ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2020 15:42   

:rotfl:

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 02, 2020 14:34   

Serge Aurier jako pierwszy wybór na prawą obronę - jeżeli opcja rozsądnie ekonomiczna (kilkanaście milionów euro odstępnego oraz 3,6 miliona funtów na sezon w Tottenhamie), to chyba nie ma co się nad nim zastanawiać, bo to solidny obrońca. Niby jakieś tam fochy lubi strzelić, ale przecież Theo też przychodził z łatką trudnego charakteru i po przejściach.

Nie wiem, czy większą przeszkodą nie będzie dla niego Zlatan, bo z tego co mi po głowie kołacze, to w lidze francuskiej była jakaś zadyma z nimi. No i parę tygodni temu jego brat został zastrzelony w Tuluzie, więc nie wiadomo jak głowa.

Wolf 
Madridista

Wysłany: Nie Sie 02, 2020 23:53   

Po tym co pisali fani fani Tottenhamu (pozdrowienia dla Pana Okońskiego) to jednak trzymałbym się z daleka i szukał gdzie indziej. Nawet ten Dumfries brzmi lepiej.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 03, 2020 16:26   

Dziwi mnie trochę zainteresowanie Aurierem. Wcale nienajmłodszy, sprawiający problemy pozaboiskowe, zarabia też sporo. Niemniej coś jest chyba na rzeczy, bo ta kandydatura wraca jak bumerang już któryś kolejny raz. Mimo wszystko wolałbym choćby tego Emersona z Barcelony.

Ciekaw jestem, czy poczynimy szybkie zakupy z myślą o tym, żeby za 3 tygodnie Pioli dostał już kompletną kadrę na nowy sezon, czy będzie tradycyjne dla Milanu przeciąganie liny i mercato last minute.

Nie zdziwię się jak naszym pierwszym "zakupem" będzie Pobega. Po play-offach w Serie B trzeba będzie zapewne wyjaśnić kwestię jego przyszłości. Jak bym go chętnie zobaczył w roli pomocnika #4 aspirującego do składu Milanu. Prócz niego i tak potrzebny jest ktoś jeszcze (Roca?). Jeśli Hiszpan faktycznie jest naszym celem, a w kontrakcie ma niską klauzulę wykupu ze względu na relegację Espanyolu to liczę na szybkie domknięcie tego transferu.

Uzupełnienie pomocy powinno być naszym priorytetem, nasz trener z resztą mocno to akcentował. Ciekawe, czy Krunic odejdzie, bo niepowołanie go na ostatni mecz Milanu było dziwne.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 10, 2020 11:56   

Biorąc pod uwagę, że ostatnie transfery mamy raczej udane i przemyślane, a ten Aurier przewija się już od jakiegoś czasu, pozostaje mi chyba zaufać ocenie zarządu. Widocznie coś w nim widzą i mają na niego pomysł. Przypomnę, że Hernandez też miał być według niektórych bardzo problematycznym zakupem. Aczkolwiek entuzjastą tu nie jestem.

Podobno mocno wrócił temat Bakayoko. Pod kątem rywalizacji w środku pola to by był mega strzał, a Bennacer i Kessie potrzebują porządnego zawodnika do rotacji.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sie 11, 2020 08:34   

Nie ukrywam, że bardzo lubię Bakayoko, więc przywitałbym go z otwartymi rękami. Francuz poszerza też możliwości ustawienia Milanu o bardziej defensywną, trójosobową linię pomocy (Bennacer - Bakayoko - Kessie). Wierzę też, że Maldini i spółka są w stanie wynegocjować naprawdę dobre warunki tego transferu.

W międzyczasie pojawiło się też nazwisko Torreiry z Arsenalu. Bardzo ciekawy piłkarz, ale według mnie za niski. Mówimy przede wszystkim o zawodniku do rotacji za Bennacera/Kessiego i o ile wyobrażam go sobie w parze z Iworyjczykiem to już z Ismaelem byłoby ciężko.

Przycichł za to temat Marka Roki (Roca?) z Espanyolu. Ponoć to Atalanta jest teraz bliżej zakontraktowania Hiszpana.

Jest też temat, który zapewne rozgrzewa kibiców najbardziej, czyli Chiesa. Tak jak wspominałem kilka postów temu, ja bym tej opcji nie wykluczał. Federico ma 2 letni kontrakt, którego chyba nie zamierza przedłużać. Kolejki chętnych jakoś specjalnie nie widać, a i my wrzucając w deal np. Paquetę jesteśmy w stanie zapłacić za młodego Włocha niemałe pieniądze bilansując to sobie właśnie sprzedażą Brazylijczyka. Ja jestem jak najbardziej za. Wstępnie przyszedłby pewnie na prawe skrzydło, ale to ten typ gracza, który potrafi grać na wielu pozycjach w ataku.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 11, 2020 09:35   

Szkoda tylko, że Bakayoko nie łapie się na nowy podatek, bo zamiast prognozowanych 5,25 mln brutto musielibyśmy mu zapłacić "tylko" 3,7 mln. Roca zaś chyba sam nas odrzucił, bo czytałem gdzieś ciekawą plotkę, że on chce grać jak najwięcej, a u nas, przy Bennacerze i Kessiem, raczej nie ma szans na bycie kimś więcej niż graczem do rotacji.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 11, 2020 10:11   

RR ma odejść za 3-3,8 mln euro. Ale gość spadł na przestrzeni kilku lat, niebywałe.
Mam tylko nadzieję, że utrzymamy te 3,8 miliona, które jak gdzieś czytałem spowoduje, że wyjdziemy z nim na zero, biorąc pod uwagę długość kontraktu, amortyzację, etc. Dobre i to.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sie 11, 2020 10:29   

Jego kontrakt kosztuje nas blisko 5 mln euro brutto rocznie, więc przede wszystkim trzeba pozbyć się go z listy płac. Tak naprawdę, biorąc pod uwagę nową stawkę podatkową dla Ibry to po pozbyciu się Biglii i Rodrigueza, a kontraktując Ibrę z pensją 6 mln euro netto wychodzimy per saldo na plus.

Odpowiedz do tematu