ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 14:48   

bogiel napisał/a:
Di Francesco

Nie wiem, czy oglądacie/słuchacie Calcio Trucka live Dumanowskiego i Guziaka w poniedziałki, ale bodajże w ostatnim odcinku mówili ciekawe rzeczy, które usłyszeli w rozmowie z rodzicami Linettego, na których natrafili w samolocie do Włoch. Ponoć Di Francesco miał dość dziwne metody, bardzo dużo taktycznych zajęć/spotkań długich z formacjami itd., akurat tam to nie "zażarło" i nie podpasowało piłkarzom. Tak w ramach ciekawostki, nie oceniam.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 15:03   

Zino - to tak jak u Giampaolo w Milanie :) U niego ponoc też dlugie przesuwania formacji to standard.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 15:04   

Może były dziwne, bo były zupełnie inne od tych wcześniejszych :) Tak samo w Milanie, gdy Giampaolo zwracał uwagę, że gra opiera się tylko na indywidualnych zrywach.
Nie "zażarło" w obu klubach, więc oba kluby zwróciły się po strażaków, którzy skupią się na odbudowaniu mentalnym graczy, prostocie i nie będą zaprzątać biednym piłkarzom głowy jakąś tam taktyką :)
Szkoda, że to my nie wzięliśmy Ranieriego, bo to jednak byłby strażak z warsztatem i renomą :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 15:16   

Kzr napisał/a:

Póki co mi się nie podoba. Widać było że chciał zabłysnąć, a nie grać dla drużyny. Biorąc pod uwagę to i felieton jaki widnieje o nim na football-italia ( https://www.football-ital...le-saelemaekers ), nie jestem póki co nastawiony do niego zbyt pozytywnie.

A mnie się podoba ;) Przede wszystkim podoba mi się formuła transferu - tylko półroczne wypożyczenie bez obowiązku wykupu. Wystarczająco dużo czasu, żeby go ocenić. Wystarczająco dużo, żeby chłopak zrozumiał pewne sprawy i zastanowił się, czy chce schować trochę swojej dumy do kieszeni, czy woli wracać skąd przyszedł. Nie sądzę, żeby szybko dostał następną szansę, więc zastanowi się sto razy, jeśli ma mózg. Jeśli będzie taki, jak jego gorsza strona, to bez żalu go oddamy. A jeśli będzie rokować, to może zostanie. Talentu mu nie można odmówić.

I podoba mi się właśnie dlatego, że ma charakter. Lubię graczy z charakterem, nawet trudnym, ale charakterem. Zlatan też ma podobną opinię, a wiemy ile może znaczyć dla drużyny i ile znaczył w przeszłości. Jeśli tylko potrafią ten charakter wykorzystać we właściwy sposób, mogą zrobić prawdziwą karierę.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 15:22   

Ja we Włoszech nie widzę w tym momencie nikogo kto byłby jednocześnie w naszym zasięgu i gwarantował jakąkolwiek poprawę.

Przed angażem Giampaolo wolałem EDFa, ale nie oszukujmy się, piłkarze też widzą co się dzieje dookoła i obstawiam, że atmosfera w jakiej przychodziłby do nas EDF, jak i jego ostatnie porażki już na starcie doprowadziłyby do tego, że piłkarze nieufnie podchodziliby do jego metod szkoleniowych.

Jeżeli patrzymy na trenerów aktualnie zatrudnionych, którzy prowadzą swoje zespoły do sukcesów to na Gasperiniego czy Inzaghiego moim zdaniem nie ma szans. Dalej mamy gości pokroju Marana - no jakkolwiek bym na tą kandydaturę nie spojrzał to przekonuje mnie nawet mniej od Piolego.

Poza Włochami to z ciekawych opcji bez klubu jest Jardim i Marcelino. W te nazwiska bym celował, każdy z nich ma niemałe doświadczenie, odnosił sukcesy, nie jest na etapie odcinania kuponów od swojej kariery. Z oczywistych względów nie piszę takich nazwisk jak Pochettino, czy Allegri. To jeszcze nie ten moment.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 21:30   

kamilus napisał/a:
Moim zdaniem gdyby to było tylko obniżanie kosztów w celu poprawy budżetu, to działalibyśmy "1:1", czyli tak jak za Suso przyszedł młody Belg, a za RR Laxalt, tak za Piątka dostalibyśmy jakiegoś środkowego napastnika z niską pensją (np. tak jak kiedyś Lapadula). I za Biglię, który jest już jedną nogą poza Milanem, jakiegoś defensywnego pomocnika. W hipotezę, że zabrakło czasu nie uwierzę, bo np. o odejściu Polaka mówiło się już chyba od grudnia, więc czego jak czego, ale czasu na działania tutaj nie zabrakło.

Na "coś większego" w lecie zapowiada też formuła naszych transferów, bo wszystkie styczniowe transfery możemy "cofnąć" po sezonie. Gdyby to był plan długoterminowy, taki, gdzie mamy nadzieję na "odpalenie" danego gracza, to np. Saelemaekers dostałby 4/5-letni kontrakt z niską pensją. A przyszedł tylko na półroczne wypożyczenie z opcją wykupu.
Może skoro chcieli kogo inne zamiast Laxalta to już nie starczyło na inne pozycje? Nie widać też, żeby klub widział problem w wygaszonym Bigli, tak jak nie uważał za problem nie wstającego z ławki Montolivo.
Przesuwanie wszystkiego na lato też nie jest fajne, bo powoduje dość mocny wzrost potrzebnych wzmocnień na już/na wczoraj.

Ja stawiam na to, że klub niekonicznie chce zjadać zęby, żeby trafić do tej LE. A już na pewno nie wiedzą jak wyjdą negocjacje z Raiolą; czy zostanie Zlatan i Jack; czy Sevilla awansuje do tej LM i kwota wykupu Suso faktycznie pojawi się po stronie przychodów klubu; czy odejdzie Paqueta; czy o transfer poprosi Romagnoli.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 06, 2020 11:56   

Czy komuś z Was kojarzy się nazwisko Pobega? Były piłkarz naszej Primavery, wypożyczony aktualnie do Pordenone w Serie B. Piszę o nim, bo dość dobrze sobie radzi według statystyk - 18 występów / 5 bramek / 3 asysty. Gra jako środkowy pomocnik, przynajmniej według transfermarktu. Zauważyłem go, bo jego wartość według tego portalu wzrosła w ostatnim czasie do 2,2 mln euro, co jak na poziom Serie B jest niemałą kwotą. Ja go jakoś nie kojarzę, nie należał chyba do grona tych młodzików o których mówiło się najczęściej. Pół żartem, pół serio - może to nasz Castrovilli? ;-)

https://www.transfermarkt.../spieler/392538

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 06, 2020 12:12   

Faktycznie duża wartość. Ciekawe czy coś z niego będzie. 20 lat to już czas na wchodzenie w poważną piłkę.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 06, 2020 12:50   

Według tego TM Pordenone ma opcję pozostawienia tego chłopaka u siebie na stałe. Drużyna ma wielkie szanse na awans do Serie A, chłopak kręci tam fajne cyferki, a ostatnimi laty mamy boom na młodych pomocników włoskich z dużym talentem.

Milan na pocieszenie ma Krunicia i całą armię pomocników, którzy najpierw stanęli w miejscu, a teraz cofają się w rozwoju.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 06, 2020 12:53   

https://sempremilan.com/tuttosport-the-on-loan-starlet-who-could-be-milans-answer-to-castrovilli

poszukałem trochę i według powyższego mamy opcję buy-backu. Swoją drogą polecam przeczytać, bo jest tam trochę informacji odnośnie jego stylu gry poza suchymi liczbami.

Z dalszych ciekawostek, według transfermarktu jest to 4 najbardziej wartościowy włoski pomocnik U20. Pierwsze dwa miejsca to Zaniolo i Tonali.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 06, 2020 13:16   

Jest jeden krótki filmik na YT i jego kilka bramek. Trochę przypomina Nocerino (w odpowiednim miejscu i czasie w polu karnym). Nie ma niestety próbek dryblingu i podań (ale z zapodanego przez Renesco artykułu wynika, że "zabójcze" podania) i najczęściej gra na lewej połówce. Wiadomo, że to 4-4-2, to nie jest raczej system na stałe (i to nie jest klasyczne 4-4-2, raczej wygląda na grę czterema napastnikami i w praktyce Leao, Castillejo, Zlatan i Rebić, to przecież napastnicy, a nawet jeśli gra Hakan na lewej, to bardziej schodzi do środka), pewnie będzie powrót do 4-3-3, ale tutaj potrzeba zmian w pomocy.

Mam nadzieję, że latem nie będzie mercato "na hurra" tylko 3-4 konkretnych piłkarzy, kilku doświadczonych w promocji i uzupełnienie takimi młodymi chłopakami jak Brescianini czy Gabbia, który dla mnie nie jest gorszy od takiego Duarte, a niedługo może być spokojnie lepszy od Kjaera.

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 06, 2020 15:39   

Cytat:
Pobega

Jeśli to skrzyżowanie Pogby z Banega to brać gościa! :rotfl:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 27, 2020 11:05   

Paolo#3 napisał/a:
pewnie będzie powrót do 4-3-3, ale tutaj potrzeba zmian w pomocy.

Zmiany w pomoc potrzebne są nam niezależnie od formacji. Na ten moment balans jest zachwiany i brakuje nam kogoś o bardziej defensywnych inklinacjach. Teoretycznie kimś takim mógłby być Biglia, ale wszyscy wiemy w jakiej formie jest Argentyńczyk i jak często bywa kontuzjowany. Na szczęście kończy mu się kontrakt. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby transfer Tonaliego i zakontraktowanie Maticia, który latem będzie miał kartę na ręku. Możemy wówczas wrócić do 4-3-3 i ustawić na pozycji półskrzydłowych Bennacera z Kessiem, jednocześnie dając im większą swobodę przy grze "do przodu". Środek należałby do młodziutkiego Włocha, a coś czuję że Matic we Włoszech mógłby odnaleźć się naprawdę nieźle. Wracając do półskrzydeł to w odwodzie mógłby być Pobega (szczególnie w kontekście walki o skład z Kessiem, bo Iworyjczyk wciąż jest daleki od dobrej, regularnej gry) i Krunić.

Przy 4-3-3 można też zastanowić się nad pozostawieniem Bonaventury jako viceRebicia na lewe skrzydło. Budżet na pewno będzie ograniczony, więc nie ma sensu przepłacać za rezerwowych, jeśli brakuje kasy na wzmocnienie pierwszego składu. Po drugiej stronie widziałbym Berardiego. Przy 4-3-3 skrzydłowi muszą być bramkostrzelni i piłkarz Sassuolo taki jest. Liczę przy tym na to, że kwota jego wykupu mieściłaby się powiedzmy w 30 mln euro. Celowo nie rzucam nazwisk pokroju Chiesy, bo raczej nas nie stać na takich piłkarzy. Domenico razem z Castillejo powinni solidnie zabezpieczyć prawą flankę. Środek należałby do Ibry i jego padawana Leao ;-)

Zostają nam niezagospodarowani Paqueta i Calhanoglu i tej dwójki bym się pozbył. Za Turka być może dostaniemy jakieś przyzwoite oferty, jak pogra do końca sezonu, w przypadku Brazylijczyka mówimy raczej o próbie cięcia strat. W każdym razie ta dwójka może łącznie sfinansować z 70% Tonaliego, na więcej bym nie liczył ;-)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 27, 2020 14:52   

Coraz więcej plotek o Zaracho. Nie znam gościa, obejrzałem jakąś kompilację i szczerze mówiąc nie robi na mnie wrażenia. Ktoś jest w stanie powiedzieć o nim coś więcej?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 27, 2020 15:01   

Sprobować zakontraktować Modrica, Allana, Thiago Silvę i Mertensa - wszyscy na zasadzie wolnego transferu. Wiadomo że wszyscy nie trafią do Milanu, ale dwóch z tej czwórki? Dlaczego nie.

Niestety przewiduje, że wezmiemy kolejnego Leao plus wypożyczymy kolejnego Salemakersa. Pozniej bedzie lament, że nie stac nas na dwuletni kontrakt dla Modrica czy Thiago Silvy.

Nie podoba mi się ten projekt (albo "projekt"), że stawiamy na młodych i oni w barwach Milanu staną się wartościowymi piłkarzami pełna gębą. To droga do nikąd, droga do długotrwałego przeciętniactwa. Gazidis mowił o tym kiedyś, że taki jest zamysł. Im szybciej z tego zrezygnujemy, tym lepiej.

EDIT: O! Zaracho - kolejny młody i utalentowany za kilkanaście milionów ... :wall2:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 27, 2020 15:20   

bogiel napisał/a:
Sprobować zakontraktować Modrica, Allana, Thiago Silvę i Mertensa - wszyscy na zasadzie wolnego transferu. Wiadomo że wszyscy nie trafią do Milanu, ale dwóch z tej czwórki? Dlaczego nie.

Allana bym odpuścił, ma długi kontrakt, Napoli zwykło zdzierać kasę z potencjalnych kupców, co do samego zawodnika to moim zdaniem jest trochę za niski biorąc pod uwagę, że obok niego grałby Bennacer.

bogiel napisał/a:
Nie podoba mi się ten projekt (albo "projekt"), że stawiamy na młodych i oni w barwach Milanu staną się wartościowymi piłkarzami pełna gębą.

bo my trochę przebieramy wśród 2-3 sortu utalentowanych piłkarzy. Nie wierzę, że ktoś by pogardził takim Tonalim, który błyszczy na poziomie Serie A.

bogiel napisał/a:
EDIT: O! Zaracho - kolejny młody i utalentowany za kilkanaście milionów ... :wall2:

mam nieodparte wrażenie, że zarząd o nim myśli, bo jego agentem jest człowiek odpowiedzialny za interesy Correi oraz De Paula. Obawiam się, że przymierzanie go do Milanu to nie jest efekt działań scoutingu tylko kolejny wynalazek "z polecenia". Samego piłkarza jednak nie widziałem na oczy, więc nie oceniam.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 27, 2020 15:23   

Ok, myslalem, że Allanowi w czerwcu konczy się kontrakt.
Tonali? Nie sądze, że wydamy +40 mln na jeden transfer.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 27, 2020 15:30   

bogiel napisał/a:
Tonali? Nie sądze, że wydamy +40 mln na jeden transfer.

Pewnie będzie ciężko, ale chłopak jest nieprzeciętny i jak robić wyjątki to dla kogoś takiego.

Tym bardziej, że ma krótki kontrakt (do 2021, chyba z opcją przedłużenia) a Brescia wielce prawdopodobne, że spadnie (6 pkt straty do 18 miejsca). Nie zdziwię się jak odejdzie właśnie za kwotę do 40 mln euro, a to już by była przecena jak na dzisiejsze standardy. Sam Tonali wielokrotnie podkreślał, że jest kibicem Milanu. No i miałby tu relatywnie łatwo o pierwszy skład.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 27, 2020 15:45   

Renesco napisał/a:
Możemy wówczas wrócić do 4-3-3 i ustawić na pozycji półskrzydłowych Bennacera z Kessiem
Jeśli Iworyjczyk skupiłby się bardziej na zadaniach defensywnych, to ok. Ja jednak odnoszę wrażenie, że lepiej skupić się na kimś innym w kontekście prawego półskrzydła (jeśli Milan wróci do tego ustawienia).

Tonali to marzenie, podejrzewam, że Juve się zgłosi po niego. Ale może warto skupić się na tym diamencie i walczyć do końca. Ewentualnie Paredes?

Co do lewego ataku, to może sprawa jest załatwiona? Jest Rebić, może Leao będzie wreszcie traktowany jak skrzydłowy?

Renesco napisał/a:
Po drugiej stronie widziałbym Berardiego. Przy 4-3-3 skrzydłowi muszą być bramkostrzelni i piłkarz Sassuolo taki jest
Dodatkowo może spokojnie grać jako second striker. Dziwne, że on jeszcze jest w tym Sassuolo.

Co do środkowego napastnika, to się powtórzę - Scamacca - przy takich warunkach fizycznych, gość jest niezły technicznie, zwrotny, z dobrym dryblingiem. Niech skupią się wreszcie na włoskich diamencikach (i więcej szans dla Gabbi!) :D

No właśnie - jakieś propozycje na prawą obronę i środek (powrót Thiago, Musacchio/Duarte - odejście?)?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 27, 2020 16:29   

Paolo#3 napisał/a:
Co do lewego ataku, to może sprawa jest załatwiona? Jest Rebić, może Leao będzie wreszcie traktowany jak skrzydłowy?

myślę, że można traktować go jako opcję i na tą i na tą pozycję, niemniej chodzi o liczebność. 6 graczy na 3 pozycje w ataku to takie rozsądne minimum. Zakładam, że budżet transferowy nie jest bez dna, więc szkoda trochę pozbywać się Bonaventury, żeby potem wydawać kolejne miliony za opcję rezerwową ;-) Ibra i tak będzie grał w pierwszym składzie, jeśli zdrowie mu dopisze.

Paolo#3 napisał/a:
No właśnie - jakieś propozycje na prawą obronę i środek (powrót Thiago, Musacchio/Duarte - odejście?)?

Powrót Silvy, wykupienie Kjaera, sprzedaż Musacchio - jakby zarząd podjął się takich kroków to środek obrony uznałbym za gotowy. Młodych stoperów więcej nam nie trzeba, jest Gabbia, jest Duarte, a i Romagnoli ma przed sobą co najmniej dekadę grania.

na prawą stronę trzeba sprowadzić albo kogoś naprawdę dobrego (Meunierowi kończy się kontrakt po sezonie), albo zostawić Contiego z Calabrią licząc, że coś z nich będzie. Za kolejnych Laxaltów dziękuję.

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 10:05   

Paolo#3 napisał/a:
Renesco napisał/a:
Po drugiej stronie widziałbym Berardiego. Przy 4-3-3 skrzydłowi muszą być bramkostrzelni i piłkarz Sassuolo taki jest
Dodatkowo może spokojnie grać jako second striker. Dziwne, że on jeszcze jest w tym Sassuolo.

Czy ja wiem czy dziwne... było już kilka razy poruszane przy okazji różnych transmisji.
Wcale aż tak mega dużo nie strzela (9,8,4,5,7 w ostatnich 5 sezonach łącznie z trwającym), miewa dłuższe przestoje w grze, łapie głupie czerwone kartki, kontuzje też go nie omijają. Poza tym podobno zdecydowanie nie grzeszy inteligencją (na boisku i poza nim) i to też był jakiś tam argument w kwestii braku większego transferu.

Renesco napisał/a:
Sam Tonali wielokrotnie podkreślał, że jest kibicem Milanu.

:king: :lol2:
ilu już to podkreślało ? Dżeko, Modrić...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 10:20   

zino napisał/a:
Paolo#3 napisał/a:
Renesco napisał/a:

Czy ja wiem czy dziwne... było już kilka razy poruszane przy okazji różnych transmisji.
Wcale aż tak mega dużo nie strzela (9,8,4,5,7 w ostatnich 5 sezonach łącznie z trwającym)

w klasyfikacji kanadyjskiej osiąga świetne rezultaty jak na bocznego napastnika. Z ciekawości sprawdzałem jaką ma średnią (bez karnych i z karnymi) w Serie A teraz i jaką miał 3 lata temu (kiedy był w wieku Chiesy i Orsoliniego). Niezależnie od przyjętych założeń jest wyraźnie lepszy od wspomnianej dwójki jeżeli chodzi o zdobyte bramki/asysty.

zino napisał/a:
Renesco napisał/a:
Sam Tonali wielokrotnie podkreślał, że jest kibicem Milanu.

:king: :lol2:
ilu już to podkreślało ? Dżeko, Modrić...

no i z tego co pamiętam, w przypadku takiego Dzeko temat upadał, bo nie dogadały się kluby, a nie sam zawodnik z Milanem. Po drugiej stronie masz przykłady Martinezów, czy innych Kondogbii, którzy wypinali się na Milan i to nie ze względu na kasę. Transfer Hernandeza też pokazał ile znaczy osobiste zaangażowanie takiej ikony jak Maldini, więc emocje jak najbardziej trzeba brać pod uwagę.

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 10:33   

Z tymi emocjami to tak pół żartem napisałem, no offence. Choć już tyle tego typu deklaracji i historii słyszałem, kończących się później jakąś farsą, że staram się do nich nie przywiązywać wagi.

Co do Berardiego to jednak mnie on zdecydowanie nie przekonuje i nie chciałbym go widzieć w Milanie. Pasuje mi do niego takie fajne włoskie (?) określenie 'król prowincji'. Chiesy i Orsoliniego też bym nie porównywał, Chiesa to mimo wszystko (brak mega liczb póki co) kozak, Orsolini hmm przynajmniej level niżej, ale to tylko moje zdanie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 10:59   

Berardi nie byłby spełnieniem moich marzeń, ale doceniam styl jego gry no i tak jak napisałem na początku - zakładam, że nie byłby bardzo drogi. Plusem interesów z Sassuolo jest też to, że często idą na ustępstwa przy formułach transferu (vide: Politano, Sensi). Oczywiście wolałbym Chiese, ale nie sądzę, żeby jego transfer był jakkolwiek realny.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 11:25   

Jeżeli bierzemy pod uwagę aspekt emocji, to należy pamiętać, że Berardi jest kibicem Interu.
Ja od dawno chciałbym by na prawe skrzydło przyszedł ktoś z poniższej listy:
Berardi, Bernardeschi, Callejon(taaa wiem, stary :) ), Politano, Under, Orsolini,
Lubię Samu, ale nie wierzę, ze na dłuższą metę da wiele i zbliży się choć trochę do osiągnięć Suso.
Szkoda, ze nie doszło do wymiany Bernardeschi - Paqueta. Moim zdaniem byłaby ona bardzo korzystna dla nas.

Odpowiedz do tematu