ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadchodzą chude lata(?)
Autor Wiadomość
GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 18:49   

Mam pytanie jak nie maja kredytów to skąd maja te ponad 300 milionów długu

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 12:36   

Równolegle z naszym meczem z Parmą odbywało się spotkanie Schalke-Bayern w ramach DFB Pokal. I tam o dziwo na stadione, który oficjalnie może pomieścić 61 524 kibiców było 61 673 osób. Dla porównania na spotkaniu Coppa Italia Milan-Udinese na stadionie mogącym pomieścić 85 700 kibiców było aż 5 513 osób. A potem się narzeka, że w klubowej kasie nie ma pieniędzy a Bundesliga wyprzedza Serie A.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 12:50   

Kilka lat temu jak graliśmy z Schalke to Galliani zachwycał się całą infrastrukturą stadionu, Niemcy oprócz wypełnionych po brzegi trybun sprzedają hektolitry piwa, orzeszków itp.. Kasa pewnie ładnie się nabija.
Niestety na zachwytach się skończyło.

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 15:51   

konrad_acm napisał/a:
Niestety na zachwytach się skończyło.

A na czym się miało skończyć, skoro San Siro nie jest własnością Milanu?

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 18:50   

Rzeczywiście chyba nadchodzą dalsze chude lata. Właśnie w tym i przyszłym sezonie odczuwamy najmocniej negatywne efekty naszej "rodzinnej polityki" prowadzonej w czasach gdy byliśmy na szczycie. Na kontraktach mamy obecnie 4 zupełnie bezużytecznych graczy: Oddo, Jankulovskiego, Kaladze, Dide, którzy w sumie zarabiają rocznie niecałe 19 mln euro brutto. Biorąc pod uwagę, że jeden z nich czuje wielką chęć stabilizacji, drugi po 10 latach pobytu we Włoszech zapragnął douczyć się języka włoskiego, trzeciemu i czwartemu też nie uśmiecha się do zmian barw klubowych to jest mało prawdopodobne, że któryś z nich opuści klub po sezonie. Oznacza brak większych zmian w kadrze zespołu. Niestety prawa ekonomii i matematyki są nieubłagane. Oczywiście alternatywą byłaby pójście drogą Realu Madryt, tylko nie wiadomo czy gdy również ta polityka skończyłaby się bankructwem to z pomocą przyszłoby nam miasto czy jakaś instytucja publiczna.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 19:28   

prawdziwy i niestety smutny post Carlo, poza jednym drobnym faktem. Dida chyba jednak odejdzie, bo juz za pare miesiecy konczy mu sie kontrakt, w przeciwienstwie do pozostalych 3 darmozjadow, z ktorymi trzeba sie bedzie teoretycznie meczyc jeszcze przez rok..

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 19:37   

Moim zdaniem demonizujesz. Zawsze zaczyna się gadanina o chudych latach, gdy przegrywamy mecz, grając słabo. Tak się składa, że cały ten wesoły kwartet jest na wylocie. Dida ma kontrakt do czerwca tego roku i mało prawdopodobne jest przedłużenie umowy z nim. Co prawda po serii dobrych występów Brazylijczyka, była mowa o przedłużeniu do 2011 roku, lecz primo - wiązałoby się to ze znacznym obniżeniem pensji, secundo - biorąc pod uwagę to, że Nelson stracił miejsce na rzecz Abbiatiego, a Storari spisuje się bardzo dobrze w Genui, to jest to mało prawdopodobne. Kaładze ma oferty z Rosji - bodajże z Rubina i Zenitu, a wcześniej mówiło się też o Dynamie Kijów. Leo jasno daje do zrozumienia, że Gruzin nie jest częścią jego planu, więc latem powinniśmy powiedzieć "arrivederci Kamikadze". Oddo i Janku już podczas poprzedniego mercato próbowano oferować, jako część dealu z Wolfsburgiem.

Do tego Ronnie na mocy nowej umowy miałby zarabiać 4,5 miliona euro za sezon.

Letnie mercato będzie pewnie drugą częścią wietrzenia składu i racjonalizacji wydatków. Troszkę spokoju. :)

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 20:51   

stan - Dida rzeczywiście ma kontrakt do 2010, byłem przekonany że rok dłużej. Daje to oszczędność 6,6 mln plus wolne miejsce w kadrze, zdaje się że Rino podpisał kontrakt na gorszych warunkach więc też to będzie jakaś oszczędność + Pippo dostanie z pewnością dużo gorszą finansowo propozycję w stosunku do obecnych zarobków. Pewnie na tych ruchach uda się zaoszczędzić 10-12 mln euro a to już nie jest źle;) Myślę że rewolucji nie możemy się spodziewać, kluczem do głębszych zmian jest pozbycie się "wielkiej trójcy" blokującej miejsce w kadrze i generującej ogromne koszty.

maslok - obyś miał rację. Ale wg mnie cała trójka będzie na siłę chciała wywiązać się z kontraktów. Wg La Gazzetty Kaladze zarabia 3 mln netto, Oddo 2,3 a Jankulovski 2. Raczej żaden rozsądnie myślący właściciel klubu nie zaproponuje im nawet połowy takich zarobków, co sprawi że jeszcze przez rok będziemy ich musieli znosić. Kaladze odrzuca oferty od rosyjskich klubów, Jankul od Interu, Oddo w ogóle nie myśli o zmianie barw. Jedyną rozsądną opcją byłoby moim zdaniem zaproponowanie im rozwiązania kontraktu i wypłacenie powiedzmy połowy należnej pensji co sprawiłoby że drugą połowę mogliby zarobić grając w innych klubach, ale nie jestem pewien że któryś z nich będzie chciał zrezygnować z dobrze płatnych, rocznych wakacji.

PacheL 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 01:39   

1. Z tego co pamiętam Jankul mówił, że po tym sezonie odejdzie z Milanu.
2. Didzie kończy się kontrakt, więc też odejdzie.
3. Favalli kończy karierę.
4. Nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek pozwolił Oddo i Kaladze zostać na następny rok.
5. Mam nadzieję, że uda się komuś upchnąć Huntelaara i Gattuso.
Razem daje to 7 graczy, którzy mam nadzieję opuszczą nasze szeregi.

korsi 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 08:18   

Co do Jankula to faktycznie pojawiła się taka wypowiedź, z tego co pamiętam chciał wrócić do Czech?

kichasmok 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 13:50   

Tak do Banika Ostrava:))

Fajne boisko grałem na nim :) przegraliśmy z nimi sparing 1-0:))

Odpowiedz do tematu