ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2019/2020
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 08, 2020 23:01   

Ależ fajnie się ten Hellas ogląda ostatnio. Warto dodać, że w 7 dni ugrali remis na Milanie, remis na Lazio i wygrali z Juve. Szacun!
Borini ... :lol2: a po jego bramce napisałem do kumpla "to teraz Pazzini na 2-1" ;)
Niech to dalej będzie kolejka niespodzianek do wieczora jutro.

Widzę w tym wyniku jeden minus: Inter może jutro wyjść jeszcze bardziej nabuzowany.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 08, 2020 23:41   

To jak, tragedia ten nasz remis z nimi? ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 09, 2020 00:04   

Biorąc pod uwagę to jak nas w pewnym momencie zdominowali, to powinniśmy się cieszyć z szczęśliwego remisu :)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lut 09, 2020 00:11   

Oczywiście, że tragedia. Ale dla nich. Co nijak nie rzuca lepszego światła na naszą sytuację.
Dziwi mnie zdziwnienie, że takie wyniki padają. Wspomnijmy Milan Carlo, najlepszą drużynę tamtych lat w futbolu, rzućmy okiem na krajowe trofea. Hellas w gazie, a Juve wciąż nie zdefiniowane przez Sarriego, nie trzeba wiele więcej, żeby otrzymać tski wynik.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 09, 2020 11:30   

Mam pytanie odnośnie meczu Torino - Sampdoria i czerwonej kartki dla Izzo - czy czasem w tym sezonie takie faule w polu karnym nie powinny być przepisowo karane "tylko" rzutem karnym i żółtą kartką, by uniknąć "podwójnej kary"?

luigi 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 09, 2020 11:42   

Istnieją 3 wyjątki od tej reguły

-popychanie
-ciągnięcie
-brak możliwości zagrania piłki

W tym wypadku Quaqliarella był ciągnięty za koszulkę przez Izzo, więc decyzja jak najbardziej zgodna z PG

edit: przepis o braku podwójnego karania funkcjonuje już parę ładnych lat

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 17, 2020 13:07   

Lazio 2:1 Inter
Nie wiem jak Wy, ale mimo tego wyniku i tabeli mi wciąż trudno uwierzyć, że Lazio (z Radu czy Lulicem) może realnie i do końca walczyć o Scudetto. Stawiałem na Inter, ale po wczorajszym meczu i w perspektywie niedługiego starcia z Juve wydaje mi się, że Inter niestety (sic!) nie da rady i ewentualna nadzieja na zdetronizowanie mistrza jest w Lazio. We wczorajszym meczu bardzo zaimponował mi SMS, w końcu zagrał jak kozak, który był wyceniany na 70-80 czy więcej baniek. Problemem Interu jest Padelli, bo to co gość wyprawia w bramce to troszkę kryminał i zaczyna im się to czkawką odbijać. Szkoda, że Milan do końca tego nie wykorzystał, praktycznie nie zatrudniając go w drugiej połowie derbów...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 17, 2020 19:31   

Byłoby zdecydowanie najlepiej jak dla mnie, żeby to Lazio wygrało ligę. Dwie pozostałe drużyny to nasi odwieczni rywale, w długiej perspektywie ścigamy się na trofea, więc ich scudetto byłoby dużo bardziej przykre, niż takiego Lazio. Ale ja też niezbyt wierzę w ich regularność do końca sezonu. Chociaż obecnie są i tak najrówniejsi z całego podium.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 17, 2020 20:11   

Będzie niesamowicie ciężko, ale Lazio już udowodniło, że potrafi wygrywać seriami. Zostało jeszcze wiele meczów i zapewne szanse na detronizację Juve nie są duże; jednak będą mieli presję ze strony dwóch zespołów, a nie - jak wcześniej - jednego (Roma i Napoli). Większość sił rzucą zapewne na LM i tutaj upatruję szansy. Z psychologicznego punktu widzenia kluczowym może okazać się bezpośredni mecz w Turynie. Być może i drugi z Interem tamże. Co by nie mówić - fajnie, że coś ruszyło w topie Serie A.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 17, 2020 23:58   

Inzaghi wprowadził tam niezłego ducha walki. On sam zachowuje się przy linii jak furiat czy oszołom ale facet stworzył coś wyjątkowego. Sezon Ciro owszem ale całe Lazio jest niezwykle zgrane i zdyscyplinowane. W obecnej formie mogłoby się pokusić o Scudetto ale Juventus pewnie odżyje a Inter też nie odpuści. Na szczęście dla widzów Serie A sezon nie skończy się w marcu i walka o mistrza powinna dłużej potrwać. Oby do ostatniego gwizdka sezonu.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 15:32   

Wszyscy patrzą optymistycznie w kwestii przyszłego sezonu, że ruszy on zgodnie z przewidywaniami. Czytałem wypowiedz jakiegos lekarza i powiedzial on, że koronawirus to nie grypa i może dzialać z taka sama skutecznością i w zimie i w lecie (choć pewnie nie jest to do konca zbadane). Dlatego obawiam się, za kilka miesięcy sytuacja bedzie podobna jak teraz, a może nawet gorsza. Bo dlaczego miałaby byc lepsza?
Mogą pojawic się szczepionki, ale czy beda one skuteczne i w nadzwyczajnym tempie produkowane?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 16:06   

Ja z kolei czytałem, że to rodzaj grypy, przechodzi się ja podobnie jak grypa i (podobno) w Azji zaczyna się już powoli zmniejszać ilość chorych. A poza tym, to na zwykłą grypę w lutym (czy od początku roku?) zachorowało już ponad 800 tyś. osób i jakoś nikt z tego wielkiej afery nie robi. Generalnie nadmuchanie i panika z obecnym wirusem narobią więcej szkód, niż sam wirus. To już któraś z kolei "głośna" choroba, więc należało by sobie może zadać pytanie, kto ma w tym interes :hmm: .

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 17:39   

Roznica z grypą jest taka, ze wielokrotnie wieksza umeralnosc to jednak problem. A jeszvze wieksza roznica jest przy procencie osob, ktore wymagaja hospitalizacji.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 09, 2020 18:38   

Oficjalnie: rozgrywki zawieszone do 3 kwietnia.

A w Sassuolo grają...

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Mar 10, 2020 08:07   

Można porównywać to do grypy, jasne, jednak różnica jest taka, że przez grypę nikt rozgrywek ligowych nie zawiesza, granic nie zamyka, ludzi masowym kwarantannom nie poddaje, a światu w oczy globalna recesja nie zagląda.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 10, 2020 17:38   

Ale pytanie trzeba zadać, czy robi się to z powodu realnego zagrożenia, czy nadmuchanej histerii?

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 10, 2020 20:30   

Nie trzeba zadawać, wystarczy nie powtarzać teorii spiskowych. Wiedzy jest aż nadto.

1. Grypa zabija poniżej 1 promila zarażonych, koronawirus w zależności od obszaru ok 1-3,5%
2. Osoba zarażona grypą, zaraża następnie 1,3 kolejnej osoby, osoba zarażona koronawirusem zaraża 2-4 osób.
3. Na grypę jest szczepionka, na koronawirusa nie.

I te trzy powody, póki co starczają, żeby zagrożenie było wielokrotnie większe.
lì a casa il cuore sentirà!

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Mar 10, 2020 20:40   

Mowa o ponad 100 (130-140) zgonach w ciągu doby w Italii. To nie jest grypa.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 10, 2020 21:05   

Te dane są zbyt ogólne, bo tyle, co wiadomo, to umierają w znakomitej większości ludzie starsi i schorowani. Chciałbym konkretniejszych danych w tym zakresie. Ale, co by nie mówić, około 170 zgonów dzisiaj w Italii brzmi groźnie.

Co do kryzysu, giełd, turystyki itd., to nie wykluczałbym, że komuś może być to na rękę. Nie mogę bowiem zrozumieć, jak można pozwalać komukolwiek opuszczać granicę/wpuszczać na teren swojego państwa bez przebadania. Według mnie powinna być 'krótka piłka' - musisz z jakiegoś ważnego powodu się przemieszczać, to przechodzisz badanie i jedziesz, o ile dane badanie przechodzisz. A tak nie jest i rozlewa się na cały świat. Skoro ja na to jestem w stanie wpaść, to tym bardziej specjaliści i władni powinni.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 10, 2020 22:26   

A wystarczało zamknąć granice jakiś miesiąc temu. Byłoby prawdopodobnie bez problemu a Wuhan i okolice miasta byłyby epicentrum epidemii. Jakie to proste a zarazem trudne w realizacji....

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 11, 2020 23:31   

Rugani z koronawirusem...

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 13, 2020 17:15   

Rugani, Gabbiadini, Tom Hanks czy małżonka premiera Kanady... Każda z wymienionych osób ma się raczej nieźle. To by wskazywało, że ten koronawirus siedzi już w milionach ludzi na całym świecie, tylko nie sposób przeprowadzić testów na tak gigantyczną skalę, w związku z czym można nieśmiało zakładać, że jednak jego pandemia nie jest aż tak niebezpieczna dla ludzkości. Ale nadal istnieje sporo niewiadomych. Nie znamy dalekosiężnych skutków zarażenia i póki sytuacja się nie ustatkuje, to trzeba o calcio zapomnieć. Liczę, że to się uspokoi już podczas najbliższych tygodni. Wtedy Euro 2020 mogłoby odbyć się terminowo, a ligi krajowe można by było dokończyć w play-offach i play-outach.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 14, 2020 16:24   

Nie jest niebezpieczna? Śmiertelność póki co na poziomie ~3 procent. To mało? Dodajmy do tego możliwą zapaść gospodarczą, jak cały świat stanie na... no własnie na ile? Miesiąc? Dwa? Więcej?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 14, 2020 16:49   

We Włoszech jest to nawet 7 %.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 14, 2020 16:59   

Finalnie wyjdzie mniej, bo realna liczba chorych jest wielokrotnie większa, niż znana liczba chorych. Niemniej wygląda to cienko.

Odpowiedz do tematu