ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Palermo
Autor Wiadomość
baker 
Moderator

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 13:12   Milan - Palermo

Dzis na San Siro odbedzie sie pierwsze spotkanie 1/4 finalu CI pomiedzy Milanem i Palermo. Goscie pozostali w Mediolanie po sobotniej porazce z Interem, aby dobrze sie przygotowac na mecz z Milanem. Palermo jest obecnie w ciezkiej sytuacji. Zespol Del Neriego osiaga wyniki ponizej oczekiwan i posada trenera wisi na wlosku. Dodatkowo atmosfere podgrzala wspomniana wysoka porazka z Interem w Serie A. Zawodnicy staja murem za trenerem i na pewno beda chcieli to udowodnic w dzisiejszym spotkaniu. Zapowidada sie wiec ciezki mecz dla rossonerich, tym bardziej, ze Palermo wcale nie gra tak zle. Porazka 0-3 z nerazzurri byla zdecydowanie za wysoka.
Ancelotti najpewniej znow da pograc zawodnikom pojawiajacym sie na boisku rzadziej. Mister najprawdopodobniej wystawi taki sklad:
Kod:

Kalac
Cafu  Simic  Costacurta  Kaladze
  Gattuso  Vogel  Jankulovski
              Rui Costa
         Gilardino  Amoroso

Cieszy powrot do skladu Cafu. Szkoda natomiast, ze Jankul nie dostanie szansy gry na lewej obronie. Jednak wiekszosc z nas bedzie zapewne skupiac swoja uwage na debiucie w Milanie Marcio Amoroso. Wystep Brazylijczyka i calego Milanu bedzie mozna zobaczyc od 21 w stacji Rai Tre.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 13:49   

co do porazki z interem to nalezy wspomniec,ze wszystkie 3 gole padly ze stalych fragmentow(samoboj,smieszny gol figo i glowka cambiasso).

co do meczu to ciekawi mnie czy del neri wystawi 1 garnitur,sadze ze tak poniewaz PW bedzie jedyna szansa na gre w europejskich pucharach dla palermo.palermo grajace w podstawowym skladzie=koniec przygody Milanu z pucharem(tak bynajmniej mi sie wydaje).

jak zwykle optymistycznie,stawiam na 2-1(torres,amoroso).

ostry 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 14:38   

beneras napisał/a:

Beras, czy Ty przypadkiem nie przesadzasz z tym Torresem??? Moze jakas wizyta u psychologa albo psychiatry??? :wink:

Ja rowniez nie spodziewalbym sie wysokiego wyniku, mysle ze realne jest 1-0 badz 2-1. Podobno w ekipie rywali nie zagra Barzagli i podobno on sam poprosil o transfer do innego klubu, co wiecej cena wedlug plotek spadla z 20 do 10mln. Ciekaw jestem co wyniknie po dzisiejszym spotkaniu na trybunach ;-)

Owieczka 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 16:17   

ostry napisał/a:
beneras napisał/a:

Beras, czy Ty przypadkiem nie przesadzasz z tym Torresem??? Moze jakas wizyta u psychologa albo psychiatry??? :wink:

Z pewnością :P .

Cieszę się że w końcu rzadziej występujący gracze mają okazję się pokazać. Może przyszedł ich czas :roll: . Jestem bardzo ciekawa występu debiutującego Marcio Amoroso. I chyba nie ja jedna. Tylko zastanawiam się ile godzin będę jezdziła po kanałach zanim przekonam się że w ogóle nie mam ;-) .

Jak większość stawiam na 2-1.

P.S. Baker może być :P ??

P.S.2 No, mój pierwszy sukces. Po raz pierwszy wyrwałam się w obrębu kanałów muzycznych i Eurosportu, i Rai Tre znalazłam po kwadransie.
Czyżbym miała szczęście :mrgreen: ? Nie wiem jak u innych ale u mnie na cyfrze+ jest na kanale 145 jak dobrze pamiętam :oops: . Skleroza nie boli.
zła się nie ulęknę,
wiedząc, że sam jestem tu
największym sk[cenzuraaa]."

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 17:06   

benek po prostu żyje w alternatywnej żeczywistości ;-) )

A co do spotkania, to wydaje mi się, że odniesiemy zwycięstwo i raczej też stawiam na skromne rozmiary. Oby tylko nasi zawodnicy nie zafundowali nam powtórki z Bresci ;-) i skromne zwycięstwo nie oznaczało wyniku 4-3 ;>

Ciesze mnie, że szanse pokazania się od 1 minuty otrzyma i Vogel i Rui i Jankul. Czekam na debiut Amoroso. Czekam tez na dobry wystep Gilardino.

pzdr,

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 20:17   

Palermo wbrew pozorom jest bardzo niebezpieczne. Juve sie meczylo, Inter wygral tak wysoko niezasluzenie - remis byłby sprawiedliwszy, a zawodnicy jak Caracciolo i Barzagli rozgrywaja swietne spotkania. Boje sie ze Palermo sprawi niemila niespodzianke, ale optymista trzeba byc i obstawiam 3-1 (w tym bramke debiutanta).

zbysio
Interista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 21:16   

Cytat:
Inter wygral tak wysoko niezasluzenie - remis byłby sprawiedliwszy,

Ale Ty mówisz o jakims meczu sprzed ćwierćwiecza tak? Bo jeżeli o tym ostatnim to chyba za bardzo próbujesz sobie humor poprawić. Przeciwstawianie 4 strzalów Palermo, przeciwko 4 szansom Adriano, 2 Kily'ego (nie licze już bramek) jest co najmniej dziwne

outsider 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 25, 2006 21:47   

Z góry przeprasZAM że tutaj poruszam ten temat, ale być może uzyskam bardzo oczekiwaną odpowiedź. Milan-Palermo transmituje właśnie stacja RAI tre. Czy ktoś z was ma sat-ke z cyfrowym lub analogopwym tunerem i mógłby mi dać namiary (częstotliwość itd.) na RAI tre i pozostałe kanały RAI. Około pół roku temu kanały te zniknęły z wizji i nie moge ich znaleźć (pomimo wrzucania jakiś danych z neta). Być może jako odbiorca nie ze zwyjkłej anteny sat. nie moge ich odbierać, a jedynie mogą użytkownicy telewizji kablowych (cyfrowych)???

malutki 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 26, 2006 02:15   

Milan wygrał po nudnym meczu (taka była pierwsza połowa, drugiej nie widziałem) 1-0. Wygranych się nie osądza, jednak wbrew tej regule dorzucę troszkę od siebie. Swoje wnioski ograniczę do pierwszej połowy, więc jeśli coś zmieniło się w drugiej, proszę o poprawienie. Dobrą pierwszą połowę zagrał Nesta, pewnie na środku obrony. Nie miał dużo do roboty, ale w razie potrzeby reagował jak przystało na solidnego defensora. Kaladze na lewej stronie grał dobrze. Lubię go oraz jego gre na tej flance, mimo, że czasem zdarzają mu się błędy. Jeśli jednak jest w formie, warto go tam ustawiać. Jankulovski na lewej pomocy gra na pewno mniej kreatywnie od Seedorfa, ale podania ma dobre, dynamikę niezłą i miał pare odbiorów. Na tej pozycji wolę jednak Clarenca. Dużo strat zanotował moim zdaniem Vogel, co niezbyt rokuje na przyszłość w razie absencji Pirlo lub Gattuso. (Kontuzja Ambrosiniego dodatkowo komplikuje sprawę). Nasz nowy nabytek - Amoroso nie grał dziś nieco cofnięty. Miał parę ładnych zagrań (m.in. podanie piętką), miał parę niepotrzebnych strat w niepotrzebnych dryblingach, jednak jeden mecz to za mało, by go ocenić. Poza tym trener mówił, że nie jest on jeszcze w najwyższej formie i trzeba dać mu trochę czasu. Dlatego tego gracza nie ocenię, gdyż nie wymagałem od niego dzisiaj za dużo. Na to przyjdzie czas. Podobała mi się i podoba od jakiegoś czasu gra Ruiego. Ma ładne podania, gra elegancko, jednak dzisiaj pokazał małą skuteczność. Także dynamika i szybkość nie są jego mocnymi stronami. Gry Kalaca niestety nie ocenię, gdyż drugiej połowy nie widziałem, jednak obiło mi sie o uszy, że przyjął na klatkę fatalnie piłkę, która powędrowała pod nogi gracza Palermo. Błąd nieprzystający bramkarzowi, nawet rezerwowemu. Przynajmniej w Milanie. Liczyłem na ten mecz głównie po to, by móc wreszcie zobaczyć w akcji Barzagliego (ach te plotki transferowe), jednak pierwsza połowa nie dała mi ku temu okazji.

Podsumowując: Milan wygrał 1-0 po słabym meczu z Palermo. Cieszy trzeci mecz z rzędu na zero z tyłu. Oby tak dalej. Forza Milan!

P.S.

zbysio napisał/a:
chyba za bardzo próbujesz sobie humor poprawić

Myślę, że to stwierdzenie może się tyczyć Twojego podpisu. W istocie, możesz nam gratulować Didy, bramkarz pierwsza klasa. W tym roku wg IFHHS był drugi ( Z interu nie było nikogo w pierwszej dziesiątce). Ale to tak na margnesie tylko. Oczywiście możesz nam gratulować Didy ze szczerego serducha, jak my szczerze gratulujemy Ci licznych sukcesów Interu w ostatnich latach.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 26, 2006 08:00   

zbysio napisał/a:
Cytat:
Inter wygral tak wysoko niezasluzenie - remis byłby sprawiedliwszy,

Ale Ty mówisz o jakims meczu sprzed ćwierćwiecza tak? Bo jeżeli o tym ostatnim to chyba za bardzo próbujesz sobie humor poprawić. Przeciwstawianie 4 strzalów Palermo, przeciwko 4 szansom Adriano, 2 Kily'ego (nie licze już bramek) jest co najmniej dziwne

Mówie o ostatnim meczu. Nie pisze tez o ilosci strzalow na bramke, bo choc jest to statystyka, to nie odzwierciedla do konca tego coi dzialo sie na boisku. No moze przesadzilem z tym remisem, ale 2-1 byloby zupelnie na miejscu... Ogladalem ten mecz z kolega - zagorzalym interowcem. I nawet on - ktory nigdy nie powie niczego na niekorzysc interu ani pozytywnego o milanie, stwierdzil, ze cieszy sie z wyniku, ale gra Palermo byla bardzo dobra i 2-1 byloby bardziej sprawiedliwe. A humoru nie musze sobie niczym poprawiac, mam swietny. Dziekuje.

Sushi 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 26, 2006 08:58   

Czy ktoś z oglądających to spotkanie może opisać jak zaprezentowaki się Jankulovski i Vogel?

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 26, 2006 09:07   

Vogela trudno było się doszukać na boisku. Jak dla mnie zupełnie nie widoczny.
Jankul grał dobrze, szarpał lewą stroną i starał się. Szkoda tylko, że znowu zagrał w pomocy a nie w obronie. Myślę, że zaliczył dobry występ ;-)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 26, 2006 11:34   

Osobiście Vogela zaważylem jak ewidentnie podcinał w polu karnym gracza Palermo...przez resztę meczu niewidoczny. Trudno wyrokować o formie gracza po jednym meczu...ale wydawało mi się że właśnie w Coppa Italia będzie chciał pokazać sie jak najlepiej. W chwili obecnej nie nadaje sie by zastępować kogokolwiek. Obrona też słabo. Z prawej strony Gonzalez szałał Sobie i mijał obrońców niczym tyczki (za tyczki robili: Rui, Nesta i Dziadzio Costacurta). Do spólki można zaliczyć Kalaca...raz kiksuje przed polem karnym (co mało nie skończyło sie golem)...a potem broni sam na sam. Co prawda nic nie wpuścił...ale...
Co do naszego "rekonwalescenta" Jankula to troszkę mam inne zdanie pionko. Z "szarpania" nic nie wynikało...a lewą stroną lepiej grał nawet Kaka. Raczej Jankul niech zajmie lewą...ale obronę.
Cieszy tylko wynik. Gra już niekoniecznie.

baker 
Moderator

Wysłany: Czw Sty 26, 2006 13:36   

Mecz wielkim widowiskiem nie byl. Wynik zdaje sie byc korzystny w perspektywie rewanzu. O meczu mam nieco inne zdanie niz chrissnail, wiec ustosunkuje sie do kilku fragmentow jego wypowiedzi.
chrissnail napisał/a:
Osobiście Vogela zaważylem jak ewidentnie podcinał w polu karnym gracza Palermo...przez resztę meczu niewidoczny.

Vogel rzeczywiscie gral slabo, jednak w opisywanej przez Ciebie sytuacji zdaje sie, ze najpierw wybil pilke, wiec o karnym nie moglo byc mowy.
chrissnail napisał/a:
Obrona też słabo. Z prawej strony Gonzalez szałał Sobie i mijał obrońców niczym tyczki (za tyczki robili: Rui, Nesta i Dziadzio Costacurta).

Moim zdaniem obrona zagrala co najmniej dobrze. Gonzalez bodajze tylko raz sie przedarl przez jej zasieki. W ogole Palermo nie stworzylo praktycznie zadnej powaznej okazji bramkowej. Stalo sie tak m.in. dzieki dobrej wspolpracy naszych obroncow przy zastawianu pulapek off-side'owych. Cieszy mnie powrot do wysokiej formy Nesty.
chrissnail napisał/a:
Do spólki można zaliczyć Kalaca...raz kiksuje przed polem karnym (co mało nie skończyło sie golem)...a potem broni sam na sam. Co prawda nic nie wpuścił...ale...

Z tym sie akurat musze zgodzic. Interwencja Kalaca przed polem karnym byla tragiczna i tylko cudem Milan nie stracil po niej gola. Rzeczywiscie pozniej obronil w sytuacji "sam na sam", ale ewentualny gol i tak nie zostalby uznany, gdyz gracz Palermo (bodajze Caracciolo) byl na spalonym. Generalnie jednak Australijczyk nie sprawia na mnie wrazenie pewnego bramkarza.
chrissnail napisał/a:
Co do naszego "rekonwalescenta" Jankula to troszkę mam inne zdanie pionko. Z "szarpania" nic nie wynikało... (...). Raczej Jankul niech zajmie lewą...ale obronę.

Z gry Jankula rzeczywiscie niewiele wyniknelo wymiernych korzysci. Jednak ja dostrzegam w jego grze postep. Jest aktywny, nie chowa sie za partnerami, probuje nawet dryblowac. To dobra oznaka na przyszlosc i byc moze Czech w koncu przezwyciezy treme, ktora go dopada, gdy wychodzi na boisko. Co do pozycji Jankula, to ostatnio zmienilem zdanie. Wczesniej widzialem go tylko jako gracza ofensywnego, lecz teraz mam nadzieje, ze mister bedzie dawal mu wiecej szans gry na lewej obronie.

Chcialbym sie podzielic takze opinia na temat Amoroso, Gilardino i Ancelottiego. Brazylijczyk wywarl na mnie korzystne wrazenie. Widac wciaz po nim braki szybkosciowe i, zwlaszcza, brak zgrania z partnerami. Jednak nie mozna mu odmowic aktywnosci, szukania gry, a takze bardzo dobrej techniki. Mysle, ze w niedlugiej przyszlosci mozemy miec z niego sporo pozytku. Moim zdaniem graczem meczu byl Gilardino. Ostatnio czesto go krytykowalem, lecz tym razem zasluzyl sobie na pochwale. Dobrze sobie radzil jako wysuniety napastnik. Wygral sporo pojedynkow glowkowych, dzieki czemu Milan utrzymywal sie przy pilce po dlugich podaniach. Gila byl tez najgrozniejszym naszym zawodnikiem. Mial bodajze 3 dobre sytuacje bramkowe po strzalach glowa (w tym dwie po dosrodkowaniach Simicia). Swoj dobry wystep przypieczetowal strzeleniem gola.
Wrescie, last but not least, Ancelotti. Widac w ostatnich meczach, ze trener pracuje nad defensywa. Trzy ostatnie spotkania to poprawna gra tej formacji przypieczetowana czystym kontem bramkowym po stronie strat. W meczu z Palermo, gdy zespolowi nie szlo, mister szukal roznych rozwiazan. Mecz zaczelismy ustawieniem "choinka" z Amoroso i Rui Costa za Gilardino. Od poczatku drugiej polowy gralismy systemem 4-4-2, a po wejsciu Kaki i Pirlo tradycyjnym "rombem". Tym razem, jak widac po wyniku, poszukiwania odpowiedniego ustawienia przyniosly pozytywny skutek.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 26, 2006 14:23   

baker napisał/a:
Vogel rzeczywiscie gral slabo, jednak w opisywanej przez Ciebie sytuacji zdaje sie, ze najpierw wybil pilke, wiec o karnym nie moglo byc mowy.

Owszem baker. Tylko uważam, że gros takich sytuacji to są karne. Liniowy nie podniósł chorągiewki...karnego nie było. Jednak nie zaliczam tej sytuacji Vogela do mądrych.
baker napisał/a:
Moim zdaniem obrona zagrala co najmniej dobrze. Gonzalez bodajze tylko raz sie przedarl przez jej zasieki. W ogole Palermo nie stworzylo praktycznie zadnej powaznej okazji bramkowej.
Wystarczyło raz by ośmieszyć obrońców...gdyby uderzenie piętą doszło do partnera mielibyśmy gola kolejki. Co do sytuacji Palermo: strzelali Biava, Bonanni i Brienza (chyba)...tylko jakoś celowniki nie ustawione.
baker napisał/a:
Cieszy mnie powrot do wysokiej formy Nesty
Rzeczywiście po za slalomem Gonzaleza mecz Nesty był udany.
baker napisał/a:
Rzeczywiscie pozniej obronil w sytuacji "sam na sam", ale ewentualny gol i tak nie zostalby uznany, gdyz gracz Palermo (bodajze Caracciolo) byl na spalonym. Generalnie jednak Australijczyk nie sprawia na mnie wrazenie pewnego bramkarza.
Tutaj również masz racje. Jednak Kalac we wcześniej opisywanym przypadku dodatkowo faulował napastnika Palermo. Powiem szczerze, że zdziwiłem sie brakiem reakcji sędziego.

baker napisał/a:
Co do pozycji Jankula, to ostatnio zmienilem zdanie. Wczesniej widzialem go tylko jako gracza ofensywnego, lecz teraz mam nadzieje, ze mister bedzie dawal mu wiecej szans gry na lewej obronie.
Masz rację baker Wielu z Nas mówiło o możliwości gry Jankula na lewej stronie pomocy. W miom skromnym odczuciu...nie nadaje sie. W tej chwili Seedorf...ten którego wszyscy krytykowaliśmy w zeszłym sezonie wnosi do zespołu znacznie więcej.

Co do Amoroso...najlepiej wyraził to baker

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi