ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2019
Autor Wiadomość
Sonar 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 08, 2020 21:33   Piłkarz Roku 2019

Tradycja to tradycja

W dniach od 8 do 24 stycznia wybierać będziemy Piłkarza Roku 2019 w Milanie.

REGULAMIN WYBORU PIŁKARZA ROKU

-Plebiscyt jest organizowany przez Stowarzyszenie Milan Club Polonia. Patronat medialny nad wyborami sprawuje partnerski portal ACMilan24.com. Wyniki głosowania zostaną przekazane do Milanu za pośrednictwem Associazione Italiana Milan Clubs jako oficjalny głos polskich kibiców rossonerich, a w ręce zwycięzcy, w miarę możliwości, postaramy się przekazać pamiątkową statuetkę ufundowana przez MCP.

- Do oddania głosu uprawnione są wszystkie osoby zarejestrowane na forum, mające aktywne konto w czasie trwania elekcji oraz członkowie Milan Club Polonia.
- Każda osoba ma prawo do oddania tylko jednego głosu.
- Głosujemy poprzez wysłanie prywatnej wiadomości na forum do użytkownika - Slidewater.
Wiadomość taką można wysłać poprzez kliknięcie ikony priv przy dowolnej wypowiedzi tego użytkownika lub w jego profilu, bądź też po prostu klikając TUTAJ.

Drugą opcją głosowania jest wysłanie maila na adres:
kamil.cieslak@milanclubpolonia.pl
w którym trzeba podać numer legitymacji MCP. Maile bez numeru legitymacji nie będą brane pod uwagę.

- Wiadomość powinna mieć temat 'Piłkarz Roku 2019'.
- Głosowanie odbywa się poprzez sklasyfikowanie najlepszej dziesiątki piłkarzy Milanu w formie uszeregowania ich od miejsca 1 do 10. Zawodnik sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzyma 10 punktów, na drugim 9 punktów, na trzecim 8 punktów, aż do jednego punktu w przypadku dziesiątego miejsca.
- Trzeba wybrać całą dziesiątkę.
Zagłosowanie na mniejszą liczbę zawodników spowoduje, że głos będzie nieważny. - Wyboru dokonywać można spośród 25 zawodników nominowanych przez Milan Club Polonia.
- Głosowanie rozpoczyna się 8 stycznia, a kończy 24 stycznia o godz. 23:59. Miejsca od 25 do 6 zostaną odsłonięte od razu w dniu 25 stycznia, a począwszy od 26 stycznia rozpocznie się prezentacja zawodników z miejsc od 5 do 1. Codziennie w aktualnościach na partnerskim portalu ACMilan24.com odsłaniane będzie kolejno jedno miejsce, aż do ogłoszenia zwycięzcy, którego poznamy 29 stycznia. W przypadku zajęcia przez dwóch lub więcej piłkarzy tej samej pozycji nazwiska ogłaszane będą dzień po dniu, a o kolejności ogłaszania decydować będzie wsteczna kolejność alfabetu.
- Wszelkie niejasności wyjaśniane będą na forum.

NOMINOWANI PIŁKARZE

NOMINOWANI PIŁKARZE

1. Ignazio Abate
2. Tiemoue Bakayoko
3. Ismael Bennacer
4. Lucas Biglia
5. Giacomo Bonaventura
6. Fabio Borini
7. Davide Calabria
8. Hakan Calhanoglu
9. Samu Castillejo
10. Andrea Conti
11. Patrick Cutrone
12. Gianluigi Donnarumma
13. Theo Hernandez
14. Franck Kessie
15. Rade Krunic
16. Diego Laxalt
17. Rafael Leao
18. Mateo Musacchio
19. Lucas Paqueta
20. Krzysztof Piątek
21. Ante Rebic
22. Ricardo Rodriguez
23. Alessio Romagnoli
24. Jesus Suso
25. Cristian Zapata

LAUREACI Z POPRZEDNICH LAT

2018 - Patrick Cutrone
2017 - Jesus Suso
2016 - Gianluigi Donnarumma
2015 - Giacomo Bonaventura
2014 - Nigel de Jong
2013 - Mario Balotelli
2012 - Stephan El Shaarawy
2011 - Thiago Silva
2010 - Thiago Silva
2009 - Pato
2008 - Kaká
2007 - Kaká
2006 - Kaká
2005 - Kaká
2004 - Andriy Shevchenko
2003 - Paolo Maldini
2002 - Paolo Maldini

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2020 01:44   

Głosowanie na plus: Bakayoko, Cutrone, Theo, Romagnoli (za zeszły sezon głownie), Donnaruma.
Pozostała 5 to trzeba będzie robić selekcję negatywną :( .

Fruki 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2020 09:04   

Nie biorę udziału w plebiscycie, ale gdybym miał to zrobić to lista wyglądała by tak:

1. Alessio Romagnoli
2. Gianluigi Donnarumma
3. Krzysztof Piątek
4. Theo Hernandez
5. Tiemoue Bakayoko
6. Jesus Suso
7. Franck Kessie
8. Davide Calabria
9. Patrick Cutrone
10. Ignazio Abate

Miejsce 1 i 2 zajęli zawodnicy, którzy mieli cały rok przyzwoity.
Od 3 do 5 to kluczowi zawodnicy w danym półroczu
6-7 najlepsi (według mnie) z reszty zawodników którzy zawodzą
8-10 ochłapy punktowe dla wychowanków... bo tak.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2020 19:31   

Ponieważ wybranie 10 ''najlepszych'' zawodników Milanu 2019 roku to jak rzeźbienie srebrnym dłutkiem w rzadkim gównie więc postanowiłem sobie przyjąć pewne kryteria przy selekcji, a przy okazji podsumować sobie nasze gwiazdy za ubiegły rok.
Wszystko to jest oczywiście moim subiektywnym spojrzeniem oraz zabawą, która niestety ma smak zepsutego mleka i śmierdzi starym jajem.

1) Wziąłem pod uwagę tylko tych piłkarzy z największą liczbą występów, a więc takich co realnie grali, bo wydaje mi się że to jest podstawa do oceny.
Pozostali najwyraźniej byli albo za słabi albo się leczyli.
Nie było również takich piłkarzy, którzy byliby dżokerami wchodzącymi na 10 minut odmieniającymi losy spotkania, ani takich którzy przy mniejszej ilości spotkań byliby decydujący albo grali na wysokim poziomie lub czymś błysnęli aby ich umieścić na liście.

Dokonałem selekcji 14 zawodników ze względu na ilość występów w zeszłym roku:

Donnarumma, Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Hernandez, Kessie, Bakayoko, Bennacer, Paqueta, Calhanoglu, Suso, Piątek, Cutrone

2) Następnie odrzuciłem 4 zawodników, którzy wydawali mi się ''najgorsi'' z tej 14stki:

Calabria - tragiczny w obecnym sezonie do tego stopnia, że przegrał rywalizację z równie słabym Contim. W zeszłym sezonie z całej defensywy to również najczęściej było najsłabsze ogniwo. W ofensywie nic nie dający. Ogólnie rzecz biorąc to zatrzymał się w rozwoju ( jeśli nie cofnął ). W obronie był zawsze słaby ale też młody więc wydawało się, że ma potencjał i z czasem stawać się będzie lepszy. W ofensywie wydawało się, że ma gaz i potrafi dośrodkować, a nie bić na oślep jak Abate. Póki co jego droga w Milanie coraz bardziej przypomina tą De Sciglio... Zawsze miał u mnie dodatkowy punkcik bo to wychowanek i młody chłopak, który ma pokorę w sobie. Teraz tego bonusa już nie ma, ponieważ formę ma od dawna fatalną, progresu żadnego nie notuje, a do tego jak go to wszystko przybija oraz ile oleju w głowie ma jego laska mogliśmy wszyscy zobaczyć po klęsce z Atalantą. Ręce opadają... Ale to dyskusja na inną okazję... Zresztą ja tu życia prywatnego nie klasyfikuję...

Paqueta - tragiczny w obecnym sezonie, przegrywa rywalizację mając mierną konkurencję. Na początku roku miał bardzo dobre wejście ale później również zgasł, złapał kontuzję i został zawieszony. Do tego dużo kartek i głupich fauli oraz równie dużo kretyńskich wywiadów oraz działań w mediach społecznościowych.
Nie wiedziałem jaki to typ piłkarza jak do nas przychodził i na jakiej grał pozycji we Flamengo. Doniesienia były sprzeczne, nieprawdziwe, życzeniowe ( Kaka, hahaha, a kibice jak dzieci dali się nabić w butelkę przez media). W kraju kawy był chyba inny system, bo u nas do dzisiaj nie wiadomo, gdzie ma grać i jaką rolę spełniać. Jak przyszedł okazało się, że grać jednak będzie nie zupełnie tam gdzie to sobie kibice wyobrażali, a jakim jest piłkarzem to dokładnie nie wiadomo do dzisiaj. Obiecuję sobie od dawna, że obejrzę trochę spotkań Flamengo, aby samemu się przekonać kto to jest i co potrafi. Zapytałbym również Leonardo o zamysł sprowadzenia Brazylijczyka ale go już nie ma... Więc może jakiś plan działania był, pomysł na niego był ale nie warto o tym pisać bo wszystko już jest dawno w piecu, a Leo w Paryżu. Kto wie, może niedługo odzyskamy część kasy i się jednak dowiemy jak Paqueta powinien być wykorzystany i jak potrafi grać... Dzisiaj to mi przypomina trochę Hakana. Młody, perspektywiczny, techniczny, ofensywny i na żadnej pozycji w Milanie nie pasujący oraz nie wiadomo dokładnie w jakim celu kupiony i do jakiej układanki.

Bennacer - nie znalazł się w pierwszej 10tce dlatego, że spotkań rozegrał znacznie mniej od innych więc skala porównawcza siłą rzeczy jest mniejsza i działa to na jego niekorzyść, a w tych co grał to był taką bronią obosieczną. To zresztą również mocno na wyrost. Widać, że ma potencjał itp. itd. Tylko że póki co na boisku miał udział bezpośrednio przy stratach bramek, głupio faulował i zbierał masę kartek i po prostu przy rozegraniu 12 spotkań część z nich było słabych albo takich o których można powiedzieć, że ma fajne to i tamto i gdyby nie zrobił źle tego czy tamtego albo może grał na innej pozycji to byłoby dobrze... Nie miał natomiast na razie występów, które by zachwyciły ( na warunki milanowe rzecz jasna ). Natomiast przy Biglii i tak wypada lepiej, nawet ze swoimi błędami. Natomiast przy Bakayoko defensywnie o wiele gorzej, a tego błysku zachwycenia, o którym wspomniałem, było jednak za mało albo nie był dużo większy niż u innych. W całym roku reszcie też się takowe przydarzały. Natomiast nawet przy błędach czy słabszej grze trzeba na niego stawiać, innej drogi nie ma w tym sezonie.

Cutrone - grał niewiele minut, wchodził na zmiany, znikome sytuacje nie przekuwał na gole, odszedł latem. Ograniczony przede wszystkim technicznie, młody, wychowanek, coś warty. Poza aspektem sportowym w jego odejściu na pewno duży udział miał aspekt księgowy. Przegrał rywalizację. Obiektywnie patrząc nie sądzę by na wiosnę dołożył tyle bramek co Piątek, gdyby grał zamiast niego w pierwszym składzie, a technicznie gorszy jest od Leao.
Paradoks Patryka polega na tym, że mimo że nie zakwalifikowałem go nawet do pierwszej 10, bo sportowo uważam że nie ma za co, to jest chyba największym wygranym mojego rankingu. Gdybym dzisiaj miał kupić koszulkę z czyimś nazwiskiem z zeszłego sezonu ( Piątek to inna bajka ze względu na to, że jest Polakiem ) to byłby na plecach. Bo to wychowanek, bo przebił się do składu jako napastnik i parę bramek strzelił, bo nie opowiadał głupot, bo miał trochę pokory i szacunku do tych barw i kibiców, bo zawsze było widać serducho i wolę walki. Dzięki Cutrone, byłeś krótko ale paru sympatyków będzie Ciebie pamiętało i szanowało. Obyś tylko nie napluł na to wszystko...

3) Pierwsza 10tka i długi opis:

1. Romagnoli - Jeśli za coś konkretnego miałbym pochwalić Milan w 2019 roku to za defensywę Gattuso. Naturalnie wiem, że to był styl całej drużyny i pracowali w nim wszyscy na boisku. Jednak dowodził nią kapitan Romagnoli i on miał najwyższą formę spośród obrońców oraz najrówniejszą formę ze wszystkich zawodników w przekroju całego roku. Jednocześnie nie znaczy, że była wysoka i nie było zjazdu. Tak czy owak na to miejsce Romagnoli pracował też przez ostatnie lata. Wielka szkoda, że nie ma przy sobie kogoś pokroju Silvy, Nesty, Stama, Maldiniego, Baresiego ( wymieniłem w kolejności nie przypadkowo ). Milan ma sezon stracony, Raiola już na pokładzie ale to opowieść na inną okazję...

2. Donnarumma - W obecnie trwającym sezonie według mnie najlepszy gracz. W przekroju całego roku oprócz Ramagnoliego najrówniej grający. Miał oprócz tego okresy przeciętne, miał wpadki ale też kilka razy tyłek uratował przed utratą gola ponad stan. Mam nadzieję, że jakakolwiek będzie jego przyszłość zarząd nie da ciała i nie przepłaci ani nie puści za pół darmo pod naciskiem grubej świni ( gruby Raiola jest, a świnie przepraszam ). Mały plusik za reakcję po blamażu, aczkolwiek zobaczymy co będzie przy przedłużaniu kontraktu, całowanie herbu czy lanie na niego ciepłym moczem Raioli...

3. Piątek - 11 goli na wiosnę, pomimo defensywnego stylu i braku wsparcia. Między innymi dzięki niemu byliśmy w grze o LM. Aż tyle i tylko tyle, ponieważ jesień fatalna jak całej drużyny.

4. Bakayoko - Pewnie gdyby jesień miał taką jak wiosnę to byłaby jedynka na liście. Ale też nikt nie wie czy tak by było. Dlatego za pierwszą część roku i bardzo dobrą grę ma u mnie czwarte miejsce. Tiemoue miał ciężki start, później wygrał rywalizację i robił różnicę w drużynie nastawionej defensywnie. Przy okazji dał się bardzo lubić do momentu jak się okazało, że jednak z głową również jednak coś nie tak. Plus za nierozgrzebywanie w mediach całej sytuacji tylko kulturalne dogranie sezonu i rozstanie się.

5. Hernandez - Wszedł do drużyny i przyspawał Rodrigueza do ławki. W ofensywie nie tylko przebojowy ale również efektywny co przełożyło się na bramki oraz punkty i gdyby nie on bylibyśmy jeszcze niżej w tabeli. W defensywie jako LO gra co najwyżej przeciętnie, a byc może nawet słabo, ale czy gorzej niż Rodriguez to już sprawa dyskusyjna. Miejsce za ofensywę i efektywność.

6. Suso - 4 gole i 4 asysty. Hiszpan cieniuje cały rok. Statystkę asyst miałby nieco lepszą, gdyby koledzy nie sknocili kilka razy i to jest fakt. Ultra defensywna taktyka Gattuso też mu na pewno nie pomogła i to też fakt. Hejt, który na niego spłynął robiąc z niego jakiegoś kozła ofiarnego słabej gry całej drużyny też był nieproporcjonalny i to również fakt. Niestety faktem jest również to, że sam zawodnik po prostu gra słabo i statystyki to jedno, a drugie to jest to co kłuje w oczy jak się go ogląda, podobnie jak zdecydowaną większość kopaczy. Faktem jest również to, że pewnie by nie grał ale lepszych nie ma, a o tych co są to będzie na dole, poza rankingiem. Przy okazji jest to odpowiedź dlaczego wciąż gra. No, może poza tym, że jedyna realna oferta jaka do nas wleciała za niego była pokroju tej, którą sami zaproponowaliśmy Fiorentinie dając Biglie w rozliczeniu. Na najbardziej irytującego piłkarza byłby mocnym kandydatem.

7. Kessie - 5 bramek, 1 asysta. Mocny na nogach, trudny do przepchnięcia, silny fizycznie. Pracuje w defensywie. Płuca drużyny. Bez niego drużyna traci tlen. Gdyby jeszcze umiał myśleć gdzie podać, podniósł głowę by celnie podać, nie knocił idealnych sytuacji i miał chłodną głowę byłby zawodnikiem idealnym na miarę klasy światowej. Ale jest młody to się będzie rozwijał. Tak było kiedyś. Teraz gra, ponieważ z nim źle ale bez niego jeszcze gorzej. Zamiast progresu i wzrostu wartości zaliczył regres i spadek cenowy. Do tego dochodzą plotki o jakiś problemach wychowawczych. Jak się go ogląda to czasami ciśnie się na usta: ''Frank, czemu ty taki głupi jesteś?''

8. Rodriguez - Tu jest constans. W zasadzie od momentu przyjścia. Tylko plan był taki, że miało być lepiej, a jest tak samo. Wóz z papą i węglem, który w ofensywie skutecznie zahamuje każdą akcję, a w defensywie jest przeciętnie i nic więcej. Lubię pocieszną twarz Ricardo i jego zaangażowanie ale patrzeć na jego grę nie mogę. Znak szczególny: poprawienie piłki po otrzymaniu podania, zrobienie kółeczka, podanie do tyłu lub wszerz.

9. Musacchio - Jak przychodził to miał być takim solidnie dobrym obrońcą, z dobrym wyprowadzeniem piłki i jeszcze się rozwinąć. On jest przeciętny, z okresowo dobrymi momentami przeplatanymi z tymi wyraźnie gorszymi. I taki jego cały rok. Musacchio powinien być tym od którego Romagnoli się uczy, a jest tym, który co najwyżej może się uczyć od Włocha. Niżej od Rodrigueza, ponieważ Szwajcar jest stabilniejszy w tym co prezentuje.

10. Calhanoglu - podsumuję go w ten sposób. Przyszedł Pioli i coś tam zagrał na lepszym poziomie. Nie pamiętam w którym meczu. Chyba nawet na forum szły pochwały pod jego adresem, że progres. Okazało się to picem na wodę. Hakan w Milanie jest Hakanem i Hakanem pozostanie wracając zawsze na swój milanowy poziom. Jest zawodnikiem nie sprawdzającym się na żadnej pozycji, bo na żadną nie pasuje albo pasujący do systemu, którego nigdy w Milanie nie było. Jestem na etapie rezygnacji i nawet w przypływie depresji i beznadziei przedłużyłbym z nim kontrakt, ponieważ jest nadal młody. Choć wolny to ma potencjał, technikę i uderzenie. Mental już na pewno mocniejszy, a problemy za sobą. I może przyjdzie w końcu jakiś Pochettino, Klopp lub inny mag i go odczaruje albo Ancelotti, który go przemieni w wirtuoza jak niegdyś zrobił to z Pirlo. Niech z nim zrobią co chcą. Niech on robi chce. Kolejny ewenement za którego nie jesteśmy wziąć nawet byle jakich pieniędzy. Piłkarz bez wartości rynkowej. Dobrze, że chociaż pracował w defensywie za Gattuso i ponoć wypełniał jego założenia. Ja mam już tylko jedną prośbę: ZABIERZCIE MU 10. NA ZAWSZE I NIEODWRACALNIE! I mam gdzieś czy się memła tym załamie, bo jest mi to bez różnicy tak samo jak to czy jest na boisku czy go nie ma. Tylko niech zrobią to szybko, żeby nie było sytuacji, że po przedłużeniu kontraktu wpadnie w depresję z tego powodu i wyląduje u psychologa.

Pozostałe gwiazdy:

Abate - To co miał najlepszego i bazującego na motoryce dał już dawno temu. Kilka przyzwoitych spotkań na wiosnę ale było widać, że oddycha rękawami. Dzięki Ignazio. Nie byłem zawsze twoim fanem ale trzymałeś fason i za to szacun.

Biglia - Bakayoko wygrał z nim zasłużenie rywalizację samemu nie będąc jakimś wymiataczem. Wolę Bennacera popełniającego błędy niż Argentyńczyka. Odkąd przyszedł rzadko kiedy widziałem w jego grze pozytywy. Od długiego czasu są prawie same negatywy. Przykład zjazdu jakich mało i piłkarza nie do wypchnięcia. Aż nóż się w kieszeni otwiera, że to jest nasza głębia składu, doświadczenie, mentoring i tzw. international level.

Bonaventura - wrócił po skomplikowanej kontuzji i w zasadzie dochodzi do meczowej formy, której poza kilkoma przebłyskami również brak.

Borini - nominalny napastnik lub skrzydłowy. W Milanie zapchajdziura i tzw. biegacz. W świadomości Milanistów w tym roku istniejący jako mem lub... prawy obrońca, pobierający z kasy dobry hajs za nic. Od niego nikt nic nie wymaga choć kasy bierze chyba tyle samo co wielu innych grających. Ciekawe co? Gdzie jest ''Borini out nawet za darmo''? To jeden z potencjalnych zmienników Suso ;)

Castillejo - nominalny zmiennik Suso. W skrócie to wygląda tak, że ''Suso out'' ale szybko człowiek zaczyna tęsknić za nim jak na dłużej pojawi się w składzie Samu. Ktoś powie, że nigdy to ''dłużej'' się jeszcze nie zdarzyło. Tyle, że nie jest to dziełem przypadku, podobnie jak szybki powrót Suso do składu, a Samu na ławę.

Conti - Wrócił po kontuzjach i na wiosnę był beznadziejny, na jesieni podobnie. Jego szczęście, że Calabria jest jeszcze w gorszej formie i może łapać minuty. Pytanie co dalej z nim będzie, ale to pytanie jak o cały Milan. Conti to taka przestroga dla fanów Caldary, który ma dopiero pierwszy raz po kontuzji powąchać mecz Serie A. Conti to zrobił prawie rok temu i w jakiej jest formie widzimy...

Krunic - na razie to taki piłkarz, który niczym się nie wyróżnił ale jak nam się nie podoba Kessie to wyobraźnia od razu podpowiada, że właśnie Rade może być wybawieniem. Czas pokaże, chociaż poza poprawnością/przeciętnością niczym nie błysnął ale minut też miał mało.

Laxalt - Na wiosnę prawie nie grał i nie był to przypadek. Ani trochę. Jest albo tak słaby albo zupełnie nieskrojony pod to co Milan grał. Albo jedno i drugie. Ale nie zdziwię się jak się okaże jeszcze w styczniu niezbędny i wróci.

Leao - Widać że ma warunki, szybkość, technikę ale to na razie nieogar, który pokazał, że ma potencjał i tylko tyle. Czekam czy to będzie napastnik z krwi i kości czy będziemy mieli drugiego Nianga z chorą głową.

Rebic - powiem szczerze, że spodziewałem się kogoś podobnego jak na Mundialu albo we Frankfurcie, a facet wygląda jakby nie potrafił piłki przyjąć, a przecież grać w piłkę potrafił :dunno: W zasadzie chyba nawet Borini był bardziej przydatny. Niewytłumaczalne.

Zapata - W zeszłym sezonie świetnie się sprawdził jako zmiennik. I takim miłym akcentem zakończył swój długi pobyt w Milanie, chociaż może przydałby się w takiej roli i w tym sezonie. Tak czy owak chyba po raz pierwszy nie doświadczyłem jego słynnego ''Kręgu Zapaty''. Z drugiej strony o ile dobrze pamiętam to zawsze jak mu się kontrakt kończył to grał dobrze, a jak już był nowy podpisany to coś szło nie tak.

Sorry za tak długi wpis ;) Ciekawy jestem waszego wyboru.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2020 22:35   

Jak się patrzy na zwycięzców z lat 2002-2011 i porównuje z późniejszymi, to poza widoczną równią pochyłą przychodzi refleksja, że pewnie 8-10 zawodnik z lat początkowych dzisiaj wygrałby w cuglach. A poza tym sumienie obecnie nie pozwoliłoby mi wybrać "najlepszych". Dziwne to czasy..

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 10, 2020 16:27   

Kurde, plakat33, jak dla mnie wyczerpałeś temat. Jak dla mnie, bo to nie pierwszy raz, gdy czytam Twoje posty i kiwam głową na znak zgody.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 10, 2020 16:52   

1. Donnarumma - jedyny piłkarz, który przez cały rok utrzymywał ponadprzeciętny poziom bez większych wpadek. Zdobył dla nas w pojedynkę prawdopodobnie najwięcej punktów, choć chyba właściwszym jest określenie, że te punkty "ratował".

2. Romagnoli - stopień niżej od Gigio, bo choć grając w polu forma zespołu udziela się bardziej niż na bramce to w takim plebiscycie trudno traktować to jako usprawiedliwienie. Zdarzały mu się słabsze momenty.

W normalnych okolicznościach w TOP10 powinno być tylko tych 2 piłkarzy z uwagi na fakt, że reszta miała maksymalnie jedną ponadprzeciętną połowę sezonu.

Ale w Milanie normalnie nie jest, więc lecimy dalej...

3. Bakayoko - brakuje mi go na boisku w tym sezonie, pierwszy raz od dawna nie denerwowałem się jak piłkarz Milanu z środka pola był przy piłce, bo Francuz potrafił się przy niej utrzymać, był też dobry w odbiorze, jak na defensywnego pomocnika potrafił celnie dograć piłkę, czy nawet dryblować. Wielka szkoda, że już go tu nie ma.

4. Hernandez - mam niestety przeczucie, że jego kariera w Milanie szybko się skończy, ale uczciwie trzeba powiedzieć - na ten moment w ofensywie jest bardzo skuteczny, a w obronie miał sporo szczęścia i jego błędy często szczęśliwie nie kończyły się stratą bramki. Gra jednak widowiskowo jak na obrońcę, więc póki bilans ma dodatni to na pewno warto na niego stawiać. Gdyby poprawił się w defensywie (w co niestety wątpię) to jest materiałem na naprawdę klasowego piłkarza na swojej pozycji.

5. Piątek - za dłuższą chwilę radości w pierwszej połowie roku. Resztę lepiej przemilczeć.

6. Zapata - na koniec swojej kariery w Milanie ustabilizował formę na przyzwoitym poziomie. Do dziś nie rozumiem, czemu go oddaliśmy.

7. Musacchio - gra bez szału, ale w miarę stabilnie, jak widać wystarczy to na 6 miejsce. Caldara musiał uciekać z Mediolanu w obawie przed rywalizacją o miejsce w składzie z byłym zawodnikiem Villarreal.

ostatnie 3 miejsca wybrane już naprawdę z braku laku.

8. Leao - jak na swój wiek jest niezły. Problem w tym, że Milan to nie jest najlepsze środowisko do rozwoju, ale oceniamy "tu i teraz".

9. Abate - za przywołanie wspomnień o lepszych czasach, czy raczej dobrych początkach złych czasów.

10. Cutrone - z sympatii.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 27, 2020 12:10   

Jakimś przypadkiem przegapiłem plebiscyt, ale jakoś mi nie jest smutno z tego powodu :)

Tak czy inaczej, lista zrobiona na szybko poniżej:

1. Donnarumma
2. Romagnoli
3. Piątek
4. Suso
5. Calhanoglu
6. Bakayoko
7. Theo
8. Calabria
9. Kessie
10. Cutrone

Wiadomo, połowa listy z braku laku lub dlatego, że akurat grali cały sezon i bywali choć raz decydujący.

Z tego co widzę, są już wyniki do 5 miejsca i oczywiście wyglądają one co bardzo "ciekawie" :)

Wyłączając wszelkie sympatie do zawodników, chciałbym wiedzieć czym kierowali się kibice gdy:
- stawiali Jacka wyżej niż Hakana
- gdy stawiali Paquete wyżej niż Hakana

Rozumiem, że to głównie konkurs popularności, no ale mimo wszystko chciałbym poznać argumenty :) Lubię Jacka, nie cierpie Hakana, ale czym ten pierwszy sobie zasłużył na miejsce 10-tce bardziej od drugiego?
Mogę tylko podejrzewać czym się kierowali kibice, kiedy tak ochoczo wybierali Brazylijczyka. Na pewno nie konkretnymi argumentami sportowymi :)
Tak samo chciałbym poznać argumenty znacznej większości głosujących na Milannews.it, którzy przed sezonem stwierdzili, że Suso nie zasługuje pozostanie w Milanie, ale taki Andre Silva już jak najbardziej :) No ale na to już za późno...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 27, 2020 17:51   

Również zapomniałem zagłosować, pewnie miał na to wpływ marny potencjał wielu piłkarzy ale dla mnie numer 1 poprzedniego sezonu to Gigio. Absolutne zwycięstwo. Drugie miejsce należy się Romagnolemu, który jako jeden z nielicznych trzyma poziom. A trzecie niech ma Krzysiek za tę chwile radości, za to że będziemy pamiętać bramki Polaka w Milanie. Jesienią już miał spory zjazd formy ale myślę, że poniekąd jest temu winny Giampaolo oraz tragiczna forma Suso, Calhanoglu czy Paquety.

Odpowiedz do tematu