ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Kwi 29, 2015 12:00
Legia & Juve
Autor Wiadomość
krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 01, 2006 09:31   Legia & Juve

Od jakiegoś czasu sporo osób na forum drwi sobie ze zgody na lini Legia-Juve, pisząc czasem takie bzdury że aż się we mnie gotuje(jak np. ostatnio że ta zgoda to wymysł Legionistów i polskich Juventinich). Dlatego postanowiłem co nieco napisać choćby po to żeby uświadomić co niektórych że się mylą.
Jak powszechnie wiadomo(lub nie), kibiców obu klubów łączą więzi przyjaźni z holendrami z Hagi. I właśnie po raz pierwszy do spotkania kibiców Legii i Juve doszło w Holandii w listopadzie 2003 roku przy okazji meczu Den Haag-Ajax. Podczas tego spotkania nawiązano pierwsze kontakty, potem były zaproszenia na turnieje kibicowskie(w Hadze,w Warszawie) gdzie ponownie dochodziło do spotkań kibiców Juve z kibicami Legii.
W listopadzie 2004 roku na Legii był rozgrywany turniej kibicowski na który przyjechali włosi z grupy „06 Clan”(rzymski f-c). Podczas tego weekendu na Łazienkowskiej odbywał się mecz Legia-Górnik Zabrze na który juventini zostali zaproszeni. Włosi którzy zasiedli na Krytej byli pod wrażeniem oprawy na Żylecie jak i w ogóle atmosfery panującej na Żylecie.
Po meczu legioniści podarowali małą flagę Legii kibicom Juve, włosi zostawili też swoje jedno w Warszawie. Flaga Legii pojechała do Italii, widoczna była m.in. na meczu ligi mistrzów Juve-Real. Poza tym flaga ta wisiała potem już na każdym meczu Juve, także na meczach wyjazdowych. Podobnie na Legii można też było zauważyć płótno Juve na płocie Żylety na meczach w Warszawie. Podczas tego turnieju włosi zaprosili legionistów do Turynu na mecz Juve. I w tym samym miesiącu kilkuosobowa grupa z Warszawy pojechała do Turynu na prestiżowy mecz Juve-Fiorentina. Na stadionie zajeli miejsca na łuku na dolnej trybunie razem z grupami „06 Clan”(aktualnie na tą chwile pod zmienioną nazwą: „Drughi Roma”) i „Noi Soli” i zaakcentowali swoją obecność wywieszając naszą wizytową,słynną biało-czerwoną flagę(w barwach Polski)-LEGIA.
Foto:
http://img237.imageshack....uveviolaup4.jpg

Kolejna wizyta Legionistów w Turynie miała miejsce w kwietniu 2005 roku przy okazji meczu Juventus-Liverpool. Z Warszawy pojechało tym razem kilkanaście osób wspierać juventinich na tym meczu. Na stadionie stali z zaprzyjaźnionymi grupami: 06 Clan, Noi Soli a także Nucleo i Drughi.
Kolejne takie ważne spotkanie kibiców obu klubów miało miejsce w Zurychu w sierpniu 2005 roku przy okazji meczu Legii w pucharze UEFA z FC Zurych. Na ten wyjazd przyjechała 25 osobowa delegacja kibiców Juve aby wspomagać Legie na stadionie. Na stadionie w Zurychu obok flag Legii zawisły oczywiście flagi Juve.
Foto z Zurychu:
http://img83.imageshack.u...6/zurychgy9.jpg
+galeria ze strony noi soli
http://www.noisoli.it/sta...olegia05_06.htm

Jednak najważniejsza data w historii przyjaźnii kibiców obu klubów to bodajże 10 grudzień 2005. Na mecz Rapid Wiedeń-Juventus w lidze mistrzów pojechało 130 osób z Legii bardzo dobrego składu( tb’95,turyści). Na sektorze gości zameldowało się około 1000 fanów Juve w tym właśnie 130 osobowa delegacja z Warszawy. Co ciekawe na sektorze zawisło więcej flag Legii niż Juve. Obie strony dopingują, Legia pozdrawia Juve, juventini rewanżują się skandując „Ledżia Varsovia” J W przerwie meczu doszło do najważniejszego spotkania. Delegacja Legii(Rozmowy na szczycie między obiema stronami, ze strony Legii m.in. „Alchim”, ”Bosman”) spotyka się z reprezentantami głównej najważniejszej ekipy kibicowskiej fanów Juve- „Drughi” – efektem rozmów jest przybita oficjalna sztama, dochodzi do symbolicznej wymiany flag- z rąk Legionistów do Turynu idzie flaga „liczy się tylko jedno...-Legia Warszawa-...i wszystko jasne”(zdjęcie flagi tutaj na zdjęciu:
http://img146.imageshack....uvelegiaae4.jpg ) , z rąk Drughi do Legionistów trafia flaga „Drughi Bianconeri Torino”.
Zawarta zostaje oficjalna zgoda między kibicami obu klubów!
Zdjęcie z Wiednia:
http://img206.imageshack....juventushr1.jpg

Od tej pory doszło oczywiście do kilku spotkań fanów obu klubów, m.in. w tym roku fani Juve byli w Legionistami we Wiedniu na meczu Austria-Legia, poza tym byli m.in. na Łazienkowskiej w maju na meczu Legia-Wisła Kraków
http://www.noisoli.it/sta/0506/legiawisla05_06.htm
Dla zainteresowanych podaje linki do stron fanów Juve , gdzie można zauważyć sporo Legijnych akcentów: www.drughi.com , www.drughiroma.com , www.noisoli.it
Co ciekawe w tym sezonie Juve gra na stadionie Comunale, i na stadionie są w tej chwili 2 „młyny”- powstał jakiś tam rozłam wśród kibiców,ale więcej na ten temat nic nie wiem-bo szczerze mało mnie to interesuje.
Sam przecież od zawsze jestem Rossonero z krwi i kości- i nie jestem zadowolony z istnienia takowej zgody, ale ona jest i na razie istnieć będzie,nic na to nie poradze. Dlatego proszę Was nie piszcie że kibice Juve nie wiedzą co to Legia, czy że nie ma żadnej zgody bo tylko się ośmieszacie. Przedstawiłem wam suche fakty. I co najbardziej ciekawe to Włosi bardziej się jarają tą zgodą, niż Legioniści wśród których są zdania troche podzielone na temat tej zgody.
Może dlatego ze my mamy troche zgód, a dla fanów Juve którzy nie mają zgód w Italii, jesteśmy tylko my i Den Haag. A wsparcie Legii na stadionach europejskich będzie dla nich miało znaczenie ,zwlaszcza w akcjach „około stadionowych” ;)
Jeszcze kilka fotek z Juve na których widoczne są flagi Legii:
Inter-Juve:
http://img201.imageshack....juventusof7.jpg

Juve-Siena:
http://img209.imageshack....03200506ps8.jpg

Juve-Cagliari:
http://img228.imageshack....cagliariub7.png

Juve-Fiorentina:
http://img216.imageshack....uveviolavj1.png
http://img216.imageshack....veviola2er9.png

Juve-Brescia:
http://img207.imageshack....ebresciaqd5.jpg

Tu z niedawna , z litopada podczas meczu Juve-Frosinone:
http://img91.imageshack.u...stopad20hk8.jpg

pozdro

Po negocjacjach przenosze temat do dzialu do ktorego bardziej pasuje i otwieram ;)
Veer
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Gru 02, 2006 23:26   

Dzieki za sprostowanie - moze dzieki temu nie bede sie wiecej osmieszal zalosnymi postami ;)
Dwie rzeczy mnie zastanawiaja.
Po pierwsze opieralem sie na wloskich opracowaniach (wprawdzie z zeszlego roku, ale zgoda jest ponoc wczesniejsza) i jedyna zgoda Juve bylo Den Haag + sympatia z Piacenza. Wiec albo zestawienie bylo przygotowane przez niekompetentna osobe, albo kibice Juve wcale sie tak bardzo tym nie jaraja ;)
Po drugie nie pasuje mi w Twoim poscie jedna rzecz: najpierw piszesz, ze jestes rossonero z krwi i kosci, a nastepnie o Legii piszesz "my". To tak jakby sie ze soba kloci ;) No ale coz, pewnie znow zyje w niewiedzy ;)
Pozdrawiam :)

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 03, 2006 01:40   

No bo Krzysiek tej zgody nie uznaje... sam jeden na żylecie macha szalikiem Milanu a potem ze wszystkimi bojówkami Legii umawia się na ustawki - on kontra 30 TB... K. zawsze wygrywa...

Lucid_Dreamer 
Juventino z Klasą

Wysłany: Nie Gru 03, 2006 14:00   

na wyjezdzie w Genui bylo widac Włochów z Drughi i Arditi chodzących w barwach Legii. Przed meczem Arditi pytali się o Legie (przyśpiewki, znaczenie skrótu CWKS), bardzo ciepło reagowali na znajomego, który wszedł na sektor w czapce Legii.
Zdaje się też, że ktoś z Drughich robił zdjęcie ludziom z Polską flagą, ale czy to prawda nie wiem, bo osobiście takiego obrazka nie widziałem.
Czy tego chce(cie), czy nie - oficjalna sztama jest zawarta i wygląda na to, że prędko się to nie zmieni.

http://www.drughi.com/hom...topic.php?t=839

Osobiscie sie ciesze. Na poczatku bylem sceptyczny, bo chociaz rodzima liga malo mnie interesuje, to legii niezbyt sympatyzuje, ale to dla nas - polskich fanow Juve - bardzo dobra wiadomosc.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 04, 2006 10:58   

TomekW napisał/a:
Po pierwsze opieralem sie na wloskich opracowaniach (wprawdzie z zeszlego roku, ale zgoda jest ponoc wczesniejsza) i jedyna zgoda Juve bylo Den Haag + sympatia z Piacenza. Wiec albo zestawienie bylo przygotowane przez niekompetentna osobe, albo kibice Juve wcale sie tak bardzo tym nie jaraja

mówisz że opracowanie z zeszłego roku, no a zgoda jest dopiero od grudnia 2005,także to opracowanie mogło tego jeszcze nie uwzględniać,nie wiem....
TomekW napisał/a:
Po drugie nie pasuje mi w Twoim poscie jedna rzecz: najpierw piszesz, ze jestes rossonero z krwi i kosci, a nastepnie o Legii piszesz "my". To tak jakby sie ze soba kloci No ale coz, pewnie znow zyje w niewiedzy

a ja myśle że sie nie kłóci...
chyba nie tylko ja kibicuje Milanowi,ale będąc jednocześnie kibicem Polskiej drużyny-jeżdżącym na jej mecze itd. nie widzę w tym nic dziwnego. a mówiąc o Legii mówie "my" no bo utożsamiam sie z ruchem kibicowskim na Legii,jak tylko też mogę to jestem na Legii i zdzieram gardło za moją drużyne:) teraz na wiosne planuje wreszcie zaliczyć jakieś wyjazdy Legii,bo do tej pory z różnych przyczyn nie było mi dane dopingować Legii na innych stadionach niż w Warszawie.
kuba1899 napisał/a:
No bo Krzysiek tej zgody nie uznaje... sam jeden na żylecie macha szalikiem Milanu a potem ze wszystkimi bojówkami Legii umawia się na ustawki - on kontra 30 TB... K. zawsze wygrywa...

Kuba ,masz stare dane chyba,bo obecnie tłuke sie już z 50 TB :P hehehehe
na Legii nie afiszuje sie Milan'owymi barwami,czy szalikami bo po co mam mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności,ale gdy Staruch zapodaje "Juve!!!" z gniazda,to wtedy akurat milcze i nie krzycze ;)
pozdro
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 04, 2006 20:14   

Szczerze to mnie mało interesuje ten temat i ta zgoda:) ale poniewaz staram sie byc na bierzaco z forum i czytac przynajmniej z 3 posty tygodniowo :rotfl2: pozwole sobie na skromne skomentowanie:D
Tak jak juz napisalem na poczatku ni grzeje ni ziebi mnie ta zgoda bo pałam uczuciem raczej olewajaco-obojetnym do obu klubow (bez napinki), jedyne co mnie zastanowilo w poscie Krzyska to to:

krzysiekACM napisał/a:

...na Legii nie afiszuje sie Milan'owymi barwami,czy szalikami bo po co mam mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności,ale gdy Staruch zapodaje "Juve!!!" z gniazda,to wtedy akurat milcze i nie krzycze ;)
pozdro

hmyy o ile dobrze pamietam to na ostatnim wyjezdzie na derby miales na sobie 2 szale wchodzac na stadion ( sprostuj mnie jesli sie myle) nawet byla pewna polemika kolo autokaru na ten temat.
Jezeli w Mediolanie nie przeszkadzalo Ci byc w szalu Legii to czemu nie obnosisz sie z szalem Milanu na Laziekowskiej?? bo jesli Legia to zgoda Juve, a Juve to jakby kosa Milanu wiec zachodzi lekki konflikt interesow...

pozdro :devil:

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Gru 04, 2006 22:47   

krzysiekACM napisał/a:
mówisz że opracowanie z zeszłego roku, no a zgoda jest dopiero od grudnia 2005,także to opracowanie mogło tego jeszcze nie uwzględniać,nie wiem...

O dosc :D Nie wiem czemu mi sie ubzduralo, ze napisales 2003 a nie 2005 :> Czyli wszystko jasne :>

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 05, 2006 08:10   

MikoZ napisał/a:
hmyy o ile dobrze pamietam to na ostatnim wyjezdzie na derby miales na sobie 2 szale wchodzac na stadion ( sprostuj mnie jesli sie myle) nawet byla pewna polemika kolo autokaru na ten temat.

miałem,miałem....ale chciałbym podkreślić że miałem go tak zawiązanego że nie było widać herbu Legii tylko godło Polski-także nie jeden pewnie nawet myślał że to szalik Polski a nie Legii ;)
MikoZ napisał/a:
Jezeli w Mediolanie nie przeszkadzalo Ci byc w szalu Legii to czemu nie obnosisz sie z szalem Milanu na Laziekowskiej?? bo jesli Legia to zgoda Juve, a Juve to jakby kosa Milanu wiec zachodzi lekki konflikt interesow...

jak zwykle MikoZ musi ze mną polemizować,hehe
no w Mediolanie nie przeszkadzało mi być w szalu Legii bo tak jak mówie miałem wyjątkowy szal,bo w barwach Polski i raczej nie było widać że to szal Legii. Poza tym nie chciałem sie afiszować że jestem Legionistą, tylko że jestem z Polski! stąd na mojej szyji Orzeł Biały. gdybym chciał pokazać strasznie włochom że "Legia przyjechała" :P to bym demonstrował drugi koniec szala ;)
co do tego konfliktu interesów,no dobra-jakiś tam jest....
a na Legie nie kładę szala Milanu,bo to nie miało by sensu,tam ide dopingować Legie więc biore szal Legii. a z tym Mediolanem to tak jak mówię,chciałem zaakcentować to że jestem z Polski.
pozdro i bez napinki! hehe ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Gru 05, 2006 09:37   

To nie wystarczyło pokazać Włochom szalika MCP? Musiał być Legii? Wydaje mi się że Włosi widzac szal MCP domyślili by się że jestes z PL.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 05, 2006 10:21   

Bubu napisał/a:
Wydaje mi się że Włosi widzac szal MCP domyślili by się że jestes z PL.

Oczywiście, każdy w Mediolanie (i pozostałych częściach Włoch wspierających Milan) wie co to MCP ;-)

pzdr,

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 05, 2006 18:56   

moze i nie wszyscy wiedza, ale jak jest wielki napis POLONIA to pozwala to zywic nadzieje, ze sie domysla ;)

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 12:11   

malutka flaga Legii wisiała w sobote na San Siro,oczywiście na sektorze Juve ;)
http://img215.imageshack....f6404yp4ss4.jpg

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi