ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:37
Zgody i kosy
Autor Wiadomość
krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 15:32   

co do twojego opisu,to wydaje mi się że zgoda na lini jaga-wisła to już chyba historia,nieprawdaż? po zajściach na traugutta(przy okazji meczu lechia-jaga),zgoda przestała istnieć(z tego co wiem)
ale może się myle.....
a niestety ja Ci nie pomogę,nie mam żadnych materiałów archiwalnych o milanie,ale gratuluje wyboru tematu pracy!
pozdro
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 15:42   

krzysiekACM napisał/a:
co do twojego opisu,to wydaje mi się że zgoda na lini jaga-wisła to już chyba historia,nieprawdaż?
co do Twojego podpisu, to wydaje mi sie, ze na linii Milan-Legia raczej zgody nie ma, nieprawdaz?
krzysiekACM napisał/a:
a niestety ja Ci nie pomogę,nie mam żadnych materiałów archiwalnych o milanie,ale gratuluje wyboru tematu pracy!
jak nie masz materialow, to sie nie wpisuj w temacie o nich:P
i przypominam, ze to nie forum kibice.net :P

Maly BKS: napisz do redakcji acmilan.pl, czesc materialow pochodzi wlasnie z publikacji, ktorych szukasz, moze pomoga. pzdr.

And1 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 16:26   

Tylko tutaj w Białymstoku panuje powszechna opinia, że Jaga i Wisła mają sztamę i tyle. Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale nawet na meczach Jagi kibice śpiewają o Wiśle ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu)

Ten post jest nie na temat ! Jakakolwiek odpowiedz na niego zakonczy sie zolta kartka.
Admin

Gattuso 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 22:50   

legia trzyma z juvenusem a nie z Milanem wiec stary przykro mi ale musisz cos ze soba zrobic :D

TWIERDZA WROCŁAW

A wracajac do glownego tematu to sa ksiazki o Milanie.... np. ja posiadam ksiazke "MILANISTI"
jest w niej ponad 100stron o histori klubu, zdjecia itd. Jest oczywiscie w jezyku wloskim.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 07:41   

Temat zboczył całkowicie ze swego kursu. Podtrzymajmy go :rotfl: . Chcę nieco napisac o tych dawnych zgodach. Tak to juz jest-minie 1-2 pokolenia kibicowskie, zanim na Jadze wypleni sie całkowicie sympatię do Wisły. Podobna sytuacja miała miejsce z Arką i Górnikiem. Jeden kibic Arki, bardzo znany w całym kraju, przez dłuuuuuuugi czas po upadku zgody jeździł na balety do Zabrza, nie wiem czy ten proceder nie trwa przypadkiem nawet do dziś :) . Mniejsza o to kto, mniejsza o to do kogo.
Nigdy nie jest tak, że cała ekipa chce zerwania zgody, czy pozostawienia jej. To jest kwestia umowna-taki jaki jest głos większości, taka jest też decyzja i jej się trzeba trzymać.
Pamietam jak dziś mecz w 1998 roku Ruch Chorzów-Widzew Łódź, gdzie młodziez z Ruchu chciała zgody z Widzewem, ale na to nie pozwalała ekipa starszych kibiców, którzy pamietali przyczyne zerwania sławetnego niegdyś czworokąta Widzew-Ruch-Jaga-Wisła. Młodzi śpiewali "łódzki Widzew", starzy z tzw sektora Dziesiony wyli "żydzi, żydzi cała Łódź" (żydzi celowo pisane z małej litery, by nie obrazać narodu żydowskiego ;) ). Do zgody nie doszło, ale czas pokazał, że wymiana 1 pokolenia kibicowskiego wystarczyła, by do tej zgody jednak doszło... Do głosu doszli ci niedgyś młodzi i decyzja była jedna w ich przypadku.

W odwrotną strone jest tak samo-znam ludzi z Legii, którzy Pogoń Szczecin mają w pupie :) itp. itd. Tego sie nie uniknie tam gdzie sa tłumy. Tak tez wygląda sytuacja, gdy sa zgody całych wręcz ekip-czyli np. Jaga-Wisła. Na zachodzie pod tym względem jest niby normalniej, bowiem zgody ze soba maja tylko i wyłącznie poszczególne grupy kibicowskie, czyli nie wszyscy kibice. Jest to jednak inny świat, który zamaist scalać kibiców jednego klubu, bardziej ich od siebie oddala, bo każdy zyje w swojej bajce.

PS-no Krzysiek ma nie lada dylemat z tymi swoimi sympatiami :) . Być kibicem Legii, która ma zgodę z Juve i jednoczesnie być fanem Milanu-hmmm. Nie jestes Krzysiek jedyny na Legii, który tak ma, ale to rzeczywiście problem :) . Co robisz, gdy widzisz fanów Juve na meczach Legii, a ostatnio nie jest to rzadkość? Albo flagę Legii na meczach we Włoszech między Milanem i Juve? Mały dylemat moralny masz chyba wtedy... Napisz Krzysiek z która grupą z Juve Legia trzyma, bo przeciez nie z całym Juve...

