ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Śro Lis 11, 2009 18:26
Squadra Azzura, czyli reaktywacja!
Autor Wiadomość
maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 11, 2009 17:27   Squadra Azzura, czyli reaktywacja!

Czas reaktywować temat o kadrze mistrzów świata z boisk w Niemczech. :)

Włosi w listopadzie rozegrają dwa spotkania towarzyskie. 14 listopada podejmą w Peskarze zespół Oranje, zaś 18 listopada - Szwedów w Cesenie.

Kolejna porcja powołań wysłana przez Marcello Lippiego. Kadra prezentuje się tak:
Cytat:
BRAMKARZE: Buffon (Juventus), De Sanctis (Napoli), Marchetti (Cagliari);

OBROŃCY: Bocchetti (Genoa), Cannavaro (Juventus), Cassani (Palermo), Chiellini (Juventus), Criscito (Genoa), Grosso (Juventus), Legrottaglie (Juventus), Maggio (Napoli), Zambrotta (Milan);

POMOCNICY: Biondini (Cagliari), Camoranesi (Juventus), Candreva (Livorno), De Rossi (Roma), Galloppa (Parma), Marchionni (Fiorentina), Palombo (Sampdoria), Pirlo (Milan);

NAPASTNICY: Di Natale (Udinese), Gilardino (Fiorentina), Palladino (Genoa), Pazzini (Sampdoria), Rossi (Villarreal)

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa z udziałem selekcjonera. Lippi mówił na niej, że pracuje z grupą ok. 30 - 35 zawodników i z tej grupy będzie musiał wybrać 23 najlepszych na turniej w Republice Południowej Afryki. Dodał także, że po marcowym meczu wszystko będzie jasne. Po tym spotkaniu raczej nikt już nie dołączy do kadry. Wyjaśniał również powody niepowołania Quagliarelli oraz Santona i Dosseny. Napastnik Napoli nie pojawił się w kadrze z prostej przyczyny. Selekcjoner chce sprawdzić innych. Santon i Dossena zostali pominięci dlatego, iż nie grają w swoich klubach. Pytany, czego Davide potrzebuje, by na stałe zagościć w reprezentacji, odpowiedział, że minut spędzonych na boisku. Lippi narzekał także, że drażni go, że młodzi zawodnicy traktowani są, jak "mali chłopcy", zaś doświadczeni ludzie w calcio nie chcą im pomóc w przygotowaniu się do gry na najwyższym szczeblu.

Brak Cassano przestał już dziwić kogokolwiek. Dziwi mnie nadal jednak obecność Legrottaglie w kadrze. Co on widzi w tym drewnie? Nicola miał dobry okres w Juventusie, ale to było rok temu i wówczas grał po prostu najmniejszą koninę z żenującej defensywy Bianconerich. Legro to zwykły przeciętniak. Szlag mnie trafia, jak widzę tę łajzę zamiast Gamberiniego. Dramatyczny występ przeciwko Irlandii, meczu z Cyprem nie widziałem. Co do powołań dla Candrevy i Galloppy także jestem sceptykiem.

Fajnie za to, że jest Pazzini, a brak Dosseny.

Skoro jak sam zauważyłeś temat o reprezentacji Włoch już istnieje, po co zakładać kolejny? Zamykam.

Admin

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi