ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sampdoria - Milan
Autor Wiadomość
baker 
Moderator

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 12:42   

A moim zdaniem moze byc mowa o spalonym ;) . Mam mecz na dysku, wiec wielokrotnie ogladalem powtorki. Dodatkowo w przerwie komentatorzy dyskutowali nad ta sytuacja i byli zgodni, ze Gilardino byl na spalonym. Widac to zreszta na ponizszym screenie. Nie jest on dobrej jakosci, ale wydaje mi sie, ze cala sytuacja jest calkiem niezle widoczna (pilka jest przy nodze Shevy i jest to dokladnie moment odegrania jej do Gilardino):

A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Walker 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 13:22   

Dla mnie ten screen tylko potwierdza, ze spalonego nie bylo!

Ale jak to mowia: "Dwoch ludzi patrzacych na to samo wydarzenie widzi dwie zupelnie inne sutuacje".

Forza Milan!

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 14:12   

to akurat mozna bardzo latwo sprawdzic rysujac odpowiednia linie na boisku i nie bedzie mozna tego podwazyc.....jesli oczywiscie jest to idealnie moment podania.

btw: jesli przyjac, ze te zolte 'kwadraty' (na ochronnych siatkach) sa rozmieszczone symetrycznie to wg mnie jest tam spalony, zreszta nawet bez tego mam takie wrazenie.... ale kogo to obchodzi w suie czy gol prawidlowy czy nie, na wyniku nie zawazyl i tak

ostry 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 15:37   

Chyba mozna zrobic linie rownolegla do lini dzielacej boisko na polowy i zobaczyc jak to bedzie wygladalo. Ja prymitywnie w paincie to zrobilem i wyglada na to ze spalonego nie bylo, co zreszta i tak nie zmienia faktu ze 3 punkty zostaly w Genui :)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 15:47   

ostry napisał/a:
Chyba mozna zrobic linie rownolegla do lini dzielacej boisko na polowy....

no chyba zostalaby zaburzona perspektywa wtedy ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 16:26   

Racja, taka linia zupełnie nic nie daje.
Moim zdaniem był spalony. jestem o tym przekonany, ale cóż, ja jestem kibicem Juve i nie potrafię ocenić mojej obiektywności :]

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 17:17   

ostry napisał/a:
Ja prymitywnie w paincie to zrobilem i wyglada na to ze spalonego nie bylo, co zreszta i tak nie zmienia faktu ze 3 punkty zostaly w Genui :)

A Anglicy potrzebowali super technik izraelskich aby zweryfikować gola Liverpoolu w meczu z Chelsea....a my mamy ostrego, któremu wystarczy zwykły Paint :wink:

ostry 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 17:47   

chrisnail napisał/a:
a my mamy ostrego, któremu wystarczy zwykły Paint Wink

:D
No ba, za pomoca painta jestem w stanie wszystko zrobic ;-) Jakbym chlopakom taktyke na mecz rozrysowal to w zyciu by go nie przegrali 8)
Rzeczywiscie macie racje z ta perspektywa :oops: . Widocznie za bardzo chcialem sobie pokazac ze spalonego nie bylo :(

AC.JACK 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 17:51   

Bramka Gilardinio nic nam nie dała nawet 1 punktu.. wiec nie wiem dlaczego wszyscy zabieraja sie za analize tej sytuacji ...

Moim zdaniem jesli napastnik jest na rowni z obronca to sedzia powinien puszczac taka akcje... w piłce noznej chodzi o bramki :mrgreen:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 18:57   

AC.JACK napisał/a:

Moim zdaniem jesli napastnik jest na rowni z obronca to sedzia powinien puszczac taka akcje... w piłce noznej chodzi o bramki :mrgreen:

Nie tylko powinien, ale i musi! Bo jeśli jest "na równi" to nie może być mowy o spalonym!
Pytanie tylko, czy zawodnik faktycznie jest na równi, czy już przed (za) obrońcą...

Walker 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 19:33   

AC.JACK napisał/a:

Nie tylko powinien, ale i musi! Bo jeśli jest "na równi" to nie może być mowy o spalonym!
Pytanie tylko, czy zawodnik faktycznie jest na równi, czy już przed (za) obrońcą...

Widze, ze bardzo interesuje Cie granie zgodnie z przepisami. Dlatego mam do Ciebie male pytanko: czy karny dla Juve byl w 100% "legalny" czy moze sedziowie juz od poczatku sprawiaja Juve "prezenty"? Meczu nie widzialem, wiec pytam!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 20:27   

Nie wiem czy to pytanie było ironiczne, czy nie, ale odpowiedzieć mogę :twisted:
Zgodnie z zasadami ręka powinna być odgwizdywana gdy jest ruch reki w kierunku piłki. Jeśli mnie pamięć nie myli - nie jest określone, czy ruch zamierzony czy nie (bo i jak sedzia miałby to okreslać?), ma być tylko uch ręką w kierunku piłki.
Duża część sędziów interpretuje to raczej w ten sposób: jeśli zagranie ręką wpłynie w istotny sposób na przebieg akcji - jest gwizdek. Zwłaszcza jest to odgwizdywane przy dośrodkowaniach.
Przypominam sobie kontrowersje jakie były po podyktowaniu karnego dla Włochów w końcówce ich pierwszego spotkania na Euro 98. Tam zawodnik drużyny przeciwnej stał w polu karnym, ręce miał opuszczone, jakiś Włoch stał z 3 metry od niego i chciał dośrodkować - trafił w rękę. Wiele osób protestowało, wiele mówiło, że karny słusznie odgwizdany. Pojawiły się nawet głosy, że to zagranie było zamierzone :shock:
Nie przypominam sobie, by FIFA kiedykolwiek interweniowała w sprawie odgwizdywania zagrań ręką. Jest ona bardzo niejednoznaczna, trudno dokładnie określić kiedy ręka powinna być odgwizdana, a kiedy nie.
W meczu z Ascoli zawodnik próbując zablokować dośrodkowanie miał rękę wyciągniętą do przodu, trochę nienaturalnie. W takich sytuacjach sędzia niemal zawsze gwiżdze.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sytuacja wyglądała tak: Nedved próbuje dośrodkować z lewego skrzyda, jeden z zawodników Ascoli próbuje zablokować dośrodkowanie, ale znajduje się ładnych kilka metrów od Czecha. Wyskakuje on (zawodnik Ascoli) do przodu, wyciągając nogę i jednocześnie wyciąga wyprostowaną rękę mocno przed siebie (czyli ruch reką był, ale czy oby w kierunku piłki?).
Jednoznaczne określenie prezent/słuszny karny jest niemożliwe, ale prawdopodobnie 99% procent sędziów odgwizdałoby takie zagranie.

Dodam tylko, że żadnym znawcą zasad piłkarskich nie jestem, daleki jestem więc od stwierdzenia, że moje zdanie jest jedyne słuszne i prawdziwe.

AC.JACK 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 22:00   

Venomik napisał/a:
AC.JACK napisał/a:

W tej wypowiedzi chodziło mi o to ze sedziowie czesciej w takiej sytuacji gwizdza spalone niz puszczaja gre...

Tak było np. w finale LM z Liverpoolem.. Sheva w momencie podania był na rowno z obronca a sedzia gwizdnał i przerwał akcje...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi