ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 09:46   

O Donnarummie przy ostatnich cyrkach zostało już napisane chyba wszystko.

W tej chwili fakty są takie, że aby się zawodnikowi i Raioli opłacał transfer sportowo i finansowo musiałyby zaistnieć 4 warunki jednocześnie i 5 ewentualnie przy odejściu za darmo albo za niską kwotę:

1) klub mogący zapłacić pensję taką samą albo większą niż Milan

2) klub grający w LM i z jakimiś w niej realnymi aspiracjami

3) klub w którym byłby nr. 1

4) klub mogący i chcący wyłożyć 30-60 mln na bramkarza

5) pensja na poziomie 10 mln wzwyż

I nic się w tej kwestii nie zmieniło.

City, Liverpool mają bramkarzy. Zostaje Arsenal który wątpię aby taką kasę chciał pakować w golkipera. Chelsea nie wiem co chce zrobić z Kepą ale jakoś nie wierzę w to że będą mieli ochotę po raz drugi wywalać dziesiątki milionów w tym okienku na młokosa w bramce i tym samym mieć ich 2 plus emeryta. United ma De Gea więc musiałby się najpierw jego pozbyć i tutaj musiałby się znaleźć klub spełniający te same kryteria co w przypadku Gigio i pewnie tylko w przypadku PSG i Chelsea byłoby to możliwe.
Reasumując w Anglii zostaje jeden klub, bo Tottenham na pewno nie zrobi takiego transferu.

Bayern ma Neuera, który przedłużył kontrakt.

Barcelona, Real i Atletico mają bramkarzy.

We Włoszech zostaje Juventus, który musiałby przestać stawiać na Szczęsnego i Inter ( nie wiem co planują ).

Zostaje jeszcze PSG...

Wygląda na to, że taka sama sytuacja może być za rok i 2 lata.

Pytanie zatem czy w ogóle jakieś oferty za Donnarumme są na dzień dzisiejszy i przy ewentualnym przedłużeniu kontraktu, wysokiej pensji np. 10 mln ojro oraz wysokiej cenie odstępnego zapytania będą w przyszłości biorąc pod uwagę wąskie grono klubów...

Tutaj chyba jednak będzie się jednak liczyła wola i chęci samego zawodnika oraz to jak on sam wyobraża sobie dalszy rozwój.

b4ry ja się z tobą zgodzę, że z niewolnika nie ma pracownika i lepiej załatwić wszystko po cichu i bez wojny oraz szantażów, ale z drugiej strony nie może być też tak, że jeden zawodnik z agentem co 2 lata będą patrzyli jak tu wydoić klub do ostatniej kropli bez żadnych skrupułów ( bo tak to wyglądało ostatnim razem ) i dyktowali warunki klubowi bo to w pewnym sensie jest taka sama forma bezwstydnego nacisku z góry zresztą zaplanowana. Poza tym tak jak piłkarz patrzy na swój interes sportowo-finansowy tak samo ma do tego prawo klub, który jest firmą, a nie działalnością charytatywną i kółkiem wzajemnej adoracji. W tej chwili Donnarumma w Milanie jest nr. 1 nie do ruszenia, a do tego utrzymujemy jego brata w roli 3 bramkarza, ma kontrakt stawiający go w gronie chyba 5 najlepiej opłacanych bramkarzy na świecie mimo że od tych najlepszych dzieli go bardzo dużo i nawet ciężko powiedzieć czy występy w najlepszych ekipach przeciwko najlepszym nie skończyłoby się zimnym prysznicem.
Nie widzę zatem powodów żeby godzić się na jakieś absurdalne wymagania jeśli Milanowi byłoby to absolutnie nie po drodze.

Nie wierzę, żeby Milan w przeciągu 3-4 lat miałby bić się o triumf w LM i w naszym interesie nie jest aby za wszelką cenę ( dosłownie ) zatrzymywać bramkarza, gdzie na jego miejsce w naszej sytuacji można ściągnąć kogoś nieporównywalnie tańszego, nie tak pompowanego, a wystarczającego do rozwoju zespołu i osiągnięcia naszych celów.

Prawdę mówiąc jeśli byłby problem z Raiolą to chciałbym żeby go w tym okienku sprzedano za 40-50 mln do takiego PSG w pakiecie z bratem, zejść z pensji i jakoś przepękać rok i zaklepać sobie już na przyszły kogoś innego lub od razu zainwestować teraz w tańszą, mniej problematyczną dobrze rokującą opcję albo przedłużyć kontrakt o kolejne 4 lata z jakąś minimalną podwyżką o 1- 2 mln i pozbyciem się brata z listy płac i ewentualnie sprzedać go za rok lub 2 bo chyba zawsze tak to będzie wyglądało a pewnego pułapu my ani nie utrzymamy ani nie przeskoczymy, a dalsze pakowanie takiej kasy razem z podatkami to po prostu nie jest na naszą kieszeń.

Dochodzi w tym wszystkim jeszcze jeden problem. Jak tak wysoki kontrakt bramkarza na poziomie 8-10 mln będzie działał na kontraktowanie innych zawodników i przedłużanie warunków kontraktowych z tymi co już są... Tylko dla jednego zostawimy komin płacowy plus etat dla rodziny w klubie i zrobimy z niego świętą krowę?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 10:05   

Ze wszystkim się zgadzam i o tym pisałem już kilka razy.

Przede wszystkim, nie bardzo wierzę, że są konkretne oferty za Gigio, takie realne, które byłby w stanie zaakceptować i agent i zawodnik.

Klub nie może w nieskończoność podnosić pensji, a Raiola nie ma wcale wszystkich kart w ręku, bo bardzo ciężko będzie o lepszą ofertę, niż ta Milanu. Jeśli mimo wszystko zdecydują się odejść, to nic aż tak wielkiego się nie stanie dla klubu, a zawodnik może stracić.

Reasumując, uważam że po przepychankach zostanie w Mediolanie. Szczególnie, że przy jego wieku i pozycji naprawdę może sobie pozwolić na to, żeby czekać na sukcesy. Jak za dwa - trzy lata nadal będzie taka sama sytuacja, to nadal będzie mieć przed sobą długie lata kariery.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 20:03   

Mimo dużej sympatii do Gigio nie uważam, żeby był niezastąpiony.

Moim zdaniem rozsądna i od razu maksymalna oferta dla Donnarummy to 5letni kontrakt z utrzymaną aktualną pensją, ewentualnie jakiś milion w postaci bonusu za awans do LM. Czas na decyzję - do 2 tygodni przed końcem mercato. Jeśli odpowiedź będzie odmowna to sprzedałbym Gigio za 30 mln euro, ba nawet 20, jeśli żadnej lepszej oferty byśmy nie dostali. Oczywiście trzeba by zacisnąć zęby i przełknąć gorzką pigułkę, ale:

- jeśli zgodzimy się na kontrakt na poziomie powiedzmy 8 mln netto rocznie to w ciągu 5 lat utrzymanie Gigio będzie nas kosztować ponad 80 mln euro!
- pokażemy Raioli kto dyktuje warunki, bo jednego jestem pewien - transfer w tym okienku to ostatnie czego Mino chce, dla niego najlepiej byłoby gdyby Gigio dograł sezon jako numer 1 i odszedł za darmo

Nie ma potrzeby odsyłania Gigio na trybuny. Jeśli ten nie przedłuży kontraktu to trzeba po prostu kupić nowego bramkarza a Donnarumma wyląduje na ławce rezerwowych, bo logiczne że będziemy stawiać na kogoś kto z nami zostanie na dłużej.

Myślę, że PSG chętnie przygarnie Donnarummę za +/- 30 mln euro, a tyle starczy na Musso z Udinese. Oczywiście chętniej przeczytam newsa o prolongacie kontraktu naszego wychowanka, ale tylko na rozsądnych warunkach, a nie 3letnim kontrakcie z bajońską pensją i klauzulą wykupu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 08:16   

Renesco napisał/a:
Jeśli ten nie przedłuży kontraktu to trzeba po prostu kupić nowego bramkarza a Donnarumma wyląduje na ławce rezerwowych, bo logiczne że będziemy stawiać na kogoś kto z nami zostanie na dłużej.

Logiczne jest stawianie na najlepszych zawodników w kadrze.
Jakoś w przypadku wypożyczeń bez wykupu nikomu nie przeszkadza, że piłkarz nie zostanie na dłużej.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 08:39   

No tak, bo sytuacja Donnarummy i zawirowań wokół jego kontraktu jest taka sama jak zawodnika wypożyczonego bez opcji wykupu...

Jak kupimy klasowego bramkarza to po prostu będzie naszym nowym numerem 1. Jak Real kupował Courtoisa to ten grał kosztem Navasa, który był w lepszej formie. Robili to jednak z myślą o przyszłości.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 09:53   

A ja myślę, że PSG nie kupi GD w tym sezonie.
Navas gra tam świetnie, dopiero co sfinalizowali Rico jako drugiego bramkarza.
Spokojnie poczekają na koniec kontraktu.
A Milan może GD i Raiolę przeczekać. Jeżeli ten rok byłby dobry, awansowalibyśmy do LM, nie widzę przeszkód żeby po sezonie podpisać nowy kontrakt (na warunkach, które satysfakcjonowałyby dwie, sorry, trzy, strony).

Zresztą, poczekajmy. Widać, że Paolo lubi pracować w ciszy.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 14:49   

B4ry, ja tam mimo wszystko widzę różnicę między pragnieniem podwyżki przy zarobkach 2 mln EUR, a odwalaniem takiej szopki jaką nam zgotował Gigi z Raiolą na przestrzeni tych ostatnich lat czy choćby jaką w Bayernie odstawia Alaba żądając pensji na poziomie 20 mln EUR. Donnarumma już teraz jest jednym z najlepiej opłacanych bramkarzy, a przy podniesieniu pensji do 10 mln EUR byłby już najlepiej zarabiającym na tej pozycji, mimo że umiejętności nie plasują go jeszcze niestety nigdzie na tym poziomie. Dla mnie jest to zwykły szantaż: "dajcie mi 10 baniek, bo jak nie to za rok odejdę za darmo, a jak mnie będziecie chcieli sprzedawać w tym roku to nie dadzą Wam więcej niż 15 mln EUR (nie oszukujmy się, potencjalni kupujący mają świadomość, ze Milan jest na musiku i wcale nie będą się prześcigać w ofertach). Dlatego też nie widzę nic strasznego, by odpowiedzieć takim samym szantażem: "przedłużasz umowę na racjonalnych warunkach, albo w najbliższym roku kopiesz w Primaverze, ewentualnie siedzisz na ławie".
I nie sądzę by coś takiego odstraszyło Twojego Drągowskiego. Gdyby tak było, to po tym co odwala de Laurentiis Napoli nie miałoby już w swoich szeregach ani jednego piłkarza. Zresztą powinno to niby działać w dwie strony: nikt nie powinien zatrudniać piłkarza, który w taki sposób szantażuje klub. Myślisz, że to odstraszy któregokolwiek z potencjalnych chętnych na zatrudnienie Donnarummy?

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 15:21   

Cytat:
Zapewne za to co Pan dla nas zrobił przesuniemy Pana do rezerw, żeby zniszczyć Panu karierę. Już to przerabialiśmy i wyszło świetnie. Proszę się nie przejmować tym jak odmówiło nam z tego powodu kilku innych fajnych graczy. To pomysł rodem od kibiców z Polski.

No a Napoli co zrobi z Milikiem jeśli zostanie? Myślę, że nawet w przypadku kontuzji całego ataku grzałby ławę.

Jeśli serio Donnarumma chce takiej pensji to dać mu ten kontrakt na kilka lat i za rok pożegnać za jak największą kasę. Do dopiero drugi moment, kiedy przedłuża kontrakt z Milanem i już są drugie cyrki. Za pierwszym razem ta pensja, jego i brata, no i sprowadzenie brata, to było dość spore poświęcenie. Przywiązany do barw to on chyba nie jest, tylko do pieniędzy - jeśli nie podpisze teraz kontraktu to jestem za tym, żeby po prostu sprowadzić nowego bramkarza, a Gigio niech tam ma miejsce nr 2 albo nawet 3.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 15:30   

@Janusz Cebula
Jak damy mu 10 mln euro kontraktu to za rok będzie problem ze sprzedażą go nawet do Szejków. Nikt tyle nie płaci bramkarzowi.

Moim zdaniem każda pensja bazowa bez bonusów wyższa niż aktualna będzie przesadzona.

Tak się zacząłem zastanawiać, czy nieprzedłużenie kontraktu Bonaventury nie wynika z faktu kto jest jego agentem. Może Maldini powoli chce się rozprawić z tym rakiem i uznał, że niewarto walczyć o rezerwowego i skazywać się na marnowanie czasu, żeby finalnie Raiola wyjeżdżał ze swoimi, oderwanymi od rzeczywistości warunkami.

Nie chcę krytykować Gigio, ale jeśli zależy mu na maksymalizacji zarobków to powinien poszukać sobie innego klubu. Doceniam jego grę, ale myślę, że wciąż to Milan więcej mu dał (wielką pensję plus uwagę świata) niż on klubowi. Jak odejdzie za półdarmo to w zasadzie zostanie zapamiętany jako talent epoki Milanu w perturbacjach/budowie.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 15:40   

Moim zdaniem jeśli Gigio naprawdę chce 10 mln, to lepiej jest sprzedać go teraz za ok. 30 mln, bo jeszcze ma pensję, na którą stać w miarę sporo klubów (głównie z Anglii). Przy 10 mln nie widzę żadnego zespołu, który chciałby wydać na niego 50-60 mln i dodatkowo zapewnić większą gażę, bo te, które byłoby stać, mają już obsadzoną tę pozycję.

Z drugiej strony jestem ciekaw, czy dałoby radę rozegrać to inaczej, a mianowicie poprzez prowizję dla Raioli. Już raz na czymś takim ostro straciliśmy, to teraz można by to wykorzystać i od razu zacząć od tego, proponując Mino np. 8 mln brutto, a samemu zawodnikowi 7 mln rocznie. Zakładając, że udałoby się przedłużyć umowę na 3 lata, to z prowizją wydalibyśmy 50 mln, a bez prowizji, z 10 mln rocznie, 60 mln. Plus niższa pensja pozwoliłaby na łatwiejszą sprzedaż Donnarummy za rok.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 16:50   

A on chce 10 mln i chce odejść? Nakręcacie się, jak by zawodnik faktycznie szantażował klub, a o niczym takim nie słyszałem.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 18:40   

10 mln pensji to praktycznie robi taki komin płącowy i praktycznie utrzymanie tego kontraktu wyniesie prawie 20 mln na rok

Nie no nie jesteśmy na tym etapie by 1/10 przychódów przeznaczać na jedna pensję :D

Raiola chciał ponoć dla Jacka 3 mln euro rocznie (czyli podwyżkę praktycznie) no i skończyło się na 2 letniej umowie w Violi za 2 mln ;]

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 18:43   

rafal996 napisał/a:
A on chce 10 mln i chce odejść? Nakręcacie się, jak by zawodnik faktycznie szantażował klub, a o niczym takim nie słyszałem.

https://sempremilan.com/gds-donnarumma-far-away-from-ac-milan-renewal-raiolas-salary-demand

Trudno mi sobie wyobrazić, że chce zarabiać tyle co teraz bo prawdopodobnie kontrakt byłby już dawno podpisany.

Akurat Donnarumma niespecjalnie pokazuje kibicom, że bezproblemowo podpisze nową umowę, nie musi tego robić, ale dobrze wiemy, że zasłanianie się Raiolą oznacza licytowanie z dość wysokiego poziomu. Nawet, jeśli nie 10, a 8 milionów to wciąż byłaby kwota nierozsądna, bo tworzenie takiego komina płacowego w zespole, który od lat nie gra w LM jest proszeniem się o kłopoty.

Ja akurat nie potępiam Gigio za jego zachowanie, każdy ma prawo do wyboru, ba - w tej sytuacji nawet nie mam zamiaru krytykować zarządu jeśli sprzedadzą Donnarummę poniżej jego wartości.

Odpowiedz do tematu