ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie piwo pijecie? :)

Ulubione piwo
heineken
15%
 15%  [ 30 ]
zywiec
16%
 16%  [ 31 ]
tyskie
22%
 22%  [ 43 ]
okocim
5%
 5%  [ 11 ]
lech
16%
 16%  [ 32 ]
pilzner
2%
 2%  [ 5 ]
warka
21%
 21%  [ 41 ]
Głosowań: 156
Wszystkich Głosów: 193

Autor Wiadomość
RASI 
Juventino

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 13:11   

Chef napisał/a:
RASI napisał/a:
fuuuuuj bleeee. Za słodka !!

Nie jest znow taka slodka, slodsza od np Okocima, ale dla mnie miodio :) Nie lubie bardzo goszkich piw.

Jest PASKUDNA. Ja jej po prostu nie lubie :? . Lubie piwo gorzkie (nie mocno gorzkie ale jednak ;) ). Dlatego smakuje mi Żywiec i Specjal.

Co do mocniejszych trunków to żadnych zachodnich perum :? . Ostatnio byłem zmuszony pić Johny Walkera i o mało sie nie pochawtowałem. Juz wole zwykłą czystą. Smakuje nedznie ale jest znośna ;)

Milan 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 14:32   

Milu78 napisał/a:
A jak kiedys zobaczylem, ze chlopak wzial Warke z sokiem to juz prawie ... :/

Moze dziewczynie kupowal ;-)
inv napisał/a:
Najbardziej przeze mnie nielubiane sa wszelkie kremy tak chetnie spozywane przez kobiety grrr... az mnie trzesie na mysl o tym syfie

Jesli chodzi o kremy to lubie Sheridan's. Ale to takie delektowanie sie ;-)
Chef napisał/a:
A co do wodki to nie pilem juz ja z pol roku.

A ja pilem w maju... i troche zaluje ze mnie skusilo stawiac 0-700 po ogloszeniu wynikow matury i pic ja w miejscu publicznym hihihi :P CHWD997
Rogge napisał/a:
Ja jestem jeszcze za młody zeby pic piwo :) :D

No to... wypij piwo... bezalkoholowe :wink:
RASI napisał/a:
Dlatego smakuje mi Żywiec i Specjal.

Moj gust :P
RASI napisał/a:
Juz wole zwykłą czystą. Smakuje nedznie ale jest znośna ;)

Ja tak samo mam. "Polska Wodka" wchodzi najlepiej ;-)
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA

patryk68 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 15:24   

Ja najbardziej lubie Warke zwykła lub Strong. Zimne jest poprostu pyszne. Ale wczoraj zaszalałem i tak drogiego piwa nigdy nie miałem a czemu poniewaz gdy go spozywałem nadzialismy sie na mundurowych i 100zl jestem w plecy :-)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 21:47   

U mnie to było tak. Najpierw pijałem przede wszystkim Żywca. Ale jakieś dwa lata temu przestał mi smakować i przerzuciłem się na Heinekena. I pewnie piłbym go do dzisiaj, gdybym ostatnio przez przypadek nie spróbował Paulanera. Po prostu super piwko.

AC.JACK 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 22, 2004 21:54   

Ja lubie WYBOROWĄ ma swoja marke w europie i nawet w ameryce sie nia zachwycaja:),, jest w miare tania,, miodzio tylko musi byc mocno schłodzona:)

Camomilla
Milanista

Wysłany: Pią Lip 23, 2004 01:49   

Milu78 napisał/a:
A jak z innym silniejszymi alkoholem u Was? Ja wodki nie cierpie. Jedynie whisky z cola mi smakuje. A w szczegolnosci Metacsa. A jak juz wodka to tylko z sokiem jablkowo-mietowym.

no vodka! chyba ze w long drinkach, a moj ulubiony to krakowska 'tatanka' czyli (jak w 'reszcie Polski' rozumieja) 'szarlotka' - zubrowka + sok jablkowy (100 ml na 50) + cytrynka + lod
co do whisky, to kazda, byleby oryginalna szkocka, np. Chivas Regal (polecam! zadnego efektu ubocznego typu 'the morning after'), Metaxa, Johnnie Walker (do wyboru: black label - drozszy lub red), Passport, Loch Lomond...
Cytat:
Ale i ta pochodze jak to Camomilla powiedziala z piwnej czesci swiata

8) wlasnie... i dziwie sie sobie, ze tak bardzo pociaga mnie 'winna' czesc swiata futbolu ;) czyli Portugalia, Wlochy, Francja, Chorwacja (w Portugalii polecam Sagres - piwko calkiem niezle, o fajnej mocy, sponsor druz. narod. i Benfiki)

p.s. wspomniany przez kogos Jack Daniels nie jest whisky - to bourbon... po szczegoly zapraszam :)

Ozzy 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 23, 2004 10:54   

Camomilla napisał/a:
p.s. wspomniany przez kogos Jack Daniels nie jest whisky - to bourbon... po szczegoly zapraszam :)

No, zeby byc scislym to bourbon, to tez whiskey (ale nie whisky, taka nazwe na etykiecie ma tylko jedna marka produkowana w USA i jest to "Maker's Mark). Nazw Whiskey i Bourbon wlasciwie nie mozna stosowac tak do konca zamiennie, ale generalnie Bourbon to gatunek Whiskey. Tak dla scislosci, to Borbon lezakuje w beczkach ze swierzych debowych desek. CO jest straszna profanacja dla fanow np. Szkockiej, gdyz, powoduje jego ciezki, nazbyt wytrawny i zanieczyszczony debem smak.

Jak wiadomo, najszlachetniesza Whisky jest Szkocka. Ale to juz temat rzeka, najlepsze sa oczywiscie single malt, czyli whisky slodowa, produkowana w jednej! destylarni, za ktora zaplacimy dosc astronomiczne kwoty (25 funtow to minimum), bardziej przystepne sa mieszance typu rozne Johnie Walkery, Ballentines'y, czy Chivas Regal.

Co do drinkow, to polecam zmrozic Gin, Tonic (ale dobry Kinleya lub Schwppesa) i sok z kokosow (moze byc ten z Tymbarku z domieszka ananasa i banana). Wszystko tak kolo 0 stopni C., zeby bylo naprawde zimne i zmieszac (sam stosuje 0.5 l. szklanki do piwa, bo wtedy nie trzeba latac zbyt czesto po dolewki :wink: ) w proporcjach gin-100ml, kokos-100ml, i uzupelnic tonikiem. Pelen wypas, polecam

Camomilla
Milanista

Wysłany: Pią Lip 23, 2004 17:08   

"Jack D's - bourbon czy fuisci..." [2003-03-07 01:02:49]

... czyli "sami nie wiecie, co pijecie"

Podaje za oryginal(a)na etykietka JD's:
[front]: Jack Daniel's Old Time Old No. 7 Brand; Qality Tennessee Sour Mash Whiskey (50 cl, 45% vol.); Distilled And Bottled By Jack Daniel Distillery, Lem Motlow, Propietor; Lynchburg, Tenn., USA; Est.&Reg. In 1866

[front, right-hand side]: Bottled At The Distillery

[front, left-hand side]: Made In Tennessee

[bottle, right-hand side]: Awarded The Highest Gold Medals At: St. Louis, Mo. Exposition, 1904;
Liege, Belgium, 1905;
Ghent, Belgium, 1913;
Anglo American Exposition, London, 1914;
Certificate Of The Institute Of Hygiene, London, 1915;
Star Of Excellence, Brussels, 1954;
And
Gold Medal With Palm Leaves, Amsterdam, 1981

[bottle, left-hand side, left to right]:
"The Oldest" Registered Distillery In The United States; Distillery No. 1, Est. 1866; Placed in the National Register of Historic Places by the United States Government; Old No. 7 Whiskey; Whiskey Made As Our Fathers Made It For 7 Generations; Jack Daniel's Old Distillery, Lynchburg, Tenn.

[back]: Old Time Charcoal Mellowed Tennessee Whiskey; The rare sippin' whiskey is made at Jack Daniel Distillery in Lynchburg, Tennessee. Its distinctive flavor results from a special "charcoal mellowing" process perfected by Jack Daniel generations ago and still in use at the distillery today.

Nie kazdy łyskacz jest burbonem, ale kazdy burbon łyskaczem .
Bourbon produkowany jest na bazie odmiany kukurydzy i zyta; whiskey (whisky) na bazie slodu jeczmiennego (choc rozroznia sie dwa podst. gatunki, tzw. malt whisky i grain whisky).

Pisownia rozni sie w zaleznosci od kraju pochodzenia, i tak:
- w Szkocji jest to whisky
- w Irlandii i/lub w USA whiskey
- bourbon tylko w USA (co nie znaczy, ze nie qpi sie tego gdzie indziej; qpi sie, ale nazwa to TM amerykanski).

Podaje za "The Oxford Thesaurus" (synonimy):
whisky - whiskey, alcohol, spirits, John Barleycorn, usque-baugh, Scotch, home-brew, mother's ruin (= "gin"), Scots barley-bree, US rye, bourbon, white lightning, white mule, moonshine, Colloq booze, hooch, rot-gut, US corn, fire-water, Slang US Sneaky Pete, smoke.

Pierwotnie, nazwa wywodzi sie z kultury celtyckiej, i tak - podaje za "An Ghaeilge", podrecznikiem jez. irlandzkiego:
- w Szkocji - whisky, od usque-baugh lub uisge-beatha = woda zycia
- w Irlandii - whiskey, od fuisci = woda zycia.

[post pierwotnie opublikowany na forum The Garden, pod data podana powyzej]
sorki za zamieszanie, ot tak mi sie skojarzylo, a poniewaz juz kiedys 'popelnilam' posta o bardzo zblizonej tematyce, zapodaje go tez i tu :)

chef 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 23, 2004 20:33   

Huh... widze ze to forum odwiedza kilku znawcow trunkow :shock:

Kamil Pabianice
Milanista

Wysłany: Pią Lip 23, 2004 21:45   

Chef napisał/a:
Huh... widze ze to forum odwiedza kilku znawcow trunkow :shock:

a co robić można przecież nie będę robił za 4 zł to się chla :lol: :lol: :lol:

chef 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 23, 2004 22:47   

Kamil Pabianice napisał/a:
a co robić można przecież nie będę robił za 4 zł to się chla :lol: :lol: :lol:

Bardziej mi tu chodzilo o Ozzy'iego i Camomilla, ale nie watpie ze ty tez wiesz to i tamto o alkoholach ;-)
Ja tam pijam vodke (choc ostatnio mniej), najczesciej Bols, Absolwent no i "Zamkową" nazwe ta wymyslono juz jakis cas temu. Od tego ze nabywalo sie ja od goscia mieszkajacego na placu zamku, a vodka z przemytu, tania i dobra :-D ) i piwa (Strong). Pozatym nic. Zadne whisk, zubrowki itp.
Ostatnio zmieniony przez chef Nie Lip 25, 2004 07:30, w całości zmieniany 1 raz  

giorgio 
Administrator

Wysłany: Nie Lip 25, 2004 00:56   

1. Warka
2. Żubr
3. Palm

Pepe69 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 25, 2004 15:50   

Najczęściej racze się Tyskim a czasem Żywcem i Lechem

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 25, 2004 18:00   

Camomilla napisał/a:
Jedynie whisky z cola mi smakuje. A w szczegolnosci Metacsa. A jak juz wodka to tylko z sokiem jablkowo-mietowym.
co do whisky, to kazda, byleby oryginalna szkocka, np. Chivas Regal (polecam! zadnego efektu ubocznego typu 'the morning after'), Metaxa, Johnnie Walker (do wyboru: black label - drozszy lub red), Passport, Loch Lomond...
p.s. wspomniany przez kogos Jack Daniels nie jest whisky - to bourbon

OK. Good old Jack to burbon :> pisząc po polsku. Natomiast dziwi mnie ewidentnie błędne klasyfikowanie METAXY do gatunku whisky. No a wymienianie Metaxy wśród whisky oryginalnych Szkockich mnie już zwaliło z nóg ;)
Metaxa to napój grecki :p to po pierwsze. A po drugie metaxa to szeroko rozumiane "brandy" :P albo inaczej "winiak".

pzdr,

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 26, 2004 19:17   

Zdecydowanie TYSKIE !!!! Oczywiscie jak nie ma pod reka to nie pogardze roznymi innymi browarkami, ale Tyskie jest numerem jeden. To chyba ze wzgledu na reklame (kiedys byla). Tyskie Gronie - w gronie kibicow :)

unkas24 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 26, 2004 22:41   

1.Carlsberg
2.Leżajsk
3.Lech
4.warka
5 tyskie
to na tyle ale ja nie mam jakis zachamowań przed piwem
nie nawidze tylko dwóch rodzaji browca
Żywiec i Heineken
drinków unikam z wyjatkiem krwawej Mary a wódka jak wódka chc absolut i finlandia to jest to
Wielki Duchu,Stwórco wszelkiego życia Bieży ku tobie Wojownik niczym strzała skierowana ku słońcu-Przyjmij GO niech zasiądzie przy ognisku rady starszych mojego plemienia - To Unkas mój syn,karz mu byc cierpliwym i popros śmierc o pośpiech

inv 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 26, 2004 23:39   

unkas24 napisał/a:

nie nawidze tylko dwóch rodzaji browca
Żywiec i Heineken

wychodzi na to ze nienawidzisz dwoch najlepszych gatunkow piwa ;)

Diavolo 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 28, 2004 19:24   

Jest ten taki prościutki przepisik na alkohol i pewnie większość z was go zna:
10kg wiśni + 10 kg cukru + woda + 10 miesięcy = szato własnej roboty :D :D :P

FOFO
Laziale

Wysłany: Czw Lip 29, 2004 14:45   

Gardze pivem pod każda pstacią :twisted: jesli juz coś pije to jest to najczęsciej Żołądkowa Gorzka--->żywa legenda Polmosu :-D

goraco polecam ;-)

Milu78 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 29, 2004 15:46   

FOFO a czy ty gdzies nie napisales, ze jestes na odwyku :wink: . Wiec nie powines tutaj zagladac :-D . Wstyd sie przyznac ale nigdy zoladkowej nie pilem :roll: . Objecuje FOFO, ze nadrobie to podczas zblizajacego sie wekendu :-D .

FOFO
Laziale

Wysłany: Czw Lip 29, 2004 16:26   

Milu78 napisał/a:
FOFO a czy ty gdzies nie napisales, ze jestes na odwyku :wink: . Wiec nie powines tutaj zagladac :-D . Wstyd sie przyznac ale nigdy zoladkowej nie pilem :roll: . Objecuje FOFO, ze nadrobie to podczas zblizajacego sie wekendu :-D .

Jestem na małym odwyku 8) ale jesli już coś pic to tylko wyzej wymieniony napój

Milu78 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 29, 2004 22:36   

FOFO napisał/a:
wyzej wymieniony napój

Mam rozumiec, ze zadna zapitka nie wchodzi w gre :D . FOFO ty rzeczywiscie musisz byc przepalny jak 40% alkohol nazywasz napojem :) .

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 29, 2004 23:02   

panowie - niestety widac, ze gimnazjum rzadzi na forum :(

spojrzalem na wyniki ankiety i widze ze na 1 miejscu "piwo" marki warka, no coz, gustow sie nie wybiera ;)

pociesza za to drugie miejsce - Heinich wiecznie zywy hehe

FOFO
Laziale

Wysłany: Pią Lip 30, 2004 06:10   

Milu78 napisał/a:
FOFO napisał/a:
wyzej wymieniony napój

Mam rozumiec, ze zadna zapitka nie wchodzi w gre :D . FOFO ty rzeczywiscie musisz byc przepalny jak 40% alkohol nazywasz napojem :) .

Hehehe 8) a jakąś zapitką to mozna tylko smak tego nektaru zepsuć :roll:

Milan 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 30, 2004 11:47   

FOFO napisał/a:
Gardze pivem pod każda pstacią :twisted: jesli juz coś pije to jest to najczęsciej Żołądkowa Gorzka--->żywa legenda Polmosu :-D

Oj FOFO chyba mamy podobne gusta :P Mi rowniez smakuje Zoladkowa :lol: Chociaz zadko sie zdarza zebym ja pil to jednak dobrze wchodzi ;-)
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA

Odpowiedz do tematu