ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krzysztof Piątek
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 08:11   

Piątek nie jest w wysokiej formie, ale jego koledzy z drużyny również. Z tego punktu widzenia rozumiem jego wypowiedzi, zwłaszcza że w mediach mówiło się o jego "zacięciu" już podczas sparingów. W ostatnich 2-3 meczach faktycznie miał już jakieś okazje strzeleckie, ale patrząc przez pryzmat ostatnich miesięcy, a nie spotkań, to zdecydowanie obrywał częściej niż pozostała część ekipy.

Porównania do Lewego uważam za niestosowne, bo Robert to ścisły top świata, a aktualnie Milan takich zawodników zwyczajnie nie posiada. Patrząc z tej perspektywy to Krzysztofowi może i faktycznie dużo brakuje do czołówki piłkarzy na jego pozycji, ale wciąż mniej niż większości jego kolegów do najlepszych punktów odniesienia na ich pozycjach.

Wywiad, jak wywiad, ja tam nie widzę powodów do jego ukrzyżowania, a odnośnie jego charakteru to akurat nie jestem niczym zaskoczony, od momentu kiedy jego kariera nabrała rozpędu i pojawia się częściej w mediach to jego wypowiedzi są dość spójne.

I na koniec odnośnie inteligencji, bo ten wątek też się przewijał w Waszych wypowiedziach. Nie myliłbym pojęcia boiskowej inteligencji, wizji gry, instynktu strzeleckiego i.t.p z inteligencją o jakiej mówimy na co dzień, np. oceniając piłkarzy po ich wypowiedziach. Najlepszym tego przykładem niech będzie Totti, niewątpliwie widzący więcej na boisku, ale raczej niezbyt światły człowiek, jeśli przeanalizujemy jego zachowanie, czy tomik z żartami ;-) . Nie twierdzę, że Krzysiek na boisku "widzi więcej", broń Boże, ale nie przekładałbym oceny jego wywiadów na możliwości i ograniczenia stricte piłkarskie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 09:38   

Ja myślę, że Krzysiek musi znaleźć osobę, która pomoże mu umiejętnie dobierać słowa. Całego wywiadu jeszcze nie oglądałem, ale z tych dwóch urywków wcześniej dostępnych miałem wrażenie, że chciał powiedzieć coś mądrego, ale mu nie wyszło, jak np. z Messim czy że mu się obrywa. Nawet temat braku cieszynki, która interesuje tylko krzykaczy internetowych z Polski, wyjaśnił w dość dziwny sposób.

Taka sama rada przydałaby się jeszcze bardziej innemu naszemu zawodnikowi - Paquecie.

Samych wywiadów naszych graczy już od dawna przestałem brać na poważnie. Coraz ciężej znaleźć taki, który byłby jakkolwiek interesujący. Jedyny ostatnio jaki był warty uwagi to był wywiad Suso. Widać, że różnica w klasie wypowiedzi między nim, a powyższymi jest kolosalna.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 10:05   

To, że "obrywa za cały Milan" to mu włożył w usta dziennikarz. Powiedział, że ma takie wrażenie, a Krzysiek powiedział że się zgadza. A potem w mediach pojawiły się niby cytaty, że to on tak powiedział. Trochę to jednak zmienia kontekst.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 10:24   

No właśnie, powiedział że się zgadza. Widziałem po minie, że chciał inaczej to powiedzieć, by nie tak to zabrzmiało, ale mu nie wyszło. Dziennikarze będą mu całą karierę wkładać coś w usta, więc powinien nauczyć się z tym radzić i lepiej dobierać słowa.
Poprzedni wywiad (chyba Foottruck) też był pełen dziwnych sformułowań, które można spokojnie przeciw niemu używać.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 10:28   

Ja bym tu przy okazji zwrócił uwagę na ważny problem, tych "luźnych" wywiadów dla polskich mediów, bo mam wrażenie, że poza nielicznymi przypadkami to piłkarze zachowują się jakby to co powiedziane w Polsce nie miało szansy dotrzeć do ich klubów/kibiców z kraju w którym grają.

O ile mnie pamięć nie zawodzi to Zieliński z Kownackim przodowali w opowiadania pierdół i narzekaniu na swoje kluby.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 10:32   

Milik się ostatnio też musiał tłumaczyć ze swoich słów, że były źle przetłumaczone czy coś.