PS2-tak swoją droga zawsze zastanawiałem się czy kibice choćby takiego Milanu bawią się w jakies sympatie, tak jak my? Tutaj może nie wiekszośc, ale zawsze ktoś tam (typu Kapi, Krzysiek) kibicuje dośc aktywnie polskiemu klubowi. Oprócz tego kocha Milan i też się bardzo angazuje w zycie MCP. Czy wiecie może z rozmów z jakimiś kibicami Milanu czy oni kibicują jakims innym druzynom? Ja sobie to zawsze tłumaczyłem faktem, że druzyny najlepsze zawsze mają swoich fanów na całym świecie. Sa medialne, z sukcesem łatwo sie identyfikowac (patrz my wszyscy tutaj na tym forum-watpie by ktokolwiek z ludzi tutaj zgromadzonych został fanem Milanu w latach, gdy zajmowalismy miejsca w Serie A zaraz nad kreska spadkową-koniec lat 90-tych). Dlatego na brak kibiców nigdy nie będa narzekac. Czemu nikt z nas nie pokochał Salernitany albo Cagliari? Tak, tak-mam problemy natury moralnej w tej kwestii... Prosze o jakies normalne wypowiedzi, jak masz mi docinac albo jechac z sarkastycznymi hasłami, odpuść sobie.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 08:26   

pepe napisał/a:
Co robisz, gdy widzisz fanów Juve na meczach Legii, a ostatnio nie jest to rzadkość? Albo flagę Legii na meczach we Włoszech między Milanem i Juve?

nic nie robię.... a co ma robić? :) przecież się nie będe z nimi bił ;)
po prostu trochę mnie to gryzie,ale staram sie to olewać. np. nigdy nie krzycze "juve" gdy pozdrawiamy nasze zgody. denerwuje mnie za to lansowanie się małolatów w barwach Juve np. w koszulkach,szalikach itp. a już nie mogę patrzeć na łączone szale Legia-Juve ;)
pepe napisał/a:
Napisz Krzysiek z która grupą z Juve Legia trzyma, bo przeciez nie z całym Juve...

hmmm,nie będe sie powtarzał,bo swego czasu spłodziłem pokaźnego posta na temat owej zgody,zainteresowanych odsyłam:

http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.php?t=2189

pepe napisał/a:
Czy wiecie może z rozmów z jakimiś kibicami Milanu czy oni kibicują jakims innym druzynom?

chodzi ci o włoskich fanów czy o polskich?
z włochami nie gadałem ;) a wśród polskich fanów myślę ze dużo osób z MCP chadza na mecze w polskiej lidze. Ja znam z MCP fanów Legii,Polonii Wawa,Lecha,Lechii,Odry Opole,Górnika Zabrze,Cracovii,Wisły Kraków,Piasta Gliwice itd,itd. ;)
pozdr.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch
Ostatnio zmieniony przez krzysiekACM Pią Cze 15, 2007 14:29, w całości zmieniany 1 raz  

Sushi 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 29, 2007 15:05   

Cytat:
Czemu nikt z nas nie pokochał Salernitany albo Cagliari?

Osobiście kibicuje ekipie Cagliari i śledzę ich wyniki pomimo tego,że z Milanem jest tzw.kosa.

Cytat:
Na zachodzie pod tym względem jest niby normalniej, bowiem zgody ze soba maja tylko i wyłącznie poszczególne grupy kibicowskie, czyli nie wszyscy kibice. Jest to jednak inny świat, który zamaist scalać kibiców jednego klubu, bardziej ich od siebie oddala, bo każdy zyje w swojej bajce.

Właśnie w tymże Cagliari jest tak,że dwie frakcje kibicowskie za sobą nie przepadają,że na wyjazdach zdarza im się siedzieć osobno.

Sorki bo troszkę rozmyłem temat.

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 29, 2007 17:43   

Cytat:
chodzi ci o włoskich fanów czy o polskich?
z włochami nie gadałem ;) a wśród polskich fanów myślę ze dużo osób z MCP chadza na mecze w polskiej lidze. Ja znam z MCP fanów Legii,Polonii Wawa,Lecha,Lechii,Odry Opole,Górnika Zabrze,Cracovii,Wisły Kraków,Piasta Gliwice itd,itd. ;)
pozdr.

a ja ? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :ok: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 30, 2007 16:06   

Ciebie jeszcze nie znam;)
przyjedź w końcu na jakiś zlot czy wyjazd to będzie okazja wypić browara;)
pozdro

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi