ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Kwi 29, 2015 12:00
Jedenastka Roku 2005 wg UEFA
Autor Wiadomość
droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 15:59   Jedenastka Roku 2005 wg UEFA

Jak co roku gdy zbliża się sylwester rozpoczyna się czas plebiscytów i wyborów różnych. Nie chce mi się polemizować z jakością niektórych z tych plebiscytów, ale kilka jest naprawdę ważnych.
Zapewne wybory jedenastki roku wg. UEFA do tych topowych nie należy :wink: ale ma tą niewątpliwą przewagę nad tymi prestiżowymi, że to my kibice wyposażeni w internet możemy głosować na swoją wymarzoną jedenastkę.
W tym roku UEFA nominowała:
Bramkarze: Petr Čech (Chelsea Londyn), Gianluigi Buffon (Juventus Turyn), Dida (AC Milan), Heurelho Gomes (PSV Eindhoven), Grégory Coupet (Olympique Lyon)

Prawa obrona: Cafu (AC Milan), Willy Sagnol (Bayern Monachium), Míchel Salgado (Real Madryt), Juliano Belletti (FC Barcelona), Jan Kromkamp (AZ Alkmaar/Villareal CF)
Lewa obrona: Gianluca Zambrotta (Juventus Turyn), Paolo Maldini (AC Milan), Ashley Cole (Arsenal Londyn), Asier Del Horno (Chelsea Londyn), Roberto Carlos (Real Madryt)
Środek obrony: John Terry (Chelsea Londyn), Jamie Carragher (Liverpool), Alessandro Nesta (AC Milan), Carles Puyol (FC Barcelona), Fabio Cannavaro (Juventus Turyn), Cris (Olympique Lyon), Lilian Thuram (Juventus Turyn), Lucio (Bayern Monachium), Ricardo Carvalho (Chelsea Londyn), Alex (PSV Eindhoven)

Prawi pomocnicy: Cristiano Ronaldo (Manchester United), Joaquín Sánchez (Real Betis Sevilla), David Beckham (Real Madryt), Luis García (Liverpool), Mauro Camoranesi (Juventus Turyn)
Środkowi pomocnicy: Frank Lampard (Chelsea Londyn), Michael Essien (Olympiqie Lyon, Chelsea Londyn), Steven Gerrard (Liverpool), Andrea Pirlo (AC Milan), Xavi Hernández (FC Barcelona)
Ofensywni pomocnicy: Ronaldinho (FC Barcelona), Kaká (AC Milan), Deco (FC Barcelona), Juninho Pernambucano (Olympique Lyon), Daniel Carvalho (CSKA Moskwa)
Lewi pomocnicy: Pavel Nedvěd (Juventus Turyn), Arjen Robben (Chelsea Londyn), Ji-Sung Park (PSV Eindhoven, Manchester United), Simao (Benfica Lizbona), Florent Malouda (Olympique Lyon)

Napastnicy: Thierry Henry (Arsenal Londyn), Andriy Shevchenko (AC Milan), Samuel Eto'o (FC Barcelona), Adriano (Inter Mediolan), Luca Toni (AC Fiorentina), Zlatan Ibrahimovic (Juventus Turyn), Diego Forlán (Villareal), Miroslav Klose (Werder Brema), Dirk Kuijt (Feyenoord Rotterdam), Didier Drogba (Chelsea Londyn)

Trenerzy: Rafael Benítez (Liverpool), José Mourinho (Chelsea Londyn), Frank Rijkaard (FC Barcelona), Valeriy Gazzaev (CSKA Moskwa), Guus Hiddink (PSV Eindhoven, Australia)

Moja jedenastka:
Dida - Cafu - Terry - Nesta - Maldini - Joaquin - Lampard - Ronaldinho - Robben - Shevchenko - Eto'o
Trener - Benitez :lol:

