ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 18, 2020 13:04   

Coś z nowych seriali polecacie na ten trudny okres? :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 18, 2020 13:33   

Z nowych to Outsider na HBO jest całkiem udany. Z trochę starszych to za kilka dni premierę ma kolejny sezon serialu Ozark - jest to jedna z moich ulubionych produkcji, polecam.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 18, 2020 14:23   

Powiedz Bubu o lubisz i co ogladales, bedzie łatwiej.

Jak ktoś lubi seriale animowane to polecam gorąco Harley Quinn (w sumie jak ktoś nie lubi seriali animowanych to i tak polecam - bo ja nie lubię, ale tu bawiłem się świetnie). Idealne dla mnie połączenie czarnego humoru i absurdu. Plus postacie napisane lepiej niż w 99% filmów jakie ostatnio ogladałem.
Ale uczciwie ostrzegam, że to mocne 18+, więc nie oglądać z dziećmi ;)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 18, 2020 17:34   

Wszystkie Narcosy itp bardzo mi się podobały, tematyka jak w Wikingach również. Teraz skończyłem Szkołę dla elit i też mogę polecić.
Fajnie jakby to było coś już zakończone, bo jak puscili nowych Wikingów to trzeba było mocno odświeżyć pamięć :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 18, 2020 19:14   

Kurcze, trochę rozrzut.
Kryminalno-sensacyjny, wikingowie, mlodziezowy kryminał.

Dobra, to inaczej
Jak lubiłeś vikingów to może spróbuj Peaky Blinders. Albo Rzym. Inne czasy, ale jakoś mam wrażenie, że powinien się spodobać.
Z okołokryminalnych polecam: The Wire (wiadomo), Gomorra, Fargo, Detektyw (mi się drugi sezon podoał! ;) ), Babilon Berlin, Luther, Na granicy cienia,
Z lżejszych: Entourage, White collar, Suits (chociaż to się z czasem zmienia w pełnoprawny krwisty dramat prawniczy)
Z trochę dziwnych: Utopia, Carnivale, Legion

Te najbardziej znane typu Gra o Tron, Sherlock czy Rodzina Soprano pominąłem oczywiście ;)
Z komediowych: Scrubs, Community (mój ulubiony serial ever - zwłaszcza jak ktoś lubi trochę pokręcony i absurdalny humor postaci), Dolina krzemowa

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 18, 2020 20:30   

Teraz ma wyjść nowy serial twórcy The Wire. Twórcy Gomorry zaś stworzyli Zero Zero Zero. Oba są już na mojej liście na najbliższe tygodnie.
Obecnie oglądam Moja Genialna Przyjaciółka. Muzyka w serialu gościa od Leftovers.
Wcześniej skończyłem Młody Papież i Nowy Papież. Bardzo dobre, choć uważam że głosy zachwytu są przesadzone. Wizualne mistrzostwo, ale fabularnie trochę gorzej.
Jak widać, brak Calcio odbijam sobie na włoskich serialach. Co zrobić jak są one po prostu fantastyczne na HBO :)

Venomik napisał/a:
White collar, Suits

Zmarnowany potencjał obu seriali to jakiś dramat. Obu seriali w pewnym momencie nie da się oglądać. Jednak i tak polecam, bo to dobra zabawa na przynajmniej kilka sezonów.

Venomik napisał/a:
Z komediowych: Scrubs, Community (mój ulubiony serial ever - zwłaszcza jak ktoś lubi trochę pokręcony i absurdalny humor postaci), Dolina krzemowa

Dorzucam Seinfelda i Pohamuj Entuzjazm. Ten drugi odkryłem niedawno i oba uznaje za mistrzostwo jeżeli chodzi o komedię. Jeżeli lubisz absurd, to pokochasz oba.
Jest też Biuro, ale to inna forma komedii.
Z bardziej poważnych, ale wciąż z czarnym humorem polecam Sześć Stóp Pod Ziemią.

Z poważniejszych, to poza wspomnianymi arcydziełami jak The Wire, Soprano, Gomorra polecam jeszcze Kompanię Braci czy Leftovers. Jak dla mnie top topów.

Z typowo kryminalnych i takich, które trzeba znaleźć alternatywnie: Most nad Sundem, Forbrydelsen, American Crime Story (oba sezony), Broadchurch, Homeland czy The Americans.

Zdecydowana większość powyższych tytułów to już skończone produkcje, a kilka innych ma już ostatni sezon.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 18, 2020 20:34   

Ok, dzięki. Powinno wystarczyć na ten co najmniej miesiąc :>
miszcz napisał/a:
Jak widać, brak Calcio odbijam sobie na włoskich serialach. Co zrobić jak są one po prostu fantastyczne na HBO
Święcicki polecal Zero zero zero. I jak ktoś lubi tematyke mafijną ala Gomorra czy inny El Czapo to jak najbardziej polecam.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 19, 2020 15:34   

Panowie, w czasach zarazy tylko The Walking Dead
Bardzo dobry serial, dotarłem do 9 sezonu (bo tyle było na hbo go) i się rozczarowałem bo okazało się że jest też 10 część... a ja również wolę skończone seriale i muszę chwilę poczekać.
Niemniej jednak bardzo polecam TWD. Warto dowiedzieć się co nas czeka jak nie opanują koronawirusa ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 19, 2020 15:50   

Przerwałem na 8 oglądanie. Oglądałem przez lata na bieżąco i traciłem powoli cierpliwość. Być może gdybym teraz się za to zabierał, to bym oglądał do końca, bo to jednak co innego robić maraton niż co tydzień przez lata oczekiwać na nowe odcinki. Jednak jak dla mnie z sezonu na sezon serial ten stawał się coraz bardziej nieśmiesznym żartem z widza, a każdy kolejny odcinek był bardziej katorgą niż przyjemnością.
Jedyny serial, który tak oglądam dalej od wielu lat to Supernatural. Teraz leci ostatni sezon i trzyma niezmiennie wysoki poziom od wielu lat.

Jeżeli chcecie ukończony serial o zombie, który się bardzo przyjemnie ogląda, to polecam iZombie.
Jest też Z Nation, który uważam za całkowite i pozytywne przeciwieństwo The Walking Dead. Oba seriale oprócz grozy zapewniają też komedię, choć w zupełnie innym wydaniu.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 19, 2020 22:16   

Peaky Blinders - sztos ale tylko z napisami (!), robotę robi akcent z jakim mówią
Tabu - sztos i żal, że tyle trzeba czekać na 2 sezon
Westworld - właśnie wyszedł 1 odcinek z 3 sezonu i dla mnie również sztos
Homeland - podobno ma to być ostatni sezon i dobrze
Wikingowie - oglądam ale coraz bardziej przypomina to odgrzewany kotlet i Modę na Sukces
Mindhunter - 1 sezon mega, drugiego nie widziałem jeszcze
Ozark - zaraz wchodzi 3 sezon i nie mogę się doczekać

b4ry 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 20, 2020 06:45   

O tak. SUPERNATURAL to miazga. Jestem od początku, od 15 lat. Od początku do końca 5 sezonu główny wątek jest kapitalny. Później jakby brak pomysłów na dalsze losy i 6,7,8 sezon sa mocno na wyrost. Od 9 sezonu mamy jednak powrót na szczyt i teraz znów oglada się to rewelacyjnie.

Do tego w tej chwili kończe 6 sezon The 100. Jeźeli ktoś nie widział to też polecam. Jak dla mnie każdy sezon jest mocny. Duzo się dzieje, dużo zwrotów akcji, brak przegadanych odcinków. Na placach mógłbym policzyć durne i nielogiczne tematy.

Z bajek oglądam teraz Archer. Głupie i debilne. Absurdalne. Ale jednak można się pośmiać. Dobra odskocznia nie wymagająca myślenia. Odpalam bajkę, ubijam fajkę, pykam, upajam się aromatem dobrego tytoniu. Idealny relaks.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 21, 2020 23:07   

plakat33 napisał/a:
P
Mindhunter - 1 sezon mega, drugiego nie widziałem jeszcze

Zdecydowanie drugi sezon lepszu od pierwszego.

Właśnie zacząłem oglądać Outsider i jestem pod wrażeniem. Po 3 odc jest bardzo dobrze. Niedawno skończyłem Narcos: Meksyk (S02) i nie umywa się do świetnego El Chapo.

Polecam Nawiedzony dom na wzgórzu i przede wszystkim Castle Rock w adaptacji ksiązek Stephena Kinga. Kilka tygodni temu skończyłem Dark i jest fantastyczny, ze świetną muzyką w tle.

Na bieżaco leci nowy Homeland i The Sinner ale trzeba czekać aż pojawi się na którejś z platform. Better Call Saul leci na bieżąco na Netflixie i o dziwo jest w dużo lepszej formie niż w poprzednich, nudnych sezonach. Bez spojlerów: pojawiają się kolejne postaci z kultowego Breaking Bad.

A z filmów widziałem niedawno Przemytnika z Clintem Eastwoodem (7) oraz Pierwszy człowiek (8). Jednak najlepszy film jaki udało mi się ogladnąc ostatnio to zdecydowanie Green Book z fantastyczną kreacją Viggo Morgensterna.

Wiktor94 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Kwi 15, 2020 13:56   Seriale

Breaking Bad, Peaky Blinders, Bojack Horseman, Gra o Tron

[CIACH]

Link usunięty.
Ostrzeżenie i to ostatnie. Jeszcze jeden przemycony link reklamowy i będzie ban na zawsze.
Admin

Wiktor94 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Kwi 30, 2020 11:09   

Bardzo polecam nowy serial "Ostatni Taniec" o Chicago Bulls. Chciałbym, żeby coś podobnego powstało o Milanie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 30, 2020 21:42   

Po 4 odcinkach uważam że jest to absolutne top. Genialnie się to ogląda!

Wiktor94 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Maj 04, 2020 08:15   Seriale

Dwa seriale do polecenia: After Life i Kalifat. Pierwszy to poważna komedia, drugi mocny, o temacie którego mówi tytuł. Znakomite!

Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 06, 2020 14:41   

Ktoś poleci gdzie najlepiej obejrzeć 10 sezon Walking Dead? Bo Netflix czeka aż będzie cały sezon zanim doda...

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 10, 2020 12:22   

Bubu, też czekam. Leciał ostatnio na Fox, ale za późno się zorientowałem, w nc+ mam fox go, ale tam też lipa, dodają po dwa, trzy bieżące odcinki... Więc podpinam się pod pytanie....

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 10, 2020 20:56   

Po jakim czasie od skończonego sezonu rusza Homeland na Netflixie? Ktoś mniej więcej wie?

requithe2 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2020 09:46   

Ja ostatnio Shameless skończyłam oglądać. Wypasik serial :D

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 01, 2020 16:28   

Gdyby ktoś czekał to The Walking Dead 10 sezon od dziś na hbo go i jest też dostępny w aplikacji Fox, która jest w c+

Fanom Gomorry polecam Nieśmiertelnego (hbo go).

Odpowiedz do tematu