ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Kwi 29, 2015 12:00
(Nie)Europejski Top 55 PN
Autor Wiadomość
Cartman 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2006 11:41   (Nie)Europejski Top 55 PN

Witam.

Kolejny raz PN zaprezentowała ranking 55 najlepszych nie-europejskich piłkarzy grających na naszym kontynencie. Ciekawie zaprezentowali się w nim piłkarze Milanu. Najlepszymi wśród bramkarzy i pomocników okazali się Dida i Kaka, drugim najlepszym prawym obrońcą jest Cafu, a eks-milanista Crespo jest 6 napastnikiem. Po krótce teraz o wszystkich pozycjach.

Bramkarze. DIDA-Gomes(PSV)-Julio Cesar(INter)-Viera(Villareal)-Kameni(Espanyol). O Didzie napisano, że "miał trochę słabszy rok niż 2004, bo zdarzyło mu się kilka prostych błędów i głupio puszczonych goli, ale to wciąż wielka klasa, podobnie jak Gomes. Walka o bluzę z numerem 1 w reprezantacji Brazylii zapowiada się pasjonująco". Pomimo gorszego półrocza uważam, że jest to raczej słuszny ranking, jednak w przyszłym roku to Gomes może być numerem 1.

Prawi obrońcy: Lauren(Arsenal),CAFU, Daniel Alves(Sevilla),Rafinha(Schalke),Maicon(Monaco). "Lauren i Cafu to zawodnicy znani od lat w Europie. Prochu już nie wymyślą, ale też nie schodzą poniżej przyzwoitego poziomu".W sumie ciężko od 35 letniego zawodnika, żeby nagle całkowicie zmienił swój sposób gry, a że w drugim półroczu praktycznie nie grał, to 2 miejsce jest zasłużone. Piąty Maicon w przyszłym roku zagra w Interze.

Stoperzy: Lucio (Bayern),Marquez(FC B),Cris(Lyon),Cordoba(Inter)Gonzalo(Villareal) Perea(Atletico)Coloccini(Depor)Alex (PSV) Toure(Arsenal), Andersson(benfica). Łączeni z Milanem Cris, Perea i Alex są odpowiednio 3,6 i 8. Najlepszy jest Lucio z Bayernu, z którym spotakmy się już w lutym - ciekawe jak poradzi sobie z Szewą i Gilardino. 7 miejsce dla Colocciniego, który jeszcze rok temu był naszym piłkarzem. Ciekawe, czy przy tylu kontuzjach Carlo dałby mu teraz szansę?

Lewi: Sylvinho (FC B), Heinze (ManU) Roberto Carlos(Real), Lee(Tottenham/PSV), Atouba (Tottenham, HSV). W sumie ciężko mi się wypowiedzieć. Chyba nie jest to najsilniejsza pozycja w rankingu, jeśli Heinze jest drugi, a nie gra od pół roku, Carlos gra jak gra, Lee w Tottenhamie występuje równie rzadko co Rasiak. Chyba słusznie Sylvinho. Może za rok Serginho ;)

POMOCNICY:
Prawi: Riquelme (villareal), Juninho(lyon), Messi (FCB), Solano (newcastle), Maxi(Atletico) - Riquelme przesunęli na prawo, żeby dać mu miejsce w pierwszej 11, jednak ja postawiłbym na Juninho - jest sercem Lyonu, który awansował do elity klubowej. Messi wdarł się przebojem do rankingo, a gra od października!

środkowi: KAKA, Emerson (Juventus),Marcelinho(Hertha), Cambiasso(Inter), Essien (Chelsea),Lincoln(Schalke), Edmilson(FCB), Demichelis(Bayern), Pablo Garcia(Real), Diarra(lyon). Kaka miał znakomity rok i zasłużenie wygrał, choć jeśli nie poprawi gry w tym roku to może być mu ciężko odeprzeć atak Riquelme czy Juninho. Na miejscu 9 Pablo Garcia ? Moim zdaniem wolne żarty...

lewi: Ronaldinho (FCB), Sorin(Villareal), Ze Roberto(Bayern), Correia(Sevilla), Park(Manu, PSV) .O Ronim nic nie piszę. Sorin drugi dzięki rewelacji Villareal.

Napastnicy: Eto'o (FCB), Adriano (Inter), Forlan(Villareal), Pizzaro(Bayern), Drogba (Chelsea), Crespo (Milan, Chelsea), Oliveira (Betis), Mido (tottenham) Ronaldo (Real), Love (CSKA). Dziwi mnie dopiero 6 miejsce Crespo. Wiosnę miał wspaniałą, dwie bramki w finale LM, potem walczył o miejsce w składzie Chelsea, ale strzelił też tam mnóstwo bramek. Napewno jest lepszy od przereklamowanego, moim zdaniem, Drogby. Mam wątpliwości co do wysokiej pozycji Pizarro. W końcu zauważono, że Rosja też jest w Europie i umieszczono Vagnera Love. Ciekawe kiedy pojawi się Daniel Carvalho?

Co do listy to można powiedzieć, że w miarę sprawiedliwa. Dziwi mnie mały udział nie-europejczyków zza "wschodniej granicy". Myślę, że wkrótce będzie ich więcej. W końcu grają tam Cavenaghi, Carvalho, Love, Matuzalem i inni.

A Wy co myślicie o liście?

Pozdrawiam

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2006 12:17   

A ja myślę, że zbysio będzie oburzony klasyfikacją i opisem pozycji bramkarzy :)

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2006 16:41   Re: (Nie)Europejski Top 55 PN

Cartman napisał/a:
Lee w Tottenhamie występuje równie rzadko co Rasiak. Chyba słusznie Sylvinho. Może za rok Serginho ;)

lee jest podstawowym obronca,nie wiem skad pomysl,ze gra tyle co rasiak

Cartman napisał/a:
Napewno jest lepszy od przereklamowanego, moim zdaniem, Drogby.

mozesz rozwinac bardziej te mysl :>

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi