ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:28   

Jeszcze z ciekawości sprawdziłem, jak ta średnia się przedstawia na tle innych czołowych lig. Otóż nie ma młodszej drużyny w Anglii ani Hiszpanii (Leeds 25,3, Valencia 25,5). Za to wszystkich biją drużyny niemieckie - RB Lipsk ma 23,6 i poza nimi poniżej Milanu są jeszcze trzy ekipy.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:29   

To też nie jest tak, że przez ostatnie lata tutaj jakości nie było, bo praktycznie rok w rok dostawaliśmy kogoś, z kogo mogliśmy się cieszyć. Tu jakiejś wielkiej zmiany nie ma, bo nie bierzemy piłkarzy z wyższej półki. Jednak zmienił się sposób doboru zawodników, no i nie przepłacamy już. Nie idziemy też w pozorowanie, że nas stać na gwiazdy, bo akurat jakąś gigantyczną pensją, którąś skusiliśmy.
Mi się okienko podoba, chociaż wcale pewności, co do top4 nie mam.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:33   

Marco7 napisał/a:
Moje podejście jest więc takie, żeby pozwolić zarządowi działać i rozliczyć ich po czasie, czy mieli nosa ściągając niedoświadczonego zawodnika z ligi francuskiej.

Ostatnio "obruszyłeś" się, jak napisałem żeby mieć więcej "pokory", ale właśnie o takie podejście mi chodziło. Panowie, mniej FM ;-) Dajmy tym ludziom popracować. Wewnątrz klubu nie było słychać żeby Maldini czy Massara chcieli kupić ŚO, ale Elliott im na to nie pozwolił. Nie. Chęć była, ale widocznie warunków ku temu już nie. Po co nam Rudiger bez formy i któremu pewnie trzeba byłoby płacić co najmniej 2,5m pensji (w Chelsea ma 5m, przyjmuję, że na wypożyczeniu dzielilibyśmy się pensją). Ktoś inny pisał już o Bakayoko, że jego roczne wypożyczenie to byłby koszt 11m. Naprawdę warto za zawodnika, który przynajmniej zaczynałby od miejsca nr 4? Bo z wypowiedzi Mistera widać, że będzie stawiał na Sandro.
Wreszcie, nie zapominajmy, że mamy przed sobą tylko 2,5 miesiąca grania i będzie mercato zimowe. Nie zdziwię się, jak spróbujemy opchnąć w nim Duarte albo MM, choćby na wypożyczenie i wtedy ściągnąć nowego ŚO. Przerwa jest w tym roku wyjątkowo krótka. W 2018 r. mercato letnie kończyło się w połowie sierpnia, roku temu na początku września.

Trochę ryzykujemy, ale widzę w tym jakiś plan.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:37   

Podziwiam Wasz optymizm w sprawie środka obrony. Tylko przez 2,5 miesiąca (z jeszcze jedną przerwą na reprezentacje) granie co 3 dni... To niby krotko?

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:45   

Ale przecież nikt nie mówi, że będziemy grali cały czas tą samą 2 ŚO. Zaraz wraca Romagnoli. Duarte i MM jeszcze w październiku.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:46   

Po pierwsze się nie oburzyłem, tylko stwierdziłem, ze nie widzę braku pokory :) .

Po drugie, wtedy rozmawialiśmy o ocenie ex post działalności poprzednich zarządów, a to myślę jesteśmy w stanie bez problemu ocenić po efektach. To jednak zupełnie coś innego niż ocenianie przydatności chłopaka z Francji, którego nie widziałem na oczy i to jeszcze nie rzeczywistego transferu,a jedynie doniesień medialnych na temat transferu.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:50   

pandoktor napisał/a:
Ale przecież nikt nie mówi, że będziemy grali cały czas tą samą 2 ŚO. Zaraz wraca Romagnoli. Duarte i MM jeszcze w październiku.

Musacchio to wróci w połowie listopada w pełni. Niby wraca ~koniec października, ale dodać trzeba formę fizyczną do odrobienia

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:54   

Romagnoli odrabia przez trzy tygodnie po dwumiesięcznej przerwie, a i tak są głosy, że nie do konca bedzie gotowy na Inter, wiec w przypadku Musacchio bedzie dłuzej.

Musacchio konczy się kontrakt za rok, więc bardzo możliwe, że w zimie go pożegnamy.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 21:09   

22 listopada gramy dopiero mecze ósmej kolejki. Jeżeli nawet więc nawet przyjmiemy, że Musacchio trzy tygodnie będzie dochodził do pełnych treningów to i tak zostały mu jedynie 4 mecze ligowe absencji, a tylko one tak naprawdę dla nas się w tej chwili liczą. Pucharu Włoch też zresztą do tego czasu nie rozpoczniemy, a w Lidze Europy rozegramy do tego czasu trzy kolejki. W sumie więc 7 meczów przez najbliższe 7-8 tygodni. A jeżeli rzeczywiście odejdzie zimą, to może nawet lepiej: wtedy rzeczywiście zwolni miejsce dla nowego środkowego obrońcy.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 21:35   

bogiel napisał/a:
Daniel Maldini - 1,8 mln netto.

Powtarzacie niektórzy to kłamstwo niepoparte niczym jak jakąś mantrę. Jedno lewe źródło podało te brednie, nikt nawet średnio-poważny tego nie potwierdził. Jeszcze tam były takie byki w kwotach innych graczy (Kjaer, Ibra), że nie można tego było brać na poważnie. Ale jak z wieloma bzdurami krążącymi w sieci, zawsze się znajdzie ktoś kto łyknie...zwłaszcza jak mu do czegoś to pasuje :)
Co więcej, gdzieś któreś włoskie źródło, przy rozpisywania tabelek z amortyzacją, podawało, że on i Colombo mają najniższe zarobki - 0,5 mln. Tatarusanu ponoć tyle samo. Poszukałbym, ale bez sensu robota. Wyjdzie za niedługo zestawienie LGDS i będzie wszystko jasne.

bounty_fire napisał/a:

Maldini ma 0,5 mln euro z tego co było od Calcio Finanza a oni są na 100% rzetelniejsi od tego fejk newsa z sport coś tam co krąży na temat pensji Daniela Maldiniego

O to właśnie mi chodziło. Jak masz linka to podaj :)

Mercato takie jak wcześniej nie było. Reakcje kibiców są według mnie uzasadnione. No bo kiedy ostatnio Milan miał spokojne, zrównoważone mercato, bez fałszywych ruchów i działania na oślep? Chyba nigdy, jak sięgam pamięcią. Kibice nie są przyzwyczajenie do czegoś takiego i tylko wyniki ich przekonają do słuszności tych wyborów.
Moim zdaniem końcówka nieco kiepska, przez brak Bakayoko i obrońcy. Widać, że mieli konkretne plany A,B,C,D,E i nawet F. Nie chcieli robić bezsensownego transferu, ale to wciąż nieudana pogoń za konkretnym obrońcą. W zimie tak łatwo się ich nie kupuje, ale może akurat coś wymyślą przez 2 miesiące.
Pod względem finansów i sprzedaży znakomite okno. Księgowa Elliota się na pewno cieszy, a o problemach z UEFA raczej długo nie będziemy słyszeć :ok:

Oszczędności mogą być też z innego powodu, przedłużania kilku kontraktów.

jawora37 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 22:23   

Nie czepiałbym się wieku kadry. W ostatnim meczu rzeczywiście pierwszy skład był wyjątkowo młody, ale wynikało to z potrzeby rotacji, kontuzji, czy covidu. Ponadto wiek to jedno, a doświadczenie drugie. Ciężko zaliczyć Donnarummę, Romagnolego, czy Kessiego do mało doświadczonych (na poziomie ligowym) mimo ich wieku.

Dobrze, że nie zakontraktowaliśmy zapchjdziur, które trzeba by było na siłę wypychać w kolejnych okienkach. Kadra wydaje się poukładana praktycznie na każdej pozycji. Nie patrząc na wykluczenia, jest jakaś głębia, jest rywalizacja, a także szkielet drużyny.

Brak zastępcy Zlatana oceniam pozytywnie. Będzie to okazja, żeby zweryfikować Leao, w którego osobiście nie wierzę. Nie przepadam za takim typem zawodników tj. nie wiadomo czy to skrzydłowy, czy 9. Z jednej strony dobra technika, z drugiej mało kluczowych podań, czy bramek. Mam nadzieję, że mimo to okaże się przydatny dla drużyny.

Najbardziej martwi mnie, podobnie jak większość kibiców i chyba również włodarzy, bak ŚO. Mimo 5 w kadrze, to w obecnej sytuacji igramy z ogniem. Jednak chyba zabrakło finansów na ten ruch. Oby kapitan jak najszybciej wrócił do formy.

Druga niepokojąca sprawa - zmieniamy Laxalta na Dalota. Kto będzie zastępcą Theo. W teorii mamy 3 prawych i 1 lewego obrońcę, a do tej pory Hernandez nie opuścił chyba ani minuty. Przy takim natężeniu gier trzeba go odciążyć.

Ogólnie transfery wyglądają rozsądnie. Nie ma nerwowych, dziwnych ruchów, czy ściągania zawodników na obsadzone pozycje (a nie dla przykładu: ściągamy kolejnego prawego skrzydłowego, Samu idzie w odstawkę, a potem bujamy się z nim i jego pensją do końca kontraktu, albo oddajemy za grosze, bo mało kto chce wyłożyć gotówkę za gościa, który nie gra). Ale co z tego wyniknie na koniec sezonu jest nie do przewidzenia. Każde z miejsc 3-7 jest możliwe.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 22:32   

jawora37 napisał/a:
Druga niepokojąca sprawa - zmieniamy Laxalta na Dalota. Kto będzie zastępcą Theo. W teorii mamy 3 prawych i 1 lewego obrońcę, a do tej pory Hernandez nie opuścił chyba ani minuty. Przy takim natężeniu gier trzeba go odciążyć.

Dalot grywał też w swojej karierze na lewej obronie, więc mniemam że ma on być opcją na obie flanki.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2020 10:12   

STARY TIROWIEC napisał/a:
plakat33 dużo by się wyjaśniło, gdybyśmy wiedzieli właśnie jaką wiedzę i kiedy ją zdobyli F&M.
Ja porównam "remont" tego Milanu do remontu mieszkania. Zlecamy fachowcowi remont mieszkania, dajemy mu kilka miesięcy na wyrobienie się, po czym po miesiącu przychodzi komornik z nowym właścicielem oświadczając, że mieszkanie przejmuje ktoś inny i żądają opuszczenia mieszkania przez fachowca i dotychczasowego właściciela. W takiej sytuacji ciężko mieć pretensje do fachowca, że remont mieszkania nie zostało ukończony.

Stary Tirowiec z takim tokiem rozumowania, który przedstawiłeś się zgadzam... ale nie jest ono według mnie do końca trafione jeśli chodzi o sytuację w Milanie.
Więc wyobraźmy sobie 2 inne porównania, które moim zdaniem lepiej obrazują sytuację.

1) W firmie jest 2 właścicieli. Pierwszy jest mniejszościowym udziałowcem nie mającym za wiele do gadania. Drugi podejmuje wszystkie strategiczne decyzje. Główny właściciel zatrudnia 2 menadżerów, którzy mają wykonać określony plan i cele. Aby to zrealizować przeprowadzają oni kosztowne inwestycje mające podnieść jakość i wydajność w firmie do określonego poziomu. Zapewniają przy tym, że jest to najlepsza, najkrótsza droga i ich świetny autorski pomysł, który firmują swoją osobą i biorą za niego pełną odpowiedzialność. Przyznają przy tym publicznie, że działania są przemyślane i już od jakiegoś czasu przygotowywali się by udało się iść w tym kierunkiem.

Po pierwszym roku okazuje się, że cel nie został zrealizowany. Dodatkowo ok. 30 procent inwestycji jest totalnym niewypałem i wygenerowaną stratą, którą pokryć trzeba będzie w kolejnych latach. Zostaje nadzieja, że może jednak reszta poczynionych inwestycji i nakładów finansowych się jednak zwróci w kolejnych 2-3 latach.

Po zrealizowaniu pierwszego etapu okazuje się, że główny udziałowiec bankrutuje i całą firmę przejmuje dotychczasowy mniejszościowy udziałowiec.

Niestety po 3 latach okazuje się, że ogółem ok. 85% inwestycji i związanych z tym nakładów finansowych poczynionych przez wyżej wspomnianych menadżerów nie dość, że w żaden trwały i znaczący sposób nie przyczyniło się do wzrostu jakości, wydajności ani oferowanego towaru przez firmę ale na dokładkę są też wygenerowane straty.

I teraz konkludując. Na usprawiedliwienie można napisać, że firma była w bardzo słabej kondycji i przestarzała. Nie wiadomo również co by było jakby owi menadżerowie zostali na kolejne lata i jakie by osiągnęli rezultaty. Natomiast możemy ocenić owoc ich pracy przez 1,5 roku i jest on po prostu negatywny, ponieważ na bodajże 15 inwestycji wypaliły z bardzo średnim skutkiem powiedzmy 3 i to wcale nie te najkosztowniejsze.

2) Udzielasz pożyczki pod hipotekę mieszkania. Twój dłużnik decyduje się na przeprowadzeniu remontu w tymże mieszkaniu. Zatrudnia 2 fachowców, którzy mają przeprowadzić generalny remont i oddać mieszkanie w wysokim standardzie pod klucz.
Po pierwszym etapie okazuje się, że niestety remont się znacząco opóźnia, dodatkowo jakość wykonanej pracy nie jest na początkowo oczekiwanym poziomie i dodatkowo zmarnowano bardzo wiele kosztownego materiału. Mamy jednak nadzieję, że reszta wykonanej pracy jest na odpowiednim poziomie. Niestety okazuje się, że twój dłużnik jest niewypłacalny, a Ty przejmujesz owo mieszkanie. Chcesz dokończyć remont i w tym celu oceniasz dotychczasową wykonaną pracę fachowców. Okazuje się, że choć na papierze wyglądało to całkiem obiecująco, wręcz dobrze to w rzeczywistości wyszło na to, że w zdecydowaej większości materiał był kosztowny, słaby lub źle dobrany. Sama praca wykonana na co najwyżej przeciętnym poziomie. Masz wątpliwości co do rozliczeń za materiał i ceny za jaką był kupiony przynajmniej w kilku przypadkach. Jest problem czy w ogóle takie materiały były potrzebne. I na koniec nie bardzo wiadomo do jakiego projektu i wizji było to wszystko robione bo wiele do siebie nie pasuje pod kątem wizualnym jak i technicznym. Efekt jest taki, że musisz na nowo robić i płacić za tą samą robotę, wyrzucić większość materiałów lub pozbyć się ich po niskich cenach lub za darmo. A to co zostaje to może jakieś 10% co być może się jednak sprawdzi i nie stracisz na tym.

Na usprawiedliwienie można powiedzieć, że fachowcy działali w warunkach nie do końca jasnych, szczególnie w późniejszym etapie pracy, a sam dłużnik uchodził za osobę szemraną. Ciężko też określić jaki byłby efekt końcowy remontu, gdyby mogli go do końca przeprowadzić. Być może poprawili by swoje błędy, a efekt byłby bardzo dobry. Nadal jednak dotychczasowa praca byłaby oceniona negatywnie, a prace i zakupione materiały to pieniądze wyrzucone w zdecydowanej większości w błoto.

Po tak przedstawionej sytuacji nadal uważasz, że ocena działań M&F może być pozytywna? :wink:

Sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie mogłem wcześniej.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2020 10:24   

Dla mnie sprawa jest stosunkowo prosta. Chińczycy razem z F&M zdecydowali się na bardzo ryzykowny ruch, pójście na skróty i wymianę niemal całej drużyny za jednym zamachem. Wejście va banque, mając świadomość że część inwestycji pójdzie w piach, ale licząc na osiągnięcie sukcesu i późniejsze łatanie dziur i pokrywanie strat. To, czy Li był słupem, czy miał prawdziwy plan, tego się nie dowiemy i nie jest tu nawet takie ważne. Moim zdaniem, F&M działali według takiego planu i w dobrej wierze.

Z obecnej perspektywy nie można inaczej tego ocenić, jak jako porażkę. Natomiast można się zastanawiać, jak by się sytuacja potoczyła w alternatywnej rzeczywistości. Pamiętając głębokość dupy, w jakiej był wtedy Milan, czy bez tych inwestycji nie skończyłoby się np. w strefie spadkowej. Czy to okoliczność łagodząca? Absolutnie nie, tylko zwykłe gdybanie ;)

Kzr 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2020 14:20   

Caldara z kolejną kontuzją, uszkodzenie ścięgna. Ponoć ma długo pauzować, znaczy Atalanta go nie wykupi i będziemy mieli kolejnego zdewastowanego piłkarza do opchnięcia po sezonie.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2020 14:33   

Nikt go nie kupi za rozsądne pieniądze po prawie całym sezonie pauzy z powodu kontuzji, więc najrozsądniejszym wyborem będzie zostawienie go jako opcja na środek nr 4 lub 5 i powolna próba odbudowania.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2020 14:35   

Masakra, szkoda chłopaka...

Co do ewentualnego powrotu, to nie mamy na to wpływu. Na razie Atalanta opłaca jego pensję, będzie go leczyć, a potem u nich będzie wracać do sprawności. Jeśli wróci (a pewnie wróci), to raczej gotowy do gry. Albo się go dalej wypchnie, albo zostanie jako jedna z opcji. Grać w piłkę potrafi.

Ale to jego zdrowie... Mogą sobie podać rękę z Contim.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2020 14:37   

Przed mercato wydawało się, że glownym celem bedzie prawy obronca. Jego też nie ma, między innymi dzieki Piolemu, bo potrafił odbudować Calabrię. Salemakers rownież zrobił postęp w stosunku do ubieglego sezonu, dlatego prawe skrzydło nie było bardzo palacym problemem.
Generalnie, Pioli potrafił (zobaczymy na jak długo) odbudować, wdrożyć w zespoł 12-14 piłkarzy. U poprzednich trenerów 4-6 zawodnikow grało na swoim poziomie.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 07, 2020 00:55   

Jeżeli o mnie chodzi, to bardzo się cieszę, że mercato już za nami, bo zdecydowanie wolę przeżywać mecze Milanu niż plotki transferowe. Okienko transferowe to tylko jedna z wielu płaszczyzn funkcjonowania klubu, więc należy patrzeć na nie z bardzo szerokiej perspektywy, jako na wypadkową wielu różnych czynników – od aktualnej sytuacji kadrowej, przez wolę stron, po możliwości finansowe. Patrząc w ten sposób oceniam nasze ruchy na rynku dość wysoko. W październiku 2020 roku mamy bogatszą kadrę niż w sierpniu 2020 roku, więc co najwyżej można spierać się o detale, ale nie o kierunek działań naszych władz. Dotychczas zespół Milanu udowodnił spore możliwości, więc po tych paru wzmocnieniach powinno być tylko lepiej, tym bardziej, że większość kadry stanowią młodzi piłkarze, przed którymi jeszcze sporo do osiągnięcia szczytowej dyspozycji w trakcie ich karier.

Można mieć przede wszystkim obawy o brak stopera, ale patrzymy na tę kwestię za bardzo przez pryzmat tej chwili, gdy nałożyły się problemy z kontuzjami Romagnolego i Musacchio oraz kwarantanną Duarte. Za miesiąc będziemy w zupełnie innym położeniu, jeśli chodzi o linię obrony, więc nie ma co dramatyzować, tym bardziej, że Kjaer z naszym kapitanem stanowią jedną z najsilniejszych par stoperów we Włoszech, a problemy kadrowe będą dotykać wszystkie zespoły, bez wyjątku. Jeżeli będzie jakiś straszny dramat, to już za niespełna trzy miesiące kolejne okienko. Podoba mi się, że nie kupiliśmy kogoś na gwałt i w dobie pandemii dbamy o klubową kasę, jak rozsądni gospodarze, tym bardziej mając w perspektywie budowę stadionu.

Plusem naszej kadry po tym okienku jest to, że spora część graczy potrafi obstawić co najmniej dwie pozycje, zwłaszcza gdy się spojrzy na ofensywę – Diaz, Hauge, Leao, Rebić i Saelemaekers mogą dość swobodnie rotować. W defensywie jest zresztą podobnie, bo choćby Dalot wcale nie musi być prawym obrońcą, a po wypożyczeniu Laxalta wydaje się, że wręcz będzie opcją rezerwową za Theo. No właśnie, kolejny plus okienka to następny etap oczyszczania kadry i budżetu płacowego z graczy zupełnie niepotrzebnych, czego sztandarowym przykładem jest Halilović.

Ogółem kadra wzmocniona, pozbyliśmy się szrotu, nie nakupiliśmy kolejnego, spore pieniądze w dobie kryzysu i deficytu w budżecie zyskane, więc nie widzę powodów do rozdzierania szat i jakakolwiek ostra krytyka działań Maldiniego i Massary wydaje się być grubo przesadzona. Mam świadomość, że jest to jednak bardziej wróżenie na podstawie różnie przez nas interpretowanych przesłanek, więc jedyną słuszną ocenę mercato będziemy mogli jak zwykle wydać dopiero z perspektywy czasu.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 10, 2020 21:21   

jawora37 napisał/a:
Brak zastępcy Zlatana oceniam pozytywnie. Będzie to okazja, żeby zweryfikować Leao, w którego osobiście nie wierzę. Nie przepadam za takim typem zawodników tj. nie wiadomo czy to skrzydłowy, czy 9. Z jednej strony dobra technika, z drugiej mało kluczowych podań, czy bramek. Mam nadzieję, że mimo to okaże się przydatny dla drużyny.

Moim zdaniem Leao statystyki ma akurat bardzo dobre. W Serie A ma 8 bramek i 2 asysty w 33 meczach, ale trzeba pamiętać, że póki co gra u nas ogony i w ramach tych spotkań rozegrał tylko 1483 minuty, a więc niecałe 45 minut na mecz. Wychodzi bramka na 185 minut, więc można powiedzieć, że statystyka z absolutnego topu. Statystyki są tym bardziej imponujące, że co by nie powiedzieć zazwyczaj piłkarze potrzebują trochę czasu, żeby wejść w mecz, a on tylko w 7 meczach grał dłużej niż 70 minut, a w 13 spotkaniach nie grał nawet 30 minut. TO co jest u niego większym znakiem zapytania to zaangażowanie i etyka pracy. Ma papiery na grę i musi mieć tylko jeszcze trochę poukładane w głowie, żeby nie zostać jednym z setek niespełnionych talentów...

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 11, 2020 22:39   

Jesli Maldini uprze się bardzo młodego środkowego obroncę, to może Walunkiewicz?

Wolf 
Madridista

Wysłany: Wto Paź 13, 2020 14:26   

Pomysł sam w sobie niegłupi, ale bardzo wątpię, ze Cagliari puściłoby Polaka zimą. Na rozstanie latem raczej są przygotowani, ale z kolei czekanie do lata odpada, bo nawet te trzy miesiące, z graniem co trzy dni i obecną obsadą środka obrony będą ciężkie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 14, 2020 18:56   

Moim zdaniem to mercato było dobre przede wszystkim dlatego, że nie uzupełnialiśmy składu słabiakami, którzy i tak koniec końców nic nam nie dawali. Oczywiście, skład nie jest aktualnie kompletny, nie mamy po 2 graczy na każdą pozycję, ale przynajmniej nie patrzę na kadrę, gdzie co mercato było 5-10 piłkarzy do pozbycia się.

Takie podejście powinno być od zawsze, ale w tym roku są przynajmniej 2 powody dla jeszcze odważniejszego postawienia na taką strategię.

Po pierwsze - z powodu koronawirusa istnieje duże ryzyko, że mecze/rozgrywki będą przekładane/zamrażane, co sprawia, że trzeba skupić się na oszczędzaniu. Koszty stałe w tym biznesie są na tyle wysokie, że ewentualne konsekwencje kilku miesięcy bez gry (czy jak teraz - bez kibiców) mogą głęboko cofnąć klub w rozwoju.

Po drugie - bliskość kolejnego okienka transferowego. Maldini i spółka zimą nie śpią, więc do tego czasu można poszukać piłkarzy, którzy realnie wzmocnią nasz skłąd, a nie tylko teoretycznie.

Odpowiedz do tematu