ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze szale
Autor Wiadomość
krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 04, 2007 15:32   Wasze szale

Zakładam nowy temat-zachęcam wszystkich do umieszczania zdjęć swoich kolekcji szalików. Oczywiście jeśli ktoś ma kilkadziesiąt szali i nie chce mu się robić zdjęć wszystkich szali,może zademonstrować swoje najlepsze perełki;)
Na początek wklejam swoje fotki. Moja kolekcja nie jest duża-mam w tej chwili 12 szali,ale wyznaje zasadę że liczy się jakość nie ilość;) Także kupuję rzadko,jak coś naprawdę wpadnie mi w oko. Sorry za nie najlepszą jakość zdjęć,ale robiłem wczoraj pod wieczór zdjęcia telefonem.

"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 07:30   

Krzysiek, mówisz, że wyznajesz zasadę, iż liczy sie jakość... Problem polega na tym, że jesli chodzi o typowo kibicowskie szale Milanu, to niestety wszystkie przez Ciebie zaprezentowane sa podróbami. Jedyne oryginały to te z MCP :) . Ja jakiś czas temu miałem samych szali BRN, FdL czy TORCIDY (tej Milanu, nie Hajduka Split) koło 20 sztuk. Ale zacząłem sie kontaktowac z kolesiem z Austrii, który ma delikatnie mówiąc odbite na punkcie włoskiej sceny ultra'. Wpadł kiedyś do mnie do domu (bo jeździ na mecze w całej Europie :) ) i połowe z moich szali grup kibicowskich Milanu z miejsca dał na bok. Powiedział, że to sa bazarówki, że w ekipach takich jak FdL czy BRN takich szmat nie znajdę... Potem ze sprawa zwróciłem się do ludzi z BRN, którzy mi to potwierdzili! Oczywiście od razu zaproponowali możliwośc kupna oryginalnych szali BRN :) , tyle, że cena była zaporowa. Obecnie mam kilka szali typowo kibicowskich, za to sa 100 % oryginałami-od ekip, z którymi jakis czas temu miałem kontakt. Dodatkowo trzymałem przez kilka lat kontakt z gościem, który nalezał do grupy BRN (posiadał legitymacje członkowską), a był z Polski! Co do szali oficjalnych grup kibicowskich to we Włoszech jest ciekawa sytuacja, bowiem szali ekip kibicowskich nie kupisz na bazarze, ani w żadnym sklepie. Są one rozprowadzane tylko między kibicami, a to co pojawia się na rynku czy w sklepach jest zwykłą podróba-i tutaj idealnym przykładem są Twoje szale :) .
Kazdy zbiera takie szale jakie lubi-nawet jesli nie są oryginalne. Uwazam, że jesli ktoś już naprawde chce się w to zaangażowac, to z takich "kwiatków" powinien zrezygnować... Bo posiadanie tam 20 czy 30 szali jest naprawde niczym :) . Mysle, że samych typowo oficjalnych szali kibicowskich grup na Milanie będzie kilka setek...
Fotkę moich szali wrzucę w sobote. Widze jednak, że Krzysiek wrzuciłes tez fotki szali innych klubów-no cóz-zgoda. Ja nie mam tak kolorowo w szafie jak Ty :) . Zresztą zobaczysz sam już wkrótce.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 07:47   

pepe napisał/a:
Problem polega na tym, że jesli chodzi o typowo kibicowskie szale Milanu, to niestety wszystkie przez Ciebie zaprezentowane sa podróbami

zgadzam się-szale te kupiłem na straganach przy San Siro. podróby ale spodobały mi się wzory i kupiłem;) tak jak mówisz,żeby kupić oryginał trzeba by było nabyć taki szal od członków grup kibicowskich na Curva Sud. pepe-czekam na zdjęcia twoich szali;)
z tą jakością chodziło mi o to raczej że nie kupuje każdego szala BRN czy FdL którego tylko zobacze(mimo że to podróby;) ) tylko te które mi się spodobają;) szalik musi mi się spodobać abym go nabył.
mój pierwszy szal jaki nabyłem to ten campione d'italia '99,kupiony na bazarze w Polsce;)
ludzie wrzucajcie fotki swoich szali,bo w końcu temu ma służyć ten temat,a nie wykłócaniu sie który szal to oryginał a który podróba;)
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 08:20   

Moja minikolekcja. Ciekawe, co jest podróbą(ami) ;>

Pierwsze dwa kupiłem w sklepie (sic!), trzeci na wyjeździe na Bayern a czwarty dostał mój znajomy również w sklepie przy zakupie czegoś innego.

czado81 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 09:01   

Ja się co prawda bardziej nastawiam na zbieranie koszulek, ale szalik jeden też mam :) Rozwinięty może nie wygląda jakoś rewelacyjnie, ale przewieszony przes szyję prezentuje się bardzo fajnie.

Kupiony na allegro, ale miał metkę OFICIAL LICENSED PRODUCT. Widziałem wcześniej tego rodzaju szaliki w sklepie na Piazza Duomo (tym z tyłu za katedrą), więc raczej jest oryginalny :)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 09:49   

Ja pinkolę-czytajcie ze zrozumieniem. Mówiłem tylko i wyłącznie o oryginalności SZALI GRUP KIBICOWSKICH MILANU, a nie jakichs badziewii Widzewa-bez obrazy. Szal Widzew MÓJ JEDYNY jest chyba najczęściej spotykanym szalem Widzewa, jaki kiedykolwiek widziałem. Nie wiem ile oni ich wypuścili, musiały to być tysiące. Ale wtedy na RTS był boom w czasach, gdy zdobyli dwukrotnego mistrza pod rząd. Szal ten zresztą wypuścił klub...
Czado81-jesli Twój szal ma herb taki jak ma Milan (bądz taki, jak miał, czyli z napisem MILAN u góry, a nie ACM jak obecnie) to bankowo jest oryginalny. Od jakiegos dłuższego czasu na bazarowych podróbach nie można spotkać na szalu herbu klubu, gdyż ostro wzięto się za zwalczanie nielegalnego zamieszczania herbu klubu, który jest zastrzeżony. Zresztą na szalach kibicowskich ekip zagranicznych jeszcze nigdy w zyciu nie widziałem herbu klubu, gdyz kibice w tamtych krajach nie identyfikują się z nazwą klubu, ale nazwą swojej grupy i jej logo. Taka ich mentalność... Dobra dośc tego gadania.
PS-w sprawach szali znam jednego kolesia z Widzewa, który pochodzi z baaardzo majętnej rodziny, ma super kontakty z producentami szali (zawsze odkładają mu po 1-2 sztuki z nowo produkowanego wzoru) i dodatkowo ma całkowitego hopla na punkcie zbierania szali. Jego kolekcja to kilka tysięcy sztuk-tak bynajmniej było z 2 lata temu, jak z nim rozmawiałem :) . Jego pasja stała się wlasciwie jego religią... Czy to normalne, to juz nie mnie oceniać...
Uważam, że lepiej miec 1 szal i serce pełne wiary w klub, barwy, nazwę, tradycje, historię ble, ble, niż zbierać kazdy wzór szalika... A najlepiej jak i to i to idzie w parze ze sobą :) . Każdy ma swoje podejście.

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 23:01   

pepe napisał/a:
Czado81-jesli Twój szal ma herb taki jak ma Milan (bądz taki, jak miał, czyli z napisem MILAN u góry, a nie ACM jak obecnie) to bankowo jest oryginalny.

nie zgodze sie. nie ma takiej prostej reguly. za bardzo splyciles ten jakze szeroki temat - nie wprowadzaj w blad ;-)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 07:33   

Kapi - czy zaprezentujesz nam zdjęcia swoich szali? Twoja kolekcja coś mi się zdaje, że może być ciekawa...
Tak samo z koszulkami - jesli macie fotki - wrzucajcie!
Kuba-czemu Ty sie obijasz? Wrzucaj foto szali i koszulek, maniaku Ty :) .

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 09:15   

Nie będę wrzucał bo mam 2 oryginalne szaliki a reszta to brzydkie podróby bazarowe ;)

A o koszulkach już było - Wrzucę zdjęcie i będą zaraz pisać że to nie chodzi o ilość koszulek by być dobrym kibicem ;)

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 11:54   

pepe napisał/a:
Co do szali oficjalnych grup kibicowskich to we Włoszech jest ciekawa sytuacja, bowiem szali ekip kibicowskich nie kupisz na bazarze, ani w żadnym sklepie. Są one rozprowadzane tylko między kibicami.

co masz na mysli pod pojeciem "kibic"?? kibice nie chodza na bazary ?? czy bazar = stragan ?? bo ja np: widzialem na SS jak czlonkowie BrN i Alternavity mieli rozlozone swoje produkty na takich malych stoiskach i mogl je zakupic kazdy (nie tylko czlonek jednej z tych grup), wiec prosze uscislac na przyszlosc swoje wypowiedzi bo mozna kogos wprowadzic w blad.

pozdro

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 07, 2007 14:14   

pepe napisał/a:
Kapi - czy zaprezentujesz nam zdjęcia swoich szali?

nie mam obecnie czasu. moze kiedys... PS. mam sporo szalikow bazarowych :-)

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 07, 2007 19:05   

No dobrze pepe... Część mojej kolekcji. Kilku (m.in. "nowego" szalika MCP) nie mogę znaleźć przez remont...

Jakos nie mam jakiś szczególnych upodobań... na mecze i jakiekolwiek wyjścia zawsze zakładam tylko 1szy szalik MCP który jest moim numerem 1. Reszta ma charakter bardziej dekoracyjny. No może oprócz szalika "Milan Club Gualdo Tadino" który jest ciekawą ozdobą mojej kolekcji.
A na Traugutta biorę jedyny zielony szalik ;)

EDIT: Boję się ostrzeżenia, bo na niektórych szalikach są treści przeciwko innym klubom, więc na wszelki wypadek...

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 18:37   

:devil:
Ostatnio zmieniony przez pepe Wto Gru 25, 2007 15:53, w całości zmieniany 1 raz  

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 08:36   

no chłopaki-Kuba i Pepe,imponujące kolekcje!
zachęcam wszystkich żeby wrzucali swoje zdjęcia bo dopiero zrobiło to kilka osób a przecież na tym forum chyba więcej osób posiada szale w domu;)

DeCza 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 19:55   

moja skromna kolekcja :ok:

Pajo1906
Juventino

Wysłany: Pon Lip 16, 2007 15:38   

Ja mam Szalik Juve!!!

[ Dodano: Pon Lip 16, 2007 16:44 ]
tylko JUVE!!!!!!! Anty Milan, nie wspomne o Interze

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2007 20:19   

Ostatnio zmieniony przez kapiMCP Wto Lip 31, 2007 09:43, w całości zmieniany 2 razy  

Pajo1906
Juventino

Wysłany: Pon Lip 16, 2007 21:45   

kapi zamknij sie zobacz na to:

tak płonie milan!!!

[ Dodano: Pon Lip 16, 2007 22:49 ]
tylko teraz na mnie nie naskakujcie bo kapi sam zaczął!!! będzie mi tu obrazał Juve! :hmm:

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2007 21:59   

sympatyczny uzytkowniku Pajo, to jest temat "Wasze szale" i ja wkleilem jeden szal z mojej kolekcji (przy okazji: bazarowy). jak znajde czas, wrzuce wiecej. pozdrawiam Cie serdecznie.

[ Dodano: Czw Lip 19, 2007 11:48 ]
teraz druga porcja szali Milanistow z serii "ANTY" z mojej kolekcji:

jak dobrze pojdzie to wkrotce wrzuce reszte, choc juz po pobieznym przegladzie widze, wiekszosc wyglada tak samo :D
Ostatnio zmieniony przez kapiMCP Wto Lip 31, 2007 09:43, w całości zmieniany 1 raz  

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 19, 2007 23:35   

pepe napisał/a:
Szale na dole to szale reprezentacji. Tak są one mocno kontrowersyjne...

Kontrowersyjne? Neonazistowskie ścierwo. Dziwię się, że forumowi decydenci zezwalają na wyświetlanie obrazków, które nie pełnią bynajmniej funkcji edukacyjnej...

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 07:09   

Wskaż mi symbol świadczący o "neonazistowskim ścierwie" na tych szalach Polski? Czy jest nim symbol Polski Walczącej, czy morda psa rozgryzającego swastykę, czy przekreślony symbol sierpa i młota, czy może krzyż celtycki? To ma być ta neonazistowska symbolika? Jesli to ostatnie to bardzo Cię proszę o podanie mi definicji celty i w ogóle o nauczanie mnie w kwestiach, które znasz z socjologicznych i psychologicznych książek, opowiesci w tv i dyskusji przy stole podczas urodzin. Lubię byc instruowany i traktowany protekcjonalnie :rotfl2: .
A może chodzi Ci o to hasło z brzydkim wyrazem na końcu będące pogardą wobec najgorszego z zaborów- sowiecko-komunistycznego? A może chodzi Ci o szale Szombierek i hasła wzywające do nienawiści itp? Widzisz, kibole mają to do siebie, że lubią używac wzniosłych haseł, które niejednokrotnie nie mają przełożenia na rzeczywistość (ale to już mniejsza z tym, wielu z kiboli nawet pewnie nie zastanawia się nad tym co jest na szalu). A szal mam-bo to szal Szombierek. Niekoniecznie musi mnie interesować to, że tam jest celta. Jest to szal mojego ukochanego klubu i nawet gdyby tam była swastyka, a byłby to szalik proszombierski, to też bym go miał w kolekcji i takie uwagi jak Twoja miałbym głeboko w zadzie.
Ale bardzo Cię proszę, oświeć mnie w temacie, podobnie jak się prężą wszyscy pozostali wielkogłowi w temacie o szalikowcach.

Czy co poniektórzy dopuszczają do siebie, że swiat nie jest taki prosty jak im się wydaje? Nie kazdy ma takie myślenie jak Ty, nie każdy patrzy na świat jak Ty i nie kazdy ma takie wartości jak Ty. I nie przekonuj mnie do swoich poglądów. Będę jaki jestem i mam gdzieś to, że Tobie lub innym się to nie podoba. Pilnuj swoich spraw i swoich przekonań, a nie narzucaj ich innym. Żyj i daj życ innym.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 29, 2007 22:17   

witam
to moja skromna ale własna kolekcja rzeczy z Milanem związanych :)

a tu mały rarytasik :) :ok:

Pozdr :forzamilan:

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 09:38   

Radeo widać kumaty, poczytaj, posluchaj od jakiejs kompetentnej osoby na temat neonaizmu i polskiego nacjonalizmu, przekonasz sie ze jest ogromna roznica...

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 19:54   

Jakby ktoś chciał kupić-polecam. Szal FOSSA DEI LEONI.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=249987453

Odpowiedz do tematu