ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 29, 2020 15:01   

Zlatan jest bardzo ważny, ale nie przesadzałbym. Naprawdę nie widzę, żeby drużyna była aż tak od niego uzależniona. Oczywiście bardzo pomaga, ale kluczowe jest to, co stało się z zespołem jako całością. Widać, że nawet bez Szweda na boisku, nie tracą swojego stylu, pewności siebie i potrafią grać sensowną, poukładaną piłkę. Bardziej ma znaczenie jego duchowa obecność oraz to, co już zdążył przekazać i jeszcze przekaże, niż fizyczna obecność na placu gry. Myślę, że jeśli nadal będziemy mądrze prowadzić ten zespół, to ewentualny Milan pozlatanowy da sobie radę.

Oczywiście przydałby się następca, ale to najwcześniej latem.

zadi 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 29, 2020 16:27   

Cześć

Wybaczcie, że piszę tutaj, ale chciałem u samej góry bo temat pilny :) .

Poszukuję zdjęć Milanu z wygranego finały LM w 2007. W dobrej jakości.

Urządzam piwnicę i chcę tam dać dupny plakat albo fototapetę z drużyną, Maldinim jak podnosi puchar albo coś innego.

Macie jakieś pomysły?

zadi 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 29, 2020 16:28   

rafal996 napisał/a:
Zlatan jest bardzo ważny, ale nie przesadzałbym. Naprawdę nie widzę, żeby drużyna była aż tak od niego uzależniona. Oczywiście bardzo pomaga, ale kluczowe jest to, co stało się z zespołem jako całością. Widać, że nawet bez Szweda na boisku, nie tracą swojego stylu, pewności siebie i potrafią grać sensowną, poukładaną piłkę. Bardziej ma znaczenie jego duchowa obecność oraz to, co już zdążył przekazać i jeszcze przekaże, niż fizyczna obecność na placu gry. Myślę, że jeśli nadal będziemy mądrze prowadzić ten zespół, to ewentualny Milan pozlatanowy da sobie radę.

Oczywiście przydałby się następca, ale to najwcześniej latem.

Nie wyobrażam sobie zwycięstwa w Lidze Mistrzów bez Zlatana ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 02:15   

zadi napisał/a:
Nie wyobrażam sobie zwycięstwa w Lidze Mistrzów bez Zlatana

Przecież to działa dokładnie odwrotnie. Zlatan w wielu drużynach podporządkowywał sobie atak i gdy przychodził ważny mecz w LM w fazie pucharowej to on zwyczajnie grał beznadziejnie. Nie best powodu ten czołowy napastnik ostatnich 20 lat przechodził max pierwszą fazę pucharową w LM. Pamiętam tylko jedną sytuację, gdzie zdołał wygrać ćwierćfinał. I to była jedyna sytuacja, gdzie kompletnie nie podporządkował sobie ofensywy, bo za dużo tam było innych nazwisk w Barcelonie.
Prędzej sobie wyobrażam awans Milanu do LM w tym sezonie, za rok przetarcie i wygraną za dwa lata, już bez Ibry ;)

zadi napisał/a:
Jaka rozdzielczość będzie ok?

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 07:39   

zadi napisał/a:

W domu mam jeszcze okładkę Przeglądu Sportowego z dnia po finale i świętującym Milanem :king: Tytuł był bodajże Puchar Pippo, ale mogę się mylić. Sam mecz oglądaliśmy w Poznaniu w Hattricku, całkiem spora i mocna ekipa była a potem świętowanie na rynku, piękne czasy !

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 08:40   

Nasz sen po covidzie trwa w najlepsze, oby teraz na złość druga fala tego nie zatrzymała.

Zarząd milczy, ale ufam im i wierzę że ciężko pracują. Konieczne przedłużenie Gigiego i Hakana, spróbować dać podwyżkę z przedłużeniem Bennacerowi i albo usunąć klauzulę albo mocno podbić, chłop jest niesamowity.
No i ciekawi mnie sytuacja z Diazem i Dalotem. Obaj pokazali, że mają papiery na fajne granie, nie są typowymi zapchaj dziurami jakich mamy w pamięci zdecydowanie za dużo ;)
Trzeba popracować nad opcjami wykupu i liczyć, że zauroczą się Milanem jak to czasem bywa i będą błagać swoich pracodawców o transfer :)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 09:01   

No właśnie, nie ukrywam, że te kontrakty mi trochę sen z powiek sprowadzają (Hakana i Gigio). Bardzo dużo szumu wokół Hakana, choć traktuję te doniesienia z przymrużeniem oka. Niemniej chciałbym, aby sprawy zostały szybko załatwione.
lì a casa il cuore sentirà!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 11:01   

Ja jestem spokojny o przedłużanie kontraktów, a szum medialny wynika od dobrego roku z faktu, że niewiele wiarygodnych informacji wypływa do dziennikarzy przez co prześcigają się w swoich fantasmagiorach.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 11:38   

Też myślę, że nie powinno być wielkich problemów. Negocjacje będą ciężkie, ale skoro Gigio nie odszedł wtedy, kiedy Milan był w dupie, to tym bardziej nie odejdzie teraz. Czas działa na jego korzyść i tak naprawdę na korzyść Raioli też - jeśli klub wróci do LM, to wartość zawodnika wzrośnie. To samo w przypadku pozostałych. Są nadal młodzi, nie mają się gdzie spieszyć, a tutaj jest szansa zrobić coś fajnego.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 12:07   

A ja tego Dalota i Diaza jakoś nie jestem w stanie traktować inaczej niż jako tymczasowych graczy. Nie chodzi o formuły transferu, bo przecież Bakayoko, Deulofeu, Pasalicia, Higuaina czy Begovicia byłem sobie w stanie wyobrazić na dłużej w Milanie. Ich nie jestem. Dlatego też śmieszą mnie narzekania, że ojej, czemu nie mają klauzuli wykupu. Jak dla mnie to piłkarze tylko na ten sezon, niezależnie od ich postawy.

O kontrakty z Raiolą jestem w miarę spokojny jak Wy. O Hakana niekoniecznie. Też nie jestem w stanie tego wytłumaczyć jaśniej, ale ja dalej mam pewne wątpliwości co do niego. Nie jestem w stanie sprecyzować dlaczego, bo przecież stał się naszym kluczowym zawodnikiem, ale tak jakoś jest.
Jeżeli się okaże, że strony się nie dogadają przez różnice finansowe, to ja nie będę rozpaczał jakby odchodził Kaka czy Ibrahimović z Silvą.
Mam też dziwne wrażenie, że jak odejdzie w styczniu/czerwcu do innego klubu z lukratywnym kontraktem, to podzieli los Eriksena. A tego Eriksena to my byśmy właśnie mogli wtedy od Interu zabrać, w ramach przysługi :)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 12:34   

To, że zostaliśmy wyprani z uczuć tracąc kiedyś Szewe, Kake czy pakiet do PSG jest oczywiste. Teraz człowiek inaczej podchodzi do tematu, może też przez ten słaby okres, ale jeśli wszyscy wymienieni odejdą nie zamierzam za nimi płakać, liczy sie tylko Milan.
Diaz i Dalot to oczywiście opcje tymczasowe i najważniejsze żeby pomogli, a jeśli okaże się, że zostaną na dłużej to tylko lepiej w kontekście przyszłego ligo mistrzowskiego sezonu :king:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 13:06   

A ja nie wierzę, żeby nie było ustnych umów co do Diaza i Dalota. To nijak nie pasuje do strategii, żeby brać piłkarzy na chwilę i ogrywać potencjalnym rywalom. Nie jesteśmy w takiej sytuacji. Nie wiem, czy obaj zostaną, bo to zależy od wielu czynników, ale myślę że jeśli się sprawdzą, to zamiarem jest wykup.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2020 21:51   

Co do kontraktów to ostatnimi czasy moje myśli zaczynają być coraz bardziej zbieżne z tym, co pisze prasa, czyli że przedłużenie umowy z Gigio może być znacznie łatwiejsze niż z Hakanem. Nie wiem dlaczego, ale mam takie wrażenie, że Donnarumma wydaje się być bardziej zadowolony z pobytu w Milanie niż Calhanoglu, który ciągle myśli o jakimś "większym" klubie. Ale innym niż Bayern, bo klub z Monachium chyba niezbyt jest nim zainteresowany. :P

Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 31, 2020 01:43   

rafal996 napisał/a:
A ja nie wierzę, żeby nie było ustnych umów co do Diaza i Dalota. To nijak nie pasuje do strategii, żeby brać piłkarzy na chwilę i ogrywać potencjalnym rywalom. Nie jesteśmy w takiej sytuacji. Nie wiem, czy obaj zostaną, bo to zależy od wielu czynników, ale myślę że jeśli się sprawdzą, to zamiarem jest wykup.

Co do Diaza to możliwe, ponoć było dogadywane że o ewentualnym wykupie rozmowy będą później bo w oknie transferowym nie było już na to czasu.

Jednakowoż po meczu ze Spartą pojawiły się głosy że ManU nie bierze pod uwagę sprzedaży Diogo. I tak naprawdę nie ma w tym dla nas niczego złego - Diogo był sprowadzany z myślą o dodaniu głębi, a że może grać na obu stronach to tym lepiej. Mamy Theo, Calabria też ostatnio radzi sobie bardzo w porządku, więc taki rezerwowy po taniości na jeden sezon to dla nas dobra opcja. Jak będzie hajs to może sobie kogoś innego w przyszłości sprowadzimy do rotacji, albo do pierwszego składu a póki co mogliśmy środki spożytkować na bardziej palące problemy. My im ogramy zawodnika który póki co w Manchesterze świata nie zawojował, a nam być może doda głębi na tyle by doczłapać się do LM. Jak dla mnie zupełnie racjonalny ruch ze strony Maldiniego.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 31, 2020 18:11   

No i cyk, LGdS i Tuttosport, że ruszyły rozmowy w sprawie wykupu Diaza i Dalota. W przypadku Diaza pojawia się nawet kwota (25 mln). Ciekawe, jak to się potoczy.

Ale znacznie bardziej, co zrozumiałe, ciekawi mnie jak Maldini poradzi sobie w negocjacjach z agentami Gigio i Hakana. Co do pierwszego mówi się o kwocie 10mln za sezon, drugiego 6-7mln. Obie kwoty zdecydowanie za wysokie, ale jak rozumiem pełnią rolę wyjściowych. U Gigio podwyżkę do 8 mln z pozbyciem się brata pewnie bym przełknął, ale tylko przy znacznym (4-letnim?) przedłużeniu umowy i wysokiej klauzuli kupna. Ale to absolutne maksimum bo zwyczajnie na rynku jest sporo niezłych bramkarzy. Z Hakanem mam większy problem. On mi po prostu pasuje do naszej układanki. Nie wiem więc, jakie maksimum jest tu właściwe. 4 mln? 4,5 mln?

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 31, 2020 20:41   

To co proponujesz dla Dolara to chyba najwyższe zarobki dla bramkarza? (ma ktoś więcej?) A póki co są chyba lepsi od niego... Hakanowi podwyżka się należy bo zaczął robić różnice. No ale... Okolice 4 baniek wydają się rozsądne.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 31, 2020 20:53   

Parę dni temu czytałem, jakoby rozmowy zmierzały ku 7,5 mln dla Gigio + przedłużenie kontraktu bratu z tą samą pensją co ma obecnie. Moim zdaniem do przyjęcia, o ile umowa miałaby być na 5 lat, nawet z klauzulą (ale ta na minimum 50-60 mln).

Natomiast co do Hakana (i pozostałych najważniejszych graczy, czyli Romagnolego, Kessiego czy Bennacera), to ustaliłbym maksymalny pułap pensji na okolice 4,5 - 5 mln euro i tylko przy awansie do LM (tu byłby problem z umową Calhanoglu, bo o tym, czy awansujemy do LM, przekonamy się w okolicach wygaśnięcia jego kontraktu). Jak się zgodzą na podobne zarobki, to super (bo i tak byłyby jednymi z większych w lidze nie licząc Juventusu czy Interu), a jeśli nie, to droga wolna. Już mamy jeden komin płacowy (Zlatana nie ma co liczyć, bo za rok czy dwa nie będzie go w klubie) i trzeba zrobić wszystko, by nie tworzyć kolejnych.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 31, 2020 21:33   

kamilus napisał/a:
Parę dni temu czytałem, jakoby rozmowy zmierzały ku 7,5 mln dla Gigio + przedłużenie kontraktu bratu z tą samą pensją co ma obecnie.

Czyli łącznie 8,5 miliona...

Bubu napisał/a:
o co proponujesz dla Dolara to chyba najwyższe zarobki dla bramkarza? (ma ktoś więcej?)

Niczego nie proponuję ;-) Jest i wciąż będzie kilku przed nim De Gea, Oblak, Neuer i Navas. Ter Stegen chce też teraz zarabiać jakieś ogromne pieniądze.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 06, 2020 11:11   

Mówi się o obniżce 20% dla całego zespołu. Mam nadzieję, że jeśli to wejdzie w życie, to rzeczywiście dla wszystkich, tj. nie okaże się, na przykład, że GD dostanie 8mln już po obniżce.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 06, 2020 12:01   

Dobrze by było, gdyby takie obniżki dotyczyły wszystkich w klubie, a nie tylko piłkarzy.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 06, 2020 20:18   

Kamilus, myślę, ze pracownicy techniczni czy inni typu sprzątaczki zarabiają na tyle mało, że nie ma im z czego opuścić. Jesli zarabiasz 2,5 mln a dostaniesz 2 mln... Czy tak naprawde Twoje codzienne życie na tym ucierpi? :piwo:

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 06, 2020 20:45   

Niby prawda, że obniżka dla np. 30 najmniej zarabiających "wszystkich" pracowników dałaby oszczędność mniejszą niż dla najmniej zarabiającego piłkarza, więc nie ma sensu czegoś takiego robić. Ale już obniżka dodatkowo dla sztabu szkoleniowego, managerów, dyrektorów i całego zarządu może dać naprawdę dużo i to głównie o tych ludzi mi chodziło, pisząc o "nie piłkarzach". :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 17, 2020 15:01   

Oficjalnie nowy allenatore, powitajmy Mistera Bonerę :D

b4ry 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 20, 2020 06:59   

świat się kończy ... :rotfl:

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 23, 2020 16:41   

Zaktualizowana wartość naszych zawodników w ocenie transfermarkt: