ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 26)
Autor Wiadomość
konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 11, 2008 19:45   

C. Ancelotti "Chciałem sprowadzić Boruca do Milanu jakiś rok temu"
pozdrawiam wszystkich, którzy sądzili, że to wymysły polskiej prasy :)

Carlo za tekst o tym, że Milanu nie stać na Boruca powinien dostać świeczkę,
chociaż z drugiej strony, jesteśmy przeciętną włoską ekipą marzącą o LM ;)

co do napastników to bardzo ciekawe, że Galliani tak otwarcie o nich rozmawia, zwykle było ściemnianie, a teraz podejrzanie otwarte karty. Mam nadzieję, że ktoś z wymienionej przez Łysego trójki trafi do ACM

FORZA!

penio 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 12:37   

AC Milan wykupił drugą część karty Ignazio Abate i zawodnik ten stał się pełnoprawnym zawodnikiem Rossonerich, w drugą strone powędrował Nicola Pozzi.
Wie ktoś może coś więcej o tym zawodniku? Jak sobie radził w Empoli?

Bati 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 10:49   

Od zawsze byłem zwolennikiem Boruca w Milanie. ME potwierdziły ,że taki klub jak AC Milan jest dla niego. Zapewne Celtic podbije cenę za tego piłkarza ,ale uważam ,że warto.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 11:13   

Ja kiedys napisalem, ze Boruc to taki Dida dla ubogich. Dzisiaj bije sie w piers, posypuje glowe popiolem i mowie Borucowi w Milanie zdecydowane TAK! Szkoda tylko, ze pozostanie to jedynie poboznym zyczeniem.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 12:30   

Ponoć za Artura Anglicy proponują już koło 15 mln - dla naszego zarządu 10 mln to już było zbyt dużo. Najwidoczniej o pozycję podstawowego golkipera będą walczyć nasze trzy "gwiazdy" - Kalac, Dida i Abbiati. :wall:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 13:38   

Uwierzę jak zobaczę ;) Coś się boję że Boruc na długo utknał w Celticu. No ale zobaczymy co się wydarzy. Bronił naprawdę dobrze. sam nie byłem jego zwolennikiem w Milanie i chyba nadal nie jestem, ale muszę przyznać że dobry był na tych Euro, znacznie lepszy niż na poprzednich MŚ :)

Emil_Bulls 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:17   

http://www.euro2008.wp.pl...,wiadomosc.html

FORZA MILAN

Bati 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 18:04   

Anathem czyli kogo chcesz w bramce Milanu ? Bo jedynie lepsi od Boruca to Casillas i Buffon.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 19:08   

Cech wg mnie jest również lepszy (wpadka z Turcją niewiele zmienia). Co nie sprawia, że Boruc nie jest (nie tylko) przeze mnie w Milanie pożądany.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 08:58   

No pewnie że wole Buffona ;)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 15:27   

acmilan1899 napisał/a:
Cech wg mnie jest również lepszy (wpadka z Turcją niewiele zmienia). Co nie sprawia, że Boruc nie jest (nie tylko) przeze mnie w Milanie pożądany.

Cech po tym wypadku już nie gra tak jak dawniej. Oglądałem dużo spotkań Chelsea w Premiership i nie powalił mnie swoją formą.

Martwi mnie raczej to, co mówi Galliani. Najpierw naobiecywali, a teraz wygląda na to, że chcą się z tego po cichutku wycofać. Mam nadzieję, że to tylko zasłona dymna, ale jeżeli nie to będę głęboko rozczarowany... znowu.
lì a casa il cuore sentirà!

Bati 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 18, 2008 22:22   

Cech na pewno nie jest lepszy od Boruca. Na pewno nie w takiej formie.
Gdyby oprócz Boruca przyszedł Cassano albo Villa ,a także jakiś obrońca to byłbym zadowolony.

penio 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 09:32   

Patrząc na to jak gra Villa na tym Euro to stał się on moim nowym marzeniem w Milanie. Tyle tylko że jest Hiszpanem a wiadomo jak Hiszpanie we Włoszech lubią zmieniać swoją dyspozycje. Jednak myśle że możemy o nim zapomnieć... Galliani nie da dużych pieniędzy, a właśnie duże pieniądze jest wart ten napastnik.
Co do Cassano. Jeszcze rok temu niechciał bym go nawet z wyprzedaży, ale teraz jest to inny napastnik. W Sampdori gra kapitalnie, wciąż młody bo ma 25 lat, a i coraz żadziej zdarzają mu się czerwone kartki i szczeniackie zachowania. Widać że wyrasta z tego. Jestem zdecydowanie na TAK!

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 09:51   

penio, zawsz mozemy łudzić się, że dadzą nam Ville ... za darmo :|
CHodzą też słuchy, że zaproponowaliśmy Oddo, Simica i pare darmowych baniek za Mutu. Mi najbardziej w tym układzie pasuje pozbycie się panów na O i S ;)
Cassano? co roku ten sam dylemat :)

co by nie było moim zdaniem Villa, Mutu czy Cassano to nie są typowi egzekutorzy/sępy, których potrzebujemy (patrz Eto'o, Adebayor)

penio 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 11:39   

No tak za darmo...

konrad_acm napisał/a:
CHodzą też słuchy, że zaproponowaliśmy Oddo, Simica i pare darmowych baniek za Mutu. Mi najbardziej w tym układzie pasuje pozbycie się panów na O i S

Jestem na tak :) Co prawda Oddo myśle że się przyda jako silny rezerwowy, jednak mimo wszystko mnie zawiódł w minionym sezonie,lecz trzeba brać pod uwage że jesli by odszedł to potrzebujemy prawego obrońcy. Simic sam chce odejść, a nam jest nie potrzebny więc bedzie na korzyśc obydwu stron. Martwi mnie troche to że Mutu ma pewne problemy z Chelsea, musi im zapłacić 9 ml odszkodowania i to może wpłynąć w jakiś sposób na jego forme. Jednak jest to bardzo silny napastnik/pomocnik i myśle że mógł by w składzie zastąpić Seedorfa, bo jak napisałeś egzekutorem on nie jest.

forever
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 11:49   

Z tego co Gallianii powiedział wychodzi że nie będzie wzmocnień w ataku:(. Arsenal nie sprzeda Adebayora. Najlepszym "transferem" jest w takim razie Borriello. Co roku obiecuja jakieś wzmocnienia i co roku okazuje się ze to "słowa rzucane na wiatr":(

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 12:28   

Dajcie spokój, przecież próbują. Z trójki Adebayor, Eto, Drogba, ten pierwszy jest najlepszy i cieszę się że z 2 pozostałych zrezygnowaliśmy. Skoro w tej chwili Arsenal nie zgadza się na sprzedaż tego zawodnika, to co można zrobić???

Może chociaz jeszcze kogoś sprowadzą na inna niż atak pozycję :) No i młody Alberto z nami zostanie, nie będą musieli go wypożyczać ;) Są więc i plusy.

szopa 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 13:35   

Wiedzialem ze tak bedzie, nie bedzie transferow to o CL mozemy zapomniec. Jak dostaniemy sie do uefa w przyszlym sezonie to bedzie sukces. Uechh pretensji to lysego nie mozna miec bo to berlusconi skapi i tyle. Fajnie ze chociaz przez pare ostatnich lat ogladalem wielki Milan, teraz przyjdzie nam fascynowac sie walka o puchar uefa lub o srodek tabeli. Szkoda.

pablo_ACM 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 14:05   

Juz nie przesadzaj ze Puchar UEFA i srodek tabeli...z takim skladem w 4 powinnismy
sie znalezc ale wlasnie o Scudetto to juz na poczatku sezonu mozemy zapomniec.
Poprostu zenada Boriello moze okazac sie niewypalem i nie chce nawet myslec co wtedy
bedzie sie dzialo...jak mozna tak skapic kasy

Porek 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 14:33   

Kurcze mnie dziwi kilka rzeczy bardzo w tych naszych dzialaczach... Np Risse przechodzi do Romy za 4mln funtow i zapewne jego place nie sa zbyt wysokie bo jak wiadomo w Romie nie placa jakis opkaznych sum... A jest to naprawde bardzo dobry lewy obronca czy pomocnik - grajacy bardzo ofensywnie i na dodatek z genialnym strzalem... Ponadto Mancini - takze ciekawy zawodnik na miare Milanu i do tego brazylijczyk ktorych tak u Nas sie ceni... ehh czekam mowiac szczerze na jakis jeszcze transfer - licze na tego roslego napastnika ktorego obiecali.... obym sie nie przeliczyl ...

rafi 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 16:30   

co do Villi, to po co on nam?jest Pato i on ma grac. jezeli chodzio typowego srodkowego napastnika, to Adebayor bylby w sam raz, ale skoro nie chca go sprzedac, to nic wiecej nie mozna zrobic. jest Marco, ktory moze byc tym czego szukamy.
troche dziwia mnie komentarze, ze Boriello za slaby, bo zagral jeden dobry sezon, a Adebayor super, bo... zagral jeden dobry sezon.hm
tak sobie obserwuje do jakiegos czasu Zirkowa i Arszawina i dochodze do wniosku, ze ta dwojka zawojuje pilkarski swiat

Bati 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 18:32   

Fajnie jakby Arshavin przyszedł do Milanu. Ale niestety jest on bardzo drogi. Zenit zapewne dodatkowo podbije cene.

Swenson 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 22:09   

Witam, jest to mój pierwszy post, ale poprostu nie wiedziałem gdzie szukać odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Po co Milan oddaje pół karty młodego zawodnika do jakiegoś słabszego klubu ? Zawodnik tam może, tylko zyskać na wartości, a to oznacza, że za swojego zawodnika Milan musi wydać pieniądze.

No chyba, że Milan płaci po jakiś radykalnie niskich cenach, ale nie lepszym rozwiązaniem jest po prostu wypożycznie ? "ten młody idzie do was grać na rok i potem wraca"

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 22:15   

Odpowiedź masz w zasadzie w LK, ale ja wyjaśnię bliżej:

Wyobraź sobie sytuacje, gdy trener ma do dyspozycji zawodnika wypożyczonego oraz trochę gorszego zawodnika należącego w pełni do trenowanego klubu. Gdy tylko mecze są o nic albo prawie o nic każdy rozsądny trener wystawi własnego gracza, z którego będzie miał pożytek w przyszłym sezonie. Nie zależy mu na rozwoju gracza wypożyczonego.

Gdyby jednak zamiast wypożyczenia była współwłasność - już jest inaczej. Wtedy trener sobie kalkuluje: postawie na niego, rozwinie się, zarobię na nim więcej kasy.
Więc wystawi go do składu, da mu trochę więcej swobody i będzie dbał o jego rozwój. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia.

Tak w skrócie to współwłasność młodziaka pomiędzy silnym i słabym klubem najczęściej jest po prostu umową: "Zróbcie wszystko żeby młodzian się rozwijał, im lepiej Wam pójdzie tym więcej zarobicie".
Są od tego oczywiście wyjątki, ale reguła znana.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 07:56   

Trener tak nie myśli. To nie on jest odpowiedzialny za finanse i nie ma bezpośrednich wpływów ze sprzedaży zawodnika.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi