ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Gru 13, 2019 21:57   

To wszystko co napisałeś było o mnie? Bo nie wiem jak to komentować ;]

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 13, 2019 22:12   

Gdybym był Twoim adwokatem, to doradzałbym, żebyś napisał, że się tego nie wstydzisz.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 15, 2019 11:18   

Międlara - nawet jesli jest winny - mogli w wyprowadzic w bardziej cywilzowany sposob, a nie jak terrorystę.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 15, 2019 11:58   

Gdyby zrobili to w cywilizowany sposób, to nie przybliżyliby się do celu, do którego zmierzają. A owym celem jest zastraszanie zwłaszcza patriotów i przy tym tresowanie społeczeństwa. Żaden uczciwy sąd nie skaże Międlara za pisanie prawdy o Żydach. Inna sprawa, że pewnie wyrok będzie, bo już właściwie 'niezaiwisły' skład sędziowski o to zadba.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 22, 2019 13:45   

Wreszcie mam chwilę, by odnieść się do jeszcze jednej kwestii w dyskusji z Bubu, mianowicie spółek SP, które istotnie pogorszyły wyniki po rządami PIS. Skupimy się przy tym na skorygowanych wynikach EBITDA i zysk netto prezentowanych przez Bloomberga, bo wiadomo, że na wyniki wpływają często zdarzenia jednorazowe. Bloom idealny nie jest, ale przynajmniej nikt nie zarzuci stronniczości, a tak by mogło być jakbym sam oczyszczał wyniki.

https://www.szybkiplik.pl...e7cba89569.html
Zakłady Azotowe Puławy. Jeszcze w 2015 roku spółka miała ponad 669 mln PLN EBITDA i 453 mln PLN zysku netto. W 2018 roku było to już tylko niespełna 285 mln PLN EBITDA (o 1/3 mniej) i 69 mln PLN zysku netto (o 85% mniej)
https://www.szybkiplik.pl...0987976c34.html
Azoty Tarnów: w 2015 roku 1309 mln PLN EBITDA i 601 mln PLN zysku netto. W 2018 roku już tylko 788 mln PLN EBITDA (-40%) i 70,8 mln PLN zysku netto (-88%)
https://www.szybkiplik.pl...86a52df17d.html
PGE. W 2015 roku 8212 mln PLN EBITDA i 4256 mln PLN zysku netto. W 2018 roku 7091 mln PLN EBITDA i 2067 mln PLN zyku netto (-51%)
https://www.szybkiplik.pl...a947ac98c1.html
Zakłady Chemiczne Police: W 2015 roku 296 mln PLN EBITDA i 167 mln PLN zysku netto. W 2018 roku 126,3 mln PLN EBITDA (-57%) i 16,3 mln PLN zysku netto (-90%).
https://www.szybkiplik.pl...1e19c27292.html
Tauron PE: W 2015 roku 3705 mln PLN EBITDA i 1278 mln PLN zysku netto. W 2018 roku 3319 mln PLN EBITDA i 905 mln PLN zysku netto (-29%).

I wcale nie jest tak, że w każdym z tych przypadków to zarząd dał ciała. Czasami po prostu otoczenie makro spółki nie sprzyjało dobrym wynikom.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 13, 2020 12:19   

Jak tam, chłopcy, co tam, chłopcy, w polityce szumi? Z niecierpliwością czekam na peany dot. Szymka Hołowni. Wiem, że wielu tutaj na to stać. Tryskajcie więc ze swoich maluchów...

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 31, 2020 00:06   

Chyba nie fake news?
https://www.energetyka24....ehyA03F7efjd2QY

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 04, 2020 17:50   

A co z Pawlakiem?

Resk 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 26, 2020 11:38   

W niedzielę wybory. Trzeba pogonić tych wszystkich lewaków.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 26, 2020 19:50   

Cóż, w zasadzie każdy z kandydatów od lewa do prawa (od Biedronia po Bosaka) byłby lepszym prezydentem niż Adrian...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 26, 2020 20:15   

Bez wahania zagłosowałbym na Andrzeja Dude, gdyby jego przeciwnikiem w II turze był Krzysztof Bosak. W zasadzie to patrząc na kandydatów, głosowałbym na każdego przeciwnika Bosaka.
Czysta kalkulacja co jest mniejszym złem, nic osobistego. Każde skrajne idiotyzmy innych opcji politycznych są mniejszym złem od tych Konfederacji.

Zresztą, jakie to ma znaczenie jak i tak nas wszystkich w II turze czeka wybór między HIV, a Ebolą ;)

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 26, 2020 21:45   

Ja tam nie będę miał w drugiej turze takiego problemu. Będę wybierał między posiłkiem, który mi nie smakuje i takim, na który mam uczulenie, wiec wybór jest stosunkowo prosty ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 26, 2020 22:55   

A ja naprawdę nie widzę różnicy. Znaczy jakaś tam jest, ale w kilku mało istotnych kwestiach światopoglądowych, które i tak są dla nich ważne tylko gdy trzeba walczyć z "ciemnogrodem". Jaj by jasno postawić sprawę i coś pewnym środowiskom obiecać jednak nie ma.
A tak to taki sam aferzysta, podwładny prezesa i zwolennik rozdawnictwa. To tak w skrócie jeżeli chodzi o sprawy kluczowe. Reszta to byle w ramach powszechnej polaryzacji być "anty". Ot zwykły szeregowy polityk, żaden lider.
Koniec końców, pomimo polaryzacji medialnej, wszystko zostaje po staremu.

Metafora z posiłkiem też nie do końca trafiona, bo można nie wiedzieć lub bagatelizować uczulenie, a potem zjeść kanapkę jaka nam się spodobała przez reklamę w TV/infografikę z Wykopu/film z żółtymi napisami na Youtube. Pomyśleć, że 70-80 % może tak robić :) Już dawno zauważyłem, że mało kto w tym kraju ma tak naprawdę własne poglądy i użycza mózgi/usta innym. Wzdęcia i wysypki, to może być za mało by to zmienić.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 00:15   

miszcz napisał/a:
W zasadzie to patrząc na kandydatów, głosowałbym na każdego przeciwnika Bosaka.
Czysta kalkulacja co jest mniejszym złem, nic osobistego. Każde skrajne idiotyzmy innych opcji politycznych są mniejszym złem od tych Konfederacji.
Mógłbyś rozwinąć tą niezwykle ciekawą myśl? Bo skoro jesteś wstanie zagłosować w drugiej turze zarówno na Dudę jak i Biedronia/Trzaskowskiego, a nie na Bosaka. To chyba z Twoimi "poglądami" jest coś nie tak.
Marco7 napisał/a:
Cóż, w zasadzie każdy z kandydatów od lewa do prawa (od Biedronia po Bosaka) byłby lepszym prezydentem niż Adrian...
Mnie jakoś wygrana PO w drugiej turze nie kojarzy się z jakąkolwiek zmianą. Ale ewentualna druga tura dla WKK, Hołowni czy Bosaka (Biedronia nie liczę bo szanse zerowe) to albo odpuszczenie, albo głos przeciwko Dudzie. Jednak jak słyszę, że potrzeba zmiany i mi proponują Rafała to to sorry.

p.s cisza wyborcza, to nie zakaz dyskusji o polityce jakby ktoś tego nie wiedział :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 01:18   

Cytat:
To chyba z Twoimi "poglądami" jest coś nie tak.

To zdanie brzmi bardzo źle, nawet z tym cudzysłowiem.
I nic tu nie jest "nie tak". Uważam że on i jego ugrupowanie jest bardziej szkodliwe od całej reszty kandydatur, co w przypadku pojedynku tylko dwóch kandydatów powoduje dość prosty wybór. W zasadzie napisałem to samo wyżej, więc nie wiem czemu się tłumaczę. :dunno:
Dla ułatwienia:
Wszyscy kandydujacy do sejmu/na prezydenta > Bosak, Konfederacja, Braun, Godek, Socha itd itp.
Cała reszta prawdopodnych starć - brak informacji.
Mogę to rozrysować, ale mogliby to już uznać za agitacje :P

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 01:31   

Niestety układ medialno - polityczny ma się nadal doskonale. Słowo medialno nie jest przypadkowe, bowiem miały byc debaty w TVN i Polsacie, ale Duda i Trzaskowski odmowili. Innymi słowy - cynicznie stchórzyli. W związku z tym ani TVN ani Polsat nie zrobiły debaty.
Kampania przed drugą turą zapowiada się mega "merytorycznie"... A wy przez 8 lat (nie) zrobiliście to i to, a wy przez 5 lat... Licytacja, który oboz jest zamieszany większą aferę.

Miszcz, skąd czerpiesz informacje na temat pogladów Bosaka? Bo jesli z tytułow (i tekstów) internetowych, to masz ten obraz nieco zniekształcony. Było trochę fake-tytułow odnośnie jego i innych kandydatów. Niestety, internet rownież sieje dezinformacje. Wiadomo że nie ta skala co TVP, ale jest coraz gorzej.
Właściwie, to tylko na podstawie wywiadow / rozmow na żywo można - bez manipulacji - poznać kandydata.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 08:52   

miszcz dlatego ja pisałem o tym posiłku w kontekście mojego własnego wyboru. Bez wątpienia są ludzie, którzy na pistacje uczulenia nie mają.

Dla mnie różnica Duda vs Trzaskowski czy ktokolwiek inny jest diametralna.

Przede wszystkim zerwany jest ten łańcuch pełnej zależności od Kaczyńskiego. Zapewne zawsze prezydent jest w jakimś stopniu zależny od środowiska z którego się wywodzi, ale nigdy jeszcze w historii naszego kraju nie było to tak silne, jak przez ostatnie pięć lat. W zasadzie można powiedzieć, ze w tym czasie nie mieliśmy prezydenta, tylko jedynie p.o. prezydenta.

Brak pełnej zależności prezydenta od obozu rządzącego to zniszczenie trybów tej maszynki do głosowania, bo tak jedynie da się nazwać polską ścieżkę legislacyjną w ostatnich latach. A to rzutuje na jakość prawa o jego sensowności już nie wspominając. Mamy już czwartą tarczę antykryzysową (przy czym dotyczą one niemal wszystkiego poza walką z kryzysem), ustawę o sądach powszechnych nowelizowano sześciokrotnie, ustawa o podatku akcyzowym zmieniana była 10-krotnie, a o podatku dochodowym 16-krotnie i to tylko w ciągu pierwszych 4 lat rządów PiS.

Ale zmiana prezydenta to dla mnie przede wszystkim bezpieczeństwo. PiS przebimbał 5 lat fantastycznej koniunktury w Polsce i na świecie rozdając pieniądze na lewo i prawo. Niemcy o 7 lat miały nadwyżkę budżetową, my się cieszyliśmy, że deficyt budżetowy "jest niższy niż za PO", kompletnie abstrahując od tego, ze rządy Platformy przypadały na czasy najpierw wielkiego kryzysu finansowego 2008-2009, a potem kryzysu w strefie euro 2011-13.
Teraz przyszła epidemia i takie Niemcy mają pieniądze, by wesprzeć gospodarkę, my ich nie mamy i czekamy na "wyimaginowaną wspólnotę" aż nam pomoże. A do tego stosujemy myki z zakupem polskich obligacji przez NBP, bo gdyby nie to ich ceny poleciałyby na łeb i szyję podnosząc koszt finansowania długu publicznego.
Dla mnie oczywiste jest, że przed wyborami PiS robi jeszcze dobrą minę do złej gry, ale stan finansów publicznych jest opłakany. W przyszłym roku możemy już się otrzeć o konstytucyjny próg długu publicznego (choć i tak kuglują ze statystyką długu choćby przez PFR, czy Fundusz Solidarnościowy) i rząd na pewno wyciągnie łapę po kasę od nas, obywateli. Duda klepnie wszystko jak leci nawet nie czytając. Po każdym innym prezydencie można się spodziewać, że może postawić weto głupim pomysłom. Bo w pierwszej kolejności oszczędności należałoby szukać w takich durnych inwestycjach jak Centralny Port Komunikacyjny, czy przekop Mierzei Wiślanej. Bo mogę przyjmować zakłady, ze te inwestycje podzielą los Elektrowni w Ostrołęce: wydamy kilka miliardów zanim do kogoś dojdzie, że to od początku nie miało najmniejszego sensu

Cytat:
Mógłbyś rozwinąć tą niezwykle ciekawą myśl? Bo skoro jesteś wstanie zagłosować w drugiej turze zarówno na Dudę jak i Biedronia/Trzaskowskiego, a nie na Bosaka. To chyba z Twoimi "poglądami" jest coś nie tak.

Ja bym powiedział, że to jest własnie specyfika wyborów prezydenckich, że głosujemy na kogoś kto nam się bardziej podoba lub mniej nie podoba i w sposobie myślenia miszcza wszystko jest w porządku

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 10:32   

Marco7, czyli zamieniamy tylko barwy i powodujemy większe wojenki polityczne. Bezsensowne inwestycje są za każdych rządów. Barwy Trzaskowskiego nie zakładają również zmniejszenia rozdawnictwa. Nie mają po prostu jaj i wiedzą, że to się nie kalkuluje. Po prostu poza tym, że będzie celowe antagonizowanie w błahych sprawach, nic się nie zmieni. Wrócimy do retoryki lat 2007-2010. Zły prezydent blokuje rozwój kraju lub dobry chroni przed katastrofą. Media będą polaryzować coraz bardziej, aż dojdziemy do 90% dla obu partii :)

bogiel napisał/a:
Miszcz, skąd czerpiesz informacje na temat pogladów Bosaka?

Czytam, słucham od lat co ma do powiedzenia oraz widzę z kim się układa i jakie niebezpieczeństwa niesie jego ugrupowanie. Medialne tytuły mnie nie interesują.
Przyznam jednak że chyba nigdy nie był tak dobry jak teraz. Jest naprawdę świetnie przygotowany i sprawia wrażenie bardzo merytorycznego. To jednak za mało by mnie przekonać, że sukces jego ugrupowania byłby czymś innym niż katastrofą.
Zabawne że piszesz o fake newsach, bo to jego ugrupowanie na nich rośnie i propaguje je czy inne anty-naukowe tezy :) Pisałem o tym w innym temacie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 11:47   

miszcz napisał/a:

Zabawne że piszesz o fake newsach, bo to jego ugrupowanie na nich rośnie i propaguje je czy inne anty-naukowe tezy :)

Według mnie ugrupowanie rośnie wlaśnie na nim, na jego spokoju, braku kontrowersyjnych wypowiedzi itp. Tak było przed wyborami parlamentarnymi (m. in. debata w TVN), tak chyba bedzie teraz.
Rośniecie na fake-newsach? Hmmm ... Mi to się kojarzy z malejącymi sondażami - tj. opdalaniem protokołu 1% przez wiadomo kogo.
Zresztą portale głownego nurtu raczej nie są skłonne milczeć o kontrowersjach / wpadkach Konfederacji.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 11:59   

Marco7 napisał/a:
Ja bym powiedział, że to jest własnie specyfika wyborów prezydenckich, że głosujemy na kogoś kto nam się bardziej podoba lub mniej nie podoba i w sposobie myślenia miszcza wszystko jest w porządku
No jak ktoś myli wybory na prezydenta (czyli glosowanie na kandydata o zbliżonych poglądach, na gospodarkę, historie, religię itd) od zabawy w Idola, czy inne telewizyjne szoł to może. Bo w.w poglądy Duda ma znacznie bardziej zbliżone do Bosaka niż do Biedronia.
miszcz napisał/a:
To jednak za mało by mnie przekonać, że sukces jego ugrupowania byłby czymś innym niż katastrofą.
A poza ogólnymi banałami (faszysci, nie bedzie pieniedzy na emerytury) masz coś na poparcie tego? Co jest takiego w programie Konfederacji co by doprowadziło "do katastrofy"? Bo póki co brzmi to jak bełkot ekspertów (wiadomej strony politycznej) pewnej katastrofie gospodarczej, jeżeli PiS zacznie realizować swoje obietnice wyborcze itd. A tu nawet kowid najntin niczego do dziś nie zrujnował.
bogiel napisał/a:
A te są takie, że władzę ma PiS - Duda bedzie wszystko klepał, a Trzaskowski? Cholera wie.
To, że tak opozycja mówi nie znaczy, że jest prawdą :) https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-andrzej-duda-zawetowal-wiecej-ustaw-niz-bronislaw-komorowski/
Tyle, że dyskusja idąca w tą stronę jest jałowa. TW Alek przecież się nie odciął od SLD, a Bronisław od PO. Nie da się z dnia na dzień wypiąć na ludzi z którymi się tyle lat razem pracowalo. No chyba, że masz pseudonim "MASA" :]

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 12:07   

Jesli chodzi o wybor Trzaskowski - Duda, to kluczowe są okoliczności. A te są takie, że władzę ma PiS - Duda bedzie wszystko klepał, a Trzaskowski? Cholera wie. Podyzek podatkow raczej nie bedzie podpisywał. Co nie oznacza, że na niego zagłosuje. Wydawanie publicznych pieniedzy na tęczowe ławki w Warszawie, każe mi się zastanowić nad sensem pojscia na wybory w drugiej turze.

Bubu, ok. W takim razie prawie wszystko. Za to zaklepał wszystko zwiazane z uciskiem fiskalnym.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 12:50   

Bubu, byłem po prostu pewny, że zastosujesz sofizmat rozszerzenia. Nawet miałem wczoraj o tym napisać, byś się od tego powstrzymał przy odpowiedzi, ale nie chciałem wtedy niepotrzebnie prowokować.
Nic nie pisałem o rzeczach o których napisałeś, ale dla Ciebie nie ma to znaczenia. W ten sposób chcesz zawsze prowadzić dyskusje, bo tylko tak potrafisz. Sam sobie ustalasz przeciwne argumenty, by później z łatwością na nie odpowiedzieć według z góry ustalonego klucza. To już dawno w tym kraju stało się czytelne na samym wstępie wszystkich dyskusji i wpisuje się w to co napisałem o braku własnych poglądów, tylko tych pożyczonych.
Wszystko zrozumiem, ale dorosły chłop który od lat popełnia te same błędy logiczne? :help:
Cała dyskusja z Marco7, to moja opinia o tym, że niczym się nie różnią(AD i RT), ale Ty i tak wrzuciłeś do wora tzw. "totalsów", bo tylko tak potrafisz. Shame.

bogiel, możliwe że masz rację. Faktycznie nic głupiego w ostatnich miesiącach nie mówił, a żadne duże media nie powiązują rosnących ruchów oszołomskich, szurskich, anty-szczepionkowych, anty-naukowych itd itp z jego ugrupowaniem.
To nic tylko czekać na odpalenie tego protokołu :)

Ja rozumiem potrzebę wielu ludzi by wybrać takie anty-systemowe i wolnościowe ugrupowanie, które jako świeża siła nie skrępowanych betonem młodych polityków zaora ten przykry system polityczny. Dlatego głosowałem 5 lat temu na Kukiza, a jako nastolatek na Korwina.
Kurde, naprawdę bym się pod tym z chęcią podpisał i kilka rzeczy przykrych nawet przełknął. Problem w tym, że ani tu nie ma żadnej świeżosci, ani nie widzę tu nic "wolnościowego". Pewne powiązania o których pisałem wcześniej to już całkowita dyskwalifikacja.
Co ten JKM narobił na starość :)

bogiel napisał/a:
każe mi się zastanowić nad sensem pojscia na wybory w drugiej turze.

Wybór między HIV a Ebolą. Zawsze można oddać głos nieważny :)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 13:14   

Kolejny raz wodolejstwo zamiast jakiś konkretów. Może to okazja żeby spróbować sił w polityce? Wyborców co takie coś łykają są na pęczki.
miszcz napisał/a:
Cała dyskusja z Marco7, to moja opinia o tym, że niczym się nie różnią(AD i RT), ale Ty i tak wrzuciłeś do wora tzw. "totalsów", bo tylko tak potrafisz. Shame.
Po pierwsze stwierdzenie, że niczym się nie różnią jest nieprawdziwe. Po drugie to Ty napisałeś, że poprzesz kogokolwiek byle nie Bosaka, Czyli zarówno Dudę jak i Biedronia, a to dwie zupełnie inne kandydatury różniące się niemal wszystkim. No chyba, że zacytowany poniżej fragment oznacza coś innego.
miszcz napisał/a:
W zasadzie to patrząc na kandydatów, głosowałbym na każdego przeciwnika Bosaka.
Dlatego "Sofizmat rozszerzenia" pasuje tu jak pięść do oka. (ale wiem, ładnie wygląda w poście)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 13:17   

miszcz napisał/a:

bogiel, możliwe że masz rację. Faktycznie nic głupiego w ostatnich miesiącach nie mówił, a żadne duże media nie powiązują rosnących ruchów oszołomskich, szurskich, anty-szczepionkowych, anty-naukowych itd itp z jego ugrupowaniem.

Tylko kto ustala, że ktoś jest szurem albo oszołomem? Media. Pozniej ludzie to łykają.
Korwin ma dużo wypowiedzi, ktorych nie da się obronić, ale weźmy przykład jednego określenia czesto niego używanego uzywanego , chodzi mi o slowo debil. Nazywał tak dzieci upośledzone. W mediach lament. Tymczasem za sjp:
"debil - osoba o niskim ilorazie inteligencji; człowiek umysłowo upośledzony"
I w tym przypadku mam go ganić za to, ze nie używa nowomowy?

Inny przyklad - zauwązyłem, że ludziom sprytnie, bo nie bezpośrednio wciska się, że mozna być rusofobem albo rusofilem. Innego rozwiązania nie ma. Jak jest interes robiony z Rosją z korzyścią dla obu państw i Polska wchodzi w to, to już jest się rusofilem. A jak można układać się z Putinem?Przecież to oszolomstwo.

Anty-szczepionkowcy - znakomite określenie w sensie-stricte do manipulacji, bo oznacza kogoś kto jest przeciw szczepionkom. Tymczasem ci owi anty-szczepionkowcy, to osoby przeciw obowiązkowym szczepionkom.
I można się zastanawiać dlaczego taki ruch powstał. Ano pewnie dlatego, ze zdarzają się przypadki, że dzieci po szczepieniach maja nieodwracalne wady zdrowotne. Coż .. pewnie nie dą się przekonać innych , że ci anty-szczepionkowcy mają trochę racji, dopoki ich dziecko nie zachoruje powąznie po szczepieniu, czego oczywiscie nikomu nie zyczę.
Dodam, że biorąc calą Unie Europejska, tylko w Bułagarii jest więcej szczepionek na jedno dziecko niz w Polsce.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2020 13:20   

miszcz napisał/a:
Marco7, czyli zamieniamy tylko barwy i powodujemy większe wojenki polityczne. Bezsensowne inwestycje są za każdych rządów. Barwy Trzaskowskiego nie zakładają również zmniejszenia rozdawnictwa. Nie mają po prostu jaj i wiedzą, że to się nie kalkuluje. Po prostu poza tym, że będzie celowe antagonizowanie w błahych sprawach, nic się nie zmieni. Wrócimy do retoryki lat 2007-2010. Zły prezydent blokuje rozwój kraju lub dobry chroni przed katastrofą. Media będą polaryzować coraz bardziej, aż dojdziemy do 90% dla obu partii :)

miszcz, kompletnie nie rozumiem jak możesz stawiać w kwestii rozdawnictwa znak równości między PO a PiS. Jakie wielkie programy socjalne kojarzysz z czasów władzy Platformy? To przecież właśnie różnica w tym zakresie jest przez bardzo dużą część społeczeństwa brana za złe Platformie i odczytywana na korzyść PiS i to jest główna, jeśli nie jedyna przyczyna różnicy w notowaniach obydwu partii. Ba, cała kampania Dudy sprowadza się przecież do hasła"Przez te 5 lat tu dałem, tam dałem, to ode mnie dostaliście tamto dostaliście, a ONI nie dali nic".

Już to kiedyś pisałem, że 8 lat rządów PO oceniam raczej nisko. Zrobili jednak chyba jedną jedyną rzecz, jak należy, czyli jak ludzie, w których ręce powierzono długoterminowy los kraju i rodaków i było to podwyższenie wieku emerytalnego. Co z tego skoro dla ogromnej części społeczeństwa była to wręcz zbrodnia i z wiwatami przyjęli ponowne obniżenie tego wieku przez PiS? TO niestety dużo mówi o naszym społeczeństwie, bo jeżeli ktoś uważa, że system emerytalny jest w stanie długofalowo się "spinać", gdy kobieta po studiach statystycznie pracuje 35 lat, a emeryturę pobierać przez 22 lata, to do głowy przychodzi mi tylko termin "analfabeta".

Bubu napisał/a:
To, że tak opozycja mówi nie znaczy, że jest prawdą :) https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-andrzej-duda-zawetowal-wiecej-ustaw-niz-bronislaw-komorowski/

Statystyka jako największe kłamstwo. Warto byłoby tutaj dodać, że w tylko w latach 2015-2019 sejm przeprocedował 923 ustawy, zdecydowanie więcej niż przechodziło przez biurko Komorowskiego, więc Duda na pewno miał z czego wybierać. Że w tych 9 ustawach zawetowanych jest np. między innymi ta o SN, którą Duda zawetował tylko po to, żeby potem ją podpisać w niemal niezmienionej formie. Że 4 z tych 9 zawetowanych ustaw to ustawy sprzed objęcia władzy przez PiS. Że chyba przez biurko żadnego prezydenta nie przechodziło tyle ustaw wątpliwych z punktu widzenia konstytucji i przeszły one bez szemrania, podpisywane nawet w środku nocy, byle szybciej... Naprawdę argument liczbie wet przynajmniej mnie tu nie przekonuje...

Bubu napisał/a:
No jak ktoś myli wybory na prezydenta (czyli glosowanie na kandydata o zbliżonych poglądach, na gospodarkę, historie, religię itd) od zabawy w Idola, czy inne telewizyjne szoł to może. Bo w.w poglądy Duda ma znacznie bardziej zbliżone do Bosaka niż do Biedronia

Każdy wyborca ma swoją listę priorytetów, kwestii które są dla niego ważne i które są mniej istotne. Duda ma pewnie poglądy bardziej zbliżone do Bosaka, ale być może akurat w kwestiach, które są ważne dla wyborcy X bliżej Dudzie do Biedronia (choćby kwestia polityki socjalnej).

Co do kwestii gospodarczych, to na pewno w Konfederacji jest więcej rozsądku niż w PiS, więc z tą katastrofą rządów Konfederacji w tym zakresie zgadzam się, że trochę wydumany temat.

bogiel napisał/a:
Anty-szczepionkowcy - znakomite określenie w sensie-stricte do manipulacji, bo oznacza kogoś kto jest przeciw szczepionkom. Tymczasem ci owi anty-szczepionkowcy, to osoby przeciw obowiązkowym szczepionkom.
I można się zastanawiać dlaczego taki ruch powstał. Ano pewnie dlatego, ze zdarzają się przypadki, że dzieci po szczepieniach maja nieodwracalne wady zdrowotne. Coż .. pewnie nie dą się przekonać innych , że ci anty-szczepionkowcy mają trochę racji, dopoki ich dziecko nie zachoruje powąznie po szczepieniu, czego oczywiscie nikomu nie zyczę.
Dodam, że biorąc calą Unie Europejska, tylko w Bułagarii jest więcej szczepionek na jedno dziecko niz w Polsce.

Specjalnie zapisałem się do grupy Stop nop, żeby lepiej poznać poglądy tych ludzi i stwierdzenie, że oni są jedynie przeciwko przymusowi szczepień to czysty zabieg marketingowy, bo wypowiadają się też negatywnie przeciwko programom szczepień na grypę, krytykowali pomysł wprowadzenia w Warszawie szczepień przeciwko HPV dla dziewczynek, a to wszystko są przecież dobrowolne szczepienia. Więc de facto są antyszczepionkowcami.
Co do merytorycznego uzasadnienia dla ich ruchu to jako laik bez medycznego wykształcenia mogę tylko polegać na opiniach ekspertów i oni niemal jednogłośnie stwierdzają, że np. chyba najbardziej nośne medialnie powiązanie szczepionek z autyzmem to zwykłą zbieżność kalendarza szczepień z wiekiem w jakim standardowo u dzieci pojawiają się objawy autyzmu.
Przynajmniej dla mnie fakt, ze tacy ludzie kręcą się wokół konfederacji obniża powagę tej partii.

Odpowiedz do tematu