ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Śro Kwi 29, 2015 12:00
Europejski TOP110 Piłki Nożnej
Autor Wiadomość
Cartman 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 03, 2006 13:18   Europejski TOP110 Piłki Nożnej

Witam w Nowym Roku!

Dziś tygodnik PN zamieścił kolejny swój ranking europejskich piłkarzy TOP 110. Znalazło się w nim 7 piłkarzy Milanu, a najwięcej - bo 10 - Liverpoolu. Rossoneri to Maldini i Nesta (7 i 16 w środkowych obrońcach), Gattuso (10 w prawych pomocnikach), Pirlo (3 w środkowych), Seedorf (7 w lewych) oraz Szewczenko i Gilardino (7 i 14 w napastnikach). Blisko listy byli Stam, Kaładze, Jankulovski i Abbiati.

Jedenastka wybrana przez redaktorów LM to Cech - Paulo Ferreira, Terry, Puyol, Zambrotta - Gerrard, Lampard, Xavi, Robben - Toni i Ibrahimovic.

Ciężko w zasadzie za coś ją krytykować, ale....

Pozycja Cecha wydaje się silna, a Buffon pół roku nie grał. Za Czechem są Reina, van der Sar, Coupet i Cassilas. 7 jest oczywiście największy "gwiazdor" minionego sezonu Dudek. Moim zdaniem Czech jak najbardziej zasłużenie.

Również obrońcy wydają się najsilniejszym zestawieniem. Cała czwórka miała znaczący udział w sukcesach swoich drużyn oraz ich znakomitych grach w defensywie. Łączeni z Milanem Sagnol, Reveillere są na miejscach 2 i 3 w prawych, Simunic 8 w środkowych, Kompany tam na pozycji 15. Gallas 4 wśród lewych. Za zaskakujące uważam umieszczenie na miejscu 9 w środkowych Oleguera, obrońcy co najwyżej średniego. Widać panowie z PN mieli inne zdanie - zwłaszcza, że wyprzedził on Rio Ferdinanda.

W pomocy również bez zaskoczeń, Gerrard miał wydatny udział w zdobyciu LM, Lampard, Robben i Xavi napędzają Chelsea i Barcę, ale największym zaskoczeniem jest i tak brak boskiego Davida na liście - pierwszy raz od niepamiętnych czasów :) Wysoka pozycja Pirlo i mam nadzieję, że za rok będzie już na szczycie. Moim zdaniem Xabi Alonso powinien być wyżej niż tylko na 11 pozycji, ja ulokowałbym go gdzieś 2 pozycje wyżej. Pozycja Seedorfa wydaje się właściwa, zwłaszcza ze względu na jego słabą postawę w pierwszym półroczu.

Napastnicy - jedyne do czego mam zastrzeżenia. Toni płynie chyba na fali "zaskoczenia a'la Piechna", ja uważam, że jest on piłkarzem, który jeszcze musi udowodnić swoją wartość. Co prawda strzelił dużo bramek, ale żeby od razu uznać go za numer 1? Moim zdaniem włąściwe byłoby umieszczenie go na miejscu 4. Ibrahmovic początektego sezonu miał mizerny i również chyba jest przeceniany. Mimo, że jest znakomitym zawodnikiem, ja notuję go poza pierwszą 5. Szewczenko 7 za Rooneyem i van Nistelrooyem (z jego beznadziejnym zeszłym sezonem...)? Henry i Trezeguet (numery 3 i 4) to byłaby znacznie lepsze dwójka zwycięzców. Ja postawiłbym tak - Henry, Szewczenko, Trezeguet, Toni...Ale to moje zdanie. Ciężko coś mi powiedzieć o Freiu, napastniku Rennais z numerem 9.

To tyle moich przemyśleń, bardzo jestem ciekaw Waszego zdania.
Pozdrawiam

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi