ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Kwi 29, 2015 12:00
Europejski TOP110 Piłki Nożnej
Autor Wiadomość
Cartman 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 03, 2006 13:22   Europejski TOP110 Piłki Nożnej

Witam w Nowym Roku!

Dziś tygodnik PN zamieścił kolejny swój ranking europejskich piłkarzy TOP 110. Znalazło się w nim 7 piłkarzy Milanu, a najwięcej - bo 10 - Liverpoolu. Rossoneri to Maldini i Nesta (7 i 16 w środkowych obrońcach), Gattuso (10 w prawych pomocnikach), Pirlo (3 w środkowych), Seedorf (7 w lewych) oraz Szewczenko i Gilardino (7 i 14 w napastnikach). Blisko listy byli Stam, Kaładze, Jankulovski i Abbiati.

Jedenastka wybrana przez redaktorów LM to Cech - Paulo Ferreira, Terry, Puyol, Zambrotta - Gerrard, Lampard, Xavi, Robben - Toni i Ibrahimovic.

Ciężko w zasadzie za coś ją krytykować, ale....

Pozycja Cecha wydaje się silna, a Buffon pół roku nie grał. Za Czechem są Reina, van der Sar, Coupet i Cassilas. 7 jest oczywiście największy "gwiazdor" minionego sezonu Dudek. Moim zdaniem Czech jak najbardziej zasłużenie.

Również obrońcy wydają się najsilniejszym zestawieniem. Cała czwórka miała znaczący udział w sukcesach swoich drużyn oraz ich znakomitych grach w defensywie. Łączeni z Milanem Sagnol, Reveillere są na miejscach 2 i 3 w prawych, Simunic 8 w środkowych, Kompany tam na pozycji 15. Gallas 4 wśród lewych. Za zaskakujące uważam umieszczenie na miejscu 9 w środkowych Oleguera, obrońcy co najwyżej średniego. Widać panowie z PN mieli inne zdanie - zwłaszcza, że wyprzedził on Rio Ferdinanda.

W pomocy również bez zaskoczeń, Gerrard miał wydatny udział w zdobyciu LM, Lampard, Robben i Xavi napędzają Chelsea i Barcę, ale największym zaskoczeniem jest i tak brak boskiego Davida na liście - pierwszy raz od niepamiętnych czasów :) Wysoka pozycja Pirlo i mam nadzieję, że za rok będzie już na szczycie. Moim zdaniem Xabi Alonso powinien być wyżej niż tylko na 11 pozycji, ja ulokowałbym go gdzieś 2 pozycje wyżej. Pozycja Seedorfa wydaje się właściwa, zwłaszcza ze względu na jego słabą postawę w pierwszym półroczu.

Napastnicy - jedyne do czego mam zastrzeżenia. Toni płynie chyba na fali "zaskoczenia a'la Piechna", ja uważam, że jest on piłkarzem, który jeszcze musi udowodnić swoją wartość. Co prawda strzelił dużo bramek, ale żeby od razu uznać go za numer 1? Moim zdaniem włąściwe byłoby umieszczenie go na miejscu 4. Ibrahmovic początektego sezonu miał mizerny i również chyba jest przeceniany. Mimo, że jest znakomitym zawodnikiem, ja notuję go poza pierwszą 5. Szewczenko 7 za Rooneyem i van Nistelrooyem (z jego beznadziejnym zeszłym sezonem...)? Henry i Trezeguet (numery 3 i 4) to byłaby znacznie lepsze dwójka zwycięzców. Ja postawiłbym tak - Henry, Szewczenko, Trezeguet, Toni...Ale to moje zdanie. Ciężko coś mi powiedzieć o Freiu, napastniku Rennais z numerem 9.

To tyle moich przemyśleń, bardzo jestem ciekaw Waszego zdania.
Pozdrawiam

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 03, 2006 13:53   

Hehe pamietam jak Sheva po zdobyciu króla strzelców w Serie A i jako najskuteczniejszy zawodnik Eliminacji MŚ był tylko 2 :) Pamietam ze w nastepnym numerze Pilki Noznej byly listy z pretensjami jak to mozliwe :) Kiedys czytałem Piłke Nozna i Pilke nozna plus , mam bardzo duzo numerow :) Teraz ze wzgledu na internet nie czytam juz tej gazety dlatego jest mi to obojetne kto znajduje sie na liscie TOP110. Dziwi mnie brak zadnego Milanisty na 1 miejscu . Dawno juz tak nie bylo :) Sheva za Van Nistelrooyem to chyba jakas bzdura . Ibrahimovic w najlepszej 11-tce ? To juz bardzo wielka bzdura . Toni ma bardzo dobry seozn ale zeby tak od razu go umieszczac na 1 miejscu ? Z tego co pamietam Pilka Nozna nigdy nie dawala 1 miejsca zawodnikowi ktory gral dobrze tylko przez jeden sezon :) A Toni chyba nigdy nie byl nawet w 10 napastnikow :) Troche zaskakujaca ta najlepsza 11-stka musze przyznac . Szczegolnie atak bo co do reszty mozna sie nawet zgodzic :)

FanMilan 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 03, 2006 15:13   

Ja to się najbardziej nie zgadzam z tym że Ibrahimovic jest w 11 wybranej przez readaktórów LM! Jest wiele lepszych od niego i to mi nie pasuje no ale co tam.

rinho 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 03, 2006 15:44   

Mi brakuje tez mimo wszystko Didy. Przez to jak bronił w tamtym sezonie wydaje mi się że jak najbardziej zasłużył na bycie na liście. A na pewno przed Casillasem, który popełniał stosunkowo duzo błędów.

Napastnicy - van Nistelrooy przed Szewczenko to jakies kompletne niepporozumienie! W czym on był niby lepszy od naszej gwiazdy z Milanu?

Obrońcy (troche nie po kolei :) - Akurat Oleguer przed Ferdinandem to zbytnio kontrowersyjne nie jest - Rio robi tyle błędów że aż głowa boli (a ostatnio z Benfincą w LM to on się w ogóle nie nadawał do gry!)Aczkolwiek też nie uważam, żeby obrońca Barcy był lepszy od Stama.

Pomocnicy w sumie mi pasują, ale szkoda że Pirlo nie znalazł się w 11 :( . No i Gattuso mógłby być trochę wyżej - 6 albo 7

kotbarca 
Barcelonista

Wysłany: Wto Sty 03, 2006 16:02   

rinho brazylia nie lezy w europie.

www.blaugrana.pl

Visca el BARCA!!!! Forza MILAN!!!!

rinho 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 03, 2006 16:51   

wiem:). Za szybko chcialem napisć i zapomnialem ze to chodzi o europejskich graczy:)

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 04, 2006 08:32   

HI HI HE HE...
idac mysla przewodnia tadka drozdy (co do nazwy jednego z jego programow) wcale mnie to nie dziwi...
nie sama 11, bo przeciez co czlowiek to inne typy, ale LUDZIE uwazam ze nie powinno byc tak, ze cala europa robi zestawienia, a my (ja sie np. nie utozsamiam z tymi "dziennikarzami") jak zwykle swoje... tzn. poza lampardem i gerrardem same "anonimy", o ktorych nikt nie inny pomyslal...

moze troche przesadzam, ale obawiam sie ze te nasze kolorowe magazyny ida na psy, niektore szybciej, jak np. przeglad sportowy, tu owdzierz zwany "szmata", a teraz PN...

szkoda, bo jak widac poziom sportu (pilki) w naszym kraju doktknal juz chyba wszystkich (powtorze jeszcze raz-mam nadzieje ze nie przesadzam)

co do poszczegolnych pilkarzy, to nie bede sie rozpisywal (tadkiem nie jestem), ale zaluje ze ci madrzy dziennikarze nie zrobili rankingu 111, by znalazlo sie miejsce choc dla 1 europejczyka z pomaranczowej rewolucji/ekstraklasy...

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 04, 2006 08:48   

PN to szmatławiec... jak chodziłem jeszcze do liceum a internet raczkował, to była to pozycja obowiązkowa. Teraz uważam to za niepotrzebny wydatek - można kupić jedynie w celu poczytania w pociągu w drodze na zlot MCP . :twisted: A jak sie ma tyle godzin jazdy to mozna rowniez zakupic inne szmatlawce typu: PS, PNPlus. Ale wszystkie (moze oprocz PS ktory pozostaje gazeta a nie magazynem) zblizaja sie poziomem redaktorskim do Brawo sport wiec co my sie dziwimy....

