyby Makelele i Conceicao nie odwalali czarnej roboty za Figo i Zidane`a, to Real nic by nie wygrał (co zresztą nastąpiło po odejściu tych zawodników i zastąpieniu ich Beckhamem). I podobnie ma się rzecz z Gattuso. On jest po prostu do takiej gry stworzony.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 21:20   

nie wyobrazam sobie pomocy Milanu bez Rino. moze nie gra tak efektownie jak Pirlo czy Seedorf, ale te braki w wyszkoleniu technicznym nadrabia wielkim zaangazowaniem. niewielu jest takich pilkarzy, ktorzy o kazda pilke walcza do upadlego. Gattuso mial wielki wplyw na sukcesy Milanu w ostatnich dwoch latach i wydaje sie, ze teraz kiedy dojrzal pilkarsko jego wklad w wyniki moze byc jeszcze wiekszy. a jesli ktos nie docenia umiejetnosci Rino niech obejrzy final LM z Juve :wink:

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 23:53   

Gattuso to dla mnie jeden z synonimów obecnego Milanu, ciężko wyobrazić mi sobie ACM bez tego gracza, szału pod względem techniki nie robi, ale od tego są inni. GG walczy za dwóch, a czasem i trzech. Wkłada całe serce do gry, jest dość spontaniczny. I za to go bardzo cenię.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 23, 2004 19:42   

Rino to już tworząca się kolejna legenda klubu. Między innymi dlatego jestem kibicem Milanu, dla tych piłkarzy i tego wspaniałego przywiązania do klubowych barw. A Rino prezentuje te wszystkie cechy, plus dodatkowo walczy w środku pola niczym lew! :)

Chwała mu za to i chwała Milanowi, że takich piłkarzy gromadzi!

:)

pzdr,

Pepe69 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 24, 2004 01:18   

Z początku jego gra za bardzo mi do gustu nie przypadła, ale z czasem zacząłem go lubić i podziwiać za tą jego nieustępliwość, oddanie i grę do końca. Nawet mi się wydaje, że z techniką jest troszkę lepiej, może pomaga mu w tym obecność takich techników jak Kaka, Pirlo, Rui czy Seedorf?

mag!k
Milanista

Wysłany: Sob Lip 24, 2004 13:51   Rino Gattuso

Rino Gattuso, tak to bardzo dobry zawodnik bez którego Ac Milan nie miał by juz z nikim szans chyba wszyscy mysla o nim tak samo ...

Oglądał moze ktos z was mecz Lednano - Milan 5 : 0 to byl mecz :o

Susy 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 24, 2004 14:13   

mag!k, również trudno mi, tak jak już wcześniej pisałam, wyobrazić sobie w tej chwili Milan bez Gattuso, ale bez przesady. Gra zespołu i jego siła nie opiera się tylko na jedym zawodniku. I bez Rino Milan byłby silny. I miałby szanse z innymi, nawet dużą :)
To zdecydowanie źle wygląda jak piszesz Legnano-Milan 5:0. :-D Jeszcze ktoś uwierzy...

JediMajster 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 24, 2004 21:43   

Gattuso najlepiej można zapamiętać po meczu rewanżowym LM Sparta-Milan kiedy to zdobył kapitalną bramkę pięknym strzałem z dystansu, a później wyciągnął boczną chorągiewkę i zaczął nią machać ! Co prawda obejrzał za to żółty kartonik, ale było fajnie !
Według mnie panowie komentatorzy powinni skończyć z ubarwianiem,
bo ten temat jest typowym przykładem jak po ich wypowiedziach wielu ma Gattuso za 'boiskowego brutala' !

biedronka 
Milanistka z Klasą

Wysłany: Sob Lip 24, 2004 22:06   

Gattuso fauluje częściej niż inni piłkarze w Milanie, ale nie ma w tym ani złośliwości, ani brutalności, stąd też mała liczba kartek. Ale jak się walczy z takim zaangażowaniem o każdą piłkę, to chyba naturalne, że faule się zdarzają.
Zgadzam się też z tym, że jest coraz lepszy technicznie.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 24, 2004 22:32   

No tak mi sie przypomniala genialna asysta do Kaki w meczu z Interem :P . Jesli chodzi o technike to jest coraz lepiej.Co prawda drugim Kaką nie będzie ale moze takim hm... Figo to kto wie :]

beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 24, 2004 23:31   

gattuso 2 figo :? chyba niezbyt trafne porownanie....a co do tej asysty to chyba lepsza byla ta do shevy w meczu z chievo(chyba MCP byl na ty meczu,ale nie chce mis ie sprawdzac :wink: ),POEZJA !!!

baker 
Moderator

Wysłany: Nie Lis 21, 2004 15:59   

Ostatnio na temat naszego Rino bardzo ciekawie wypowiedzial sie Arsene Wenger uznajac Gattuso za najlepszego wloskiego pilkarza :-D . Francuz mowil, ze Rino imponuje mu swoja walecznoscia, a na noisku jest jak lew. Wg niego stworzylby idealny duet z Vieira. Byc moze ma racje, ale nigdy sie nie przekona jak Rino gralby w Arenalu :wink: . Tu mozna przeczytac wiecej na ten temat:
Wypowiedz Wengera
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

PhoEniX 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 21, 2004 20:56   

Facet wie co mowi :-D dlatego wlasnie zawsze chcialem powrotu Vieiry do Milanu ;)

Maldini(c)3 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 25, 2004 22:11   

Jezeli chodzi o Gattuso to jestem na TAK !!!! ten klijent jest bezbledny !!!! :twisted: ... jego walecznosc i zawzietosc jest nizastapiona ... najlepszy defensywny pomocnik jakiego znam a znam ich duzo !!!!!!!!! :twisted:

fana 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2005 16:10   

Wiecie z pewnoscia gdzie sie urodzil Gattuso jest to mala miejscowosc w Włoszech Schiavonei
nie wiem czy wiecie ale on ma tam swoja rodzine i czesto tam bywa.
Ale z pewnoscia tego nie wiecie ze jest tam pewna restauracja prowadzona przez Polke ktora jest czesto odwiedzana przez Gattuso razem z rodzina!
Znam ta osobe co prowdzi ten bar. Poznalem ja przez internet. Przeslala mi fotka Gattuso a takze innych pilkazy takich jak Cassano, Martins, Salavatore ona ich wszystkich zna
a jeszcze bardziej ich zna jej chlopaka takze pilkaz Gianpino Meligeni -> kiedys gral w Interze
jest kolega Gattuso. Macie jakies pytania lub jesli chcecie sie wiecej dowiedziec na temat owych pilkazy to prosze smialo zdawac pytania - postaram sie zaltwic odpowiedzi.

Pavvel FAN AC MILAN

ostry 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 15:32   

Ciekawy news sie pojawil dzis na temat Rino. Ciekawe o co mu chodzilo z tym odchodzeniem z zespolu. Czyzby nie radzil sobie z wizja tego ze bedzie musial w kilku meczach usiasc na lawie kosztem Ambro badz Vogela? Cieszy ze zostal chociaz z drugiej strony tego typu gadki moga psuc atmosfere w druzynie ktora ostatnio chyba juz i tak nie jest tak dobra jak kiedys.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 08:49   

Prawdopodobnie, presja oraz obciążenie po Stambule mogło być głównym powodem tych dywagacji na temat odchodzenia. Z drugiej strony - zawodnik, który jest typowany do roli następcy wielkiego kapitana jakim jest Maldini - nie powinien zachowywać się w ten sposób. Jeżeli Gattuso "pęka" przy pierwszych problemach, jak: presja, nowi konkurenci do miejsca w składzie, to moim zdaniem rola kapitana może być dla niego za trudna.

pzdr,

taktyk 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 10:19   

Z tego co pamiętam, sam Rino się nie pali do przejmowania opaski kapitańskiej - w jednym wywiadów w poprzednim sezonie zasugerował, że najlepszym kapitanem byłby Sheva.
I powiem szczerze - coś w tym jest :wink:

Interista 
Interista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 11:11   

Mały, włochaty ale grać potrafi i jest cennym zawodnikiem dla Milanu, w każdej drużynie przydaje się taki piłkarz, ma ogromne serce do gry, czym nadrabia braki w technice, lecz jak ktoś wspomniał i pod tym względem się poprawił, nie dziwię się że chce go Manchester, gdzie byłby idealnym następcą dla Keane'a

dezali 
Administrator

Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 14:38   

widac niepowodzenia potrafia zamacic w glowach pilkarzom - taki frankowski poszedl na calosc i odszedl z wisly, rino na szczescie wszystko na chlodno jeszcze raz sobie przemyslal i doszedl do jedynego prawidlowego wniosku.

Odpowiedz do tematu