Co ciekawe, wywiad Piątka chyba jeszcze nie dotarł do szerszej publiki na świecie.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 19:09   

Nowa wypowiedź Piątka: "Chcę zrobić wszystko, żeby przy następnej zmianie klubów kosztować 60-70 mln euro" :) .
Z jednej strony brawo za ambicję, ale z drugiej strony jaka zmiana klubów? Powinien pomyśleć jak wprowadzić na szczyt Milan i być warty 60-70 mln ;) .

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 19:10   

http://www.2x45.info/aktu...ie-masz-powodu/

tutaj felietonik

a wywiad Piątka zaczyna docierać do Włoch i reakcje są raczej spodziewane

https://twitter.com/MilanEye/status/1196428799937798144?s=20

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 19:41   

Najczęściej używanym epitetem wobec Krzyśka jest CLOWN.
:cry2:

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 18, 2019 20:57   

Zgadzam się, że nie ma co go krzyżować za wywiad, ale też zdecydowanie nie ma za co go chwalić. Ba, chwalić, tu można spokojnie napisać, że do swojej lichej dyspozycji boiskowej dołączył też tą spoza boiska. On potrzebuje specjalistów, którzy popracują z nim na obu płaszczyznach.
Obrywa za cały Milan? Ojoj, serio? A czym te jego obrywanie, w stosunku do dyspozycji, różni się od tego obrywania Suso, Paquety, Hakana, Bigli, RR i całej reszty? Pierwszy z wymienionych pokazał mu dokładnie, jak to powinno wyglądać, a więc: garść popiołu w rękę, no i posypujemy głowę. Te wypowiedzi Pio to zbiór mniejszych i większych pierdoletów.

I nie, nie będę go teraz nazywał jedno sezonowym wystrzałem, bo to KOLEJNY napastnik, który u nas zawodzi na przestrzeni lat. Zrozumiałbym to, że potrzeba mnóstwa pracy zarówno Krzyśka i całej reszty klubu, żeby to wszystko uzdrowić. Jednak jego zachowanie zarówno na boisku i teraz także poza nim, strasznie mi to zrozumienie utrudnia. Nauka języka, mniej machania rękami i marnych wymuszeń, ale też praca ze specjalistą do spraw kontaktów z mediami. Może sobie myśleć co sobie tylko życzy, że włoscy dziennikarze to tłuki bez szkoły, że obrywa za innych, że ziemia jest płaska, że jest gotowy na większy klub niż nasz. Mi nic do tego. Mówić ma jednak pierdolety innego rodzaju, te same grzeczne pierdoły, które zazwyczaj słyszymy od innych piłkarzy.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lis 19, 2019 08:06   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Nowa wypowiedź Piątka: "Chcę zrobić wszystko, żeby przy następnej zmianie klubów kosztować 60-70 mln euro" :) .

wypowiedź z cyklu: jak powiedzieć coś, żeby poirytować wszystkie możliwe strony.

O ile poprzedni wywiad nie zrobił na mnie wrażenia to ta wypowiedź jest wyjątkowo słaba i zraża mnie, kibica Milanu, do osoby Piątka.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 19, 2019 09:08   

Też mi ręce opadły.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 19, 2019 09:41   

Może teraz skończą się frazesy pt. "koledzy go nie widzą", "koledzy mu nie podają", "co ma ten Piątek zrobić?!" etc. Chociaż zastanawiam się jak można tak pisać po takich meczach jak z Brescią, Torino czy Juve(o czym sam Krzysiek wspominał).

Widać różnicę klasy pomiędzy Suso a takimi zawodnikami jak Piątek czy Paqueta, w podejściu do klubowych obowiązków i szacunku do barw. Pierwszy posypuje głowę popiołem (pomimo przesadzonej krytyki czy hejtu), a pozostali udzielają egoistycznych wywiadów, miotają się i przeważa w nich słowo "JA".

Nie chciałbym jednak by Ci zawodnicy zostawali też ofiarą przesadnego hejtu, bo każdy ma prawo popełniać błędy. Kwestia dojrzałości i doświadczenia. Potrzebują po prostu zimnego prysznica, kilka plaskaczów od Ri... trenera i lepszego doradztwa. Niech sobie przestawią w głowie, że to sport zespołowy.
Nie wszystko jest też ich winą. 1-2 liderów w klubie więcej i sami by mieli to wyjaśniane codziennie, w dobitny sposób.