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 04, 2006 21:12   

Mnie w tym śmiesznym rankingu uderzył fakt o którym jeszcze nikt nie wpomniał. To że Oleguer wyprzedził Ferdinanda zbytnio mnie nie dziwi, natomiast fakt iż okazał się lepszy od Nesty już jak najbardziej. Zresztą wyżej od Sandro zostali sklasywikowani m. in: Josip Simunić (Herta Berlin), Oleguer, Van Buyten (Hamburger SV), Hyypia, Ismael, Pablo Ibanez (Atletico, jakby ktoś nie wiedział :-) ) czy Vincent Kompany (który w tej edycj LM zagrał bodaj 1 mecz, a przez większość sezonu zmaga się z kontuzjami). A taki Jaap Stam nie zmieścił się nawet w pierwszej 20 stce. Naprawdę ciężko wytłumaczyć sytuację w której "as" Herty Berlin pobił zdecydowanie filara obrony finalistów Ligi Mistrzów i reprezentacyjnego stopera azzurrich w jednym. Wg mnie redaktor Orłowski, który był głównym autorem tego "dzieła" powinien przemyśleć własne spojrzenie na temat piłki nożnej.
Natomiast już całkowicie ośmiesza ten ranking klasyfikacja napastników. Toni, Zlatan, Rooney, van Nistelrooy przed Shevą? To albo jakieś nieporozumienie albo błąd w druku, bo nie chce mi się wierzyć, że radaktor tak szanowanego (jak zauważył kuba1899 :-D ) pisma mógłby się w ten sposób skompromitować.

FanMilan 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 05, 2006 17:07   

Hehe widze że pełny najazd na Redaktora Piłki Nożnej! Najlepiej by było odstać e-maila tego ziomka i napisać coo tym sądzimy albo żeby wszedł na to forum i se poczytał troche :D

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 05, 2006 21:38   

FanMilan kozaku nie kozakuj :]
siadaj do ksiazek i ucz sie pilnie to moze kiedys samemu bedziesz mial taka "wladze" by tworzyc takie rankingi :]
rankingi tworzone nie przez siebie samego ,zazwyczaj nie sa w pelni akceptowane.
z powyzszym sam sie nie zgadzam ,ale jest to czyjes subiektywne odczucie i tyle :)
a co do Nesty - mnie jego gra nie zachwyca i biorac pod uwage ten aspekt zaluje ,ze PN nie jest dostepna we Wloszech. Nesta gra ponizej oczekiwan i moze takie rankingi ,stawiajace go na miejscu za teoretycznie slabszymi graczami ,zmobilizowaly by go do ciezszej pracy. jak tak dalej bedzie grac to slowa o tym ,ze jest najlepszym srodkowym na swiecie stana sie tylko legenda :)

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

FanMilan 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 06, 2006 17:37   

A co nie można se pokozaczyć!!!!!!! Piątek jest więc nie mam zamiaru się uczyć!!! :P

[ Dodano: Pią Sty 06, 2006 17:38 ]
Aha jeszcze jedno! Ja dałem tylko propozycje tym którzy najeżdżają na tego redaktora!

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2006 23:15   

Cartman, masz rację, że Ibrahimowic, van Nisterlooy i Toni znacznie przeszacowani. Ruud miał jeden z gorszych sezonów, Zlatan jakoś specjalnie w pamięci mi nie utkwił, a Toni nic nie osiągnął w europejskich pucharach przecież.

Ja się pytam gdzie jest Eto'o?

Co do Henrego to się zgadzam w 100% - postać nietuzinkowa.

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 13, 2006 09:03   

Lorak_ napisał/a:
Ja się pytam gdzie jest Eto'o?

Pewnie w Afryce, a to jednak kawałek do Europy jest :lol:

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 13, 2006 21:59   

No właśnie. Skapowałem się jak przeszedłem do tematu TOP55, ale nie chciało mi się posta edytować :P

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi