ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seedorf: Nie czułem potrzeby wyrażania współczucia
Autor Wiadomość
RossoneriAdamus 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 13, 2007 16:06   Seedorf: Nie czułem potrzeby wyrażania współczucia

Piłkarz AC Milan Clarence Seedorf powiedział w rozmowie z dziennikarzami dlaczego nie włożył wczoraj na ramię czarnej opaski w spotkaniu z Atalantą Bergamo. - Nie znałem żadnych faktów na temat tego zdarzenia, nie było między nami żadnej więzi, dlatego nie założyłem czarnej opaski.

- Pamiętam kiedy został zamordowany brat Kakhy Kaladze to piłkarze Lazio także przeszli obok tego obojętnie, więc nie czułem potrzeby wyrażania współczucia. Na razie nie znamy nawet pełnych faktów dotyczących tego zdarzenia - powiedział Clarence Seedorf.

źródło wp.pl

Co o tym sądzicie bo ja mam mieszane uczucia z jednej strony postąpił słusznie nie znal kolesia nawet go nie widział w życiu a z drugiej strony to kibic był nie Milanu ale kibic no i zginał przez błąd w sztuce ze sie tak wyrażę.
ho visto un grande Milan
ho visto un grande Milan
hei mammà innamorato son!

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 13, 2007 17:32   

Wg mnie Clarence miał prawo tak postąpić. Niektórzy może oskarżą go o brak współczucia i ludzkich odruchów ale wystarczy przypomnieć jego zachowanie podczas opuszczania boiska w meczu o Superpuchar Europy aby się przekonać, że Seedorf potrafi się zachować w obliczu ludzkiej tragedii...

Zginął człowiek, do tego kibic calcio, to fakt.

Ale nie wolno przesadzać i robić z niego jakiegoś wielkiego męczennika, i co gorsza zaczynać jakąś pseudointifadę dla pomszczenia jego śmierci(co próbowali rozpocząć pseudokibice).
Całe środowisko piłkarskie oraz włoskie władze powinny wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniem problemów wokół włoskiego calcio.
Ale nie znaczy to, że należy zawiesić rozgrywki na parę tygodni. W międzyczasie Seedorf udzielił kolejnej kontrowersyjnej wypowiedzi:

„Rząd stara się używać futbolu dla tłumaczenia problemów we włoskim społeczeństwie.” „Oni raczej powinni pomyśleć o zamknięciu rządu na kilka tygodni.” - źródło: acmilan.pl

Mnie ta druga wypowiedź bardziej martwi, bo pokazuje, że Clarence jest mocno zdenerwowany ostatnimi wydarzeniami. Czyżby obawiał się że w obliczu gęstnienia atmosfery wokół calcio odejdzie jego brazylijski partner z czubka "choinki"? :hmm:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Placor 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 13, 2007 23:56   

A dlaczego niby miał włożyć tą opaske ? Codziennie ktoś umiera, i często jest to kibic calcio a to znaczy że każdy ma biegać z czarną opaską na ręce nawet nie wiedzac jak ten zmarły miał na imię ? Są lepsze metody ukazywania współczucia niz czarne opaski co mecz i głupie świeczki na gg.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 14, 2007 13:48   

Soja... Twoje obawy co do Kaki sa raczej nieuzasadnione... biorac pod uwage wsyzstkie jego wypowiedzi... a wracajac do Seedorfa... to jestem po jego stronie.

Uwazam, ze w 2 wypowiedzi trafnie skomentowal malkontencka wypowiedz tego barana ministra o zamknieciu stadionow... tez uwazam ze najlepiej jakby sobie rzad zamkneli... ;-D

Co do pierwszej wypowiedzi, to tutaj jest moze troche bardziej ciezko oceniac... ale osobiscie tez nie jestem za wypuszonym (i ostatnio modnym) laczeniu sie na sile z wszystkimi w zalobie... tak jak przykladowo u nas w Polsce: jak rozwalil sie we Francji autokar pielgrzymow to zaloba narodowa, bo mowili o tym w wiadomosciach na calym swiecie... jak kilka dni pozniej rozwalil sie w Polsce autokar i zginelo mniej ludzi to zadnej zaloby nie bylo... bo tak naprawde jakbysmy mieli powolowyac zalobe po kazdym wiekszym wypadku, to zaloba bylaby non stop!

Ja wspolczuje ludziom i rodzinom, ktorych bliscy gina, ale to nie oznacza, ze wszyscy musza... na sile! Bo moim zdanime takie wspolczucie to o kant d... mozna potluc.

[ Dodano: Sro Lis 14, 2007 14:49 ]
No chyba jednak sie troche pospieszylem... az mnie zmrozilo jak przed chwila przeczytalem na wp.pl to:

Brazylijski piłkarz AC Milan, Kaka zamierza opuścić włoski futbol, jeżeli nasilać się będą chuligańskie ekscesy. Kaka podkreślił, iż śmierć kibica Lazio, zastrzelonego w minionym tygodniu, utwierdza go w tym postanowieniu.

"Po tym wydarzeniu postanowiłem ponownie spojrzeć na futbol, który zawsze sprawiał mi tyle radości. Teraz straciłem wiele ze swoich motywacji. To co się wydarzyło jest bardzo smutne, a ja stałem się ofiarą tych wydarzeń" - powiedział Kaka po jednym z treningów reprezentacji Brazylii, przygotowującej się do meczów eliminacyjnych mistrzostw świata z Peru i Urugwajem.

"Jestem zdenerwowany. Problemy socjalne wywarły swój wpływ i na futbolu. Znajdujemy się pod presją, nie wiedząc, czy, kiedy i gdzie będziemy grali w meczach ligowych" - dodał.

Do tragedii doszło w niedzielę rano, w czasie policyjnej interwencji po awanturze kibiców przed punktem restauracyjnym przy autostradzie w rejonie Arezzo. Kibic Lazio Rzym, 26-letni Gabriele Sandri, zginął od przypadkowego strzału oddanego przez funkcjonariusza policji z broni służbowej podczas starć z kibicami Juventusu.

Zrodlo informacji podawane przez wp.pl to PAP, wiec jest wiarygodne.

http://sport.wp.pl/kat,21...=1195048056.563

No coz... smutne slowa.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 11:14   

Zgadzam się ,że takie robienie żałoby po tragedii jest lekka przesadą.Przykład właśnie naszych pielgrzymów jest dowodem na to.Politycy ogłaszją żałobę narodową bo poprawność polityczna tego nakazuje ,a prawie cały kraj-z wyjątkiem osób których to bezposrednio dotknęło- nie za bardzo się tym przejmuje.Ale skoro już wszyscy piłkarze założyli te czarne opaski to Seedorf mógł po prostu zrobić to samo i nie wyróżniać się tak trochę "in minus".Mógł sobie odpuścić swoją nazwijmy to umownie buntowniczość.Gdyby to ktoś z naszych bliskich zginął to myślę ,żę nie przypadłby nam do gustu piłkarz odmawiający założenia głupiej opaski "bo przecież nie znał tego naszego bliskiego" (tak jakby chciał powiedzieć :"Mam gdzieś to że wasz bliski zginął"-ja to jego zachowanie trochę w taki sposó odebrałem ,może źle odebrałem?).
Placor napisał/a:
Codziennie ktoś umiera, i często jest to kibic calcio

Ale niecodziennie ginie w drodze na mecz zabity przez pomyłkę przez policjanta.
Jak ginie tragicznie żołnierz to żałobę mają wojskowi ,a jak ginie tragicznie kibic to świat piłkarski,choć jak już napisałem powyżej tak naprawdę chyba wszyscy piłkarze mieli to gdzieś.
Placor napisał/a:
Są lepsze metody ukazywania współczucia niz czarne opaski co mecz i głupie świeczki na gg.

Zgadza się lepszy kilogram pomocy niż tona współczucia.

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 15:02   

moim zdaniem Seedorf zrobil to co uwazal za stosowne. nie mial obowiazku zakladac czarnej opaski i tego nie uczynil, nie mam mu tego za zle, co do jego wypowiedzi o zamknieciu rzadu, po czesci mial racje, jesli kazda smierc kibica milaby powodowac zamkniecie stadionow na kilka tygodni to nigdy juz w historii nie zostalyby otwarte bo codziennie ginie lub umiera kibic jakiejs druzyny, takze byloby to bezsensowne, najlepiej uczcic pamiec zmarlego poprzez gre dla niego, nie siedzenie i plakanie nad nieznana nam osoba takie moje zdanie

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 17:11   

bajer napisał/a:
...jesli kazda smierc kibica milaby powodowac zamkniecie stadionow na kilka tygodni to nigdy juz w historii nie zostalyby otwarte bo codziennie ginie lub umiera kibic jakiejs druzyny....

przeciez wiadomo dlaczego smierc akurat tego kibica sie wyroznia z tlumu innych, powiedzmy tych pospolitych.... nie zebym popieral rzad wloch czy cos, ale nie moge przejsc obojetnie jak czytam takie cos :]

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 17:58   

Pamato napisał/a:
przeciez wiadomo dlaczego smierc akurat tego kibica sie wyroznia z tlumu innych, powiedzmy tych pospolitych.... nie zebym popieral rzad wloch czy cos, ale nie moge przejsc obojetnie jak czytam takie cos :]
kazdy wie ze to nie powinno miec miejsca jednak zawieszenie rozgrywek nic nie zmieni, nie przywroci zycia temu kibicowi ;) minuta ciszy, opoznienie rozpoczecia meczu, czarne opaski wzglednie, to wszystko zdecydowanie wystarczy ;)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 23:07   

nie wiem co ty do mnie piszesz, ale chyba lekko nie na temat ;) nie do tego sie odnosilem....

MARCIN-rossoner 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 17:10   

Rząd powinien wziąć się do roboty, a nie zamykać stadiony i odwoływać rozgrywki bo to nic nie da!!! Zrobiliby porządek jak w Anglii i po sprawie, a tak staczamy się coraz bardziej. Co do tej czarnej opaski, to coż, miał prawo tak postąpić, jednak jak wszyscy lączą się we wspołczuciu to trochę dziwnie odstają ci którzy nie chcą, ale to jest prywatna sprawa każdego człowieka

HECTOR 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 23, 2007 23:56   

dokladnie trzeba zrobic porzadek raz na zawsze i skupic sie na grze a nie na tym kto ubiera dzis opaske a kto nie ubiera ludzie dajcie se spokuj sedorf to jest kawal konia i dobze wie co robi!!!

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 07, 2007 15:41   

Mam nadzieje, ze po 2och ostrzezeniach ten kolega nie ma juz prawa wypowiedzi... bo co wejde na jakis temat... to przed oczami "HECTOR", ktory rzeczywiscie wyszedl chyba z pod jakiejs szafy i probuje zaistniec... tylko mu nie idzie... no przeciez to co tutaj przed chwila odwalil to poprotu rece opadaja...

HECTOR napisał/a:
ludzie dajcie se spokuj sedorf to jest kawal konia i dobze wie co robi!!!

:rotfl:

HECTOR 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 18, 2007 11:58   

jestem wrucile chcialem wszystkich przeprosic za moje posty i slownictwo! to sie wiecej niepowtuzy! :wall2:

[ Dodano: Wto Gru 18, 2007 19:24 ]
no ma to zwiazek! duzyy bo tzreba sie skupic na grze a dlaciebie sensacja jest to ze sedorf nieubral opaski no to soryy !!! :quarrel2:

Redox 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 10:12   

Seedorf postąpił tak jak uważał to za słuszne... smutne że umarł człowiek jakby nie patrzeć codzień umierają kibice! tutaj podano jeden przypadek ale jak np. w lidze austriackiej zginie ktoś w wypadku samochodowym jadą na mecz czy z niego to nie przestaje się grać! świat leci dalej taka jest kolej rzeczy! przykro mi ale sory winetu.
nie mamy właściwie prawa osądzać Clarence'a za jego zachowanie. a co jeżeli on by oceniał nasze kibicowanie? i to jak my się przejmujemy śmiercią kibica?
\ Polska Gola ! ! !

Odpowiedz do tematu