Co do wywiadu Piątką. Cały czas mam wrażenie, że próbuje powiedzieć coś mądrego, chce to inaczej ubrać w słowa, ale mu nie wychodzi. Nie umie sam mądrze dobierać słów. Potrzebuje doradztwa medialnego na już. Dziennikarz go zrobił jak chciał. Teraz każdy podrzędny pseudo-dziennikarzyna z mikrofonem może podejść zawodnika Milanu i sprowokować go do durnych wypowiedzi? Bez jaj. Stać go na profesjonalnego doradcę i niech sobie takiego załatwi. Przy okazji Paquecie też. Ten jest jeszcze gorszy w tym od Krzyśka.
I niech obaj sobie załatwią w końcu nauczyciela włoskiego!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lis 19, 2019 11:26   

Mnie to też utwierdza, że zimą trzeba podpisać Ibrę.

Po pierwsze ze względów czysto sportowych, po drugie mentalnych.

Daj Bóg, żeby Piątek docenił to, że kogoś takiego jak Zlatan miałby okazje podpatrywać, a nie włączy mu się syndrom oblężonej twierdzy.

Jeszcze apropo wypowiedzi - mnie od samego początku irytował ojciec Piątka, który po jego transferze nawet specjalnie nie krył, że dla Krzysztofa Milan to "tylko" przystanek w drodze do Realu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 19, 2019 12:19   

Za ojca zawodnik nie może odpowiadać. Za swoje własne słowa za to musi.

Ja też bym go aż tak strasznie nie potępiał, bo faktycznie wygląda to tak, jak by po prostu gadał bez większego zastanowienia, ale bez złej woli. Szczególnie że miesza te głupoty z wypowiedziami mądrymi, np. tego że podgląda i uczy się od Lewego, że wiele mu brakuje, że popełnia błędy i chce pracować i dawać odpowiedź na boisku. Problem by był, gdyby mówił że wszystko robi idealnie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 20, 2019 08:47   

Nie chodzi o to, że ma odpowiadać za słowa ojca tylko o to, że być może jego najbliższe otoczenie deprecjonuje Milan.

Skoro nie zna włoskiego, może nawet nie ma świadomości tego w jakim miejscu się znajduje, a jedyne zdania jakie docierają do niego na bieżąco to te od Polaków, gdzie Milan funkcjonuje nie jako wielki klub z historią, a podupadły gigant?

Spekuluję, bo żeby pleść takie dyrdymały jak o transferze za 60-70 mln euro to naprawdę albo trzeba być intelektualnie ograniczonym, albo zindoktrynowanym.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 20, 2019 14:05   

Właśnie wysłuchałem wywiadu Piątka. Po wysłuchaniu odnoszę wrażenie, że afera trochę wyolbrzymiona, choć nie bez udziału samego zawodnika.
Wywiad rozpoczął się od podkreślenia przez dziennikarza kwoty odstępnego (38 mln) i porównania osiągnięć z zeszłego sezonu z obecną słabą dyspozycją. Piątek odnoszę wrażenie, chcąc pokazać chęć powrotu do świetnej dyspozycji, dobrał nieodpowiednich słów, popełniając tym duża "gafę towarzyską". Bo to, że obecny Milan nie jest szczytem marzeń dla wielu zawodników, to ktoś myślący zdroworozsądkowo ma tego świadomość. Tylko że nie mówi się takich rzeczy wprost, szczególnie w przypadku klubu mającego taką historię, rozpoznawalność, plany na powrót do czołówki i tylu kibiców, którzy go tak dobrze przyjęli. Używa się dyplomacji, kurtuazji nawet jeśli myśli się coś innego. Tutaj mnie również zdziwiła ta koncentracja na kwocie odstępnego, a nie na ilości bramek itp.
Dalsza część wywiadu, prawie do końca, to według mnie bardzo zdroworozsądkowe podejście, wyważone wypowiedzi.
Na końcu natomiast zdziwiło mnie stwierdzenie, że życzy sobie dobrej gry w dobrym klubie, być może w Milanie. Odczytałem w tym pewną niepewność co do przyszłości w Milanie, nawet tej bardzo bliskiej. Jakby coś z jego odejściem, wypożyczeniem było na rzeczy :hmm: .
P.S. 1 Może być wymiana Piątka na Moise Keanu.
P.S. 2 Hakan również powiedział, że gdyby Bayern jeszcze raz się o niego starał, to teraz by nie odmówił. Ciekawe czy przypadek, czy jakaś chęć pomocy Piątkowi :hmm: ?
P.S. 3 Odnośnie znajomości włoskiego, to jestem zdziwiony, że nie zna języka, bo podczas meczu duo się nagada, choć są to raczej (sądząc po minie i gestykulacji) słowa pretensji najczęściej do sędziego.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 20, 2019 14:10   

