ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan -Genoa
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 08, 2020 16:56   

Nie żałuj, że nie widziałeś. To była patologia.
Niech zakończą sezon i trzeba zaorać tą kadrę. Nie mogę już na nich patrzeć.

Co chciał osiągnąć Pioli parodysta w 91 minucie wprowadzając Calabrie? Co za miernota trenerska.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 08, 2020 17:00   

Szkoda pierwszej połowy, z tych okazji powinny być 2-3 bramki.
Ciekawe jak to władze rozwiążą, bo cyrk u nich niesamowity.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 08, 2020 18:14   

Qnen napisał/a:
Co za miernota trenerska.

Jest to jeden z najgorszych trenerów(jeśli nie najgorszy) jakich pamiętam w Milanie. Nic go nie broni, a jego kadencja przynosi głównie wstyd.
Darujmy sobie jednak taki język, bo jaki by nie był, nie zasługuje na to. Tak samo jak nie zasługuje na policzek w twarz jakim są działania Gazidisa. Minimum szacunku się należy.
Zawsze mógłby już kilka dni temu zrezygnować i nie miałbym do niego żadnych pretensji. Na szczęście jest przynajmniej profesjonalistą i pozostanie do końca sezonu.

Z tego też powodu daruję sobie śpiewkę o żenujących statystykach. Nie ma to już chyba znaczenia w obecnej sytuacji.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 08, 2020 19:41   

Na szczęście miałem gości, i nie dane mi było oglądać meczu do 70 minuty, bo pewnie wyrwałbym wszystkie włosy z głowy i myliliby mnie później w Mediolanie z Piolim. Obejrzałem później skrót, ale z niego czy bez nim, główna myśl jest taka - dostaliśmy u siebie bęcki od drużyny ocierającej się o dno tabeli. Żenada i wstyd w tym sezonie nie mają końca.
lì a casa il cuore sentirà!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 08, 2020 19:50   

Powiem szczerze, że ostatnie wydarzenia sprawiły, że kompletnie mnie ten sezon już nie interesuje. Gigantyczny bałagan w Milanie, podziały, zmiany, a do tego absolutny burdel z całymi rozgrywkami. Nie wierzę, że to nie wpływa na piłkarzy, nie wierzę że wyniki będą takie same, jak by były w normalnych okolicznościach. Piłkarze wyglądają jak by wiedzieli, że tego sezonu nie dokończą.

Dzisiejszy mecz obejrzałem praktycznie bez emocji. Jak sparing.

Mimo to, uważam że w pierwszej połowie gra do przodu była całkiem przyzwoita i dość miła dla oka. Dużo szybkich wymian podań, jakiś pomysł na grę, sporo okazji. Wszystko to przekreśliły dwie okazje dla Genoi, w obu żałosna postawa obrony, brak koncentracji, brak ambicji, brak czegokolwiek. Drugi gol zakończył w zasadzie mecz.

Duże pretensje mam do Zlatana. Inaczej by się to pewnie potoczyło, gdyby wykorzystał 150% sytuację po znakomitej piłce od Hakana. Od piłkarza tej klasy należy wymagać, żeby takie okazje wykorzystywał z zamkniętymi oczami. Gdyby tam był np. Leao, wymówką by był brak doświadczenia. Ale tutaj nie ma wymówek.

A w drugiej połowie też miał jeszcze ze dwie dobre okazje. Wykorzystał tylko ten moment zamieszania w polu karnym. To za mało.

Druga sytuacja, która powinna zostać zamieniona na gola, to setka Hakana po podaniu Ibry. I jak się takich rzeczy nie strzela, to się przegrywa mecze. Proste.

W normalnych okolicznościach byłbym zły. A tak, jest mi wszystko jedno. Jak bym miał obstawiać, to był to ostatni mecz Milanu w tym sezonie.

Inna sprawa, że nawet jak by to dograli, to i tak nie ma szans, żeby to zamieszanie nie wpłynęło na postawę drużyn.

No i ostatnie - w tej sytuacji, po kolejnej wypowiedzi Bobana, oczekuję jasnego komunikatu zarządu na temat przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie przybędzie Rangnick. A to oznacza kolejną całkowitą rewolucję. Jestem tym zmęczony i nie czuję żadnej ekscytacji, ale też tym bardziej nie obchodzi mnie już ten sezon.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 08, 2020 20:29   

Mam tak samo, jak Rafał.
Przy czym w ogóle nie chodzi mi o zamieszanie z rozgrywkami, tylko o zamieszanie w samym klubie. Przez ostatnie kilkanaście dni patrzyłem na to z olbrzymim niesmakiem. Albo Boban jest fantastą, albo zachowanie Gazidisa et consortes było nie na miejscu (działania poza dyrektorami, publiczne zapewnianie, że są zadowoleni z pracy Piolego, przecieki, że LM da mu kontrakt w przyszłym sezonie, zaprzeczenie na forum zespołu o kontaktach z RR). Dla wszystkich byłoby chyba lepiej, gdyby ten sezon już się skończył.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 07:30   

Ja również się z Wami zgadzam co do emocji, jakie wzbudził wczorajszy sparing, bo tak to starcie z Genoą przy pustych trybunach San Siro - w ramach zmierzającego donikąd sezonu - trzeba nazywać. Te rozgrywki są całkowicie chore, jeśli chodzi o Milan. Wszystko się sypie już od pierwszej kolejki, a dziury w tym okręcie próbuje się zatykać ręcznikami. Nie mam zupełnie sił rozkładać na czynniki pierwsze wczorajszego występu Rossonerich. To mija się w tym momencie z celem. Koronawirus może spełnić jedną pozytywną rolę - pozbawi nas dalszych udręk związanych z oglądaniem występów naszej nieszczęsnej drużyny.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 08:32   

I oczywiście na nas możliwość zakończenia sezonu zadziałała tak, że gramy jeszcze większą padlinę, a na Genoę tak, że nas ośmieszyła. Znamienne. Nie rozumiem też, jak można się nie emocjonować, bo costam się dzieje w klubie, bo zamieszanie, bo koronawirus, bo zwolnili Bobana, bo cokolwiek innego. Ja się zawsze emocjonuję, tak długo jak mówimy o Milanie, aczkolwiek przyjmuję do wiadomości, że nie wszyscy muszą mieć tak samo.
lì a casa il cuore sentirà!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 09:10   

W pewnym momencie, jak było jeszcze 2:0 realizator pokazał twarze Hakana i Rebicia, którzy byli już na ławce rezerwowych. Nie to, żebym był specjalistą w czytaniu emocji z twarzy, ale ich obojętność mnie uderzyła.

Koronawirus to chyba dobry pretekst dla części naszych piłkarzy, żeby ten sezon po prostu olać.

Szkoda tylko, że 3 pkt z Genoą mogły okazać się kluczowe dla naszej gry w LE za rok, jeśli sezon skończy się tu i teraz. Nie to, żeby oglądanie Milanu w LE było moim marzeniem, ale jak mamy się rozwijać to europejskie puchary - takie, czy inne są nam potrzebne.

Z drugiej strony, nie mam wielkich pretensji do piłkarzy, czy trenera za to spotkanie. Jak w szkole uczniowie na lekcji obserwują, że do nauczyciela przychodzi dyrektor i się z nim publicznie kłóci to nie mają w głowie przyswajania nowej wiedzy. W tym momencie Boban i spółka zafundowali takie tornado, jakby chcieli wziąć udział w prywatnych zawodach z Herthą Berlin - kto ma większy burdel w strukturach klubowych.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 10:04   

To nie jest tak, że się nie emocjonuję Milanem. Po prostu warunki są takie, jakie są.

Umówmy się, że bez względu na to, czy ktoś panikuje przed wirusem czy nie, to i tak sytuacja jest absolutnie nietypowa. Żyją sobie w Lombardii, która aktualnie jest strefą wykluczoną. Jeden mecz odwołany. Na drugi pojechali do Turynu i siedzieli w hotelu, dostając co chwilę sprzeczne informacje, aż w końcu wrócili z niczym. Potem kolejne zmiany decyzji. Nie wiadomo jak trenować, jak się przygotować, czy będzie sezon, czy nie będzie. Potem wyznaczona kolejka, ma się rozpocząć pierwszy mecz, wszystko gotowe, ale nie grają, bo czekają na decyzję. Premier nie wie, minister nawołuje do zakończenia sezonu, kluby rozmawiają. Kibiców nie ma. Nie wiadomo co z meczami, co z kontraktami reklamowymi, co z Euro, co z pucharami. Ba, nie wiadomo co z własną rodziną, starsi ludzie w Lombardii umierają w lepszym tempie, niż w Chinach.

Naprawdę wierzycie, że w tych warunkach piłkarze będą grać tak, jak zwykle? Że to nie wpływa na koncentrację, formę psychiczną itd.? Skoro powszechne i częste jest, że piłkarz ma gorszy okres, bo np. ma problemy rodzinne, to tutaj tym bardziej należy zrozumieć. A ponieważ nasza drużyna i bez tego jest niestabilna, do tego zarząd robi wszystko, żeby zniszczyć autorytet sztabu trenerskiego...

Po prostu te wyniki nie będą miarodajne.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 11:19   

Przypominam, że tornado w klubie miał również Rino, przed sezonem 18/19. Tak naprawdę to nawet w jego trakcie, bo już po starcie przygotowań. W pewnym momencie nie wiadomo było kto rządzi, czy trener zostanie, w jakich rozgrywkach będą grać i czy piłkarze w ogóle dostaną pensje. Jakoś nikt się wtedy nie rozczulał, a hejt i obelgi lały się strumieniami. Przypominam, że to miał być wuefista niszczący Milan, jedyny i główny problem, a każdy po nim miał być lepszy, dosłownie każdy (takie słowa tu padały).
Pioliego natomiast to tak wiele osób chce głaskać po głowie nagle. Niepojęte. :help:
Tak samo zauważyłem w internecie, że nie wolno skrytykować wizji Gazidisa (Elliotta). Lżyć nieustannie, chamsko i bez powodu legendy tego klubu można do woli, ale krytykować ludzi, którzy gówno dla tego klubu kiedykolwiek zrobili, to już nie. Chciałbym tu znaleźć logikę, ale nie mogę. :help:
Strumieniami wśród kibiców Milanu leję się również ogromna hipokryzja.

Wczoraj nie chciałem się znęcać już nad Piolim, bo po tym co zrobił Gazidis, to nie miałbym pretensji jakby zrezygnował. Jak każdy, nieważne jak zły by nie był, zasługuje na minimum szacunku i respektowanie pewnych ustaleń Skoro jednak tak wielu ludzi nie ma żadnych pretensji do trenera i się rozczula nad nim, to jednak do tego wrócę.
Mamy tak żenujące liczby, że aż się płakać chce. Ujemny bilans (podejrzewam, że historycznie żenujący), pozycja w tabeli, która przy rozegraniu zaległych spotkań, może być najgorszą od czasów Pippo (oczywiście jeżeli teraz zakończymy sezon). Wszystko to (tak powtarzam się), przy lepszej kadrze niż w poprzednich sezonach.
Gramy jak drużyna z przypadku i tak również często strzelamy golę. Gol wczoraj Ibry - z przypadku. Gol Rebicia w Florencji - z przypadku, podarowany. Nie ma znaczenia czy gramy u siebie, czy na wyjeździe. Czy z kibicami, czy bez. Problemy i żenada jest taka sama.

Sam trener zresztą słusznie zauważył, że koronawirus to żadne alibi. Problem jest dokładnie ten sam dla wszystkich.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 11:42   

Ja się nie emocjonuję i to od dość dawna. Dlaczego? Bo ciężko się wczuwać, gdy przeczuwa się katastrofę. Z Piolim szybko miałem problem, o czym pisałem. Progresu nie widziałem, bo za takowy nie uważam fragmentów meczów granych ładniej niż wcześniej.
Jak ktoś chce się doszukiwać źródła problemów w tym, że nam koronowirus czy puste trybuny przeszkadzają bardziej - ok, nic na to nie poradzę. Jednak nie szuka tam, gdzie powinien.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 11:52   

Odwracacie sens tego, co napisałem.
Klub jest w rozsypce i drużyna istnieje tylko teoretycznie. A do tego mamy sytuację zewnętrzną, która utrudnia weryfikację na boisku. Dla mnie te wyniki, które padną teraz są bardzo mało miarodajne, bez względu na to, czy byśmy grali jak dotąd, czy nagle zaczęli wygrywać.

Jutro zapadną kolejne decyzje, mówi się o zawieszeniu rozgrywek nie tylko we Włoszech, ale i w innych najważniejszych ligach. Czego konsekwencją jest możliwe przesunięcie Euro na przyszły rok. Wszystkie skrupulatnie przygotowywane plany - nie u nas, a w poważnych klubach - wszystkie programy treningowe, zakładające szczyt formy w odpowiednim okresie itd., można będzie za chwilę wyrzucić do kosza.

Ja nikogo nie tłumaczę, a już na pewno nie Milan. Po prostu stwierdzam fakt - nie da się grać w takich warunkach i osiągać takie same rezultaty, jakie by były w warunkach normalnych. Ten sezon, na obecną chwilę, już się zakończył.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 12:03   

Zakończenie tego sezonu teraz i to tylko w Sa to słaby pomysł. Trzeba do tego byłoby zakończyć LM i LE, przesunąć EURO itp.

Obecnie warunki są takie same dla wszystkich drużyn ligi, więc wszystko jest fair. To że my się nie potrafimy odnaleźć w godzinie kryzysu to wynika tylko z naszego przygotowania do sezonu, jakości sportowej i organizacyjnej. Atalanta i Lazio radzi sobie jak dotychczas, czyli zachwycająco. Napoli się budzi chyba. Czyli da się.

Jakbyśmy zaczęli wygrywać to Pioli miałby najwyższą średnią punktów od lat. Tak, znam tą płytę. Miała się ukazać, ale nie wyszła z powodu słabej jakości. No ale jakby wyszła, to byśmy w kółko słuchali. Aż serce boli, że była jednak taka słaba, bo gdyby nie ten drobny szczegól to byłaby bardzo dobra.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 15:22   

Jeszcze taka ciekawostka. 36 pkt po 26 kolejkach to najgorszy wynik Milanu odkąd w Serie A występuje 20 zespołów.
Ostatni raz tak tragiczny bilans (-6) był w 1998. Wcześniej było -10 w 1982(spadek do Serie B). Być może sezon jeszcze nie skończony, więc wszystko przed nami :)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 19:48   

A co to za różnica ile występuje zespołów?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 21:03   

Od wtedy gromadzą dane. Wcześniej trzeba samemu ręcznie sprawdzać :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 21:37   

No i mamy to, co mówiłem - sezon zawieszony, a w praktyce bardzo trudno będzie go wznowić.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Mar 10, 2020 08:18   

Sezon zawieszony, może nawet nie będzie dograny do końca. Ok. Jednak miejsce w tabeli i ogólny obraz drużyny/klubu jest wyraźny i oddaje rzeczywistość w 100%. Wirus tu nic nie zmienił.

Odpowiedz do tematu