ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 08, 2020 20:52   

Ok, mistrza i spadki mamy załatwione, ale co z wpływami z reklam czy za prawa tv? Nie chciałbym płacić za 38 kolejek, a dostać 26 i informację, że wszystko jest już jasne i można się rozejść.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 09, 2020 11:59   

Cały czas nie rozumiem tych przepisów. Są już plotki, że kluby ukrywają przypadki zarażenia, żeby ujawnić je po starcie sezonu i w ten sposób go zakończyć.

A następny sezon? A następne sezony? Kiedy ludzie zrozumieją, że ten wirus będzie ZAWSZE? Pisałem o tym już kiedyś i napiszę ponownie - jeśli dziś kończymy rozgrywki z powodu przypadku koronawirusa, to nie należy ich już nigdy wznawiać.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 09, 2020 16:55   

Skoro gramy bez publiki to na najwyższym poziomie nie powinno być problemu z każdorazowym testowaniem sztabu i piłkarzy przed meczami. I jak się okaże, że ktoś jest zarażony to bez panikowania i zatrzymywania ruchu Ziemii wokół Słońca tylko izolacja jednostki. Reszta może grać. Potraktować to tak samo jak każdy inny wirus, który wyklucza piłkarza z gry.

Dla mnie ten sezon będzie tak samo ważny jak każdy inny. To, że nam nie idzie nic nie zmienia.

Nie ma też sensu rozpoczynanie kolejnego bez dokończenia tego. Niemcy pokazują, że się da, Polska też.

I tak, każde życie jest cenne, koronawirusa nie można bagatelizować, ale jak tak dalej pójdzie to koszt utrzymania tego reżimu doprowadzi do znacznie większej liczby zgonów tylko już z innych powodów.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 09, 2020 17:01   

Renesco napisał/a:
Potraktować to tak samo jak każdy inny wirus, który wyklucza piłkarza z gry.
Z tym, że jak widać ten wirus w przytłaczającej większości przypadków niczym się nie objawia a już na pewno nie wyklucza z niczego. Ponadto
Cytat:
COVID-19. Bezobjawowi nosiciele koronawirusa rzadko zarażają innych
Maria Van Kerkhove wyjaśniła, że chorzy, u których COVID-19 przebiega bezobjawowo, nie przyczyniają się do rozprzestrzenienia się pandemii koronawirusa. Jest to spowodowane faktem, że rzadko zarażają oni osoby zdrowe.
Cyrk na kółkach.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 09, 2020 20:50   

@Bubu
ja po prostu przedstawiłem rozwiązanie, które powinno usatysfakcjonować nawet tych najbardziej bojaźliwych. Takie rozwiązanie, które sprawia, że nie ma już absolutnie żadnej logicznej przesłanki za zakończeniem sezonu.

Inna sprawa to ile z tych przestraszonych osób w środowisku piłkarskim mówi tak na pokaz, bo np. widzą w tym szanse na uniknięcie spadku.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 09, 2020 21:17   

Panowie, przyznam się do tego, że widząc potrzebę dokończenia tego sezonu teoretyzowałem sobie trochę, dochodząc nawet do wariantów ze skoszarowaniem drużyn i ich izolacją, byle tylko dograć to do końca.
To nie są normalne czasy, ale trzeba dążyć do normalności. Też slyszałem te przestraszone głosy środowiska, ale jestem pewny, że zostałoby ich dużo mniej, gdy finansowe skutki zatrzymania rozgrywek uderzyłyby je po kieszeni. Minimalizować ryzyko, ale grać. Bez sprzedaży biletów wpływy będą mniejsze, ok. Bez gry nie będzie ich wcale.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 10, 2020 10:05   

Też mam trochę wątpliwości w sprawie płynności dokończenia tego sezonu. Już samo to, że na dwa dni przed wznowieniem rozgrywek Coppa Italia nie znamy dokładnej godziny naszego meczu świadczy o tym, że coś tam we włoskiej federacji nie jest dopięte na ostatni guzik. Jednak z drugiej strony sytuacja jest nadzwyczajna, więc bez improwizacji się nie obędzie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 10, 2020 21:16   

Vito Angele (ponoc dobre zródło): W Milanello doszło dzisiaj do słownej konfrontacji pomiędzy Zlatanem Ibrahimoviciem a Ivanem Gazidisem. Szwed w mocnych słowach zarzucił mu dystansowanie się od drużyny i zawodników.

Odpowiedz do tematu