ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Siena - Milan
Autor Wiadomość
malutki 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 21, 2006 17:42   Siena - Milan

Jutro o 15 Milan gra ze Sieną. W pierwszym meczu wygraliśmy 3-1 po bramkach Ambrosiniego, Shevchenki i Kaki. Siena jest drużyną, która zajmuje obecnie 12 pozycję w tabeli. Nie można powiedzieć, by była to drużyna tylko własnego stadionu. Jest to ligowy średniak, dla którego nie ma większego znaczenia, czy gra na wyjeździe czy u siebie (12 punktów u siebie, 9 na wyjeździe).

Najjaśnijszą gwiazdą Sieny jest Enrico Chiesa - piłkarz, którego każdy szanujący się fan futbolu kojarzy. Ten 36 letni piłkarz ma na swoim koncie 10 bramek w tym sezonie. Kluczem do zwycięstwa powinno być samo wyjście piłkarzy Milanu na boisko i granie 'swojego', jednak w obecnej sytuacji, gdy Milan gra w kratkę, trzeba wyłączyć Chiesę z gry i atakować. Co do wyniku to obstawiam 1-2 dla Milanu (Shevchenko i Seedorf).

Z ciekawszych wyników naszego jutrzejszego rywala:

Roma - Siena (2-3)
Sampdoria - Siena (3-3)
Juventus - Siena (2-0)
Siena - Inter (0-0)

Cieszy powołanie do kadry meczowej Marcio Amoroso - nowego nabytku Rossonerich, jednak wątpię, by miał jutro możliwość pokazania swoich umiejętności, a jeśli już, to pewnie na ostatnie 10 miut. Martwi kolejna kontuzja Ambrosiniego. Na drobny uraz nalegał także Pirlo i Gilardino.

chef 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 22, 2006 14:27   

Trzeba przyznac ze forma Milanu na dzien dzisiejszy to wielka niewiadoma. Raz udaje nam sie grac niezwykle widowiskowo. Strzelamy mnostwo bramek, nasza pomoc i atak gra swietnie, za to defensywa zawodzi na calej linii. Innym razem w defensywie gramy bardzo poprawnie, ale meczymy sie niemilosiernie zeby strzelic chociazby to jedna bramke. Jestem ciekaw jak Milan zaprezentuje sie w dzisiejszym meczu. Ostatnia sroda dala troche nadziei ze wzgledu na podkniecie Juve, na ktore chyba za czesto nie mamy co liczyc ;-) Najprawdopodobniej zabraknie Pirlo, ktory narzeka na drobny uraz. Moze to i dobrze ze nie zagra, bo ostatnio nie prezentowal najwyzszej formy. Mysle ze taka pauza dobrze mu zrobi. Ciekawy jestem tez postawy Kaki, ktory takze ostatnio nie gra najlepiej.

malutki 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 22, 2006 19:55   

Skąd ta cisza, Milan wygrał, a nikt nie pisze.

Miałem przyjemność oglądać dzisiaj mecz. Czy oglądałem wielki Milan? Oglądałem Milan skuteczny, Milan, który potrafi swój potencjał na boisku zamienić na bramki. Milan, który zagrał na zero z tyłu pokazując, że chcieć to móc. Dobra gra Didy i jedna wspaniała interwencja po strzale, bodajże Chiesy, pewna gra reszty obrońców, w środku Nesta i Kala zagrali pewnie, bez większych zastrzeżeń. Serginho na lewej obronie także ustrzegł się większych błędów i zagrał dobry mecz. Martwi kontuzja Stama, który musiał zejść już na początku meczu, a którego godnie zastąpił Dario Simic. Formacja defensywna zagrała tak, jak sobie tego wszyscy życzymy :) Co do ofensywnych graczy, rozegrali dobre "zawody" (Stan :D ). Ciąg na bramkę Sieny był duży, jednak w kilku sytuacjach zabrakło skuteczności oraz precyzji z dograniach. Jednak cieszy fakt, że po zmianie połów Milan nie pilnował uzyskanego rezultatu (0-1), ale dalej szukał bramek. Warto wspomnieć o pięknym podaniu Shevchenki do Kaki, który ustalił wynik spotkania na 0-3. Podanie w stylu Pirlo tylko umacnia wszystkich w przekonaniu, ze Sheva to gracz o wszechstronnych umiejętnościach. Mam nadzieję, że to powrót Milanu na ściezkę wygranych i będziemy mogli oglądać takich Rossonerich w każdym meczu.

Forza Milan!

szopa 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 23, 2006 11:13   

Okazala wygrana i 3 punkty ciesza. Chociaz z przebiegu spotkania Sina zasluzyla na bramke. Wreszcie dobry mecz Didy, mam nadzieje ze jego forma sie ustabilizuje na LM. Juve jakby dostalo zadyszki i pojawia sie szanse ich doscigniecia mam nadzieje ze juz w nastepnej kolejce uda sie zmniejszyc strate.

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Sty 23, 2006 11:56   

Zwyciezcow sie nie sadzi wiec i ja bede dzis tylko chwalil. Dobra postawa obroncow, ktorzy dopuscili tylko do dwoch bramkowych sytuacji Sieny, lecz przy jednej z nich swietnie interweniowal Dida. Przednie formacje tez wypadly bardzo dobrze. Trzy strzelone bramki plus stworzenie okazji na co najmniej drugie tyle goli, mowi samo za siebie.
Praktycznie kazdy zawodnik zagral dobry mecz. Na wyroznienie zasluguje oczywiscie strzelec dwoch goli - Kaka. Brazylijczyk zaprzeczyl tym samym krytykom, ktorzy zarzucali mu, iz potrafi zdobywac bramki jedynie na San Siro. Po raz kolejny latwosc w dochodzeniu do sytuacji podbramkowych pokazal Inzaghi. Wydaje sie, ze jest obecnie w lepszej formie niz Gilardino i mozliwe, ze na dluzej zadomowi sie w pierwszym skladzie. Dobrze zagral takze Sergio. Mam nadzieje, ze rywalizacja pomiedzy nim a Jankulem na lewej stronie obrony wyjdzie na dobre Milanowi. Slowa uznania naleza sie takze Ancelottiemu. Najczesciej jest tak, ze gdy Milan wygrywa to zasluga zawodnikow, a przy porazkach glowna wine ponosi mister. Tak wiec niniejszym oddaje Carlo to, na co zasluzyl; dobrze zmotywowal (prosbami ;) ) i ustawil zespol. Oby tak dalej.
Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyniku i gry pokazanej na trudnym terenie.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 23, 2006 19:52   

Wreszcie zadowolony jestem z ze zwycięstwa, odniesionego w dobrym stylu. Wyniku oczywiście nie zgadłem (normalka :P ). Ja również przychylę sie do tego że w głównej mierze zwyciestwo jest zasługą naszego trenera, który wreszcie zmotywował swoich graczy do większego wysiłku niż zazwyczaj. Dobrze zagrały tyły, dobrze zagrał przód, więc można napisać że osiągnęliśmy "ciągłość" gry :D Mam nadzieje że to miłe początki walki o (scudetto?) drugie miejsce w lidze. Oj Juve ciągnie do przodu niczym walec... :brawo:

chef 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 23, 2006 22:01   

Trzeba przyznac ze w koncu rozegralismy dobre spotkanie na wyjezdzie. Z tego co slyszalem i widzialem na skrotach, wynik jak najbardziej zasluzony. Po meczu w Rzymie troche przejalem sie slabsza forma Kaki, ale wczoraj pokazal ze wcale nie spuszcza z tonu, a na dodatek strzelil dwie bramki na wyjezdzie. W obronie takze zagralismy bardzo poprawnie. Cieszy takze dobra, coraz lepsza dyspozycja Didy. Co do walki o scudetto to takze zauwazylem mala zadyszke Juve. Wczoraj malo braklo a poraz drugi z rzedu Juve stracilo by punkty. I to na wlasnym boisku ;) Zobaczymy co bedzie za tydzien, a mecz z Sampdoria transmituje c+ :mrgreen:

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 16:18   

Wygrana 3-0 wygląda na dość pewne zwycięstwo. Co prawda Siena miała 2 100% sytuacje na zdobycie bramki, ale oddając sprawiedliwie naszej drużynie, Milan mógł wygrać to spotkanie nawet 7-2 ;-)
Kolejny raz pokazaliśmy duży potencjał z przodu, cieszy dobra dyspozycja Kaki i Shevy (mimo wielu zmarnowanych okazji). Cieszy mnie też niezła postawa Pippo.
To pozytywy. A co mnie martwi? Marwi mnie to, że ... wygrywamy ;-) Mimo ogólnie nie najwyższej formy odnieśliśmy 2 zwycięstwo pod rząd. Może to dać argumenty dla Gallianiego i Carlo na ich teorię: "Że jest wszystko Ok i nic się nie dzieje."
Może lepiej byłoby w tym sezonie ponieść już do końca spektakularną klęskę? Może zamist łudzić siebie i innych wizją walki o scudetto lepiej dla Milanu byłoby wypaść blado na koniec (zająć max. 4 miejsce - żeby w LM grać). Może taka porażka popchnie Silvio do zrobienia porządku w klubie?

pzdr,

Owieczka 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 16:36   

droc napisał/a:
Może lepiej byłoby w tym sezonie ponieść już do końca spektakularną klęskę? Może zamist łudzić siebie i innych wizją walki o scudetto lepiej dla Milanu byłoby wypaść blado na koniec (zająć max. 4 miejsce - żeby w LM grać). Może taka porażka popchnie Silvio do zrobienia porządku w klubie?

To z pewnością była by motywacja... Ale z jednej strony wyjdzie klubowi na korzyść, a z drugiej odwrotnie. Każdy kij ma dwa końce ;-) .

Poza tym z tego co widziałam [dzięki Ci baker :mrgreen: ] Milan rozegrał ładne spodkanie. Ogólnie to mogę najwyżej zrobił powtórkę z poprzednich postów, otóż to martwiłam się o postawę zespołu, szczerze mówiąć 3-0 aż mnie zaskoczyło. Mam nadzieję, że już nie będzie takich wpadek jak z Romą, bo wtedy bye bye Scudetto. Póki co jeszcze szanse są, trza mieć nadzieję. Tylko zespół musi pokazać się z tej samej strony co w meczu ze Sieną... Zwłaszcza atak. Grali bardzo dobrze. Choć do obrony też nie mam zarzutów.
zła się nie ulęknę,
wiedząc, że sam jestem tu
największym sk[cenzuraaa]."

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 16:47   

Wreszcie dobry mecz Didy i Kaki. Wygrana cieszy, styl rowniez, ale o formie bedzie mozna cos konkretnego powiedziec po kolejnym meczu ligowym, w ktorym czeka nas trudny rywal. Nasi zawodnicy mieli juz dobre wystepy a nastepny mecz okazywal sie klapa. Oby tym razem mile nas zaskoczyli.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 17:17   

Mecz w naszym wykonaniu rzeczywiście dobry. Niemniej jednak w obronie zdarzyły się wpadki. Chodzi mi głownie o sytuację, po której jeden z zawodników Sieny trafił słupek. A stało się tak, ponieważ obrońca Milanu wybił pilke pod nogi rywala, a ten nie byl pilnowany. Ancelotti powinien zwrócić uwagę swoim podopiecznym na takie sytuacje, bo podobne mialy miejsce w tym sezonie nie raz i nie dwa. Ważne jest to zwłaszcza w perspektywie spotkan z Bayernem, gdyz Ballack lubi i potrafi przejąć taką bezpańską piłkę.

Donijay 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 22:23   Forza Milan

Forza Milan! Sheva Vento di Passione! Kakà Bambino Prodigio! :D

SEMPRE E SOLO MILAN!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi