ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
b4ry 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 13, 2020 06:57   

ciekawy artykuł

https://twitter.com/ACMilanSydney/status/1227129418629255168?s=03

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 13, 2020 11:40   

Dla mnie mało ciekawy. Arbitralna opinia, bez jakichś konkretów na jej poparcie. Opieranie się na twierdzeniach, że Zlatan odejdzie, bo chce sukcesów... Pomijając już fakt, że przecież jasne jest, że Zlatan to opcja bardzo krótkoterminowa, to gdyby oczekiwał sukcesów, wiedząc że w tym wieku czekać nie może, na pewno nie wybrałby Milanu.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 13, 2020 12:04   

Dla mnie również. Popelina, paździerz i tania sensacja godna propagandystów ŁOnetu.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Dzisiaj 9:43   

Któryś już raz z kolei pojawiają się doniesienia, że po sezonie przyjdzie do nas Ralf Rangnick. Wczoraj pisało się nawet o podpisaniu przez niego umowy przedwstępnej z Milanem. Celowo napisałem "przyjdzie", a nie np. "zacznie trenować", bo Pan Ralf to człowiek orkiestra, jeżeli chodzi o kompetencje do pełnienia różnych funkcji w klubie piłkarskim. Znany jest większości jako trener, ale każdy kto interesuje się piłką trochę bardziej i był zaciekawiony tym skąd się wziął taki klub jak RB Lipsk, a konkretniej jakim cudem rokrocznie dokonywał takiego progresu, dotarł szybko do informacji o tej personie.

Rangnick w klubach należących do koncernu Red Bulla był i dyrektorem i trenerem, znany jest z tego, że oczekuje możliwie jak największej władzy. Angażuje się w sprawy klubu totalnie. Ma wizję i nie uznaje kompromisów przy jej realizacji.

Cały czas spekulujemy, ale moim zdaniem ta plotka może być prawdziwa. Na zdrowy rozum Elliott patrząc na to jak miota się nasz zarząd mógł zacząć szukać wzorca, klubu który od lat sukcesywnie idzie do przodu. Trudno znaleźć lepszy przykład od Lipska, który był budowany z wielką konsekwencją w oparciu o rozsądny model biznesowy. Punktem odniesienia nie mogło być City/PSG, ani żaden klub oparty o wpompowanie w klub gargantuicznych pieniędzy tylko właśnie inwestycja pokroju tej RB, gdzie wynik sportowy jest bardzo ważny ze względu na marketing i wartość klubu, ale koniec końców koszt jego osiągnięcia nie może przewyższać potencjalnego profitu.

Jak w takim razie najlepiej skopiować te skuteczne rozwiązania? Zatrudniając ludzi odpowiedzialnych za ten sukces, a Rangnick jest postacią na tyle wielowymiarową, że z powodzeniem jego "transfer" można uznać za przeszczep polityki klubu z Lipska.

Zapewne do końca sezonu nie będziemy mogli liczyć na żadne konkretne informacje natomiast ostatnia zimowa wyprzedaż mogła już być pokłosiem działania klubu, który przygotowuje grunt pod większe zmiany latem.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 10:22   

Według mediów podpisaliśmy już dwóch trenerów. :hmm: Ja to wszystko traktuje jak plotki wyssane z palca i czekam na oficjalne informacje.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Dzisiaj 10:41   

W tym wypadku kluczowe jest to co napisałem w pierwszym akapicie - on wcale nie musiałby tu przychodzić jako trener. We Włoszech bardzo silną pozycję mają dyrektorzy. Na drugim biegunie mamy "menadżerów" w Anglii, gdzie ich kompetencje wykraczają daleko poza to co robi szkoleniowiec w Italii. Pioli z resztą wydaje się być typem trenera, który rzeźbi z tego co ma, trudno mi sobie wyobrazić, że po sezonie, nawet jeśli awansowalibyśmy do LM, mercato byłoby robione pod bezwzględne oczekiwania Stefano.

A do oficjalki to wiadomo, że to tylko spekulacje, ale to chyba też jest sensem forum, żeby dyskutować o tym co może się stać i starać się przewidywać pewne sytuacje ;-)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 11:25   

Ehh... tak to jest sens forum, dlatego ja wyraziłem swoje zdanie co do tych wszystkich plotek :)
Pewne źródła mówią, ze klepnęliśmy Marcelino, inne że Allegriego + Gazidis out po sezonie. Jak Pioli zostanie, bo jakimś cudem wywalczy LM*, to będziemy mieć aż 4 trenerów od lipca :)

* ten cud, to jak dla mnie 5 miejsce Milanu, przy zwycięstwie Atalanty w LM :rotfl2:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 14:57   

Przyjście Rangnicka = odejście Maldiniego i Bobana co wspominałem w innym temacie

miszcz 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 15:04   

Gazidis ma podobno kontrakt tylko końca sezonu, więc kto wie jak to z nim będzie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Dzisiaj 15:33   

bounty_fire napisał/a:
Przyjście Rangnicka = odejście Maldiniego i Bobana co wspominałem w innym temacie

to jest swoją drogą bardzo ciekawy temat.

Konia z rzędem temu, kto realnie wskaże hierarchie decyzyjności w Milanie wśród trójki: Boban, Maldini, Massara. Czysto teoretycznie to Massara jest naszym Dyrektorem Sportowym, więc Rangnickowi najbliżej byłoby do wejścia w jego kompetencje. Powiem jednak szczerze, że bez wczytania się w umowy wszystkich "twarzy" zarządu niezmiernie trudno jest wskazać kto ponosi jaką odpowiedzialność opierając się tylko na ich tytułach.

Swego czasu próbowałem to rozgryźć opierając się o to, kto w pozostałych klubach z Włoch jest vis-a-vis naszych zarządzających i wyszło mi, że w Interze i Lazio mamy Dyrektorów Sportowych w postaci Ausilio oraz Tare, a w Juve jest vis-a-vis Bobana czyli Paratici. W ich przypadku pojawia się określanie Chief Football Officer. Odpowiednika Maldiniego nie zidentyfikowałem ani w Interze, ani w Juventusie, ani w rzymskich klubach.

Pewnym wyjaśnieniem tego, że w naszym klubie są aż 3 zatrudnione osoby na podobnych stanowiskach, gdzie w innych klubach są to jedna-dwie osoby może być to, że nasz prezydent nie sprawia wrażenia zaangażowanego w sprawy związane z Milanem. W pozostałych klubach prezydenci/prezesi zarządu grają pierwsze skrzypce.

W każdym razie, jeśli ma się tu pojawić jakiś Dyrektor Sportowy z krwi i kości to niewykluczone, że poleci cała trójka dyrektorów. Ewentualnie ich rola będzie marginalna.

Odpowiedz do tematu