Głosować można na stronie UEFA

pzdr,

rafi 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 16:29   

i ja zagłosowałem sobie, a co.moja 11-stka:
dida-cafu, nesta, puyol, maldini-joaquin, pirlo, ronaldinho, malouda-scheva, eto'o, a trenerem tejże "zbieraniny":) zostałby gazzajew

ostry 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 16:42   

Ja tez juz oddalem swoj glos.
Typowalem nastepujaca jedenastke:
Cech (bylby Dida ale w finale puscil co bylo do puszczenia, w karnych sie specjalnie nie wykazal a ten sezon narazie ma chyba jednak troszke slabszy niz nas do tego przyzwyczail) - Cafu (tu w zasadzie nie ma innej alternatywy), Terry (bez watpienia jedno z najwazniejszych ogniw druzyny z Londynu, strzelal tez wazne bramki), Nesta (zastanawialem sie czy go nominowac ale w koncu to Nesta ;) ), Maldini (od wielu lat wysoko we wszelkich plebiscytach, bramka w finale LM, konkurenci do miejsca jakos malo mi zapadli swoimi wystepami w pamieci) - Luis Garcia (ciagnal Liverpool przez caly sezon, Joaquina wedlug mnie dyskwalifikuje brak wystepow w LM), Lampard (duzo goli, stabilna wysoka forma), Kaka (wlasciwie powinien tu byc Ronaldinho ale jednak postawilem na naszego asa, zawodnik Barcy swoje juz wygral ;) ), Robben (sam nie wiem dlaczego, chyba przeciwnicy do miejsca mi nie odpowiadaja, moze bylby Koranczyk ale po odejsciu z PSV znikl)- Shevchenko (nie musze tlumaczyc), Adriano (imponujaca forma zarowno w lidze wloskiej jak i reprezentacji)
W ataku moglby byc jeszcze Eto'o ale cos mi w nim nie gra. Henry nic wielkiego nie zwojowal z Arsenalem, reprezentacja tez nie zachwycala, uwazam ze troszke za bardzo tyle ludzi sie nim podnieca.

Jako trenera wzkazalem Guusa Hiddinka za to ze z oslabionym rok w rok PSV potrafil wywalczyc mistrzostwo kraju, wyeliminowac Lyon, walczyc jak rowny z rownym przeciwko Milanowi i jeszcze wprowadzic do MS reprezentacje Australii.
Benitez moglby byc ale w mojej opinii dyskwalifikuja go slabiutkie wyniki w lidze. Mourinho jakos mnie nie przekonuje, poza tym nie lubie jego stylu medialnego ;) Pozostali jeszcze musza cos udowodnic.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 17:02   

to bez zbytniego rozwodzenia sie nad swoimi typami zaglosuje na taka 11tke :

Cech - Cafu,Nesta,Terry,Maldini - Luis Garcia,Lampart,Robben - Ronaldinho - Sheva,Eto'o
trenerem oczywiscie - GUUS HIDDINK

bawi mnie ustawianie Ronaldinho raz na ataku ,raz na pomocy - dostaje nagrody i za jedna pozycje i za druga - zgadzam sie ,ze jest zawodnikiem wybitnym ale milo by bylo ,gdyby zostalo raz na zawsze ustalone na jakiej pozycji ,przynajmniej teoretycznie ,gra :)

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Sob Gru 24, 2005 17:11   

Na poczatek moja 11-stka :)

Bramkarz: Petr Cech. Buffon zlapal kontuzje, Dida byl rewelacyjny tylko do kwietnia, Gomes i Coupet graja w ogorkowych ligach zostaje Cech ;]

Lewa obrona: Gianluca Zambrotta - zaczynal na prawym skrzydlem, pozniej lewe, nastepnie caly rok na lewej obronie, od jakiegos miesiaca na prawej obronie, bo Chiellini zalapal stale miejsce na lewej obronie. Zambro poszedl na prawa i gra nie stracila ani troche na jakosci, nadal mota wszystkimi na skrzydle a przy tym swietny w obronie

Prawa obrona: Willy Sagnol, solidny grajek, Cafu bylby lepszy ale w tym sezonie najpierw wakacyjna forma, a nastepnie kontuzja burza obraz najlepszego prawego obroncy

Srodek obrony: John Terry, bo to gracz Chelsea ktorego cenie, kapitan i swietny obronca

Srodek obrony: Carles Puyol, rowniez swietny obronca co w Hiszpanii jest niespotykane

Srodek pomocy: Frank Lampard, najbardziej kompletny pilkarz swiata, nie do zdarcia

Lewa pomoc: Florent Malouda najciezszy wybor, nic mi nie pasuje w 100%, Nedved nie byl blyskotliwy w tym roku, Robben gdyby nie te kontuzje to pewniak, Park mi sie bardziej z prawa strona kojarzy no i nie moze sie przebic do 11-stki MU, a to zle o nim swiadczy:P stawiam na Maloude w takim razie

Prawa pomoc: Luis Garcia, chociaz podobnie oceniam gre Mauro Camoranesiego w tym roku to jednak Liverpool zdobyl LM, a Luis Garcia sie do tego bardzo przyczynil

Ofensywna pomoc: nie wiem czy chociaz 1 glos na ta pozycje w tym plebiscycie bedzie inny niz Ronaldinho, moj na napewno nie

Atak: Thierry Henry, czyli 90% arsenalu londyn, po prostu bomba :o

Atak: Zlatan Ibrahimovic, dobra mozecie se mowic zem stronniczy, ze 0 goli w LM w tamtym sezonie, ale to debiutant w SerieA i od razu najlepszy. Do tego najlepszy gracz Juve zeszlego sezonu (tego do tej pory tez) poprowadzil ich do mistrzostwa Wloch a to jest cos ;] zaden z wymienionych na liscie nie napastnikow nie ma wiecej dokonan w zeszlym sezonie najwyzej tyle samo (mistrzostwo i to nie bedac tym najlepszym w zespole)

rener: Frank Rijkaard, Barca gra pod jego wodza pieknie, skutecznie i efektywnie, a wpojenie w hiszpanski zespol taktyki jakiejs to jest nie lada sztuka, za to moj glos

A teraz komentarz do pozostalych. Czy naprawde uwazacie ze najlepsza obrona 2005 roku w 3/4 powinna sie skladac z graczy Milanu? Cafu, ktory skonczyl sezon w maju, Nesta ktory spartolil juz nie jedna bramke w tym sezonie i ma srednia not cos miedzy 5,5 a 6 u LdS i Maldini ktory za cala kariere moglby sie tu znalezc ale za rok 2005 niezbyt. Reszta do przyjecia, aczkolwiek srodek pomocy zlozony z innych graczy niz Ronaldinho + Lampard/Gerrard rowniez budzi usmiech :) wiecej obiektywizmu zycze na swieta :P

pionka 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 24, 2005 17:50   

bosiontko_ napisał/a:
wiecej obiektywizmu zycze na swieta :P

Dziękuje. A teraz wytłumacz nam ładnie dlaczego Ibrahimović był najlepszym zawodnikiem Juventusu w tamtym sezonie i dlaczego jest najlepszym w tym. Bo mi się to w pale nie mieści, że uważasz go za lepszego od np. Shevy czy Eto'o ;-)
A no i może jeszcze, jak już wspomniałeś o notach, dlaczego nie widzisz Maldiniego w jedenastce skoro w tym sezonie jego średnia not wynosi 6,50 (najwyższa w Milanie i pewnie jedna z najwyższych w lidze)?

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Sob Gru 24, 2005 20:45   

ano napisalem przy Ibrahimovicu ze troche subiektywny wybor, ale:

- zostal wybrany najlepszym graczem Juventusu najlepszego sezonu no bo poprostu zostal wybrali go i tyle:D pewnie dlatego ze poprowadzil ich do mistrza i jako debiutant podbil Turyn :P w tym sezonie jak patrzylem jakies 2 kolejki temu na LdS mial druga srednia not w Juve 6.50, kreuje gre z przodu ma juz 9 albo 10 asyst w tym sezonie, od jego dyspozycji zaleza wyniki bianconerich. Inni napastnicy albo nic nie zdobyli jak Sheva, albo jak Eto'o sa na lasce Ronaldinho i innych wirtuozow. Poza tym to jest moj 1 wybor ot taki nie w 100% pewny. A u Was pojawiaja sie Dida, Cafu, Nesta, Maldini, Pirlo i Sheva. Co do niektorych napisalem czemu wg mnie nie zasluguja na miejsce w tej 11-tce, a Pirlo i Sheva no coz dobry rok ale Ukrainiec slabiej niz rok temu, a od Pirlo lepiej poczynalo sobie paru innych srodkowych pomocnikow.

Co do Maldiniego srednia ma dobra, ale na pozycje lewego obroncy to mi nie lezy wybitnie, nie te lata, nie jest w stanie grac nawet na srodku obrony caly czas nie mowiac o bieganiu niczym Zambro po flance ;] aczkolwiek jestem zwolennikiem zeby dac Paolo jakas specjalna Zlota Pilke czy Zlota Bramke czy Zlota Koszulke za caloksztalt kariery. Tutaj glosy za rok 2005 ;]

malutki 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 24, 2005 21:19   

bosiontko_ napisał/a:
pewnie dlatego ze poprowadzil ich do mistrza

Nie wydaje mi się, żeby to Ibra był ojcem sukcesów Juventusu w poprzednij sezonie. Prędzej zespół, jako taki, a może Capello, który potrafił zrobić mądre transfery i odpowiednia umotywować drużynę? Na pewno nie stawiałbym na Ibrahimovica.

bosiontko_ napisał/a:
Inni napastnicy albo nic nie zdobyli jak Sheva, albo jak Eto'o sa na lasce Ronaldinho i innych wirtuozow

Czy uważasz, że Shevchenko w zeszłym sezonie nic nie zdobył? W roku 2004 był laureatem Złotej Piłki, najbardziej prestiżowej nagrody dla piłkarza, w lidze zdobył 17 bramek i miał 9 asyst, co jest wynikiem bardzo dobrym, jak na piłkarza, a wszystko to w 27 meczach. W Lidze Mistrzów miał 6 bramek i był wyróżniającą się postacią w dojściu Milanu do finału. Czy więc dojscie do finału Ligi Mistrzów i zdobycie wicemistrzostwa Włoch, które można także przypisać Shevchence, uważasz za 'nic'?

Sprawa Eto'o? Zupełnie nie rozumiem Twojego zdania, jako by Murzynek był na łasce Ronaldinho. Jest dobrym napastnikiem, osobiście za nim nie przepadam, ale klasy i umiejętności odmówić mu nie można. Jest szybki, wraca się po piłkę, a bramki zdobywa nie tylko z podań Ronniego, ale także innych piłkarzy drużyny Rijkarda (choćby Xavi czy Deco). Potrafi sam zainicjować akcje, nie jest zupełnie uzależniony od Ronaldinho. Podsumowując, stwierdzenie Twoje jest kompletną bzdurą.

bosiontko_ napisał/a:
Co do Maldiniego srednia ma dobra, ale na pozycje lewego obroncy to mi nie lezy wybitnie, nie te lata, nie jest w stanie grac nawet na srodku obrony caly czas nie mowiac o bieganiu niczym Zambro po flance ;]

A cóż mają lata do umiejętności? Nie sztuką jest bieganie w tę i z powrotem jak Zambrotta, z czego często nic nie wynika, ale odpowiednie prowadzenie piłki i skuteczność, zarówno w ofensywie i defensywie. Maldini sam zrezygnował z grania na lewej stronie, gdyż bardziej odpowiada mu pozycja środkowego obrońcy, jednak grając na lewej stronie sprawdził się. Moim zdaniem oczywiście. Nie jest w stanie grać nawet na środku obrony cały czas? A niby czemu to nie jest w stanie grać cały czas na środku obrony? Tylko dlatego, że 'ma swoje lata'? Ciągle jest jednym z najlepszych środkowych na świecie i radzi sobie znakomicie, a sezon 2004/2005 i LM miał bardzo dobre, więc moim zdaniem kolejne zdanie, które jest nieprzemyślane.

bosiontko_ napisał/a:
aczkolwiek jestem zwolennikiem zeby dac Paolo jakas specjalna Zlota Pilke czy Zlota Bramke czy Zlota Koszulke za caloksztalt kariery.

Miło słyszeć, że dałbyć Paolo jakas specjalna Zlota Pilke czy Zlota Bramke czy Zlota Koszulke. Nie sądzę, byś był ironiczny, po prostu tak z czystego serducha coś tam byś mu dał, żeby się chłop nie czuł niedoceniany, czy żeby nikt nie doceniał jego dokonań. Ale on z pewnością się tak nie czuje. Samo bycie żywą legendą Milanu mu to rekompensuje. No i w końcu swoje wygrał.

Bardzo denerwuje mnie dyskwalifikowanie Maldiniego tylko dlatego, że już 'nie te lata'. Wiek wiekiem, nadal jest niesamowity.

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Sob Gru 24, 2005 21:48   

pierwsze i najwazniejsze - uwazam Maldiniego za najwazniejsza postac wloskiego futbolu (ktorego jestem wielkim fanem) odkad pamietam ;] nagrod za caloksztalt nalezy mu sie jeszcze wiele nie bylo zadnej ironii. Jednak w pojedynczym roku czy sezonie jakos zawsze braknie czegos, zwlaszcza zeby go okreslic najlepszym lewym obronca roku.

druga sprawa co do Eto'o napisalem ze jest na lasce "Ronaldinho i innych wirtuozow" jak Xavi czy Deco wiec powtarzasz po mnie, wiec jak moze byc"kompletna bzdura" jak sam tak piszesz :P pewnie ze nie mozna odmowic Kamerunczykowi umiejetnosci i wraca nieraz do tylu budowac akcje, ale wybralem Zlatana. Chocby dlatego ze Eto'o spartolil ze swoja repr. awans na Mundial, a Zlatan nie i chyba strzelil najwiecej goli w eliminacjach.

trzecie - nic nie poradze ze osoby powiazane z klubem z Turynu wybraly Zlatana za ojca sukcesu, w przeciwienstwie do Twojego zdania ;] ma za soba swietnego trenera i zgrany kolektyw, ale tak bylo. Duze znaczenie mialo tez ze debiutowal w SerieA. Wprawdzie jeszcze w pojedynke nie wygrywa kluczowych meczow (Eto'o rowniez) ale mysle ze to kwestia czasu.

Sheva zdobyl Zlota Pilke w 2004, ale to zaden argument w 2005 roku. Sheva byl wyrozniajaca sie postacia Milanu w tym roku i w zasadzie nie ustepuje Zlatanowi (poza scudetto 2005). aha i udzial w zdobyciu wicemistrzostwa faktycznie uwazam za "nic" bo Milan to nie Livorno czy nawet Fiorentina, liczy sie tylko 1 miejsce.

malutki 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 24, 2005 22:15   

bosiontko_ napisał/a:
druga sprawa co do Eto'o napisalem ze jest na lasce "Ronaldinho i innych wirtuozow" jak Xavi czy Deco wiec powtarzasz po mnie, wiec jak moze byc"kompletna bzdura" jak sam tak piszesz :P

Słuchaj, tym tokiem rozumowania to każdy klasowy napastnik jest na łasce innych "wirtuozów". Shevchenko jest na łasce Kaki, Seedorfa i Pirlo, a Zlatan na łasce Nedveda, Camoranesiego. Pomyśl, czy to ma jakikolwiek sens? Eto'o, jak już powiedziałem, nie jest moim ulubieńcem, jednak stwierdzanie, że jest na czyjejkolwiek "łasce" jest nieporozumieniem. Dobra drużyna to zgrany kolektyw, gdzie nikt nie jest na czyjejś łasce. Ale jeśli twierdzisz, że Eto'o jest na łasce "wirtuozów fubtolu" z Barcelony, to nie wiem co tam robi Zlatan, będący na łasce "wirtuozów futbolu" z Juventusu. Nie chcę się kłócić ani sprzeczać, ale po prostu to stwierdzenie jest bez sensu i będę się trzymał tego zdania. Gra napastnika w jakimś sensie zalezy od dyspozycji pomocników, ale bez przesady.

bosiontko_ napisał/a:
pewnie ze nie mozna odmowic Kamerunczykowi umiejetnosci i wraca nieraz do tylu budowac akcje, ale wybralem Zlatana. Chocby dlatego ze Eto'o spartolil ze swoja repr. awans na Mundial

Co do eliminacji, to nie wiem czemu akurat Eto'o obwiniasz za odpadnięcie z Mistrzostw Świata. Jeśli obwiniać, to cały zespół, a jeśli już naprawdę musisz obwinić jedną, to stawiałbym na Wome, który schrzanił decydującego karnego.

bosiontko_ napisał/a:
a Zlatan nie i chyba strzelil najwiecej goli w eliminacjach.

Chyba? Otóz chyba nie, więcej goli strzeliło... 10 piłkarzy:

Borgetti Jared 14
John Stern 12
Lozano Jaime 11
Ruiz Carlos 10
Fonesca Jose 10
Daei Ali 9
Adebayor Emmanuel 11
Drogba Didier 9
Pauleta 11
Koller Jan 9

bosiontko_ napisał/a:
trzecie - nic nie poradze ze osoby powiazane z klubem z Turynu wybraly Zlatana za ojca sukcesu, w przeciwienstwie do Twojego zdania ;]

Ja wiem, że kibice Juventusu własnie jego wybrali na najlepszego piłkarza sezonu, jednak chyba nie jest to jedyny argument, którym motywujesz swój wybór? :)

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Sob Gru 24, 2005 22:39   

co do goli w eliminacjach zapomnialem dopisac ze najwiecej wsrod Szwedow :D :P

jesli chodzi o Kamerun to zawalila pewnie cala druzyna ale na najwieksza gwiazde spada wiecej krytyki, a co do decydujacego karnego to byla z tym jakas afera, ponoc Eto'o nie chcial strzelac (co mnie nie dziwi juz pare karnych spudlowal w ost czasach) i dlatego strzelal Wome, a jak bylo to juz sie nie dojdzie obaj panowie sie oskarzali.

To ze Eto'o "jest na lasce" pomocnikow argumentuje ze Barca ma najlepsza pomoc swiata, a Eto'o jest jedynym prawdziwym napastnikiem wystawianym przez Rijkaarda. Kazdy snajper jest na lasce reszty druzyny np. Trezeguet duzo traci bez Zlatana. Zlatan moze zdzialac sam duzo wiecej niz wiekszosc napastnikow swiata. Czasem nawet przecenia swoje indywidualne umiejetnosci.

Co do wyboru Zlatana na najlepszego pilkarza Juve 04/05 sam tak uwazam wiec co wiecej moge dodac ;]

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2005 00:28   

Jakoś nie trafiają do mnie Twoje argumenty na temat Zlatana no ale niech Ci będzie, "wybrali go i tyle" :P

bosiontko_ napisał/a:
Zlatan moze zdzialac sam duzo wiecej niz wiekszosc napastnikow swiata.

No chyba, że chodzi Ci o powalanie przeciwnika strzałem z dyńki ;-)

bosiontko_ napisał/a:
Czasem nawet przecenia swoje indywidualne umiejetnosci.

Bo chyba zapomniał, że nie gra już w Holandii i w Serie A nie minie całej drużyny przeciwnika. Niech przykładem będzie tutaj jego gra przeciwko dziadkowi Costacurcie nieco ponad rok temu.

Wracając do Eto'o. Nie bardzo śledzę rozgrywki ligi hiszpańskiej ale akurat oglądałem ostatni magazyn Primera Division w Canal+, w którym to mały referat o kameruńczyku wygłosił Trzeciak. Dowiedziałem się, że jest to zawodnik, który ma na koncie 17 goli w lidze w tym sezonie (najwięcej ze wszystkich mocnych lig europejskich). Po stracie piłki potrafi natychmiast postawić wysoki pressing, gra z takim samym zaangażowaniem w ofensywie jak i w defensywie (tak przynajmniej Trzeciak mówił :P ), wynika z tego, że nie jest zdany na wirtuozów z Barcy :)

bosiontko_ napisał/a:
Wprawdzie jeszcze w pojedynke nie wygrywa kluczowych meczow (Eto'o rowniez) ale mysle ze to kwestia czasu.

A Eto'o wygrywa. Jak dziś pamiętam artykuły w prasie, w których Rijkaard wyliczał ile to punktów w lidze zawdzięczaja Samuelowi i jego bramkom w końcówkach meczów.

