ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Śro Sie 19, 2009 09:55
Sezon 2007/2008
Autor Wiadomość
suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 27, 2007 11:42   Sezon 2007/2008

Za nami pierwsza kolejka nowego sezonu. Zgodnie z przewidywaniami swoje spotkania wygraly Milan, Roma, Fiorentina i wracajacy do czolowki Juventus. Szczegolnie rozmiary zwyciestwa tego ostatniego sa zaskakujace, lepszego powrotu kibice bianconerich nie mogli sobie wymarzyc. Zawiodl Inter zaledwie remisujac u siebie z Udinese, tracac przy tym J. Cesara za zagranie reka poza polem karnym. Na uwage zasluguje swietna asysta Ibrahimovica przy pierwszej bramce.

Milan bardzo pewnie, bez problemow uporal sie z jedenestka Genoy potwierdzajac tym samym wysoka forme juz na poczatku sezonu. Groznym rywalem rossonerich w nadchodzacym sezonie powinna byc Roma, zespol z Rzymu pewnie zwyciezyl na wyjezdzie Palermo, ktore jeszcze nie tak dawno okreslane bylo nowa sila we wloskiej pilce. Zespol Spalettiego szczegolnie w pierwszej polowie niepodzielnie dzielil i rzadzil na boisku stwarzajac sobie grozne sytuacje pod bramka Fontany. Kapitalna bramke zdobyl Aquilani precyzyjnie uderzajac pilke z 30 metrow tuz obok slupka. Druga polowa juz bardziej wyrownana, z kilkoma sytuacjami ze strony Palermo, najlepsza z nich zmarnowal Cavani z bliska uderzajac w dobrze spisujacego sie miedzy slupkami Doniego. Wynik nie ulegl juz jednak zmianie i Rzymianie mogli cieszyc sie z trzech punktow. Wydaje sie, ze dobrym posunieciem bylo sprowadzenie z Barcelony Giuly'ego, ktory powinien pasowac do taktyki preferowanej przez Spalettiego. Na prawde milo jest popatrzec jak szybko chodzi pilka miedzy zawodnikami Romy, zagrania na jeden kontakt, szybkie wyjscia do przodu, mozna powiedziec ze taka gra jest stworzona dla takich pilkarzy jak wlasnie Giuly.

Trzeci z beniaminkow Napoli podobnie jak Genoa rowniez nie zaliczy powrotu do Seria A do udanych. Porazka na wlasnym boisku z Cagliari, dla ktorego bramki strzelali byli zawodnicy Milanu, Matri i Foggia. W tej serii spotkan jeszcze jeden byly milanista trafil do siatki, w spotkaniu Fiorentina - Empoli honorowe trafienie dla gosci zaliczyl Saudati.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Sie 27, 2007 12:45   

Nareszcie mozemy znow zaczac pisac o pilce kopanej. Za nami pierwsza kolejka i wiekszych niespodzianek nie bylo. Milan, Roma, Fiorentina i Juventus wygraly planowo. Z wpadki Interu nie wyciagalbym na razie jakichs daleko idacych wnioskow - Udinese zawsze sprawialo im problemy ;) Na uwage zasluguje tez wygrana Cagliari na San Paolo. Jesli chodzi o postawe sedziow, to karne dla Milanu i Juve byly dosc naciagane, ale najwieksze kontrowersje wzbudzil karny dla Atalanty, wymyslony przez pana Brighiego. W tej sytuacji nie popisal sie tez prezydent Regginy Foti, ktory z trybuny obrzucal sedziego wyszukanymi wyzwiskami i wzywal (skutecznie) do tego samego kibicow. Fotiego przebil tylko trener Catanii Baldini, ktory kopnal w tylek szkoleniowca Parmy Di Carlo: link

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 27, 2007 12:51   

a mi sie bardzo podoba nowa jakosc obrazu w tv \o/ wreszcie liga Włoska nie bedzie taka szara ;)

Piotrek24 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 18:54   

wytłumaczcie mi bo , ja nie wiem dlaczego Ancelotti stawia na ułożenie z jednym napastnikiem 5 pomocnikami i 4 obrońcami, skoro przy 4-4-2 zdobyliśmy wiele pucharów i wszystkim jest wiadome to że napstanikom lepiej sie gra gdy mają kogoś do pomocy, a pomocnicy mają większą paletę rożnorodności w podawaniu. Bo mogą zagrac na lewo albo na prawo ,a nie do tego jedynego napastnika (obrońcy sie tego podania spodziewają)

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 19:09   

Sam piszesz, że napastnikom lepiej się gra gdy mają kogoś do pomocy. I właśnie w Milanie napastnik do pomocy ma Kakę, Seedorfa, Pirlo i dwóch wchodzących obrońców. Nie wiem czy zauważyłeś, że 90% akcji rozgrywa pomiędzy sobą wspomniana trójka a napastnik zostaje obsłużony dopiero ostatnim podaniem o ile w ogóle zostaje.
Na lewo i prawo idą zagrania do ofensywnych pomocników, którzy zmieniają pozycję na boisku bądź do wchodzących obrońców.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 19:10   

Może dlatego, że ubiegłoroczna LM to zasługa przede wszystkim systemu 4-5-1?
O tym już było sporo słów przelanych na forum, póki się sprawdza to nie warto tego zmieniać.
Tylko w tym systemie napastnik musi być skuteczny.
Czyli coś nie dla Gili ;)

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Mar 02, 2008 23:58   

Podczas okienka transferowego w styczniu 2007 wyraziłem chęć zobaczenia w składzie Milanu Antonio Cassano. Chciałbym powiedzieć, że jest mi przykro i głupio, że coś takiego mogłem sobie pomyśleć.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 11:31   

A myślałem, że pobyt w Realu nauczył go, że piłka bez Cassano ma się lepiej niż Cassano bez piłki. Nawet pozytywnie odbierałem plotki łączące go z Juve.
Ale widać nic się nie zmienił. Szkoda gadać...

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 12:56   

A mnie ten wybryk uspokoil - jednak ludzie nie potrafia sie zmienic, a przyslowia sa faktycznie madroscia narodu (oto niektore pasujace do sytuacji: liszki tylko sierść odmieniają nie obyczaje; natura ciągnie wilka do lasu; z wilka nie uczynisz barana)

Pamietajac jego dobra gre, nawet ucieszyl mnie transfer Cassano do Realu - pomyslalem sobie, ze to go zmobilizuje i moze bedziemy mogli cieszyc oczy jego dobra gra (pisze tu w imieniu kibica dobrej pilki, nie tylko Milanu); jednak, jak wielu, pomylilem sie i to bardzo; fakt, bylo kilka przeblyskow w Sampdorii, ale jednak wyszlo szydlo z worka (to juz 4. przyslowie :) ) - szkoda

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 13:44   

Wy tu gadu gadu o Cassano a koncówka sezonu robi sie coraz ciekawsza. Inter chyba w dołku. Czyzby mialo sie okazac, ze kiedy nie ma pomocy jak przez ostatnie 2 lata Inter nie bedzie w stanie zdobyc mistrzostwa? Szkoda tego remisu Romy z Interem, po raz kolejny sedziowie sie nie popisali - czerwień dla Mexesa z kapelusza.

Patrze na tabele i gdyby Milan z tych 10 remisow i 5 porazek wygral tylko co 3 mecz bylibyśmy tuż tuż za Interem... ehhh...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 16:24   

Wygrać co trzeci mecz w którym się traci punkty to, w mojej opinii, różnica dość drastyczna.
Na pewno nie 'tylko'.
I też nie byłoby to 'tuż' za Interem. matematycznie biorąc z tych spotkań:
z 10 remisów 3-4 zamieniają się w wygraną (6-8 pkt)
z 5 porazek 1-2 to wygrane (6-2 pkt)
Daje to 10-12 pkt więcej.
Wciąż to jest 6-8 pkt straty do Interu ;)

A liga zaraz pewnie przestanie być ciekawa. Roma w następnych meczach ma:
- wyjazd w Napoli
- u siebie Milan
- derby ('wyjazd').
Inter:
- u siebie z Regginą
- u siebie z Palermo
- wyjazdowa Genoa.
Mało prawdopodobne, że w najbliższych trzech kolejkach przewaga stopnieje. Choć bardzo bym życzył Interowi straty punktów.

mms 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 18:21   

Wy tu gadu gadu o Interze, a prawda jest taka, ze Milan w koncowce ligi moze miec pod gorke w walce o 4-te miejsce. Viola wydaje sie byc zdeterminowana i w przypadku dalszych strat punktowych ze slabeuszami z naszej strony nic nie wiadomo.

miki17 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 18:51   

Masz racje mms :-( :-(

[ Dodano: Pon Mar 03, 2008 18:51 ]
:forzamilan: :forzamilan:

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 19:48   

Cała nadzieja w tym, że Juve pod koniec sezonu też "puchnie" :P .

HECTOR 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 04, 2008 23:31   

no teraz carlo musi zacisnac swego pasa! i musimy grac! bo inaczej milan jest skonczony! :wall2:

brzozaw 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 05, 2008 00:01   

4 miejsce jest w zasięgu. Mamy dużo zawodników na Serie A w tym momencie. Powinno pójść gładko - jeśli będzie mobilizacja. Są te 4 pkt. straty ale nie wierzę, że Fiora nie zgubi pkt. natomiast Silvio powinien zrobić rewolte w szatni przed każdym meczem. Nie znam się na klubowych finansach, ale po tym sezonie(nie licząc kasy od Silvio) będziemy raczej in minus. Jedno jest pewne: każdy kolejny olany mecz to dla naszych kompanów sezon w plecy. Jeśli nie dostaniemy się do LM zobaczymy też test lojalności :)
Hector - jak Carlo zaciśnie pas to się udusi ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 05, 2008 17:18   

gdybysmy odpadli w nastepnej rundzie wtedy byloby gorzej a tak jeszcze 12 meczy 4 punkty straty do Violi 5 do Juve, wygrac z Bianconeri by trzeba, poza tym nie przegrac z Roma i Interem, reszte wygrac i 4 miejsce mamy, w koncu teraz Milan bedzie gral "12 finalow" ;)

dezali 
Administrator

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 14:12   

kontynuujac dyskusje z innego miejsca:

Venomik napisał/a:
dezali napisał/a:
a ja na przekor zyczylbym sobie i w kolejnych latach tak 'tragicznych' sezonow, w ktorych siegamy po dwa miedzynarodowe trofea.

Hmm... problem w tym, że 95% obu sukcesów to sezon ubiegły. W przyszłym roku Milan może grać lepiej niż w tym roku a i tak będzie miał szansę na jedno międzynarodowe trofeum (LM/puchar UEFA).
Dlatego przyłowywanie dwóch trofeów w kontekście słabego sezonu Milanu używam za dość chybiony argument.

Cytat:
Niestety, ale Venomik, ma rację. To co osiągnęliśmy w tym sezonie to jest pokłosie wygrania LM w zeszłym. Gdyby tak, chociażby w samym finale coś nam nie wyszło, to w tym sezonie prawdopodobnie nie wygralibyśmy NIC.

gdyby, gdyby, gdyby
fakty sa takie: 1. stanelismy przeciwko sevilly i wygralismy 2. zagralismy z boca (a wczesniej z gospodarzami turnieju) i rowniez wygralismy.

przy naprawde 'tragicznym' sezonie prawdopodobnie (pomimo okolicznosci towarzyszacych temu meczowi) poleglibysmy z sevilla, a w japonii pozegnalibysmy sie z turniejem na etapie polfinalu.

argumentu o 'zaslugach poprzedniego sezonu' tez nie przyjmuje - tak juz te rozgrywki sa skonstruowane, ze by moc walczyc o SPE, czy KMS trzeba wpierw zdobyc LM. nie ma B i C bez A. poza tym w ocenie niektorych osob poprzedni sezon tez byl 'tragiczny', a zwyciestwo w LM tylko przyslonilo nam oczy na tak, jak kiepscy jestesmy.

najwyrazniej czesc osob zapomnialo lub po prostu nie moze pamietac naprawde tragicznych sezonow z polowy lat 90. to rzeczywiscie byly wystepy niegodne milanu. tyle, ze taki juz jest ten sport, ze nie zawsze mozna byc na topie. spadaly z niego real, barca, manchester, bayern, juventus itd itp itd... dlatego obecny sezon nie traktowalby w kategoriach spadania ze szczytu, a co najwyzej obsuwania sie o poziom nizej. droga powrotna na sama gore wcale nie jest taka dluga i przy odpowiednim 'dooekwipowaniu sie' jest do wykonania juz w najblizszym sezonie.

tyle w temacie z mojej strony.

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 22:43   

Przed chwilą zakończył się mecz na szczycie dzisiejszej kolejki ligowej mianowicie Inter vs Juventus 1-2 (Maniche- Camoranesi, Trezeguet). Oglądałem od pierwszej do ostatniej minuty i musze przyznac , że nie żałuje bo był to naprawdę ciekawy mecz obfitujący w okazje bramkowe , ostre starcia no i ogolnie pełen emocjii. Pierwsza połowa na zero, w drugiej od początku Juve zaatakowało i szybko objeli prowadzenie po bramce myślę , że z ewidentnego spalonego mimo wszystko , co jednak jakoś mnie nie smuci a powiem wiecej nawet mnie to cieszy :P niech raz w tym sezonie sedzia pomyli sie chociaż na ich niekorzysc (sorry za takie moje ucieczki ale muciałem to napisac, zaraz pewnie lukair lub inni kuzyni kibicujący slabszej polowce mediolanu mnie zlinczują ale co tam :brew: ) . Po tej bramce spodziewałem sie ofensywy Interu ale niespodziewanie to Juve stwarzało sobie kolejne bardzo groźne okazje i po kilkunastu minutach strzeliło na 2-0 - i tu chylę czoła :prayer: przed Burdisso :king: dla mnie i chyba też dla komentujących angoli u ktorych ogladalem mecz był to "man of the match" , piękna asysta do Treze , masa złych interwencji , faule ogólnie nieporadność. W skali 1-10 dałbym 0 :P W końcówce akcja Treze i boskiego Alexa , rozklepują obronę w dziecinny sposob ale Alex marnuje 200% okazje nie po raz pierwszy w tym meczu. Tuż po tym wprowadzony po przerwie Maniche strzela kontaktowa bramke ale nic więcej (na szczęscie ) nie udaję się zdziałać Interowi i mecz kończy sie zasłużonym zwycięstwem Juventusu. Może moja relacja jest ciut tendencyjna, pro-juve ale jakoś tak pod wpływem emocji wyszło. Z resztą chyba nie tylko ja w walce o tytuł z pary Inter - Roma wolałbym tych drugich... pozdr

Mały offtopic
Wiecie, że z 15 goli które strzeił Ibrahimovic w lidze 8 było z rzutów karnych? taka mała ciekawostka... :devil:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 23:20   

No trzeba przyznać że wynik ciekawy, powiedziałbym nawet bardzo ciekawy. Widac jak na dłoni że Inter ma problemy z "ciągłością gry" :P Za tydzień grają w Lazio więc łatwo nie będą mieli :) A co to oznacza? Problemy! ha a przeciez grają jeszcze z Mistrzami Swiata :D De facto więc czeka nas bardzo ciekawa końcówka sezonu. Walka o Scudetto i... IV miejsce, które jest i blisko i daleko od nas. Zobaczymy.

milan2008 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 23:23   

Qnen zgodze sie z toba no tylko jak my wygrywamy to i foorei juve .... a jak przegrywamy to oni tez?korupca?

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 23, 2008 14:12   

widzialem tylko bramki w koncu Jeve i Milan to byly druzyny najbardziej poszkodowane przez sedziow, Inter najwiecej zyskiwal to teraz chociaz troszke sprawiedliwego odwrocenia sie fortuny ;P wynik cieszy, ciekawsza bedzie walka o mistrzostwo a Juve i tak Milan juz by nie dogonil wiec niech podlamuja morale Interu w koncu za miesiac i troche czekaja nas derby ;P

pulpoacmilan 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 21:55   

Podejdźmy do końcówki optymistycznie... Mamy mecze m.in. z Juve, Interem i Udinese. Co daje nam 9 pkt do stracenia, a Viola właściwie teraz ma mecz z Interem i to już koniec grania z najlepszymi... Jakie więc są szanse Milanu w takiej chwili? :)

czado81 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 12:54   

pulpoacmilan napisał/a:
Viola właściwie teraz ma mecz z Interem i to już koniec grania z najlepszymi...
Chyba trochę przesadzasz - grają jeszcze przecież z Sampdorią. Poza tym czekają ich jeszcze: Torino, Palermo, Parma i Cagliari - sądzę, że trzy pierwsze zespoły są w stanie urwać im punkty.

Myślę, że decydująca będzie najbliższa kolejka - jeśli pokonamy Juve, a Viola zgubi przynajmniej 2 punkty z Interem, nasze szanse na LM oceniałbym na 60-70%. Jeśli odrobimy 1 punkt (remisując, przy jednoczesnej porażce Violi) to będą one na poziomie 50%. Porażka z Juve (bez względu na wynik Fiorentiny), biorąc pod uwagę negatywny aspekt psychologiczny, moim zdaniem zmniejsza nasze szanse praktycznie do zera.

Grey07 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 13:18   

Milan powinien sobie poradzic i do ligi mistrzow sie zakwalifikowac.. TerazFioli jest w dobrej formie wiec zapowiada sie ciekawa walka miedzy nami.... :forzamilan:
FORZA SZEWA I VAN DER SAR

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi