ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2019/2020
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 14, 2020 17:15   

Włosi na własne życzenie sobie tak statystyke zawyżyli.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 15, 2020 00:56   

Wiele wskazuje na to, że śmiertelność jest dużo niższa, po prostu mnóstwo zarażonych przechodzi to jak zwykłe przeziębienie. Chociaż nie wolno nic wyrokować oczywiście.

Te ostatnie zarażenia wśród celebrytów są bardzo istotne. Jeśli oni wszyscy wyjdą z tego bez problemu, ludzie trochę się uspokoją. Jeśli ktoś znany umrze... panika będzie ogromna.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 15, 2020 19:55   

Mam takie samo zdanie na temat obecnej pandemii koronawirusa. Procent śmiertelności wyciąga się tylko z potwierdzonych przypadków, więc na razie te dane nie są obiektywne. W tej chwili nie wygląda to tak straszliwie jak w przypadku hiszpanki 100 lat temu, ale oczywiście sprawy nie bagatelizuję i popieram działania zmierzające do odizolowania w jak największym stopniu ludzi od siebie w najbliższych tygodniach. Ciężko sobie wyobrazić, jak służba zdrowia miałaby sobie poradzić z ogromną liczbą pacjentów wymagających hospitalizacji w tym samym czasie. Takie prewencyjne działania władz i opóźnianie postępowania zarażeń w dużym stopniu przyczyni się właśnie do zmniejszenia odsetka umieralności. Ogółem wydaje mi się, że wszystko skończy się mniej więcej tak jak pandemia świńskiej grypy dekadę wstecz, czyli umrze kilkaset tysięcy osób na całym świecie, ale nie będzie mowy o milionach, choć żadnym ekspertem nie jestem i są to tylko moje wnioski na podstawie obserwacji. Jest to nowy wirus, więc wciąż nie znamy dalekosiężnych skutków zarażenia się nim, dlatego też powody do powszechnego niepokoju są oczywiste. Jednocześnie uważam, że to odliczanie kolejnych potwierdzonych przypadków w mediach nie służy niczemu dobremu, a podsyca jedynie nastrój psychozy.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 21, 2020 21:05   

No i mamy Maldinich z wirusem. Podobno wszystko ok.

To na co chciałbym zwrócić uwagę, to skandaliczne zachowanie Juventusu i ich piłkarzy. Wiem że znów niektórym włączy się syndrom oblężonej twierdzy i wyciągną kartę "teorie spiskowe", gdy mają kontakt z nieprzyjemnymi faktami.
Chodzi o skandaliczne przypadki olania kwarantanny przez piłkarzy, jak np. Juventusu.
Kolejni "wielcy panowie", po polskich "artystach", którym też się wydaje, że są lepsi od innych. Choroba nie dyskryminuje ze względu na bogactwo czy status społeczny, a ci bezrozumni egoiści narażają wielu ludzi zarażaniem. Epicentrum epidemii w Europie, a ci się rozjeżdżają po całym świecie. Niebywały skandal. Do tego mamy świeży pozytywny wynik testu u Dybali.

Teraz pytanie ilu takich "wielkich panów" jest w innych czołowych klubach Europy. Podejrzewam że sporo.

Mam nadzieję, że sprawy będą nagłośnione.
W takich czasach wychodzi natura ludzka, ta najgorsza i najohydniejsza. Najpierw hieny chcą zarabiać na epidemii, a teraz to. Oby ludziom też w końcu dało to do zrozumienia, żeby nie ufać celebrytom i kreacjom jakie pokazują w mediach. Nie znacie tych ludzi i nie wiecie jacy są naprawdę. Upadek zalicza w tym momencie wiele fałszywych bóstw.

O sytuacji Juve wypowiedział się prawnik:
https://www.football-ital...d-higuain-leave

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 21, 2020 22:34   

miszcz napisał/a:
Kolejni "wielcy panowie", po polskich "artystach", którym też się wydaje, że są lepsi od innych.
Niektórym się wydaje, inni faktycznie są. Tak jest ten świat skonstruowany. Bogaty może więcej, bogaty ma na telefon lekarza specjalistę, a nie zajętą linie w przychodni itd itp. Życie. On zachoruje czy jego bliscy, on ich wyleczy. A ocena moralna itd itp to inna sprawa. Ludzie niestety bardzo szybko zapominają/wymazują z pamięci niektóre rzeczy. Bo tak wygodniej.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 21, 2020 22:50   

To niby truizm co napisałeś, ale nie w tej sytuacji. Pandemia zmienia nieco dotychczasową rzeczywistość, a wirus nie wybiera patrząc na status czy portfel. Zresztą, pewną wątpliwej jakości grupę wyjaśnił doskonale Skiba, więc to zostawmy.

Nie chciałem się tu w sumie podejmować oceny moralnej, ale w sytuacji Juve nie da się od tego uciec. Tak duża firma, w obliczu takiej tragedii we Włoszech pozwala na coś takiego. Przecież dziś okazało się, że jest tam kolejny chory.
W sumie jakby to był jeden Pipita, to nie byłoby wielkiej kontrowersji. Ma chorą matkę i ze zwykłej empatii można by to zrozumieć. Tylko w sytuacji gdy robi się z tego już regułę, a do nas docierają zatrważające zdjęcia z Włoch, to jest to jednak skandaliczne lekceważenie zasad.
Pomyśleć że Agnelli miał czelność krytykować Lotito.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 21, 2020 23:46   

miszcz napisał/a:
Zresztą, pewną wątpliwej jakości grupę wyjaśnił doskonale Skiba, więc to zostawmy.
O dzbanach nie ma co dyskutować. W wiekszości trzepią kase znacznie większą niż "normalsi" a tydzień, dwa czy miesiąc ma ich zrujnować? Śmiech na sali.
Osobiście uważam, że wszystkie decyzje podjęte przez rządzących w UE, jak w całej reszcie krajów (może poza Chinami bo ci już zaczynają "odbudowe"), doprowadzą do znacznie większych szkód niż sam wirus.

Odpowiedz do tematu