ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 14, 2020 11:36   

Istnieje możliwość, że środki które miały iść na Rebicia trafią w całości do Fiorentiny. Nie wiem dokładnie jak to wymyślili, ale kreatywna księgowość na pewno nie jest im wszystkim obca.
Mówiło się, że Comisso wysłał swojego przedstawiciela, by się tym rozmowom z Eintrachtem przyglądał. To też może o czymś świadczyć.
Tak czy inaczej, cokolwiek się tam zadziało, czy położyliśmy grunt pod Chiese, czy umiejętnie wykiwaliśmy Viole sprzedając Silve i kupując Rebicia za darmo - zarząd zrobił świetną robotę. Miło się patrzy na te ich poczynania, zwłaszcza gdy człowiek już rok temu widział, że to idzie w dobrym kierunku i doceniał ich pracę.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 14, 2020 11:56   

Janusz Cebula napisał/a:
Cytat:
Bo pomogliśmy Eintrachtowi w tym układzie?

Ale pomogliśmy, chcieli nam taniej gościa puścić i się zgodziliśmy. Mieliśmy zapłacić większą kwotę, żeby Fiorentinie nie było smutno?

Przecież nie napisałem, że pomogliśmy charytatywnie. Zakładam, że z pewnością na tym nie straciliśmy, jednak w prawie każdym wariancie Fiorentina na takim układzie powinna stracić, więc z ich punktu widzenia nie ma znaczenia nasza korzyść, lecz ich strata.

miszcz napisał/a:
Istnieje możliwość, że środki które miały iść na Rebicia trafią w całości do Fiorentiny. Nie wiem dokładnie jak to wymyślili, ale kreatywna księgowość na pewno nie jest im wszystkim obca.

Prawie, bo właśnie ten scenariusz też gdzieś tam majaczy na horyzoncie, zwłaszcza w kontekście domniemanego skoku po Chiesę - że poszedł jakiś szerszy układ. Gdyby Federico przyszedł, mamy znowu na prawej stronie gęsto...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 14, 2020 13:49   

Chiesa to fajny zawodnik, ale to by była taka truskawka na torcie po wzmocnieniu pozostałych pozycji. Szczególnie tych w tyle. Mam nadzieję, że zarząd to widzi. Żeby nie było tak, że będziemy strzelać, ale też dużo tracić.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 12:24   

Z obsadą prawej obrony to może być taki problem, że nie ma za bardzo ciekawych kandydatów na horyznocie. Aurier to takie rozsądne minimum, jeżeli chodzi o reprezentowany poziom. Solidnego ligowca, czy jakiś młody talent bez sensu sprowadzać, bo Calabria czy Conti to jest właśnie ten poziom (jak drużyna zaczęła dobrze grać to i oni wyglądali przyzwoicie), z kolei Kalulu jest tym utalentowanym juniorem. Jak mamy płacić 15-20 mln euro za zawodnika i nie mieć przy tym żadnej gwarancji poprawy to po co? Rozpaczać nie będe jak na tą pozycję nikt nie przyjdzie i uważam, że zarząd wychodzi z podobnego założenia - zmiana dla zmiany nie ma sensu. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Piolemu ostatecznie udało się doprowadzić do niezłej dyspozycji, któregoś z naszych aktualnych prawych obrońców.

Wzmocnienie środka obrony jest bardziej uzasadnione. Musacchio jest kontuzjowany, ale i przed urazem nie był chyba zbyt ceniony przez Piolego. Jego umowa kończy się za rok, więc nie zdziwi mnie pożegnanie go zimą bądź marginalizacja jego roli do kilku występów. Gabbia jest młody i utalentowany, ale na ten moment nie odważyłbym się stawiać go w roli stopera numer 3. Duarte w formie to też pobożne życzenie. Pytanie tylko w którą stronę zarząd powinien iść przy szukaniu alternatywy? Kogoś kto docelowo ma zastąpić Kjaera w pierwszej jedenastce, czy "nowego" Yepesa?

W przypadku Chiesy to akurat jestem pewien, że nie będzie to transfer za wszelką cenę, ale ewentualna okazja. I bardzo dobrze, bo to zdecydowanie gracz "docelowy", na pozycję która wymaga wzmocnienia. Moim zdaniem jego ewentualne pozyskanie nie wpłynie na możliwe zakupy piłkarzy na pozostałe pozycje.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 13:15   

Florenzi poszedł do PSG z opcją wykupu. Szkoda przespanej okazji. Lepszej prawdopodobnie nie będzie.
Godin idzie do Cagliari - zarobki rzędu 2,5 mln euro. Nie wiem czy dało się go wyciągnąć, bo jest piłkarzem Interu, ale mam wrażenie, że zarzad nie bedzie już kupował piłkarzy +30.

Swoją drogą Maldini dużo mowił o włoskiej/ milanowej tożsamości. Włoską tożsamość można rozumieć różnorako. Fajnie, że Maldini sam w sobie o niej stanowi. Fajnie, że w szatni dominującym jezykiem bedzie włoski. Ale tożsamość to też narodowość piłkarzy. A tutaj bilans transferowy Maldiniego (już bez Leonardo) jest fatalny. Kilkanaście transferow i jeden jedyny Włoch Tonali. Do tego odpalenie Cutrone i Bonaventury. Mam wrażenie, że w tej kwestii jedno mówi, a robi co innego.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 13:36   

Gdyby tylko kluby nie zawyżały cen za swoich Włochów byłoby spoko ;] za Chiesę wołają 60-70 mln za Belottiego tyle samo...

Cutrone odpalony został bo durne przepisy UEFY z FFP każą klubom kombinować z wychowankami i plus valenza robi swoje czytaj w klubach o sytuacji Romy/Milanu czy nawet Interu plus valenza poprostu finansuje dalsze mercato

Co do Florenziego pytanie czy interesowała go gra w innym klubie niż Roma czy nie. Zimą też niby był blisko Interu a trafił do Valencii ^ (https://sempreinter.com/2020/05/04/alessandro-florenzi-i-refused-an-offer-from-inter-i-followed-my-heart-stayed-with-roma/)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 14:20   

Ok. Wszystko wiem, wszytko rozumiem, że takie działania są też uwarunkowane przez inne czynniki, ale mimo wszystko słabo to wygląda.
Inter na prawe wahadło wziął Hakimiego, ostatnio dużo grał D'Ambrosio. Może być za ciasno dla Candrevy. Jesli bedzie okazja i nie kupimy nikogo, to może jego weźmiemy na prawą pomoc? Według mnie to wartościowy zawodnik i przy 5-ciu zmianach swoje by zagrał.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 14:27   

Florenzi to żadna gwarancja jakości, po dwóch poważnych kontuzjach z sezonu na sezon było coraz gorzej. Na jego powrót do formy można liczyć tak samo jak u Contiego.

Co do Włochów w kadrze to szkoda trochę Bonaventury, ale bez przesady, może to i lepiej, że ktoś kto docelowo miałby być już tylko rezerwowym, a za agenta ma Raiolę nie jest już w Milanie. Cutrone po odejściu z naszej ekipy też nie pokazuje, że stawianie na niego w pierwszym składzie miałoby sens. Przy Ibrze byłby i tak tylko rezerwowym.

Jak patrzę na kadrę Włoch, czyli teoretycznie tych piłkarzy, którzy mogliby znacząco wzmocnić Milan to poza Chiesą nie widzę nikogo, kogo byłoby sens sprowadzać bez przepłacania.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 14:29   

Florenzi w przeszłości w przeciwieństwie do Contiego pokazywał, że umie bronić. Ot, "drobna" rożnica.

Nie pisałbym o Włochach, gdyby Maldini nie mówił o włoskiej / milanowej tożsamości.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 14:34   

Renesco napisał/a:
Jak patrzę na kadrę Włoch, czyli teoretycznie tych piłkarzy, którzy mogliby znacząco wzmocnić Milan to poza Chiesą nie widzę nikogo, kogo byłoby sens sprowadzać bez przepłacania.

Za Chiesę prawdopodobnie też przepłaci ten klub, który zdecyduje się na jego pozyskanie. Ale jeśli chodziło o to, że i tak warto przepłacić, to nie jestem pewien tego sensu. Gracz fajny, ale raczej nie za 40-50 mln.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 14:48   

bogiel napisał/a:
Nie pisałbym o Włochach, gdyby Maldini nie mówił o włoskiej / milanowej tożsamości.

A gdzie coś takiego mówił, bo ja nie kojarzę.
Może miał na myśli utrzymanie tego co już jest w kadrze? Nie wszyscy są Włochami, ale nie trzeba takiego paszportu by mieć "milanową", a nawet włoską tożsamość :) Bennacer, Kessie, Rebić i oczywiście Ibra do takiej grupy by się zaliczali. Aspiruje do niej jeszcze Theo, jeżeli już się do niej nie zalicza. Kjaera też można wliczyć od biedy, bo trochę czasu spędził w tej lidze.
Krunic czy Laxalt na wylocie, więc pomijam.
Może też dlatego szukamy ogranego stopera we Włoszech, ale taki paszport to nie jest konieczny przecież.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 14:52   

bogiel napisał/a:
Florenzi w przeszłości w przeciwieństwie do Contiego pokazywał, że umie bronić. Ot, "drobna" rożnica.

Na tej zasadzie to brałbym Abate :)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 14:59   

miszcz napisał/a:

A gdzie coś takiego mówił, bo ja nie kojarzę.
Może miał na myśli utrzymanie tego co już jest w kadrze? Nie wszyscy są Włochami, ale nie trzeba takiego paszportu by mieć "milanową", a nawet włoską tożsamość :) Bennacer, Kessie, Rebić i oczywiście Ibra do takiej grupy by się zaliczali. Aspiruje do niej jeszcze Theo, jeżeli już się do niej nie zalicza. Kjaera też można wliczyć od biedy, bo trochę czasu spędził w tej lidze.
Krunic czy Laxalt na wylocie, więc pomijam.
Pisałem, że tożsamość można rozumieć różnorako, my ją rozumiemy inaczej, wiec dalsza dyskusja raczej nie ma sensu.

Renesco, Abate w formie byłby ok, bo Theo to obrońca tylko z nazwy. Generalnie nie mialbym nic przeciwko, gdyby na prawej obronie grał zawodnik o profilu Musacchio.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 15:13   

Czekaj, czekaj... Abate umie bronić? Albo ja nie załapałem sarkazmu.

Florenzi to romanista, inny włoski klub wchodziłby w rachubę, gdyby już chyba nie miał za co jeść.

Maldini, mówiąc o tożsamości Milanu, mówił to w kontekście Tonalego, trudno chyba znaleźć innego prospecta we Włoszech, o którym można byłoby mówić, że jest znanym z "zamiłowania" milanistą (ostatnim takim piłkarzem był chyba Pio Pio).

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 15:18   

W porownaniu do Calabrii czy Contiego umie (umiał). Przede wszystkim byłby gwarantem większej rownowagi, bo u nas wajcha jest zbytnio przechylona w stronę ofensywy. Żeby była jasność, rozwazania są tylko teoeretyczne, bo Abate nie grał przez rok.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 15:28   

Taa... Pamiętam, jak Rooney robił z niego wiatrak w Lidze Mistrzów, to że chłop z czasem wystukał swoją pozycję na nieco wyższym poziomie niż obecnie Calabria czy Conti, którzy są nie dość, że tragiczni w obronie, to jeszcze mają pecha nie oznacza, że poziom Abate to poziom, który nas w jakimkolwiek stopniu powinien zadowalać. To, że rok nie gra w piłkę, też o czymś świadczy.

Nie piszę oczywiście tego w kontekście sporu, że nie powinien do nas trafić, bo oczywiste chyba jest, że do nas nie wróci, ale powinniśmy jednak mierzyć wyżej niż Abate nawet w swoim prime-time, bo wtedy był wyłącznie ligowym wyrobnikiem z niesamowitym gazichem, ale ogólnie - razem z Antoninim to takie dwa symbole upadku Milanu senatorów.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 15:36   

Nie z takich średnich obronców robiono wiatrak w Lidze Mistrzów.

Cytat:
ale powinniśmy jednak mierzyć wyżej niż Abate nawet w swoim prime-time, bo wtedy był wyłącznie ligowym wyrobnikiem z niesamowitym gazichem,
Tylko ciekawe skąd wziąc na takich pieniązki. Tym bardziej, że trenerzy PSV i Tottenhamu powiedzieli, że Dumifres i Aurier zostaną. Nie wiem czy Maldini ma asa w rękawie. Dobrze by było, ale wątpię. Na kolejnego gracza pokroju Calabrii czy Contiego szkoda kasy.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 17:12   

bogiel napisał/a:
Pisałem, że tożsamość można rozumieć różnorako, my ją rozumiemy inaczej, wiec dalsza dyskusja raczej nie ma sensu.

To chociaż link podaj, bo naprawdę takiej wypowiedzi nie kojarzę.
Patrząc pobieżnie po kadrach najlepszych zespołów w lidzie, liczba Włochów jest mniej więcej taka sama w każdym. Nie wiem o co tyle krzyku.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 19:08   

Kupowanie Włochów na sztukę, z powodu narodowości, a nie cech piłkarskich, to by była paranoja.

Abate jako symbol upadku - absolutnie tak. To, że taki piłkarz grał tyle lat w pierwszym składzie i to w czasach dużo lepszych niż obecnie, to zdecydowanie wyznacznik sufitu, jaki w tamtym czasie miał Milan. Niby scudetto i gra w LM, a jednak w składzie Abate i wszystko jasne.

I to przy całej mojej sympatii do Ignasia, który był fajnym gościem i Milanistą, ale po prostu przeciętnym piłkarzem.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2020 22:17   

Nie znalazłem. Było to mniej więcej w maju/czerwcu jak Rangnick był już jedną nogą w Milanie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Wrz 16, 2020 08:32   

Z Abate to był oczywiście żart, chociaż stanę w jego obronie, bo uważam, że akurat w swoim "prime time" bronił przyzwoicie (poza Derbami). Zdecydowanie gorzej wspominam jego grę "do przodu", co tylko pokazywało, że wycisnął swoją karierę jak cytrynę, bo zazwyczaj skrzydłowi (którym Ignazio na początku był) powinni dawać więcej jakości w ofensywie.

Szkoda, że nie podpisaliśmy Meuniera, bo sprawa byłaby załatawiona. Jak dla mnie Belg był najlepszą okazją dostępną na rynku w tym okienku transferowym. Przejrzałem sobie transfermarkt, żeby sprawdzić, czy jest ktoś bardziej wartościowy od Calabrii/Contiego, teoretycznie do wyjęcia i widzę, że Tomiyasu wyceniają na 18 mln euro oraz, że jego wartość jeszcze wzrosła po pandemii. Serio on jest aż taki dobry?

Poza tym to można po taniości spróbować poeksperymentować z Odriozolą, którego być może dałoby się wypożyczyć, jest Celik z Lille, gdzie być może Elliott jest jakąś przewagą, no i Aurier/Dumfries/Emerson łączeni z nami od początku mercato. Żadna z tych kandydatur mnie nie powala.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 16, 2020 09:05   

Tak na boku - jeśli mowa o Abate, mało kto chyba pamięta, jakim piłkarzem był w barwach Empoli i Torino. Polecam obejrzeć kilka akcji tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Gd4Q-vQq7Hc Zupełnie inny zawodnik niż to, co znamy z Milanu. Potrafiący naprawdę zrobić użytek ze swojej szybkości i dynamiki, z ciągiem na bramkę, wygrywający pojedynki, celnie podający i strzelający. Mające te 21 lat naprawdę nieźle się zapowiadał, ale ostatecznie z czasem wyszły wszystkie jego braki.

W formie ciekawostki, jest tam akcja, gdzie Abate dośrodkowuje ze skrzydła, a bramkę strzela nasz inny as, Antonini ;)

Mimo wszystko, trudno mi zrozumieć że tak ograny piłkarz z reprezentacyjną przyszłością nie znalazł sobie klubu w wieku zaledwie 33 lat.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 16, 2020 11:05   

Dla mnie to też spore zaskoczenie, jak potoczyła się sytuacja Abate po opuszczeniu Milanu przed rokiem. Uważam jednak, że w swoim ostatnim sezonie, gdy z konieczności Gattuso wystawiał go na środku obrony, pokazywał się z zaskakująco dobrej strony jako defensor. Zapata zresztą też tak jakby dojrzał w sezonie 2018/2019. Któryś z nich by się teraz przydał podczas kontuzji Musacchio i Romagnolego, przy okazji zastępowanych przez nieopierzonego Gabbię i niepewnego Duarte, który również często łapie urazy. Jestem jednak spokojny, patrząc na rozsądne podejście naszych włodarzy i niedawną wypowiedź Maldiniego o problemach naszej linii obrony, że defensywa Milanu zostanie jeszcze odpowiednio wzmocniona przed końcem mercato, które jak na razie wygląda bardzo obiecująco.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 16, 2020 17:14   

Mogłem coś pomylić, ale Abate jest chyba naszym najmłodszym zawodnikiem w historii występów w Lidze Mistrzów. Potencjał więc na pewno miał. Osobiście nie uważam go za symbol upadku Milanu, Miałem i mam do niego wielką sympatię, mimo że wirtuozem piłki nigdy nie został. Bonera przecież nigdy też nim nie był, a grał w wielkim Milanie. Mi bardziej z upadkiem Milanu wiążą się występy w klubie takich postaci jak Kevin Constant, Mesbah, Taie Taiwo, czy Bakaye Traore...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 17, 2020 10:28   

Taiwo bym tu nie umieszczał. On grał naprawdę dobrze w Marsylii i przychodził do Milanu jako docelowy gracz pierwszego składu, były naprawdę duże nadzieje z nim związane. Pamiętam też, że całkiem nieźle zaczął, ale szybko złapał kontuzję i ostatecznie zawiódł na całej linii.

Mesbah, Constant, Traore jak najbardziej. Zapchajdziury bez przeszłości ani przyszłości. Niemniej jednak, Bonera, Antonini czy Abate też byli dla mnie zawsze solą w oku. Oczywiście to piłkarze lepsi, niż wyżej wymienieni, jakiś poziom sobą reprezentowali, ale byli miarą realnej wartości drużyny. Właśnie obecność takich przeciętniaków sprawiała, że Milan po 2007 roku nie był już drużyną topową.

Odpowiedz do tematu