ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd-nocleg?
Autor Wiadomość
Kaka_22 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 30, 2005 17:36   Wyjazd-nocleg?

Wybieram się na mecz Milan-Parma jednak chciałem o coś zapytać wcześniej:
1. Mam stary doeód osobisty("zielony") ,paszport ważny do 5 maja 2005 (mecz 24.04.2005)
czy moge miec jakieś problemy z dojazdem do Włoch??
2. Czy zna ktoś jakieś przyzwoite miejsce do pezespania się(hotel) adres ceny??

Dzięki za wszelkie informacje

Forza Milan
Forza Magico Kaka

MARCIN-rossoner 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 30, 2005 17:39   

Z dowodem ani paszportem nie powinieneś mieć problemów przejedziesz na starym i na nowym dowodzie (polscy celnicy skapują o co w tym dowodzie chodzi a dalej bardzo żadko sprawdzają) także bez obaw. O hotelach niestety mało wiem bo ostatnio jak tam byłem to spałem pod namiotem na campingu koło San Siro.

Bielik_
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 09, 2005 11:56   

http://www.ostellionline....p?idostello=208

Bardzo blisko do stadionu, a i ceny niskie. Sam sie tam zatrzymuje przed meczem z Juve :)

Kaka_22 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 10, 2005 10:30   

Dzięki!! tylko jeszcze jedno pytanie: jest tam parking ??(bo wybieram się samochodem)

Mucha 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 11, 2005 14:27   

Co prawda nie znamy terminarza na następny sezon,ale we wrześniu będę się wybierał na grób naszego Papy do Rzymu.Chciałbym przy okazji zahaczyć o Mediolan i zaliczyć mecz Milanu.Z kim ewentualnie mógłbym się skontaktować w sprawie pomocy w zdobyciu biletu itp?

Bielik,możesz napisać coś bliżej o tym hotelu?Ile wcześniej trza by rezerwować pokój,ile stamtąd jest do San Siro(mapka tam zamieszczona jest szczegółowa,a nie znam planu Mediolanu,znam tylko adres :D )Pozdr
Aha jeszcze jedno.Będę miał prawdopodobnie miejsce w samochodzie,więc jakby się ktoś pisał.........

dominik53
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 16, 2005 11:54   

Hotelu nalezy do sieci Hostelling International (www.hihostels.com), ktorego odpowiednikiem w Polsce jest PTSM (we Wloszech nazywa sie to Associazione Italiana Alberghi per la Gioventù, www.ostellionline.org) i takiego tez nalezy spodziewac sie w nim standardu (no, troche wyzszego niz u nas, jest czysto, kazdy ma wlasna zamykana na klucz szafke). Jak bylem tam pare lat temu to wymagali od kazdego goscia legitymacji HI, mozna ja wyrobic w PTSM, nie mam pojecia ile teraz kosztuje, jakies kilkanascie zlotych, a jak nie to zawsze mozna wyrobic ja na miejscu. To ma takie konsekwencje ze nie mozna sie w hotelach HI zatrzymac dluzej niz kilka dni i generalnie czlonka HI nalezy zawsze przenocowac, chocby na podlodze, nawet jak nie ma miejsc. Mysle ze te dwie ostatnie zasady sie nie zmienily, z rezerwacja nie wiem jak jest teraz, w dobie internetu, ale generalnie jak sie jedzie samemu to hoteli HI raczej nie trzeba rezerowac, chyba ze w srodku wakacji. Pokoje sa kilkuosobowe, wiec sie spotyka bardzo fajne, miedzynarodowe towarzystwo. Samochod mozna zostawic przed hotelem, a jak nie bedzie miejsca to w uliczkach obok - to cichutka, spokojna dzielnica, daleko od centrum Mediolanu. To najtanszy nocleg w Mediolanie, chociaz ze wzgledow jak powyzej raczej dla osob samotnych, albo tej samej plci, bo dwojke dla siebie z dziewczyna dostac bardzo trudno, juz predzej pokoj rodzinny z zona i dziecmi ;-) . Jak wynika z hihostels.com jedynek zreszta w Piero Rotta nie ma, dwójek jest tylko 6, trójek 7, czwórek 6, piatek 15, a szóstek az 40, wiec tak jak w kazdym HI najczesciej trafia sie do tych duzych pokoi, te male trzeba sobie zarezerwowac, no i kosztuja wiecej.
Hotel rzeczywiscie jest niedaleko stadionu, chociaz to pojecie wzgledne. Jak sie jedzie na stadion to wysiada sie na stacji Lotto i na tej samej stacji sie wysiada idac do hotelu (do hotelu blizej wprawdzie jest ze stacji QT8, ale na piazza Lotto jest maly supermarket). Ale z piazza Lotto na stadion to jeszcze ladny kawalek do przejscia, trzeba minac caly hipodrom, nie pamietam ile to, ale chyba ze 2 kilometry, wiec w dzien meczu jezdza z niego nawet specjalne autobusy pod stadion - nie wiem czy darmowe czy nie, ale sa tak potwornie zatloczone, ze chyba nikt nie sprawdza biletow ;-)

Ja w Mediolanie bylem dosc dawno, jesli ktos ma aktualniejsze informacje to prosze, zeby sie podzielil. pozdrawiam

Odpowiedz do tematu