ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Roma
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 11:21   Milan - Roma

Już jutro kolejne starcie Milanu w Serie A.

Nie będzie chyba przesadą, jeśli napiszę, że jest to spotkanie kluczowe dla dalszych losów Milanu w tym sezonie.

Do wygrania jest bardzo wiele, bo możemy skrócić dystans do rywala, który jest jeszcze w naszym zasięgu, a ponadto poprawić fatalny bilans spotkań z czołówką w tych rozgrywkach, co jest nam po prostu potrzebne, jeśli myślimy o punktowaniu w kolejnych trudnych starciach jakie nas czekają.

Przegrana raczej skazuje nas na dryfowanie w okolicy 7-9 miejsca, ewentualny remis też niestety wiele nie zmieni.

Na nasze szczęście Roma w wielkiej formie nie jest. Niemniej to wciąż ekipa, która nieprzypadkowo znajduje się od nas wyżej w tabeli, więc daleki jestem od huraoptymizmu.

Co do składu to chciałbym, żeby Milan wyszedł w ustawieniu podobnym jak z Lecce z tą różnicą, że jeśli Ibra będzie już na ławce to Leao mógłby zagrać na szpicy, a Rebić kosztem Bonaventury na lewym skrzydle.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 17:01   

Składy:
AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnaruma – Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Kessie, Bennacer – Castillejo, Calhanoglu, Bonaventura – Rebić

AS ROMA (4-2-3-1): Mirante – Zappacosta, Smalling, Mancini, Spinazzolla – Veretout, Cristante – Kluivert, Pellegrini, Mychitarian – Dżeko
:diavolo:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 17:06   

Jestem dobrej myśli. Chyba pierwszy raz w tym sezonie.
:forzamilan:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 18:11   

Okropny mecz. Poziom sparingowy.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 18:35   

pany, włączyłem w 55 minucie. Gramy co, czy stojanov ?

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 18:51   

Od tej 55 coś się ruszyło. Salemakers i nawet Paqueta coś rozruszali.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 19:05   

b4ry,

Mecz straszny do oglądania, w pierwszej połowie chyba tylko jedna "konkretna" akcja (ze strony Romy) i "kontrowersja" z brakiem karnego dla Milanu, w drugiej też chyba tylko jedna taka akcja, ale dla Milanu (wykorzystana). No i teraz mamy karnego.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 19:09   

Od około 60 minuty zaczęło się coś dziać. Roma siadła (kondycyjnie?). Zasłużona wygrana. Miła niespodzianka.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 19:26   

Ehhh, i Milan wygrał :( i dał nadzieję, że końcówka sezonu bedzie dobra. I człowiek pewnie się znowu rozczaruje...

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 19:39   

Ważne, że wygrali dwoma bramkami, bo przy rownej ilości punktow jestemy przed nimi. Zatem jeszcze się połudzimy ;) ;) Tymbardziej, że oni też mają jeszcze Juve, Inter i Napoli.

Zdobyte gole podobne do goli z meczu z poprzedniej rundy. Tym razem w rolę świętego Mikołaja zamiast Contiego wcielił się Diawara i ktoś tam jeszcze.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 20:47   

Nie ma się czego czepiać dziś. Warunki do gry bardzo słabe, dziwne że o tej porze pozwalają grać. Nastawienie było niczego sobie. + dla Milanu i Pioliego. Nie była to Roma trudna do pokonania, ale zwycięstwo tak czy inaczej bardzo ważne. Takie dwie solidne wygrane mogą dać bardzo wiele temu zespołowi, który dotąd rzadko wykorzystywał swój potencjał.
Jak widać, nie pomyliłem się przed meczem. :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 23:42   

Pierwszy finał za nami, jesteśmy dalej w grze! W kolejnym meczu ze SPAL liczę na 3 pkt i miło byłoby wyjść z bilansem bramkowym na plus :)

Fajnie wygląda współpraca Romagnoliego z Kjaerem. Dawno nie mieliśmy tak pewnej pary stoperów. Wydaje się, że wykupienie Duńczyka to będzie formalność.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 28, 2020 23:55   

Jak na razie ta trzymiesięczna przerwa wychodzi Milanowi na dobre, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę same wyniki. W końcu wygraliśmy też z wyżej notowanym rywalem. O ile po pierwszej części meczu można było mieć obawy o końcowy rezultat, tak druga połowa przebiegła już pod nasze dyktando głównie dzięki udanym zmianom Piolego. Dzisiaj Paqueta wreszcie pokazał się ze znacznie lepszej strony niż bezproduktywny tego niedzielnego popołudnia Bonaventura. Znowu z pełnym zaangażowaniem walczył Hakan, no i Rebić potwierdził, że w tym 2020 roku stał się naszą najwyższą instancją w ataku. Sposób gry Mlanu nadal nie porywa, ale wreszcie można się z czegoś w tym ciężkim sezonie trochę ucieszyć :)

miszcz napisał/a:
Nie była to Roma trudna do pokonania, ale zwycięstwo tak czy inaczej bardzo ważne.

Roma jednak coś tam grała przez te pierwsze 30 minut spotkania i naprawdę bałem się wtedy o końcowy wynik. Na szczęście po raz kolejny bardzo dobrze wyglądała współpraca Romagnolego z Kjaerem, którzy wzorowo zneutralizowali próby napastników gości, dzięki czemu mieliśmy czystą kartę w drugiej połowie. Jestem pod coraz większym wrażeniem postawy Duńczyka, który przychodził do nas mocno niedoceniany przez kibiców. Nasz zarząd powinien go koniecznie wykupić, skoro cena jest iście promocyjna.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 29, 2020 15:14   

Ja zawsze o Duńczyku miałem dobre zdanie i aż dziwi mnie, że nie zrobił większej kariery.

Co do samego meczu, to oglądałem gdzieś od 50 minuty, Roma grała jakby na wyczerpanych bateriach, stroną dyktującą warunki byliśmy my. Ogląda się to jednak ciężko, to cały czas wygląda, jakby ta gra była na zaciągniętym ręcznym, jakieś miotanie się, zrywy itd.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 29, 2020 15:16   

Może to kwesta częstości meczów i temperatury? Człowiekowi ciężko wyjść na dwór przy 30+, a tutaj jeszcze trzeba było grać.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 29, 2020 18:32   

Pewnie z tego powodu. Było bardzo gorąco i około 40 proc wilgotności.
Do przerwy straszny mecz, później my wyglądaliśmy lepiej ale dopiero po zmianach bardzo udanych. Rebic 8 bramek w lidze! Ciężko w to uwierzyć po tym jak jesienią kopał się po czole. Niesamowita metamorfoza.
Tym razem słaby Jack, myślę że w środę wyjdzie w podstawie Paqueta. Młody Sealemakers też dał fajną zmianę. Ciekawe jak będzie z kondycją Romka i Kjaera bo nie mają zmienników, Duarte to totalna pomyłka transferowa.

Aha i Conti trochę się ogarnął.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 29, 2020 20:22   

Styl Milanu od powrotu do gry jest koszmarny. Ale w sumie wcześniej też nie był lepszy. Z tą różnicą, że wtedy wszyscy byli elektryczni i zazwyczaj rywalom wpadało więcej, niż nam. Teraz jest odwrotnie.

Trudno nie być zadowolonym z wyników. Nawet z Juve, mimo odpadnięcia. Pokonanie Romy to w ogóle jakiś cud, patrząc na przebieg sezonu do tej pory.

Wygląda na to, że na ten moment udało się ogarnąć obronę. Przeciwnicy nie są w stanie jakoś mocno zagrozić bramce Gigio, przez większość czasu obrona gra pewnie i bezpiecznie. Gorzej z przodem, gdzie wciąż przeraża ogromna ilość niedokładnych podań i błędnych decyzji. Mam wrażenie, że robię się strasznie religijny oglądając Milan, bo najczęstszym komentarzem do tych rozegrań jest "O MÓJ BOŻE" ;)

Mimo wszystko jednak, jak na razie coś tam wpada, a obrona robi swoje. Trzeba teraz koniecznie wygrać ze SPAL. Trzy wygrane z rzędu powinny mocno podbudować zespół psychicznie przed absolutnie kluczowym maratonem z czołówką. W czwartek Napoli jedzie do Bergamo, możemy zrównać się z nimi punktami. Cztery drużyny bezpośrednio za nami grają ze sobą, więc też ktoś tam straci punkty i trochę się zwiększy luka. A potem zacznie się jazda.

Odpowiedz do tematu