I jeszcze słowo o Shevie. Oprócz vicemistrzostwa Serie A i finału LM osiągnął jeszcze najważniejszy dla niego sukces w tym sezonie. Awansował po raz pierwszy w historii z reprezentacją Ukrainy do MŚ. Na dodatek zagwarantowali sobie awans jako pierwsza ekpia z Europy.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Gru 25, 2005 12:56   

bosiontko_ napisał/a:
wiecej obiektywizmu zycze na swieta :P

bosiontko_ napisał/a:
zaden z wymienionych na liscie nie napastnikow nie ma wiecej dokonan w zeszlym sezonie najwyzej tyle samo (mistrzostwo i to nie bedac tym najlepszym w zespole)

:lol:

To my też życzymy Wesołych Świąt i przejrzenia na oczka ;-)

A teraz tak:
1.
droc napisał/a:
Zapewne wybory jedenastki roku wg. UEFA do tych topowych nie należy ale ma tą niewątpliwą przewagę nad tymi prestiżowymi, że to my kibice wyposażeni w internet możemy głosować na swoją wymarzoną jedenastkę.

Jak widzisz - sam zaznaczyłem, że to dość subiektywny plebiscyt będzie.
2. Ponieważ UEFA dała nam możliwość głosować to każdy robi to wg. własnego uznania. Ja wybrałem swoją jedenastkę stawiając praktycznie gdzie się dało na zawodników Milanu - bo ich po prostu lubię ;-)
Nie starałem się dopisywać ideologii do swoich wyborów - bo to większego sensu nie ma. Ale Ty musiałeś dopisać pseudo ideologię do wyboru Zlatana. A co więcej wdałeś się w dyskusję z kilkoma userami forum, broniąc swoich subiektywnych wyborów ;-)
3. Nawet wybierając subiektywnie, można uznać wyższość niektórych zawodników. I stąd u mnie na pozycji środkowego pojawił się Lampard - pomimo tego, że do wyboru miałem Pirlo. A na ofensywnym ustawiłem najbardziej utytułowanego obecnie zawodnika - Ronaldinho (którego fanem nie jestem jak można zauważyć) zamiast naszego cudownego Kaki ;-)

Tak więc, obiektywizmu jak najbardziej życzę ;-)

pzdr,

ostry 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 28, 2005 08:47   

Po to na kazda pozycje wybrano kilku kandydatow zebysmy my, glosujacy mogli zlozyc druzyne najlepsza wedlug naszego uznania. Skoro wedlug naszego uznania to nie bardzo moze byc mowa o obiektywizmie.
Nt temat Zlatana to nie wiem co w nim ludzie widza, ja po prostu nie trawie tego gracza i chyba to sie nie zmieni, a napastnik z niego wedlug mnie w porownaniu do pozostalych nominowanych slaby bo bramek wiele nie zdobywa, a to jest zadanie dla napastnika glowne jest. Poza tym za jego kretynskie faule nie wstawilbym go nawet do trzeciej druzyny, ma siano w glowie. Koncowka tego akapitu to moja jak najbardziej subiektywna opinia.
A Ty basiontko sie tak nie irytuj bo naprawde nie ma czym.

korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 29, 2005 12:29   

Moja jedenastka wygląda następująco:
Gomes-Cafu,Nesta,Alex,Maldini-Camoranesi,Gerard,Kaka,Malouda-Sheva,Henry

Najbardzej sugerowałem się grą w lidze mistrzów, żeby nie powiedzieć tylko nią :-D I niekoniecznie są to najlebsli piłkarze na danych pozycjach ale wydaje mi się ,że najbardziej zasłużyli na nominacje biorąc pod uwage poprzedni sezon LM i połowe obecnego(chociaż taki Cafu to głównie za poprzedni sezon w którym był bezkonkurencyjny).Henry troche na kredyt bo mimo ,iż strzelił kilka bramek to nic wielkiego nie zwojował w LM, no ale z piłkarzy jakich miałem do wyboru( a ci też wiele w LM nie zwojowali) on najbardziej jest godny by ''grać'' obok Shevy.

Zapomniałem o trenerze, jest nim Guus Hiddink, jak dla mnie nie miał godnego siebie rywala, nie licząc może Beniteza, ale mnie jego antyfootball oraz cud w finale nie przekonuja :-D

rinho 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 29, 2005 13:56   

Mój głos:
Cech-Cafu,Nesta,Puyol,Maldini-Joaquin,Xavi,Kaka,Robben-Sheva,Adriano
Trener - Hiddink

Zastanawiałem się czy obok nesty nie postawić terry'ego, ale Puyola bardziej lubie:)

Alberto 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2006 22:19   

Moja jedynastka jest taka:

Cech, Nesta, Terry, Worns, Cafu, Gerard, Ronaldinho, Juinho, Kaka, Shevchenko, Ibrahimowic.
Zmiany: Smolarek za Ibrahimowicia, Maldini za Wornsa, Dida za Cecha.
Pozdro
Trener: Jose Murincho

Wajron 
Juventino

Wysłany: Nie Mar 12, 2006 18:12   

Wiecej nie dało sie wepchnać milanistów do tych Waszych 11stek? :lol:

Alberto 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2006 18:28   

Bo to jest forum Milanu. Na forum Juve też byliby sami gracze z Juve.

PS. Wszyscy piłkarze Milanu są najlepsi. :P

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2006 19:16   

Moja Jedenastka:
Bramkarz: Petr Cech - zdaniem ekspertów najlepszy bramkarz na świecie (wypada mi się zgodzić)
Prawy obrońca: Cafu - dużo rajdów, asyst, dośrodkowań
Środkowy obrońca: John Terry + Carles Puyol - najlepszy angielski obrońca + najlepszy hiszpański obrońca (generalnie najpewniejsi, najsolidniejsi przez cały sezon)
Lewy obrońca: Gianluca Zambrotta - stalowe płuca

Prawy pomocnik: Cristiano Ronaldo - magiczny zawodnik
Środkowy pomocnik: Frank Lampard - szkoda, że niedoceniany
Ofensywny pomocnik: Ronadlinho - wybór mógł być tylko jeden
Lewy pomocnik: Arjen Robben - czemu przegrał z Nedvedem to nie wiem doprawdy

Napastnicy: Samuel Eto'o + Thierry Henry - po raz kolejny doceniam technikę

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2006 19:42   

lorak powiedz mi co takiego widzisz w robbenie i zwlaszcza w ronaldo.

i co masz na mysli mowiac,ze lampard jest niedoceniany nic? jak na moje jest przeceniany,pokazal to dobitnie mecz z barco gdzie nie potrafil nic zrobic.to taki typowy rzemieslnik,z ktorego robi sie na sile maga pilki noznej,ktorym nie jest.szczescie,ze nie dostal zlotej pilki...

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2006 22:42   

beneras, jak mam do wyboru Nedveda i Robbena to wybiorę właśnie Holendra. Mniej osiągnął, ale jest bardzo pożyteczny i dobry technicznie. Za osiągnięcia z zeszłego sezonu to nawet wyżej od Czecha stawiam Parka (wymiatał w LM).

Ronaldo to obecnie najlepszy prawy pomocnik, moim zdaniem. Pełno asyst, całkiem sporo bramek, a dodatkowo wiele rajdów dośrodkowań, wręcania przeciwników w ziemię. Miło się patrzy na jego grę.

Ja nie mówie, że Lampard jest magiem. Jest dobrym rzemieślnikiem. Przykładem jest np. taki Cantoro czy Sobolewski w Wiśle. Bez nich jakoś ciężko wyobrazić mi sobie Wisłę. Podobnie jak Chelsea straciłaby dużo, gdyby Lampard odszedł. Jedynie nadmianie, że Lampard jest najlepiej asystującym grczem Chelsea a dodatkowo ma najwięcej bramek i w 2005 roku zagrał we wszystkich meczach pełne 90 min! żadnego nie opuszczając. Mało? Pokaż mi zawodnika, na którego można tak liczyć.

pigmejjunior
Milanista

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 15:09   

bramka petr cech
obrona maldini cafu bonera nesta
pomoc kaka figo ronaldinho lampard
atak eto shewczenko
trener kazimież kurski

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi