ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2020/2021
Autor Wiadomość
Marco7 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 24, 2020 20:11   

Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków po pięciu kolejkach.
Z pozytywów: bez względu na wynik meczu z Romą pozostaniemy liderem :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 24, 2020 23:17   

Trochę to może na wyrost, ale może być to kwestia Ligi Mistrzów. Zagrali tam na poważnie, to na ligę nie starczyło. Atalanta to fajna drużyna, ale może być za krótka na tak poważną grę na przynajmniej dwóch frontach.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 25, 2020 12:53   

3 czy 2 sezony temu oni też rozpoczynali słabo sezon ^ a potem golili wszystkich jak leciało ^

w zeszłym sezonie była anomalia, ale po przerwie covidowej im dalej w las było gorzej z nimi fizycznie. Pytanie czy w przeciągu roku-dwóch Atalanta znajdzie kogoś kto zastąpi duet Papu Gomez-Illicić

Dwa to Sampdoria po porażkach z Juve (kalkulowane) i z Benevento nagle wygrywa z Violą 2-1, gromi Lazio 3-0 i teraz Atalantę 3-1. Mamy włoskie Leicester? trener się zgadza ;]

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 08:57   

bounty_fire napisał/a:
Sampdoria po porażkach z Juve (kalkulowane) i z Benevento nagle wygrywa z Violą 2-1, gromi Lazio 3-0 i teraz Atalantę 3-1. Mamy włoskie Leicester? trener się zgadza ;]

Eee nie wierzę, prawdę mówiąc na starcie sezonu jak sobie patrzyłem na składy i kto co zagrał 1-2 kolejkę, to widziałem Samp walczącą o utrzymanie. Może aż tak źle nie będzie, ale wg mnie skończą w dolnej części.
Bardzo cieszy kolejny słaby mecz i strata punktów przez juve. Póki co w tym sezonie nie zagrali chyba jeszcze fajnego meczu, wiem, że grają teraz bez Krystyny, ale ich skład kompletnie mnie nie przekonuje. Czyżby w końcu to był TEN sezon, kiedy stracą dominację? Oby.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 09:16   

Pokerowy ruch z zatrudnieniem Pirlo na razie się średnio opłaca.
Za wcześnie, dużo za wcześnie na wyroki, oni już mieli w ostatnich latach bardzo słabe starty sezonu. Niemniej jednak, teraz zwiastunów problemów jest całkiem sporo i może im nie być wcale tak łatwo.

Sampdoria to mimo wszystko nie Atalanta, spuchnie z czasem.

Wiele będzie zależeć od dzisiejszego meczu. W przypadku wygranej sen będzie trwał i zrobi się już całkiem fajny margines na późniejsze błędy.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 09:35   

IMHO akurat pod względem składu Juve prezentuje się bardzo dobrze. CR7, Kulusevski, Dybala, Rabiot... Siła ofensywna poraża. Po prostu coś nie klika na poziomie drużyny. Oglądałem trochę ich wczorajszego meczu z Veroną i wyglądało to tak, że przez długi czas walili głową w mur kompletnie bez pomysłu. A potem przebłysk Kulusevskiego i nagle jak za dotknięciem magicznej różdżki zaczęli stwarzać sobie dobre okazje jedna za drugą. Myślę więc, że w miarę postępowania sezonu zaczną nabierać rozpędu, bo zdecydowanie mają z czego. Pytanie czy do tego czasu nie zrobią sobie zbyt dużej straty, by sięgnąć znowu po scudetto.

Co do nas, to scudetto byłoby czymś wspaniałym, ale myślę, ze trzeba stąpać twardo po ziemi. W tej chwili nawet awans do LM pozostaje bardzo ambitnym zadaniem. Mamy cztery drużyny: Juve, Inter, Atalantę i Napoli, które kadrowo biją ans na głowę i wydają się faworytami do pierwszej czwórki. Poza nimi musimy uważać choćby na drużyny z Rzymu. Mamy wąską kadrę, a w tym roku przerwa między sezonami była wyjątkowo krótka. To również będzie działało raczej na korzyść naszych konkurentów. Innymi słowy: przed nami jeszcze bardzo daleka droga i marzenia o tytule lepiej jest odłożyć co najmniej do stycznia. Póki co większe szanse na detronizację Juve daję niestety Napoli, albo Interowi

Podobnie jak zino, ja w Sampę niespecjalnie wierzę. Być może dlatego, ze jedynym meczem jaki widziałem był ten z Juve, w którym kompletnie nie istnieli (są jedyną drużyną, którą Juve pokonało na boisku w tym sezonie).

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 09:38   

Juve ma słabszy start, ale do Interu czy Napoli, które wydają się być ich największymi przeciwnikami, tracą tylko 1-2 punkty. Oczywiście wspaniale byłoby, gdyby do nas tracili po dzisiejszym meczu 6 punktów :-)

Bardzo ładnie wygląda Napoli. Grają nie tylko skuteczną, ale też dobrą piłkę. Rino pokazuje, że się ciągle rozwija. Do tego mocny pierwszy skład, dobra ławka, będzie ciekawie.

Polemizowałbym, że Atalanta bije nas na głowę, jeśli chodzi o skład. Siłę rażenia w ofensywie mają straszliwą. Ale im bliżej ich bramki to ja tam nie widzę nie wiadomo jakich zawodników. Moim zdaniem, obecnie nie tylko obronę mamy lepszą, ale też środek pola, z będącymi w świetnej formie Kessiem i Benkiem.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 09:59   

Atalanta jest zorietnowana bardzo ofensywnie. Więc zależy pod jakim kątem oceniasz obrońców i środek pola. Tacy Hateboer i Gosens w fazie ofensywnej są na pewno jednymi z najlepszych w lidze. W środku pola De Roon i Pasalic też dają radę. No a pod samą bramką są w stanie wystawić ze dwa równorzędne składy. MY opieramy się niemal wyłącznie na Zlatanie. Myślę, ze cały czas pokutuje wśród kibiców podejście, ze Atalanta to nie taka marka jak Juve, Inter, czy nawet Lazio lub Roma i stąd dla jej zawodników daje się z automatu -10 do renomy.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 10:18   

Nie, to nie to. Ja bym raczej postawił problem w ten sposób: taki np. Pasalić to niezły piłkarz, wykręca dobre liczby, ale co jeśli przestałby grać w tak zorientowanej ofensywnie Atalancie? Nie twierdzę, że każdy na jego miejscu strzelałby tyle bramek bo to pewnie byłoby dla niego krzywdzące. Dla mnie jednak Kessie Bennacer > Pasalic de Roon.

Nie polemizuję z tym, że w ofensywie Atalanta jest mocniejsza. Być może w ofensywie jest najmocniejsza w całej lidze. Ale samym zorientowaniem ofensywnym nie wygrywa się ligi. Poza tym jestem ciekawy, jak po depresji, przy pustych stadionach, będzie grał Ilicic.

Wreszcie, nie przesadzałbym, że opieramy się wyłącznie na Zlatanie. Przypomnę, że w tym roku Rebic strzelił 11 bramek. Oczywiście Zlatan ma ogromny wpływ na zespół i źle, że nie mamy rezerwowego ŚN w typie Petagni.

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 10:25   

pandoktor napisał/a:
Poza tym jestem ciekawy, jak po depresji, przy pustych stadionach, będzie grał Ilicic.

Też jestem ciekaw, bardzo szanuję grajka i podoba mi się to co pokazywał ostatnio. Początek ma ciężki, ale to na razie dwa mecze bodajże.
pandoktor napisał/a:
Ale im bliżej ich bramki to ja tam nie widzę nie wiadomo jakich zawodników. Moim zdaniem, obecnie nie tylko obronę mamy lepszą, ale też środek pola, z będącymi w świetnej formie Kessiem i Benkiem.

Od DM przez obronę i bramkę mamy chyba lepszych zawodników.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 11:20   

Abstrahując od wczorajszego wyniku, co powiecie na temat koszulek Juventusu? Jak dla mnie to wyższy poziom wizjonerstwa, są wspaniałe!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 11:42   

Marco7 napisał/a:
IMHO akurat pod względem składu Juve prezentuje się bardzo dobrze. CR7, Kulusevski, Dybala, Rabiot... Siła ofensywna poraża. Po prostu coś nie klika na poziomie drużyny.

Dokładnie o to mi chodzi.
Nie ma sensu wydawać teraz wyroków, ale pisałem o tym już przed sezonem. Juve przejawia syndromy schyłkowej potęgi. Stara gwardia jest najedzona, skład jest pełen (za) dobrze opłacanych piłkarzy, którzy niekoniecznie pokazują swój pełny potencjał, a na ławce siedzi debiutant. Może to być oczywiście piorunująca mieszanka, ale ryzyko jest bardzo duże. Nie twierdzę, że Juve będzie szorować po dnie albo będzie średniakiem ligi, bo na to nie ma szans, ale może już nie być jednoznacznego lidera w lidze.

Marco7 napisał/a:
Co do nas, to scudetto byłoby czymś wspaniałym, ale myślę, ze trzeba stąpać twardo po ziemi. W tej chwili nawet awans do LM pozostaje bardzo ambitnym zadaniem

Także się zgadzam. Pisząc o trwającym śnie i marginesie błędów, cały czas pisałem o dystansie między nami a czwartym miejscem. O żadnym scudetto nie wolno nam myśleć i to nawet, jeśli pozostaniemy w ścisłej czołówce np. na półmetku. Celem jest LM i tylko to się powinno liczyć.

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 26, 2020 12:01   

suchy napisał/a:
co powiecie na temat koszulek Juventusu? Jak dla mnie to wyższy poziom wizjonerstwa, są wspaniałe!

Dostosowali poziom gry do koszulek to tak w skrócie :)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 06, 2020 23:05   

Sassuolo - Udinese 0:0, tym bardziej cieszy nasza wygrana, Sassuolo w gazie a nawet bramki u siebie nie strzeliło.

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 08, 2020 17:01   

Na razie kolejka układa się świetnie pod nas. Oczywiście wygrała Roma, ale remisy Lazio Juve Interu i Atalanty cieszą. Wygrać wieczorem i piękna tabela na przerwę reprezentacyjną.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 08, 2020 22:52   

Włoski sanepid zablokował wyjazdy na kadrę zawodników z Genoi, Romy, Lazio, Sassuolo i Interu, w związku z zakażeniami występującymi w zespole.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 08, 2020 23:09   

Dziwna decyzja. Na dziś ci zawodnicy są zdrowi, mogą być codziennie testowani. Ba, pewnie byli codziennie testowani w klubach po zakażeniach.

Dla nas to niedobrze bo konkurenci będą mieli pełniejsze kadry u siebie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 08, 2020 23:38   

Najlepiej jak by wszystkim zabronił, przydałoby się odwołać na razie kadrę ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 09, 2020 08:05   

Dla nas to niedobra wiadomość. Kadra będzie się opierała na Milan, Juve, Napoli, kiepsko... Mecze kadry, dodatkowo aż 3 ! w tym okresie to paranoja, kalendarz napięty jak struna, granice znów są zamykane - potrzebne to jak świni siodło...

Odpowiedz do tematu