Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Transfery Milanu (cz. 29)

Piątek w Milanie! Czy ACM kupi Lewandowskiego? Pokój transferów i plotek o przeróżnej wiarygodności.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Moim zdaniem kwota rzucona na początek negocjacji, żeby później "było z czego schodzić". Chętnie zostawiłbym go w Milanie, bo od pewnego czasu gra znaczącą rolę w drużynie.
Daję małe szanse, że znajdzie się chętny do zapłacenia mu 7 mln, a jeśli tak to to niech idzie.
Wymiana na Eriksena to zagrywka w stylu "na dwoje babka wróżyła" - Bóg jeden wie co z tego wyniknie, może okazać się genialną wymianą, jak również kompletnym niewypałem.
Renesco pisze:Finalnie nie zdziwiłbym się jakby przedłużył z nami umowę w maju, bo okaże się, że nikt nie będzie specjalnie chętny dać mu te 7 mln euro+.
Też jakoś takie zakończenie sprawy wydaje mi się najbardziej prawdopodobne :).
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

pandoktor pisze:Mam bardzo podobne przemy¶lenia. 18/19 Eriksen to by³ ci±gle top. Ale od 19/20 to jest mocna jazda w dó³. marco7 mówi, ¿e bez wahania wymieni³by Hakana na Eriksena. Ale którego Hakana? I którego Eriksena? Kluczowe pytanie w kontek¶cie zarobków Hakana i jego pozostania w Milanie jest takie, czy graj±c na swojej pozycji, z trenerem, który mu ewidentnie ufa, etc. potrafi sezon w sezon graæ na poziomie 15-20 bramek i asyst w samej lidze. Je¿eli tak, to po co nam Eriksen czy inny zawodnik, który kiedy¶ by³ ¶wietny, ale teraz jest du¿o s³abszy? Hakan te¿ ma du¿y potencja³, co pokaza³ w Hamburgu i Leverkusen, a tak¿e w drugiej po³owie zesz³ego sezonu.
Wiadomo, ze nigdy nie wiemy jakiego zawodnika kupujemy/kontraktujemy. Zawsze to jest jaki¶ rozk³ad prawdopodobieñstw,przy czym wiadomo, ¿e tu jest ogromne pole do subiektywnej opinii. Ja osobi¶cie wola³bym zaryzykowaæ z Eriksenem, ni¿ brn±æ z Hakanem, zw³aszcza je¶li mieliby¶my mówiæ o podobnych zarobkach. Jak siê uda to mam pi³karza, który jest w stanie wznie¶æ nasz± dru¿yny na zupe³nie inny poziom, a ma dopiero 28 lat. Hakan nawet w tej formie jakiej jest teraz (czyli najlepszej w ca³ej swojej karierze) w realiach LM (o której my¶limy) jest zawodnikiem jakich jest na pêczki.
NIe mniej to s± jedynie gdybania, a wymiana z Interem to ju¿ w ogóle sci-fi, bo nawet gdyby przyj±æ, ze kuzyni bardzo by zapragnêli mieæ Hakana, to przecie¿ nie musz± nikogo nam dawaæ w zamian, bo wystarczy, ze poczekaj± pó³tora miesi±ca i mog± z nim podpisywaæ kontrakt.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Podobno agentowi Hakana już mięknie faja i jednak jest gotowy pogadać o mniejszej kasie. Za wcześnie żeby wyrokować, ale moim zdaniem skończy się tak, że zostanie, z bardzo prostego powodu - nikt nie da mu 7 baniek i gwarancji pierwszego składu.
Majkel
Milanista
Milanista

Post autor: Majkel »

Absolutna cisza jest ostatnio w sprawie Contiego, a przecież zdrowy chłop, nie spędził w tym sezonie jeszcze chyba nawet minuty na boisku. Zakładam więc, że jest na wylocie, tylko w takiej sytuacji jak my się go pozbędziemy?
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

W tym momencie dawanie mu minut, żeby wzbudzić jego osobą zainteresowanie na rynku transferowym może równie dobrze skończyć się kolejną kontuzją, a dla nas stratą punktów. Myślę, że zimą nie ma szans, żeby księgowo zamknąć jego temat na 0 (ktoś musiałby zapłacić za niego 7 mln euro). Obstawiam wypożyczenie, chociaż mam przeczucie, że skończyłoby się to tak samo jak z Caldarą. Jak zarząd upchnie go gdzieś w formule transferu definitywnego za wspominane 7 mln euro to czapki z głów.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to wypożyczenie, nawet przy pokryciu części pensji z naszej strony, dzięki czemu będzie na niego stać również kluby z dolnej części tabeli, dzięki czemu będzie mieć większe szanse na grę. Bo chyba właśnie minuty to jest to, co jest mu najbardziej potrzebne w tej chwili.

I gdyby wszystko poszło w tym kierunku i Conti został w styczniu wypożyczony, a w rundzie rewanżowej grał regularnie i prezentował się przynajmniej przyzwoicie, to w lecie mógłby z powrotem do nas wrócić jako rywal do gry dla Calabrii, bo nie wydaje mi się, by United zgodziło się oddać Dalota za akceptowalną dla nas cenę (która moim zdaniem oscylowałaby w okolicy 10 mln euro).
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Conti zagrał 22 minuty ze Spartą i nie zdziwię się jak zagra znów ze Spartą na koniec, potem to pewnie dopiero w styczniu w Coppa Italia. Sympatyczny chłopak, sporo się nacierpiał przez kontuzje, ale chyba wielkiej przyszłości już u nas nie ma.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Mi go bardzo szkoda, bo pamiętam jaką determinacją się wykazywał by do nas trafić i to po świetnym sezonie 2016/2017. W klasyfikacji kanadyjskiej miał ponad 10 pkt i robił niesamowitą robotę w fantasy :)
Niestety te kontuzje go po prostu zniszczyły. Bardzo podobny przykład do Ghoulama, który był przecież łączony z topowymi ekipami na świecie przed kontuzją i mówiono o kwotach rzędu 40-50 mln. Teraz zastanawiają się w Neapolu czy czasem nie rozwiązać przedwcześnie kontraktu, ale chyba porzucili już ten pomysł.
W sumie podobna historia była/jest z Caldarą, ale on żadnej sympatii we mnie nie wzbudza i szczerze liczę, że do nas nie wróci. Od początku tej wymiany z Kjaerem byłem w bardzo nielicznym gronie, który ją chwalił (choć takiej eksplozji Simona to na pewno nie mogłem się spodziewać).
Wracając do Contiego, niestety nigdy nie wybił się po kontuzji ponad poziom Calabrii, pomimo słabego okresu Davide. Wielka szkoda. Jeszcze mi się przypominają jego występu na ME 2017 w Krakowie.
Judge not lest ye be judged yourself
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Popatrzyłem na środkowych napastników. Szalu nie ma, niestety. Najciekawszy chyba Milik, ale nie wiadomo za ile moglby przyjść, nie wiadomo, w jakiej jest formie, a do tego chcialby pewnie z 4m za sezon.

Mowi się o Malenie z PSV. Ciekawy pilkarz i Mino jest agentem. Moze coś jest na rzeczy?

Bo mam nadzieję, że słowa naszych działaczy, ze nie potrzebujemy nikogo bo mamy Leao i Rebica, to tylko zaslona dymna...
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Milik ponoć chce poczekać do lata, by móc mieć warunki na przynajmniej 5 mln netto rocznie i 5-10 mln prowizji. Obecnie najtańszym rozwiązaniem wydaje się być Mandzukic, ale nie wiadomo, czy chciałby być rezerwowym (albo czy w ogóle chce jeszcze grać). W mediach pojawiał się też Giroud, ale tutaj też mógłby wystąpić problem z chęcią bycia numerem 2. Innych kandydatów jakoś zbytnio nie widać.

Mam też nadzieję, że jak najszybciej pozyskamy kogoś do środka pomocy, bo np. obecnie mamy taką sytuację, że jeśli Kessie wyłapie kartkę, to na Sassuolo lub Lazio będziemy musieli wyjść dwójką Krunic Tonali. A tego bym nie chciał.
pandoktor
Milanista
Milanista

Ale po co Giroud mialby się ruszać z Londynu? Sci-fi.
A Mandzukic to kiedy ostatnio grał? Moim zdaniem nie ma sensu ten transfer.

Kessie jest o kartkę od pauzowania? Ajajaj.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Tylko pytanie czy jest na rynku ktoś inny, kogo można by było wyrwać tanim kosztem, kto byłby najlepiej przez 1,5 roku sensownym zmiennikiem Zlatana? Do głowy przychodzi mi oprócz wcześniej wymienionych tylko Llorente (który jest tak daleko w hierarchii, że może Napoli zgodziłoby się rozwiązać z nim umowę za porozumieniem stron i dołączyłby do nas za darmo), ale u niego forma też będzie sporą niewiadomą, bo w tym sezonie Serie A nie zagrał nawet minuty.
pandoktor
Milanista
Milanista

Bardzo ciekawy wywiad:

https://www.acmilan.com.pl/mobile/news/ ... wypozyczyc

To chyba najlepiej pokazuje skalę zmian w klubie.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Wywiad faktycznie bardzo ciekawy, rzucający światło od zupełnie drugiej strony. Dużo o roli Maldiniego, dużo o pracy skautów i analiz. Bardzo bym chciał, żeby to naprawdę był początek zbudowania czegoś trwałego na lata, spójnej i konsekwentnej taktyki rozwoju dla klubu. Na razie wygląda obiecująco.

Co do transferów, media już grzeją temat Papu Gomeza. Mam takie małe flashbacki, kiedyś już był taki sezon, że byliśmy liderem ze Zlatanem w naszych barwach, a tuż przed świętami przyszedł skonfliktowany ze swoim klubem fantasista... ;)

Tak poważnie, to ciekawa sprawa z nim. Facet jest technikiem, ma wizję. Ma też 32 lata i nie będzie już megagwiazdą, ale może właśnie taki piłkarz mógłby być idealnym uzupełnieniem kadry. Koszt nie powinien być duży, profilem pasuje... Ciekawe co na to Pioli, Maldini i Elliott.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

pandoktor pisze: A Mandzukic to kiedy ostatnio grał? Moim zdaniem nie ma sensu ten transfer.
To może być akurat atut, bo niektorzy już mają dość tego sezonu. Jest dla nich zbyt intensywny.
pandoktor
Milanista
Milanista

bogiel, ale on ostatni mecz zagrał na początku marca. Przed pandemią w 2020 r. zagrał tylko 4 mecze. W lidze katarskiej. W 2019 r. ostatni mecz zagrał w maju. Wracając zreszta po przerwie. Mandzukic to juz tylko nazwisko.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Chyba najlepszym długoterminowym rozwiązaniem byłby Scamacca, ale on pewnie by kosztował minimum 20 mln euro, a Milanu nie stać, by tyle wydać - tym bardziej, że w styczniu i tak potrzebujemy wielu wzmocnień.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

pandoktor,
wszystko rozumiem, ale w meczach z Genoą, Parmą brakowało kogoś umiejącego grać w powietrzu. Nawet na pol godziny. Nie upieram się na Mandzukica. Tylko innych możliwych nazwisk brak.
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Ponoć w Chinach mają zostać ograniczone wydatki na pensje, więc możliwy jest odpływ piłkarzy z tamtego rejonu. Jeśli chcemy zastępcy Ibry to Graziano Pelle brzmi moim zdaniem sensownie, ale jego upatrzył sobie już Inter z Conte na czele, więc mamy konkurencję. Pelle mieści się w profilu piłkarza, który może pełnić rolę rezerwowego za Zlatana.

Zima to czas okazji, więc kolorytu ofensywie na pewno dodałby Papu Gomez. Jeśli jest szansa wyciągnąć go po kosztach z Atalanty (najlepiej przy użyciu karty Caldary/Contiego) to zdecydowanie jestem za.

Dla mnie najważniejsze jest jednak wzmocnienie środka obrony i to kimś kto będzie miał realne szansa na pierwszy skład. Odejść może Musacchio bądź Duarte, a może nawet obaj mając na uwadze ostatnie występy Kalulu.

Obok stopera, chciałbym też zobaczyć wzmocnienie środka pola kosztem Krunicia. Tu znowu wobec niskiej średniej wieku naszych piłkarzy wystarczyłby mi doświadczony ligowiec. Potrzeba nam nowego Ambrosiniego po prostu :)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2020, 17:37 przez Renesco, łącznie zmieniany 1 raz.
pandoktor
Milanista
Milanista

Pojawiły się plotki, że myślimy o ofercie dla Atalanty: Papu za Caldarę, Pessinę i Lammersa oraz 15mln euro.
Malo prawdopodobne to mi się wydaje. Przede wszystkim czuje, ze Papu zostanie jednak w Bergamo. Ale Pessine zamiast Krunica chętnie bym powital. W sensie nie wymiana z Atalanta (nierealne), tylko Krunic out, Pessina in.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

pandoktor pisze:Pojawiły się plotki, że myślimy o ofercie dla Atalanty: Papu za Caldarę, Pessinę i Lammersa oraz 15mln euro.(...)
Dla takich jak ja, którzy nie do końca zrozumieli powyższy opis transferu - miałby on wyglądać tak, że w jedną stronę idzie Caldara i 15 mln, w drugą Gomez, Pessina i Lammers. :P
pandoktor
Milanista
Milanista

Hehe, to właśnie miałem na myśli. Dzięki ;-)

Z innych plotek: podobno Kabak blisko. Nie rozumiem tego transferu.
plakat33
Milanista
Milanista

Post autor: plakat33 »

pandoktor pisze:Z innych plotek: podobno Kabak blisko. Nie rozumiem tego transferu.
Długi czas słychać o poważnym zainteresowaniu tym piłkarzem. Z doniesień można nawet wywnioskować, że to główny cel transferowy jeśli chodzi o wzmocnienie środka obrony. Kontrakt ma do 2024 i cena również nie byłaby niska jak na warunki Milanu.
Jak mniemam byłby to transfer, który miałby nam zapewnić piłkarza do rywalizacji o pierwszy skład albo w razie potrzeby zmianę 1 do 1 , a nie melodię przyszłości jak w przypadku np. Kalulu lub Gabbi mimo że wiek Turka jest taki sam jak dwóch pozostałych.

Schalke nie wygrało w lidze od stycznia! Gra ponoć fatalnie i traci masę goli ( pomijając nawet 8 goli z Bayernem ). Jak w tym wszystkim prezentuje się Kabak? Może ktoś zorientowany w realiach Bundesligi mógłby coś napisać konkretnego o potencjale i dyspozycji Turka?
Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Kabak wcale nie musi byæ drogi, bo Schalke jest na autostradzie do drugiej Bundesligi i bêdzie musia³o wyprzedawaæ zawodników. Trochê ogl±dam Bundesligê. Na ten moment niestety ciê¿ko kogokolwiek w tej dru¿ynie wyró¿niæ na plus, wszyscy graj± jak zespó³ wyci±gniêty z "dzikich dru¿yn", w tym Kabak. Wydaje mi siê, ze to mia³by byæ transfer na zasadzie: "jak wyci±gniemy go z tego bagna, to zacznie graæ na miarê potencja³u, który widaæ w nim by³o wcze¶niej". We wcze¶niejszych latach to czym Turek siê wyró¿nia³ to faza ofensywna. Ma dobre panowanie nad pi³k± i dobre d³ugie podania. Co do defensywy to póki co jakim¶ wymiataczem nie by³. No, ale ma 20 lat, wiêc pewnie bêdzie siê jeszcze rozwija³ i idealnie wpisuje siê w strategiê: "kupiæ teraz, sprzedaæ za zylion euro za trzy lata"
"History will be kind to me... for I intend to write it"
ODPOWIEDZ