ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vlepki
Autor Wiadomość
kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 22:05   

Mości napisał/a:
MikoZ napisał/a:
a jaka jest roznica miedzy vlepka a naklejka??

wg. mnie roznica polega gl. na wielkosci. vlepki sa tylko male, a naklejki moga byc roznych rozmiarow. vlepka jest rodzajem naklejki, ale sluzy do smiecenia :) naklejke dodatkowo mozna odkleic i przekleich w inne miejsce. dobrze mysle?

mosci pozycz scierke, bo oplulem monitor...

do meritum: nie znam etymologii slowa wlepka, ale przypuszczam, ze ktoras z grup kibicow wyprodukowala sobie naklejki z logo klubu, nazwala to wlepkami (byc moze to wyraz zaczerpniety np. od kibicow z chorwacji? :rotfl:), a reszta zwyczajnie poszla sladem...

wlepka to zwykla naklejka, sa male i duze, srednie i mikroskopijne. z lepszym klejem i gorszym, lakierowane i jakies tam jeszcze.

a osobiscie pisownie wlepek przez "v" uwazam za herezje ;)

PS. juz wkrotce beda do nabycia naklejki z logo MCP

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 22:22   

kapi napisał/a:
mosci pozycz scierke, bo oplulem monitor...

mysle, ze raczej udaj sie do lekarza, bo nadmierne wydzielanie sliny nie jest normalne...

nie mam zamiaru sie klocic co do tego jakiej wielkosci sa vlepki, ale jesli posilkowac sie wikipedia to sa one malych rozmiarow:
Vlepki to małe samoprzylepne formy plastyczne, tworzone z myślą o ingerencji w przestrzeń publiczną. Początkowo były to naklejki zawierające rysunek (grafika, fotomontaż, zdjęcie), tekst, albo jedno i drugie.

przyznam, ze nie przypomina sobie duzej vlepki, ale od kilku lat juz nie jezdze autobusami, wiec moze cos sie w tym czasie zmienilo.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

czado81 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 23:47   

Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby wykonanie naklejek z logo MCP naniesionym np. na przezroczystej folii, z klejem na wierzchniej stronie, tak żeby można je było przykleić od wewnątrz na szybie samochodowej. Myślę, że wszyscy zmotoryzowani milaniści chętnie by się w takie coś wyposażyli.

Co do typowych vlepek to jestem przeciwko.

Pozdrawiam!

bel 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 08:07   

Popieram opinię czado w całej rozciągłości ;) Szereg stowarzyszeń, fanklubów itp. ma takie gadżeciki na samochodach i nie tylko:) ale jak znam życie nasz Prezes już o tym myśli ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 09:30   

A jaka bedzie roznica jak ktos w miejscu publicznym naklei naklejke a jak vlepke?

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 09:38   

wszelakie naklejki/wlapki itp bzdury sa dziecinne, nie wiem po co MPC mialoby produkowac takie bzdety, moze od razu pluszaki, dlugopisy, albo wisiorki na lancuszku? ;) portfel, brelok, otwieracz, kufel etc. to sa calkiem zdatne gadzety, ale naklejki??

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:46   

Pomato poprosze o skale smiesznosci w ktorej dzielisz i rozrozniasz gadzety...

dla jednych smieszny jest pluszak a dla innych otwieracz, nie bardzo potrafie wyposrodkowac co jest smieszne a co nie,wole miec pelny asortyment i pelny wybor, cos mi sie nie podoba lub mnie smieszy to poprostu nie kupuje...

Mości i wlasnie taka jest z Toba rozmowa na pewne tematy, przepraszam bardzo ale odechciewa mi sie polemizowac z Toba np: o vlepkach jesli jedyna wiedze jaka posiadasz to jest "wikipedia" .

pozdrawiam i bez zbednej napinki

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 11:28   

MikoZ napisał/a:
Pomato poprosze o skale smiesznosci w ktorej dzielisz i rozrozniasz gadzety...

+ 3 ekskluzywne (np wysokiej jakosci portfel, metalowa zapalniczka)
+ 2 zabawne pozytywnie(np damskie stringi)
+ 1 przydatne (dla kibica faceta np. otwieracz, kufel, brelok do kluczy)
= 0 pospolite (np. koszulki, długopisy)
- 1 smieszne i dziecinne (np. pluszaki, maskotki)
- 2 niepotrzebne (np. naklejki, wlepki)
- 3 zenujace (np. wisiorki na szyje, zegary scienne, krawat)

moja subiektywna(!!!) wymyslona napredce skala wyglada mniej wiecej tak....kwestia co podasz ja to jakos zaklasyfikuje jak juz tak bardzo chcesz.....

MikoZ napisał/a:

dla jednych smieszny jest pluszak a dla innych otwieracz, nie bardzo potrafie wyposrodkowac co jest smieszne a co nie,wole miec pelny asortyment i pelny wybor, cos mi sie nie podoba lub mnie smieszy to poprostu nie kupuje...

to oczywista oczywistosc..... moja skala jest stricte subiektywna tak samo jak moj post, na ktory odpowiadasz....

ps. co oznacza 'pelny asortyment'?? mozesz mi podac ramy w jakich widzisz gadzety MCP? co juz jest przekroczeniem 'pamiatkowej i gadzetowej' granicy? jest w ogole taka rzecz, ktora z logiem MCP bylaby dla ciebie nie do przyjecia i patrzylbys na nia krzywo? ;)

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 11:58   

sorki za błąd w nicku...

pelny asortyment uwazalbym taki w ktorym gadzety nie naruszałyby pewnych zasad np: zwiazanych z religia etc. (oczywiscie bardzo ogolnikowy przyklad), ale nie bede przeciez teraz tu wymyslal czy mialby to byc Jezus na krzyzu z szalikiem na szyji czy cos takiego, rownie glupiego :)
takze rzeczy to higieny intymnej dzialaly by na moja wyobraznie nieco nie najlepiej :)
ogolnie mowiac widzialem taka game roznych gadzetow ze trudno tu przytaczac jakiekolwiek przyklady, wystarczy wejsc na strone oficjalnego sklepu milanu i zobaczyc jaki oni maja asortyment i jakie kategorie (dom, szkola itp. itd.)

to tyle na szybciutko bo czas nagli:)

pozdro

Sonar 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 13:51   

dla mnie osobiscie naklejka a wlepka to jest jedno i to samo. Bo jesli ktos bedzie chcial to "naklejke" bedzie mogl nakleic w autobusie albo na jakims znaku. Poza tym MCP to jest po prostu fan club, stowarzyszenie ktore skupia KIBICOW i fanatykow danej druzyny, a nie jakichs "wyksztalciuchow" co raz na jakis czas po pracy sobie kawalek meczu ogladaja. MCP to nie jest jakas partia polityczna. I dlatego dla wlepek mowie TAK

jestem tez za produkcja wszystkich innych roznych gadzetow MCP typu pluszaki,dlugopisy, krawaty, wisiorki, smycze, zegary i co sie tylko da. Co mnie obchodzi ze cos jest dziecinne? A moze ja chce dla malego dziecka cos kupic?? Rozne gadzety zawsze sa fajne, a poza tym przynosza zyski.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 15:05   

MikoZ napisał/a:
Mości i wlasnie taka jest z Toba rozmowa na pewne tematy, przepraszam bardzo ale odechciewa mi sie polemizowac z Toba np: o vlepkach jesli jedyna wiedze jaka posiadasz to jest "wikipedia".

MikoZ, a z Toba wlasnie taka, ze za zadne skarby nie chcesz oswiecic nas czym wg. Ciebie sa vlepki. kilka postow wyzej napisalem z czym mi sie kojarza, to kapi zaczal pisac o obslinionym monitorze i o tym, ze moga one byc w roznych rozmiarach (choc ja spotkalem sie tylko z tymi malymi), wiec posilkowalem sie jedyna dostepna definicja vlepki, ktora niestety jest z wikipedi, a nie z encyklopedii PWN.

nie wiem co Ci sie nie podoba? wytlumacz mi bo zachowujesz sie jak jakis pieprzony vlepkowy guru, ktory pozjadal wszystkie rozumy i ma monopol na wszelkie informacje w tym temacie.
ani razu nie odpisales mi w tym temacie na temat, tylko caly czas piszesz, ze nie mam o tym pojecia. wytlumacz wiec. przykro mi, ze swiat vlepkarski nie jest trescia mojego zycia.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 15:24   

Mości napisał/a:
nie mam zamiaru sie klocic co do tego jakiej wielkosci sa vlepki, ale jesli posilkowac sie wikipedia to sa one malych rozmiarow

http://www.ultrastyl.nazwa.pl/index.php
zobacz po lewej stronie, są różne rozmiary;)
od 5x5 do 15x15cm
Sonar napisał/a:
dla mnie osobiscie naklejka a wlepka to jest jedno i to samo. Bo jesli ktos bedzie chcial to "naklejke" bedzie mogl nakleic w autobusie albo na jakims znaku. Poza tym MCP to jest po prostu fan club, stowarzyszenie ktore skupia KIBICOW i fanatykow danej druzyny, a nie jakichs "wyksztalciuchow" co raz na jakis czas po pracy sobie kawalek meczu ogladaja. MCP to nie jest jakas partia polityczna. I dlatego dla wlepek mowie TAK

:brawo:
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 15:34   

rozumiem, ze kwestia 'wyksztalciuchow' dotyczy oficjalnego stanowiska MCP apropo 'wandalizmu' wlepek......bo chyba nie tego, ze komus ta 'zabawa' wydaje sie po prostu dziecinna i nie godna osob z dowodami osobistymi (w niektorych przypadkach od dawna) w rece i dlatego jest antywlepka ;)

ps: od razu wtlumacze zeby ktos sie nie przyczepil....ideal wlepek jest wedle mojej klasyfikacji 'niepotrzebna', ale jesli chodzi o target, uznaje, ze to zabawa dla mlodych kibicow, nastolatkow....ale gdy chca sie w nia bawic dorosli to juz jest smieszne ;)
Ostatnio zmieniony przez Pamato Pią Paź 12, 2007 15:43, w całości zmieniany 1 raz  

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 15:35   

no prosze. jednak sa tacy co moga wytlumaczyc dany temat bez zadzierania nosa. ten jeden inaczej nie potrafi niestety.

dzieki krzysiek.
zwracam honor kapi.

Sonar napisał/a:
Poza tym MCP to jest po prostu fan club, stowarzyszenie ktore skupia KIBICOW i fanatykow danej druzyny, a nie jakichs "wyksztalciuchow" co raz na jakis czas po pracy sobie kawalek meczu ogladaja. MCP to nie jest jakas partia polityczna. I dlatego dla wlepek mowie TAK

mysle, ze to nie jest kwestia tego czy ktos oglada mecze czesto czy wcale, lub czy jest "wyksztalciuchem" lub nie. dla mnie jest to kwestia estetyki. ja poprostu nie chcialbym, aby MCP reklamowane bylo porzez umieszczanie naklejek w roznych miejscach. nie jest to estetyczne i fajne wg. mnie. i tyle w tym temacie.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 16:11   

slinotok ustapil, ale opadla mi szczeka. "pieprzony vlepkowy guru"? coz to za retoryka? przypomina mi slownictwo obecnej wladzy lub ryszntkowy jezyk ulicy, wandali i bandytow. niezrozumiala agresja, rzadko spotykana na tym poprawnie politycznym forum.

a co do naklejek na szybe - ciekawa idea! choc niestety droga sprawa. poki co beda dostepne takie "tradycyjne", wiecej szczegolow wkrotce.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 21:03   

doczekaliśmy sie oficjalnej naklejki MCP:)

szkoda że narazie tylko jeden wzór, ale zawsze coś;)
naklejki dostępne w sklepiku na stronie www.milanclubpolonia.pl

bezpośredni link:
http://milanclubpolonia.p...=06&product=138

kupować!:)
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

sawczen 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 20:38   

a ja mam pytanie odnośnie naszych oficjalnych naklejek ;) czy biały kolor dookoła herbu MCP i dwoch paskow jest na naklejce, czy tylko na papierze, na ktorym jest naklejona naklejka, a sama naklejka jest przeźroczysta?

czado81 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 20:57   

Naklejka ma białe tło, w sumie trochę szkoda, ale i tak wygląda fajnie ;)

sawczen 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 21:40   

lipa, na szybie w autku do bani by wyglądała ;)

czado81 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 07:35   

Ja sobie wyciąłem po obwodzie ;)

sawczen 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2008 22:32   

fakt, a naklejka jest taka foliowa bardziej?:> czy pod wpływem myjni będzie kaszana?:)

red dragon
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 16:09   

najlepiej jakby tlo bylo przezroczyste z mozliwoscia naklejenie od srodka!!
cos ala viniety ;)

Odpowiedz do tematu