ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec Fossa dei Leoni?
Autor Wiadomość
Coglin 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 16, 2005 21:29   Koniec Fossa dei Leoni?

wiadomosc z kibice.net (jak zwykle zox):
"od wczoraj nie istnieje najstarsza grupa w Wloszech Fossa dei Leoni...zgasla..."

wie ktos cos wiecej??

ew. moze ktos przetlumaczyc komunikat znajdujacy sie na stronie http://www.fdl.it ?

zbylon
Milanista

Wysłany: Pią Lis 18, 2005 00:14   

No właśnie. Też mnie to interesuje.

A tak przy okazji witam wszystkich, bo to chyba mój pierwszy post.

AC.JACK 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 12:58   

Milan stracił dziś historyczną część swego ruchu kibicowskiego. Po 37 latach rozwiązała się Fossa dei Leoni - jedna z najbardziej znanych i cenionych grup ultras we Włoszech. Decyzja, podjęta we wtorkowy wieczór i ogłoszona dziś w komunikacie na oficjalnej stronie FdL, związana jest z konfliktem wewnątrz grupy, który ujrzał światło dzienne przy okazji meczu Milan - Juventus, i który miał pociągnąć za sobą wydarzenia będące nie do zaakceptowania dla przywódców FdL. Przedstawiciele Fossa dei Leoni odmówili podania szczegółów konfliktu i skomentowania wydarzeń, które doprowadziły do podjęcia decyzji o rozwiązaniu FdL....

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Lis 19, 2005 17:53   

Wyglada na to, ze jest jeszcze malutka szansa na uratowanie FdL. Na czwartek zapowiadane jest zebranie Fossy, na ktorym ma zapasc ostateczna decyzja. Inne grupy apeluja do zarzadu FdL, by nie likwidowal organizacji i nawoluja, by po prostu podali sie do dymisji. Zobaczymy jak sie to skonczy, ale szanse sa nikle, bo mowi sie, iz juz ponad pol tysiaca czlonkow FdL opowiedzialo sie po stronie kierownictwa grupy, a wielu z nich zapowiedzialo dodatkowo, ze wiecej nie zasiadzie na Curva Sud.

Dodam tylko, ze kierownictwo FdL nie jest akceptowane przez inne grupy ultras rossonerich z powodu wielokrotnego zlamania niepisanego kodeksu ultras m.in.:
- wywieszenia 2 otrzymanych od kibicow Lecce (ktorzy znalezli je na dworcu) flag Vikingow, podczas gdy nie mogly byc one traktowane jako trofea
- powiadomienia DIGOS o fakcie napadu z bronia w reku dokonanego przez Vikingow, w wyniku ktorego stracono wyjazdowa flage FdL
- wywieszenia flagi odzyskanej w wyniku wymiany
W zwiazku z tym pozostale grupy oglosily, ze kierownictwo FdL nie jest godne zasiadania wsrod ultras.

skopi 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 20, 2005 09:00   

Rozwiązanie najstarszego i największego fan klubu Milanu jest ogromną strata. Była to jedna z najlepiej zorganizowanych i najbardziej szanowanych ekip we włoszech. Chyba trocha zbyt pochopnie przekreslono prawie 40 lat tradycji i budowania wizerunku. Z informacji na naszej stronce przyczyną było zaangażowanie sie policji w sprawy kibiców. Jak widac nienawiść do służb mundurowych jest cechą kibiców nie tylko w Polsce. Z pewnego punktu widzenia przywódcy FdL wybrali wyjście z honorem z sytuacji poświęcili fan klub ale nie beda posadzani o współprace z policją....
Fanatyczni tifossi mają dosc specyficzne poglądy i w ich środowisku są one powszechne ale pomomo tego ze potrafie zrozumiec takie podejscie to i tak uważam ze nie powinno sie jedną decyzja przekreślac cos co dla wielu było całym życiem. Oprawy na trybunach San siro należały przeciez do najwspanialszych na świecie co było w wiekszości udziałem Fossy. Jakos nie wyobrażam sobie zeby na Curva Sud nie było flagi z głowa lwa. Należy miec tylko nadzieje ze Brigatte Rossonere godnie zastąpią i "Coreografie" na trybunie Milanu dalej beda z podziwem pokazywane w TV
Na jednej ze stronek FdL było motto " We will first to born and we will last to die".
Niestety jak sie okazało pojawił sie problem, którego nie dało sie rozwiązac i niestety największa siła wśród kibiców Milanu przestała istniec
:-(

Ps. Z poprzedniego postu wynika ze nie wszystko jeszcze stracone...oby!!

Spis filmów o Milanie na:
http://skopi.elsat.net.pl/mov/

Widzewiak_Milan 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 03, 2005 13:27   

Mógłby mi ktoś dokładnie przedtłumaczyć komunikat FDL, i dokłade przyczyny upadku grupy? I czy to już ostateczny koniec??

skopi 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 03, 2005 16:01   

W poprzednich postach w tym temacie jest dosc klarownie wyjaśnione dlaczego grupa postanowiła zawiesić działalność! W dziale aktualności na stronie acmilan.pl tez co nieco sie można dowiedzieć..
A jeżeli chodzi o to czy Fdl istnieje czy juz nie to jezeli dobrze zrozumiałem informacje w necie to grupa chybas jeszcze istnieje ale juz nie dopinguje oficjalnie na meczach Milanu co widac było w ostatnim meczu u siebie gdzie zabrakło zarówno członków jak i symboli FdL

Spis filmów o Milanie na:
http://skopi.elsat.net.pl/mov/

Lukasz_bks 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 16:51   Koniec fossa dei leoni?

Witam mam pytanie z tego co wiadomo skład fossy wchodziło 3000 osób obecnie 500 z nich jest w nowej grupie coś taam ultras a co z pozostałymi 2500 osób wiem ze załozyli grupe fossa della sud ale szybko ja zlikwidowali. Wiec moje pytanie brzmi i prosze o konkretna odpowiedz konkretej osoby co jest z reszta fossy chodza na curva sud jeżdza na wyjazdy czy co z nimi ??z góry dzieki pozdramiam AC MILAN & BKS BIELSKO w moim sercu

Odpowiedz do tematu