ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Czw Maj 22, 2008 12:08
Puchar Intertoto 2007
Autor Wiadomość
droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 21:00   

Agatka - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. W światku kibiców Legii słychać, że panowie, którzy rządzą SKLW czerpali całkiem niezłe dochody ze sprzedaży gadżetów z logo Legii. Starego logo! I tu myślę, jest clue całej imprezy. ITI zmieniło logo, tak aby nie dzielić się z CWKS'em (właściciel poprzedniego logo) dochodami ze sprzedaży gadżetów. Jako kibice Milanu wiemy, że w profesjonalnym futbolu, profesjonalna sprzedaż koszulek, szalików, kubeczków, itp. czerpie nie zgorsze zysyki.

Poza tym, mówi się (a po aferze w Wilnie dość głośno), że władze SKLW w dość specyficzny sposób "szantażowały" kolejnych właścicieli Legii. Otóż w zamian za przywileje (na przykład przelot na mecz wspólnie z piłkarzami) panowie prezesi (dawne legendy "żylety") zapewniali spokój i porządek na trybunach Ł3.

Smutne, ale niestety wydaje się że prawdziwe. Nie każdego bandytę i kryminalistę kryjącego się za szalikiem Legii, Wisły, Lecha czy Widzewa tak naprawdę interesuje dobro drużyny. Często są to prywatne interesy czy jakaś chora "sława".

Btw. bez żadnych złośliwości, czekam na wypowiedź krzyśkaACM, który słowa m.in. Starucha przyjął za swoje credo. Ja nie byłem nigdy na Ł3 i na żylecie nie siedziałem, więc może to co napisałem powyżej to kłamstwo i oszczerstwa "pikników" rozczarowanych wczorajszymi zajściami. W sumie miałem mieszane uczucia pisząc te słowa. Nie lubię pisać pewnego rodzaju plotek, ale ilość opinii pisanych w tym samym tonie, które dziś przeczytałem jest zatrważająca, zatem plotkę mocno uwiarygadniają.

pzdr,

PS: Może admin przeniesie temat do kategorii kibice i nazwie go jakoś inaczej? Bo o piłce nożnej się tu już w ogóle nie dyskutuje.

Azra 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 21:32   

To wszystko jest naprawdę smutne.Tym bardziej, że odbije się na innych kibicach w całym kraju, już mówi się o radykalnych rozwiązaniach.Części z nich mówię tak, bo są potrzebne ale inne moim zdaniem zabijają atmosferę na stadionach.Ale to już nie jest miejsce na takie rozważania.
Dzięki droc za odpowiedź i wytłumaczenie niekumatej o co chodzi :-) Ja też wierzę, że w tej plotce jest sporo prawdy.

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 11, 2007 12:55   

Oto jakie kary spotkaja klub (i nie tylko klub):
Komisja dyscyplinarna Europejskiej Unii Piłkarskiej zdecydowała, co następuje:

1. Zweryfikować wynik meczu FK Vetra Wilno – Legia Warszawa jako walkower 3:0 dla gospodarzy

2. Wykluczyć KP Legia Warszawa z rozgrywek w europejskich pucharach w bieżącym sezonie oraz dodatkowo wykluczyć Klub na jeden sezon z rozgrywek w europejskich pucharach w ciągu najbliższych 5 lat. W praktyce oznacza to, że jeżeli KP Legia Warszawa w następnym sezonie zająłby w rozgrywkach Orange Ekstraklasy lub Pucharu Polski miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach pod egidą UEFA, to również nie wystąpi w europejskich pucharach. Karencja ta obejmować będzie 5-letni okres

3. UEFA zobowiązała KP Legia Warszawa do kontaktu z przedstawicielami FK Vetra Wilno w ciągu najbliższych 10 dni celem oszacowania i pokrycia wszelkich strat wynikających z zachowania polskich kibiców

4. Na powyższe postanowienie przysługuje prawo odwołania do dnia 14 lipca 2007 roku

za: legia.com / pilkanozna.pl

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 11, 2007 14:45   

Ad.1. Zgadzam się.

Ad.2. Przesada, jeden sezon (aktualny) to max i to niekoniecznie bez pucharów, ale np. bez kibiców. Niemiecki, włoski czy hiszpański klub dostałby walkowera i karę finansową.

Ad.3. :o od kiedy to goście mają remontować stadiony???? Może ja czegoś nie wiem, ale za takie rzeczy odpowiada właściciel czy dzierżawca obiektu, firma wynajeta do pilnowania porządku bądź panX, któremu udowodni się, że wyrywał krzesełka.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 11, 2007 16:03   

Wyrok pokazał, że bandyci są bezkarni (śmieszne 15 dni aresztu w Wilnie) a klub straci miliony.
Kto będzie chciał przyjść do Legii, w której nie można się pokazać w pucharach?
Kto pokryje straty finansowe z tegorocznej i powiedzmy przyszłorocznej edycji pucharowej?
Kto zwróci za remonty?

Zgadzam się z konradem, że wywalenie z pucharów na 2 lata jest chyba jednak zbyt ciężką karą, zważywszy że i Legia i Komenda Główna Policji apelowała do Litwinów, żeby nie sprzedawali biletów przez internet, tylko żeby wysłali je do Warszawy do klubu Legia. Zniszczeń winni są bandyci, ale tego, że na stadionie znaleźli się bandyci winni są też Litwini. I takie są fakty. Zważywszy, że byli ostrzegani i argument: "Nie mogliśmy się spodziewać" odpada.

Mam nadzieję, że Legia dotrzyma słowa, i wystąpi z powódctwem cywilnym do ZŁAPANYCH bandytów w Wilnie. Jeżeli są niewinni jak zapewne zaraz napisze mi krzysiekACM i kapi to niech wezmą adwokata (może być z urzędu jak ich nie stać) i niech udowodnią swoją niewinność. KP Legia i jej prawnicy będą natomiast starać się udowodnić, że są winni. Tak to działa. I nie ma tu żadnego łapania i osądzania niewinnych. No chyba, że ktoś śmie zakwestionować cały system na jakim opiera się Państwo prawa i demokracji jakim jest Polska.

pzdr,

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lip 11, 2007 16:09   

Zapominacie o jednym - odwołanie jest pewne a odwołania zwykle kończą się korzystnie. Kara jak dla mnie słuszna - nie tylko w kontekście zdemolowania stadionu ale w kontekście wszcznania rozrób przed i po meczu.
Co po odwołaniu? Legia prawdopodobnie zostanie wykluczona tylko z tegorocznych pucharów.
Zwiększy to szanse na pozostanie ITI.

konrad_acm: nie remont ale naprawa szkód, które zostały wyrzadzone przez kibiców Legii. Gdyby to był remont to by obejmował znacznie większe pole i kosztował duzo więcej.
Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:27   

Najwyższa pora abym napisał na temat wydarzeń w Wilnie.
Media jadą teraz po kibicach Legii ostro,gazety szukające taniej sensacji będą teraz miały temat na miesiąc czasu do opisywania.... Ciekawe tylko dlaczego nikt nie chcę naprawdę opisać co było naprawdę zalążkiem całej awantury.
A na to złożyło się kilka powodów:
- stadion nie był w ogóle przygotowany na taki najazd Legionistów. klub Vetra nie powinien wpuścić tylu kibiców Legii na trybuny-skoro odpowiednio nie zabezpieczył meczu. Na meczu było kilkunastu ochroniarzy i około 100 policjantów,co przy liczbie kibiców Legii ( 3 tysiące ) jest po prostu liczbą śmieszną! czy oni nie kontaktowali się z policją polską? chyba nie...bo policja polska skierowała by na stadion odpowiednią ilość służb porządkowych i takie awantury nie miały by miejsca. w związku z małą liczbą porządkowych i brakim jakichkolwiek zabezpieczeń na stadionie , Legioniści robili co chcieli,chodzili sobie po całym stadionie,po murawie itp- jak im na to pozwolono to korzystali.... Także klub Vetra Wilno też powinien ponieść jakieś konsekwencję finansowę ,ponieważ nie potrafił odpowiednio zabiezpieczyć tego meczu.
- SKLW poprosiło Vetre o bilety,które sami mogliby rozdysponować kibicom. Klub nie odpowiedział na tą prośbę, także de facto każdy mógł jechać do Wilna i nabyć bilet na miejscu , nawet osoby mające zakazy stadionowe ,bo nikt tego nie sprawdzał.
- wiadomo że duża liczba kibiców była pod znacznym wpływem alkoholu, dodając do tego jeszcze żalosną grę naszych piłkarzyków niedziwne że niektórym ciśnienie skoczyło wysoko... dodając do tego jeszcze prowokacje litewskich skinheadów,którzy obrażali Legionistów było wiadomo że może być nie spokojnie.
Jednak oliwy do ognia dodała policja która rozpoczęła całą awanturę!!!!
Po końcowym gwizdku pierwszej połowy część Legionistów weszła na murawę i przemaszerowała spokojnie po murawie na drugą częśc stadionu, aby skorzystać ze stoiska cateringowego które było w narożniku boiska. Zebrało się tam sporo osób,otoczyło to stoisko celem skorzystania z usług- mimo że Legioniści nie wszczynali burd,policja zaczęła interweniować pałując i rozganiając ich - co było iskierką zapalną. Widząc to ludzie na trybunach,zaczeli wbiegać na murawę aby pomóc braciom po szalu i od tego zaczęła sie już cała awnatura....
Gdy na murawie hasało już kilkaset osób trudno było komukolwiek z SKLW zapanować nad takim chaosem. Po prostu się działo...
Klub oskarżył SKLW że było na rękę im ta awantura,co jest kompletną bzdurą.
We wtorek SKLW zwołało konferencję na której ogłoszono m.in. :
Cytat:
"Jako stowarzyszenie nie możemy wziąć odpowiedzialności za wszystkich kibiców, bo jest to fizycznie i prawnie niemożliwe. Do stowarzyszenia należy się dobrowolnie, a członkowie poświęcają swój wolny czas by działać na rzecz promowania Legii. Nieprzerwanie działamy nie tylko przy organizacji meczów - przypomnijmy, że w zakończonej rundzie wiosennej na żadnym wyjeździe nie doszło do poważnych incydentów. Była to pierwsza taka runda od paru lat."

Cytat:
Już w dniu 26 czerwca 2007 do dyrektora ds. bezpieczeństwa KP Legia przesłaliśmy prośbę o podjęcie rozmów z klubem Vetra, celem zabezpieczenia wystarczającej liczby biletów dla kibiców Legii, tak aby wszyscy chętni, odpowiednio wcześnie mogli nabyć bilety w klubie macierzystym. Do meczu nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi, ani propozycji współpracy w zakresie bezpieczeństwa w tym meczu.

Cytat:
Zwróciliśmy uwagę na zbyt małą liczbę pracowników ochrony zabezpieczających spotkanie

Cytat:
Na 2,5 godziny przed meczem przedstawiciel SKLW pomógł usunąć z obiektu kilkadziesiąt osób, które oczekiwały już na rozpoczęcie spotkania

Cytat:
W trakcie wpuszczania kibiców przy obu bramach obecni byli przedstawiciele SKLW, którzy mieli za zadanie łagodzić sytuację i pomagać kibicom w kontakcie ze służbami ochrony

Jak widać ludzie z SKLW zrobili co mogli,ale nie byli w stanie zapobiec awanturzę która wybuchła. Kolejny cytat:
Cytat:
"Na spotkanie w Wilnie nie mieliśmy możliwości przygotować list kibiców, nie organizowaliśmy też wyjazdu - gdy tak się dzieje, wiemy kto jest na meczu. Nasze prośby nie znalazły zrozumienia wśród przedstawicieli Vetry. Tego dnia każdy mógł bez najmniejszych problemów nabyć bilet i pojechać na mecz.

Klub Legia postanowił zerwać współprace ze SKLW-winiąc ich za te zajścia... Nie wiem czemu to ma służyć,SKLW pomagało przy wyjazdach,przy przyjmowaniu kibiców gości (jak np. w meczu z ŁKS), zabierało też na wyjazdy osoby niepełnosprawne. Klub teraz chce się odciąć zupełnie od kibiców co będzie błędem....
Klub także wprowadził 3 letni zakaz wyjazdowy dla kibiców na spotkania ligowe i zagraniczne. O tym że i tak będziemy jeżdzic chyba nie musze nikogo przekonywać....
Cytat:
"Sprawdzimy czy decyzja klubu o 3-lenim zakazie wyjazdowym ma podstawy prawne. Doskonale wiemy, że kibice Legii i tak będą jeździli na mecze i nikt im tego nie zabroni, bo trudno jest kibicowi zabronić czegokolwiek. Takim posunięciem klub może spowodować to, że grupy fanów będą jeździły bez żadnej kontroli, be żadnej organizacji i to na pewno pozytywnie nie wpłynie na bezpieczeństwo wyjazdów. Efekt może się okazać odwrotny do zamierzonego."

trudno się z tym nie zgodzić.
I jeszcze jeden idiotyczny pomysł który wprowadzili działacze Legii. Od tego sezonu na Legii wstęp będą mieli wyłącznie posiadacze kart kibica. Wszystko fajnie-tylko jedno "ale"- co gdy Kowalski z Łodzi,będący kibicem Widzewa będąc u kolegi z Warszawy będzie chciał sie wybrać na Łazienkowską aby obejrzeć mecz 1 ligi? Nie wejdzie na stadion bo nie będzie miał jakiejś kart kibica. I co,będzie miał sobie wyrobić kartę z herbem Legii ze swoim zdjęciem(będąc kibicem Widzewa) tylko po to żeby zobaczyć 1 mecz pierwszoligowy?
to jest jakaś paranoja......
Podsumowując jeszcze: gdyby nie beznadziejna organizacja spotkania przez działaczy Vetry,gdyby nie brak zabezpieczeń na stadionie, gdyby nie nieodpowiednia liczba służb porządkowych,gdyby nie prowokacje litewskich kibiców i policji do tej awantury nigdy by nie doszło,i tej dyskusji by nie było.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:47   

krzysiekACM napisał/a:

- stadion nie był w ogóle przygotowany na taki najazd Legionistów. klub Vetra nie powinien wpuścić tylu kibiców Legii na trybuny-skoro odpowiednio nie zabezpieczył meczu. Na meczu było kilkunastu ochroniarzy i około 100 policjantów,co przy liczbie kibiców Legii ( 3 tysiące ) jest po prostu liczbą śmieszną! czy oni nie kontaktowali się z policją polską?

i to ma niby tlumaczyc ich zachowanie? malo ochroniarzy = mozna robic syf i burde. duzo ochroniarzy = trzeba byc grzecznym.
glupota. albo sie ma kulture i wie sie jakie zachowanie jest dozwolone, albo sie tego nie posiada.
co to za tlumaczenie wogole?

krzysiekACM napisał/a:
wiadomo że duża liczba kibiców była pod znacznym wpływem alkoholu, dodając do tego jeszcze żalosną grę naszych piłkarzyków niedziwne że niektórym ciśnienie skoczyło wysoko... dodając do tego jeszcze prowokacje litewskich skinheadów,którzy obrażali Legionistów było wiadomo że może być nie spokojnie.

no to wszystko tlumaczy. byli narabani = mieli prawo rozwalic stadion.

krzysiekACM napisał/a:
Jednak oliwy do ognia dodała policja która rozpoczęła całą awanturę!!!!

to zdanie w Twoim wykonaniu jakos zupelnie mnie nie dziwi...

krzysiekACM napisał/a:
Po końcowym gwizdku pierwszej połowy część Legionistów weszła na murawę i przemaszerowała spokojnie po murawie na drugą częśc stadionu, aby skorzystać ze stoiska cateringowego które było w narożniku boiska.

hehehe, no pewnie. czyli to jest normalne, ze mozna sobie ot tak wejsc na murawe boiska? to nie mecz na festynie do ciezkiej cholery.

krzysiekACM napisał/a:
Podsumowując jeszcze: gdyby nie beznadziejna organizacja spotkania przez działaczy Vetry,gdyby nie brak zabezpieczeń na stadionie, gdyby nie nieodpowiednia liczba służb porządkowych,gdyby nie prowokacje litewskich kibiców i policji do tej awantury nigdy by nie doszło,i tej dyskusji by nie było.

no pewnie. a dobrzy kibole stolecznego klubu, sa calkowicie niewinni. ba, sa pokrzywdzeni ta cala awantura.

krzysiek. na prawde nie widzisz co tam sie stalo? wszyscy sa winni tylko nie ta banda troglodytow?
szczerze wspolczuje kibicom Legii tego co mialo miejsce. ale mowie tu o kibicach, a nie lysych osilkach, dla ktorych bieganie po morawie z kawalkiem betonu w lapie jest sensem zycia.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 11:07   

Mości napisał/a:

chodzi o to,że przy odpowiednim zabezpieczeniu meczu cieżko jest kibicom wykręcić jakąs awanture. a tu w Wilnie dano im taką możliwość jak na tacy
Mości napisał/a:
byli narabani = mieli prawo rozwalic stadion.

niektórzy pod wpływem alkoholu stają sie agresywni i skłonni do bitki, nikt wtedy trzeźwo nie myśli o konsekwencjach.
Mości napisał/a:

bo o takich przypadkach słyszałem setki razy,ale ty wolisz wierzyć mediom/policji.
Mości napisał/a:
czyli to jest normalne, ze mozna sobie ot tak wejsc na murawe boiska?

pewnie że nie- i znowu wracamy do punktu wyjścia- kto na to pozwolił? organizator meczu. nie było ochrony,ani żadnych płotów oddzielających kibiców od murawy to sobie swobodnie z tego korzystali.
Mości napisał/a:
sa pokrzywdzeni ta cala awantura

kibice są pokrzywdzeni-wszyscy. bo ta awantura nie była potrzebna-przez to będą tylko problemy. nie staram sie wmówić że kibice Legii to świętoszki- ale podkreślam,że od dłuższego czasu Legia nigdzie sie tak nie awanturowała-a to dlatego że wszędzie policja opdowiednio zabezpieczała mecze. tutaj po prostu Litwini nie sprostali zadaniu,jakim było przyjęcie 3 tysięcy Legionistów.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 11:36   

krzysiekACM napisał/a:
Mości napisał/a:

chodzi o to,że przy odpowiednim zabezpieczeniu meczu cieżko jest kibicom wykręcić jakąs awanture. a tu w Wilnie dano im taką możliwość jak na tacy

o to wlasnie chodzi, ze kibice powinni umiec sie zachowac w kazdej sytuacji, a nie tylko wtedy, gdy jest taka sama ilosc ochrony i policji jak ich.
trzeba wyplenic ta bande debili za wszelka cene. jezeli mialobyto byc rozwiazane kosztem rezygnacji z opraw, to nie mam nic przeciwko.
dlaczego takie rzeczy nie dzieja sie np. na meczach siatkowki?
pewnie Ci sie to nie spodoba, ale dlatego, ze w duzej mierze na sitakowke przychodza ludzie wyksztalceni, dla ktorych taki mecz to chwila relaksu i odpoczynku od ciezkiej pracy, chwila relaksu z rodzina, a nie chec wyrzycia sie na krzeselkach, policji, ochronie czy wszystkim innym.

krzysiekACM napisał/a:
Mości napisał/a:

bo o takich przypadkach słyszałem setki razy,ale ty wolisz wierzyć mediom/policji.

wierze temu:
http://www.youtube.com/watch?v=82rOVjaYXwg
tych obrazkow nie da sie wytlumaczyc w zaden sposob. zaden.

krzysiekACM napisał/a:
Mości napisał/a:
sa pokrzywdzeni ta cala awantura

ale podkreślam,że od dłuższego czasu Legia nigdzie sie tak nie awanturowała-a to dlatego że wszędzie policja opdowiednio zabezpieczała mecze. tutaj po prostu Litwini nie sprostali zadaniu,jakim było przyjęcie 3 tysięcy Legionistów.

tutaj "kibice" Legii nie sprostali zadaniu. nie sprostali zadaniu najprostszemu z mozliwych - wspieraniu swojego klubu w trudnych momentach. oblali egzamin z kibicowania. zapewne 99% pilkarzy Legii wolalaby aby na ich meczach byla atmosfera taka jak ze spodka w czasie meczow siatkowki, niz pirotechnika i ladne oprawy, a potem mordobicie na stadionie i poza nim.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 11:37   

droc napisał/a:
Mam nadzieję, że Legia dotrzyma słowa, i wystąpi z powódctwem cywilnym do ZŁAPANYCH bandytów w Wilnie. Jeżeli są niewinni jak zapewne zaraz napisze mi krzysiekACM i kapi to niech wezmą adwokata (może być z urzędu jak ich nie stać) i niech udowodnią swoją niewinność.

nie wywoluj mnie prosze tam, gdzie mnie nie ma. poinformowalem Cie w innym temacie, ze podczas zamieszek czesto aresztowani sa niewinni ludzie i tyle. taka jest smutna prawda czy Ci sie to podoba czy nie, a Twoja ironia tego nie zmieni.

ja tez chcialbym, aby lapano winnych, wiec nie przywoluj mojego nicka bez powodu. z gory dziekuje.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 11:57   

Mości napisał/a:
wierze temu:
http://www.youtube.com/watch?v=82rOVjaYXwg

Mości- filmik nie pokazuje tego co mówiłem wcześniej!! oczywiście że potem była demolka stadionu,walka z policją itd. i tego może i nic nie usprawiedliwa,ale w pewnym stopniu przynajmniej tłumaczą czemu do tego doszło moje wcześniejsze wypowiedzi.
posłuże sie cytatem ze strony Legii:
Cytat:
Kilkunastu kibiców ruszyło przy bocznej linii na drugą stronę boiska... po co? Trudno ocenić, wersje mogą być trzy: - do znajdującego się tam cateringu; - by obejrzeć mecz z drugiej strony boiska, gdzie już wcześniej była kilkunastoosobowa grupa kibiców Legii; - by wywołać awanturę. Najprawdopodobniej powodem było to pierwsze

Cytat:
W narożniku boiska zebrało się ok. 200 osób i to wystarczyło aby policja, która tego dnia trzymała się z daleka od kibiców musiała interweniować
.
oczywiście zaraz mi napiszesz że to skandal że sobie chodzili po murawie- ale ja zapytam wtedy: kto na to pozwolił,kto do tego dopuścił?
a teraz pokaże fotki:
na fotkach doskonale widać to o czym pisałem: marsz w spokoju legionistów do cateringu:
http://www.legia.net/fotopokaz.php?id=526&i=82
,potem interwencje policji na koniach:
http://www.legia.net/fotopokaz.php?id=526&i=83
http://www.legia.net/fotopokaz.php?id=526&i=84
a potem już wbiegniecie kolejnych kibiców gdzie w ruch poszły "bandy" reklamowe- od tego momentu dopiero pokazywano całe zajście w telewizji.- i dopiero od tej chwili to widzieliście.

czado81 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 15:11   

krzysiekACM napisał/a:
stadion nie był w ogóle przygotowany na taki najazd Legionistów. klub Vetra nie powinien wpuścić tylu kibiców Legii na trybuny-skoro odpowiednio nie zabezpieczył meczu.

Jest to tłumaczenie w stylu: złodziej jest niewinny, bo właściciel zostawił auto z uchyloną szybą, przez co było go łatwiej ukraść. Łamiesz prawo - jesteś przestępcą. I kropka!
krzysiekACM napisał/a:
SKLW poprosiło Vetre o bilety,które sami mogliby rozdysponować kibicom. Klub nie odpowiedział na tą prośbę, także de facto każdy mógł jechać do Wilna i nabyć bilet na miejscu , nawet osoby mające zakazy stadionowe ,bo nikt tego nie sprawdzał.

Tu już bardziej sensownie. Trzeba przyznać że niestety dali ciała.
krzysiekACM napisał/a:

Zapomniałeś jeszcze dodać: gdyby nie 'naturalny' zapał tych półgłówków do rozrób i szukania bylejakiego pretekstu do ich wszczynania.

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:49   

Cytat:
półgłówków

znasz ich ze ich oceniasz? daje sobie reke uciąc ze wiekszośc i Ciebie i mnie by przegadała..

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 17:01   

A co to trzeba znac takiego jednego z drugim półgłówka demojucego BEZ POWODU stadion itd zeby stwierdzic, że jest półgłówkiem? :dunno:

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 17:31   

a skad wiesz ze bez powodu? kazdy ma swoje zajawki, jeden kradnie samochody, drugi jezdzi na mecz i sie za ten klub bije a trzeci zbiera znaczki, w Polsce wiekszosc nie jezdzi sie za swoim klubem bo interesuje sie jego wynikami w jakims wiekszym stopniu, mówie większosc bo napewno sa takie kluby a raczej kibice których jara to ze jakis tam zawodnik strzelil bramke... zeby wszyscy robili takie zdjecia i rozpoznawali wsyzstkich lapowkarzy i wsyzstkich rządowych złodzieji, bedziemy ich w koleczka brali , ale co tam chlopak ktory rzuci ławką idzie siedziec a typ ktory kradnie "nasze" 300mln zł i ma wszystkich... nie powiem gdzie ma władze i jeszcze takich ludzi potrafi ustawiac, i mówic ze jest zle

pozdrAVIAm

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 18:13   

Avia_Świdnik napisał/a:
Cytat:
półgłówków

znasz ich ze ich oceniasz? daje sobie reke uciąc ze wiekszośc i Ciebie i mnie by przegadała..

jak Cie widza, tak Cie pisza. jak rozpierniczasz stadion, ktory nie jest twoja wlasnoscia, jak rzucasz kamieniami w policje z intencja by zrobic im krzywde to sam sobie wystawiasz laurke.
czlowiek taki jest idiota i polglowkiem - nawet gdyby mial 2 fakultety i doktorat, nie zmienia faktu, ze jest debilem.

Avia_Świdnik napisał/a:
a skad wiesz ze bez powodu?

jak facet zdemoluje Ci auto, bo zaparkowales na miejscu, gdzie zawsze parkuje tamten to co powiesz? tez go bedziesz bronic, bo mial powod ?
jak ktos powybija Ci okna w domu, bo wybudowales sie na miejscu, gdzie wczesniej stala ulubiona budka z piwem, to tez powiesz - ok, mieli powod ?

Avia_Świdnik napisał/a:
kazdy ma swoje zajawki, jeden kradnie samochody, drugi jezdzi na mecz i sie za ten klub bije

a kolejny zaciaga mlode kobiety w krzaki i tam gwalci. wszystko to jest przestepstwem i trzeba za to odpowiedziec karnie. nie ma, ze "hobby".

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 18:43   

Cytat:
a kolejny zaciaga mlode kobiety w krzaki i tam gwalci. wszystko to jest przestepstwem i trzeba za to odpowiedziec karnie. nie ma, ze "hobby".

ja tez patrze na to w inny sposob

osoba ktora idzie brzydko mówiac siedziec za gwałt wewnatrz zakładu karnego łatwo nie ma :rotfl2:
kibic za atak na policjanta, nawet kibic wrogiej ekipy ma ogromny szacunek i zawsze sobie da rade tam

apropo legionistów, skocnzy sie an zakazach grzywnach , przynajmniej mam taka nadzieje

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 20:00   

przeciez to jest jak gadanie ze slepym (od urodzenia) o kolorach.....

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 22:10   

Według krzyśkaACM Litewska policja zaatakowała niewinnych kibiców "spacerujących" przez płytę boiska po kiełbaski. Vetra Wilno w chamski sposób sprowokowała tych samych nie budując murów i klatek jak na przyjazd goryli z zoo a polskie media tendencyjnie pokazały w przerwie tylko te momenty kiedy kibice Legii "bronili się" rozpaczliwie przed prowokującymi ich policjantami.
A Avia nam opowiada jak to fajnie trafić "pod celę" za czynną napaść na policjanta. Duma i sława normalnie.

W jakim ja żyję świecie...

Pamato - masz rację. :wink:

pzdr,

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:42   

Bo kibole L to świętoszki co pokazali już na niejedym stadionie we Wiedniu, kiedyś w Holandii gdzieś na wschodzie całkiem niedawno też ;) Zawsze wszyscy ich prowokują, a że chłopaki mają małą tolerancje na zaczepki, to ich już winic za to nie można, taka konstrukcja psychologiczna ;) Biedactwa :) No i jakoś dziwnie tylko ich tak strasznie traktują. Jakoś zadym w UEFA wywołanych przez kibiców Wisły nie przypominam sobie. Kibice Lecha też w Intertoto w zeszłym roku nie dali się sprowokować.
Zgadzam się tylko z jednym, zabezpieczenie i organizacja meczu były kiepskie, co z całym szacunkiem, nie zapobiegłoby awanturom. Jedynie jej rozmiar byłby inny.

Azra 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 14:49   

Dodajmy do tego, że uwielbiają też demolować własne miasto. Takie uzupełnienie względem charakterystyki ostatnich wybryków kibiców o najmocniejszych nerwach w Polsce.
Nie mogłam się powstrzymać :-)

pablo_ACM 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2007 14:37   

Troche na mecze jezdze i wiem jaka potrafi byc policja. Jesli prawda jest ze byla prowokacja
to nie ma sie co dziwic.Ktos kto jezdzi za swoja druzyna po Polsce wie jak jest. Tym bardziej ze Legii bylo duzo i wiadome ze jakas czesc nie wytrzyma. W mediach zawsze kibic byl postrzegany jako bandyta i chyba tak bedzie zawsze. A ludzie ktorzy nie jezdza na wyjazdy zawsze beda im wierzyc.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 18, 2007 13:40   

Media muszą dbać o oglądalność i o sprzedaż egzemplarzy. A newsy o rozrubach świetnie napędzaja sprzedaż :) Tak to jest. Ale to nie media pracują na taki a nie inny wizerunek kibiców, tylko kibice sami. Gdyby wszyscy kibicowali tak jak np kibice Lecha to wizerunek byłby zgoła inny, a i media musiałyby pisać tylko o oprawach meczu i fantastycznej atmosferze na trybunach.
Policja prowokuje??? No może, a kibice są święci? Te k... co latają w kierunku policji to zapewne z prowokacją nic wspólnego nie mają?
Wg mnie jest zbyt wielu takich, którzy byle zaczepki do awantury szukają ;(
I to jest prawda nie o kibicach :) A o wandalach :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi