ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie piwo pijecie? :)

Ulubione piwo
heineken
15%
 15%  [ 30 ]
zywiec
16%
 16%  [ 31 ]
tyskie
22%
 22%  [ 43 ]
okocim
5%
 5%  [ 11 ]
lech
16%
 16%  [ 32 ]
pilzner
2%
 2%  [ 5 ]
warka
21%
 21%  [ 41 ]
Głosowań: 156
Wszystkich Głosów: 193

Autor Wiadomość
Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 08:53   

ozzy69 nie boję się tego myślenia. Mam to myślenie głęboko w poważaniu, mogą sobie myśleć co chcą. Natomiast irytuje mnie to, że marnej jakości mniejszość chce za wszelką cenę udowodnić reszcie społeczeństwa, że tylko ich myślenie jest słuszne i wszyscy powinniśmy je przyjąć. Główne media są przesiąknięte tymi wpływami, aż kipi wszechobecne poczucie tolerancji. Tylko musisz zauważyć jedną rzecz: w drugą stronę to już nie jest tolerancja, ale ograniczanie słowa, narzucanie swoich myśli (najczęściej prymitywnych bo katolik czy chrześcijanin to przecież bezmózga masa tępo reagująca na słowa biskupów, albo wierząca w Boga, którego nie ma). Taki Jakubiak czy Kukiz mówią o tym głośno i otwarcie, za co są wiecznie poniewierani (tolerancja).
Co do meritum sprawy to komuś może smakować lager, komuś pilzner, a jeszcze komuś smakowe. Wiadomo, że jest różnica między piwem robionym na skalę milionów hektolitrów i tysięcy.
Kormoran zacny browar, te smakowe śliwki i wiśnie im świetnie wychodzą. Ja ostatnio miałem okazję wypić w małej knajpce w Świeradowie Jagodowe z Browaru Witnica i to lane. Kapitalnie, że gdzieś jeszcze są takie knajpki gdzie można posmakować w czymś takim.
Venomik napisał/a:
Typowe lagery mają się do piwa jak wywar z ugotowanej kury do rosołu.

Ale lager ma być piwem lekkim, na niedzielne słoneczne popołudnie. Tak jak napisałem, lager z małego browaru smakuje zupełnie inaczej niż ten przemysłowy, równanie ich wszystkich do jednego poziomu nie ma zupełnie sensu. Weźmy przykład Ciechana, Lwówka i Witnicy, nie mówiąc już o piwie warzonym w warunkach domowych.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 10:00   

Kormorany smakowe to dla mnie jedne z najlepszych piw tego typu. Raczej rzadko po nie sięgam, ale jakościowo są bardzo dobre. Smakuje to jak piwo owocowe, a nie soczek z posmakiem piwa, jak w większości innych smakowych wyrobów piwopodobnych. Podobnie ich Miodne ma u mnie wysokie notowania wśród piw miodowych. Nie lubię słodkiego piwa, a Miodne to piwo ciemne z miodem, więc bardzo fajnie ta goryczka równoważy słodkość miodu. Ciemne miodowe ma chyba jeszcze Fortuna i też jest bardzo dobre.

Co do dyskusji światopoglądowej, dla mnie ma to dwa aspekty.

Po pierwsze, nie ważne CO powiedział Jakubiak, tylko JAK to powiedział. Mogę się zgadzać lub nie zgadzać z jego opinią, ale forma w jakiej ją wyraził jest skandaliczna. Tak to sobie może pogadać z kumplem przy wódce, a nie wypowiadać się publicznie.

A po drugie, ja tu widzę syndrom oblężonej twierdzy. Mówi się o opresji, próbach zdominowania, tak jak by trwała naprawdę jakaś wielka wojna w tym względzie. Tymczasem mniejszości nadal pozostają mniejszościami, są to marginalne twory i ich pomysły nie mają szans na realizację. Ktoś tam gdzieś krzyczy o adopcji dla par homoseksualnych, ale to przecież nie ma najmniejszych szans na realizację. To właśnie osoby typu Jakubiak sprawiają, że ten temat trafia na pierwsze strony gazet, niepotrzebnie to rozdmuchują.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 10:07   

Kargool napisał/a:
Ale lager ma być piwem lekkim, na niedzielne słoneczne popołudnie. Tak jak napisałem, lager z małego browaru smakuje zupełnie inaczej niż ten przemysłowy, równanie ich wszystkich do jednego poziomu nie ma zupełnie sensu. Weźmy przykład Ciechana, Lwówka i Witnicy, nie mówiąc już o piwie warzonym w warunkach domowych.

Zobacz na jaki post odpowiadałem. Tam jest wymienionych kilkanaście piw z nazwy. I nie ma wśród nich Ciechana ani Lwówka ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 14:14   

Venomik tak, ale można było odnieść wrażenie że równasz wszystkie lagery z Tyskim... ;) Poza tym Ty w Poznaniu jesteś uprzywilejowany, bo masz na Ratajczaka najlepiej zaopatrzony sklep piwny w Polsce (albo z tych które znam). Tam kupiłem Ciechan Porter Jubileuszowy. Warzyli go 1095 dni, do 1095 butelek. Za jedną zapłaciłem 13 zł, więcej gość nie chciał mi sprzedać :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 14:46   

Ministerstwo browaru? Mój znajomy go tworzył i fajny sklep, fajny pub. Ale sam kupuje w Świecie Piwa na Głogowskiej i mam wrażenie, że jest większy wybór.
Nevermind
Żeby była jasność - lagery to bardzo fajne, przyjemne piwa. Ale lagery z chmielem, a nie lagery typu tyskie czy tym podobne. Kormoran, Widawa czy Ciechan mają świetne lagery w ofercie.
Na grilla na łące nie będę brał Rowing Jacka czy innego cuda z IBU~70 :]

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 14:48   

rafal996 napisał/a:
. Ciemne miodowe ma chyba jeszcze Fortuna i też jest bardzo dobre.

Jest jeszcze ciemne na miodzie gryczanym od manufaktury piwnej :ok:

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 18:47   

Kargool napisał/a:
Ale lager ma być piwem lekkim, na niedzielne słoneczne popołudnie.

Dużo ciekawszym piwem na niedzielne słonecznie popołudnie będzie pszeniczne albo białe (witbir).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 22:05   

bounty_fire napisał/a:
Jest jeszcze ciemne na miodzie gryczanym od manufaktury piwnej

A tak, racja. Też jest niezłe. Z tym, że jakoś nie mogę się przestawić mentalnie, bo dobrze brzmiąca Manufaktura Piwna to przecież nic innego, jak tłukący masowo najniższego gatunku sikacze Browar Jabłonowo ;) Ale trzeba przyznać, że to miodowe mają naprawdę przyzwoite.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 12:27   

rafal996 wyjąłeś mi z ust uwagę o Jabłonowie. Ale zmienili politykę, zatrudnili jakiegoś znanego browarnika i zyskują na tym. Niemniej z sikaczy dla sieci nie rezygnują, bo na czymś trzeba zarabiać. Dobrze im wyszło Klasztorne, do La Trappe trochę daleko, ale daje radę.
ozzy69 i jedno i drugie się nadaje. Lekkie, łatwe i przyjemne. Ja i tak preferuję portera :D

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 14:00   

Dobry porter albo stout to jest to ;)

Klasztorne z Jabłonowa mnie jakoś nie rusza. Niezłe, ale za dużo cech piwa, na którym się wzorują to ja tam nie czuję.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 25, 2014 19:23   

Te święta postanowiłem spędzić przy miodowym Jacku Danielsie i jestem zadowolony, nie spodziewałem się jednak że jest taki słodki (ale nie przeszkadza mi to) więc odradzam na jakieś imprezy, idealny do właśnie lekkiego popijania sobie w rodzinnym gronie przy jakimś filmie. Jedną szklanę wymieszałem z Colą i to było najgorsze co mogłem zrobić, słodkie jak cholera... :hand: ale wypiłem bo przecież nie po to płaciłem 100 zł. za butelkę żeby wylewać ją do kibla :rotfl2: Ogólnie w smaku dobry, czuć intensywny aromat miodu i nutkę cynamonu, dla urozmaicenia smaku można podać z cytryną.

Generalnie bardzo lubię miodowe trunki więc jak najbardziej polecam :toast:
#10 Rui Costa per sempre!

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Gru 25, 2014 22:07   

A piana długo się trzymała?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 25, 2014 22:25   

No i czy byla na dwa palce?

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 00:51   

Wbrew nazwie tematu wątek innych alkoholi również był poruszany, po co zakładać więc nowy jak wiadomo że chodzi o %? Ale rozumiem że chcieliście być fajni. :roll:
#10 Rui Costa per sempre!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 01:24   

To sugeruję napisać prośbę do moderatora/admina z sugestią nowego tytułu tego tematu

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 16:31   

a ja właśnie kończe moje świąteczne zapasy Guinnessa ;)choć wiadomo że to z puszki to nie to samo co z kija ale przy odpowiednim schłodzeniu i podaniu wciąż jest moim jednym z ulubionych browarków :)
pychotka...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 02:01   

Akurat w przypadku Guinnessa puszki są najbliżej kija, z uwagi na pewien drobny szczegół wewnątrz ;) Oczywiście jeśli mówimy o Draught.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 29, 2014 00:20   

Witam,
ja osobiscie uwielbiam portery, szczegonie w tej czesci roku. Polska jest znana na swiecie z produkcji tego piwa, jak i portera baltyckiego. Co do marek, szczegolnie moge polecic Grand Imperial Porter (browaru Amber, ktoy wypuscil jeszcze Zywe, Gdanskie Lwy i Remusa), Portera Zywieckiego i browaru Witnica. Cudowne rzeczy ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Gru 29, 2014 00:47   

Warto zaznaczyć, że normalnie rozumiany porter i dobry porter bałtycki (czyli w sumie większość) to spora różnica.
Żywiec porter i grand imperial porter (nieco słodszy) to dla mnie klasa sama w sobie w tym stylu. Idealne piwo żeby się rozgrzać zimą.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 29, 2014 09:33   

rafal996 napisał/a:
Akurat w przypadku Guinnessa puszki są najbliżej kija, z uwagi na pewien drobny szczegół wewnątrz ;) Oczywiście jeśli mówimy o Draught.

Tak, mowisz o kulce ale to i tak nie jest to samo co typowy lany Arthur.niebo w gebie ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 29, 2014 10:20   

Venomik napisał/a:
Warto zaznaczyć, że normalnie rozumiany porter i dobry porter bałtycki (czyli w sumie większość) to spora różnica.

To po prostu dwa różne piwa :) Z kolei z tych drugich oprócz wyżej wymienionych bardzo dobre są Komes oraz Porter Warmiński i Ciechan 22.
I jeszcze wracając do Ministerstwa Browaru: ja w tym sklepie byłem kilka razy jak jeszcze jeździłem służbowo do Poznania. Na mnie wrażenie robił ogromne, ale jak będę jeszcze kiedyś to odwiedzę ten drugi sklep o którym mówisz. Piwiarni natomiast tam chyba jeszcze nie było.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 18, 2015 08:49   

W tej ankiecie brakuje mojego numer 1. Żubr, już od czasów licealnych jest moim faworytem. Smaczne, nie drogie i dobrze wchodzi :piwo:

Poza tym Lech i Heniek byliby w TOP3

http://paweuu.wordpress.com

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 18, 2015 12:51   

a to można piwem nazwać ? ;]

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 18, 2015 13:32   

:D

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 18, 2015 14:27   

bounty_fire napisał/a:
a to można piwem nazwać ? ;]

W sensie, że Żubr? Nie żartuj, te piwo ma swoich szalikowców :piwo: Dobry browar :D

http://paweuu.wordpress.com

Odpowiedz do tematu