ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery rywali Milanu (cz. 9)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 15, 2020 16:59   

Cytat:
Ściskam za niego kciuki i życzę, żeby strzelał jak szalony

Właśnie zaczął ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sty 15, 2020 17:44   

Ładnie to zagrali w dwójkowej akcji: Cutrone -> Dalbert -> Cutrone.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 15, 2020 18:03   

A w Atalancie Caldara, który nawet nie powiedział "do widzenia" Milanowi :)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 15, 2020 19:46   

Venomik napisał/a:
Ładnie to zagrali w dwójkowej akcji: Cutrone -> Dalbert -> Cutrone.

Cutrone strzelił tak, jak Piątek powinien w 46 minucie po podaniu Rebica ;-)

Muszę powiedzieć, że chociaż stary pryk ze mnie, to coś mnie ukłuło, jak zobaczyłem jego gola dla Violi. Dobrze, że nie przyjedzie na SS w tym sezonie (chyba że w CI ;-)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 15, 2020 20:08   

Mnie ukłuło jak zobaczyłem jego radość i typowe dla niego mobilizowanie kolegów, te gesty pełne zaangażowania i woli walki. Piękne to były czasy, jak wygrywał nam derby, jak strzelał w ostatniej akcji w LE, za każdym razem naładowany energią jak wulkan.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 15, 2020 23:11   

Ja się nie wypowiadam, bo wciąż we mnie siedzi złość. Nie wybaczę tego transferu nigdy, przenigdy. Cutrone :cry2:

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2020 00:00   

Może nowy właściciel nam go zwróci po świetnej drugiej części sezonu we Florencji - agent podziękuje Violi, że pozwolili wrócić jego klientowi do domu ;-)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 18, 2020 07:54   

Venomik, bądź tak miły i wytłumacz mi o co chodzi z tą wymianą Pjanić+De Sciglio+25 mln za Semedo.
Jakim cudem się to Juve kalkuluje? Jedyna opcja, to że De Sciglio ma wartość ujemną. :dunno:

Wiktor94 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Maj 18, 2020 09:20   

miszcz napisał/a:
Venomik, bądź tak miły i wytłumacz mi o co chodzi z tą wymianą Pjanić+De Sciglio+25 mln za Semedo.
Jakim cudem się to Juve kalkuluje? Jedyna opcja, to że De Sciglio ma wartość ujemną. :dunno:

To zapewne tylko wymysł hiszpańskiej prasy. Oferta brzmi absurdalnie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 18, 2020 10:39   

Pjanic przychodził 4 lata temu za 32 mln euro, więc pewnie do zamortyzowania nie zostało więcej niż ze 12 mln euro (w zależności jak to rozegrali przy przedłużaniu kontraktu). Zarabia 6,5 mln euro netto rocznie, a do tego ma 30 lat i nie jest/nie był w jakiejś wspaniałej formie w ostatnim czasie. Juventus nie ma noża na gardle, żeby wyceniać go wyżej, bo nawet przy wycenie na 20 mln euro odnotują zysk.

Biorąc pod uwagę pensję Pjanica to być może Juventusowi opłaca się go puścić za relatywnie niewielką kasę. Przez 3 kolejne lata jego utrzymanie kosztowałoby ich brutto ze 45 mln euro.

Jeżeli chodzi o De Sciglio to nie mam pojęcia po co on Barcelonie, ale chłopak jest warty może z 10 mln euro.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 18, 2020 11:47   

Jest jeszcze opcja, że w całą transakcję jest wplątany Arthur, tylko gazety o tym zapomniały.
Wycena obu pomocników po 50 mln i 25 mln idzie za nadwyżkę przy wymianie Semedo - De Sciglio.
Inaczej nie widzę sensu.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 18, 2020 16:50   

Renesco napisał/a:
Jeżeli chodzi o De Sciglio to nie mam pojęcia po co on Barcelonie, ale chłopak jest warty może z 10 mln euro.
De Sciglio przy zakupie od nas został wyceniony na 12 mln EUR. W księgach Juve wisi więc jeszcze koło 4,8 mln EUR.

Ale zapisy księgowe to jedno, a wartość piłkarska to zupełnie inna sprawa. Ronaldo, czy Messiego nie sprzedasz za 20 mln EUR w ostatnim roku kontraktu tylko dlatego, ze Ci w księgach plus wyjdzie. No chyba, że masz pewność, że po wygaśnięciu kontraktu odejdą.

Dlatego Pjanic+De Sciglio+25 mln EUR za nic mi się nie spina za Semedo, nawet jeśli w księgach wszystko się zgodzi (i w sumie musi się zgodzić, bo wartość księgowa Semedo zostanie po prostu ustalona tak, by odzwierciedlała koszt jego zakupu, jak wysoki by on nie był).

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 18, 2020 18:46   

miszcz napisał/a:

Juve chce Arthura, Barca chce Pjanicia - może jakiemuś redaktorowi się pomieszały newsy i zamiast Arthura wpisał Samedo, bo przewijał się wcześniej jako dodatek do oferty za Pjanicia.
Ogólnie w ostatnim tygodniu-dwóch lecą nazwiska z wymianami pomiędzy klubami. Pjanic, De Sciglio, De Ligt, Rugani, Romero <--> Vidal, Rakitic, Arthur, Semedo, Todibo.
A skoro jest tak dużo różnorodnego pisania o tych wymianach to, jak zwykle bywa, pewnie w ogóle nie ma takiego tematu. Barca pyta o Pjanicia, Juve o Arthura, a reszta to ju ż kreatywność prasy.

Odpowiedz do tematu