Ciekawe wyjaśnienie tłumaczące skąd taka afera:

https://www.youtube.com/watch?v=B3z1lL1_pBg

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 20, 2019 14:58   

Zmarnowałem 15 minut życia na wysłuchanie tego, a są to same oczywistości ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 20, 2019 15:34   

Mnie wypowiedzi tych piłkarzy tylko utwierdzają w przekonaniu, że najlepiej włoski klub odbudowywać w oparciu o włoskich piłkarzy.

Jeśli ktokolwiek z tej drużyny ma prawo myśleć o awansie sportowym poprzez transfer do innego klubu to co najwyżej Donnarumma i Romagnoli. Dziwnym trafem akurat ta dwójka jakoś specjalnie nie narzeka na swoją pozycję w klubie, bo zdają sobie sprawę, że są już w miejscu które do niedawna było szczytem.

Szczęśliwie się składa, że po dość słabych latach, Włosi znów wychowali sobie na tyle dużo zdolnej młodzieży, że jest z kogo wybierać i nie wszystkie talenty są już rozlokowane po największych klubach ze statusem "nie na sprzedaż".

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 21, 2019 13:29   

Podobną "gafę" mógłby mu zafundować klub, wydając oświadczenie, że nic się nie stało, bo Pio nigdy nie był docelowym napastnikiem i klub wciąż szuka takiego, choćby miał i kosztować 70-80 mln.

Napoleoni 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2020 14:41   

Panowie, czy rzeczywiście temat odejścia Piątka jest możliwy? Bo rzeczywiście jest tak jak napisali w https://www.facebook.com/...69320/?app=fbl, że przymierzają go do dziesięciu różnych klubów, trener coś mamrocze o grze dwoma napastnikami, a i Pio nie bardzo chce od nas odejść. Co myślicie w tym temacie?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2020 16:56   

Twierdziłem tak, jak w tym tekście, ale obecny Milan stać na każdy absurdalny ruch. Przez chwilę się wydawało, że zarząd wie co robi, ale znów wszystko traci wiarygodność. Dlatego nie wiem. Chyba nikt nie wie.

Zauważyłem, że Piątka ostatnio w ogóle nie ma na zdjęciach w milanowych social media. Krzysiu też milczy. Takie tabloidowe info, które może coś znaczyć, a może nie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 20, 2020 08:52   

Ciekawe, czy ostatecznie Piątek zostanie sprzedany. Myślałem o tym ostatnio i dochodzę do wniosku, że jeśli zarząd i Krzysiek wytrzymali by ciśnienie to mimo wszystko zostawiłbym go w składzie, nawet jeśli do końca roku nie grałby w pierwszym składzie.

Piątek w zeszłym roku strzelił ponad 20 bramek w Serie A. Ja wierzę w różne przypadki, ale jeśli ktoś w najwyższej lidze włoskiej ładuje ponad 20 goli w sezonie to nie może być słabym piłkarzem.

Immobile, Ronaldo, Quagliarella, Zapata, Icardi, Dybala, Dzeko, Mertens, Belotti, Higuain - to 10 piłkarzy poza Piątkiem, którzy przekroczyli barierę 20 bramek w ciągu ostatnich 5 sezonów w Serie A. Każdy z nich jest bardzo dobrym piłkarzem i teraz najlepsze - Krzysiek jest najmłodszy z nich i już gra w naszej ekipie.

W tym momencie może trenować z kimś, kto jest u schyłku swojej kariery, ale i prawdziwym gigantem na swojej pozycji. W perspektywie może występować z Leao, a grając w Genoi z Kouame, którego profil jest dla mnie w jakimś stopniu zbliżony do naszego młodego Portugalczyka wyglądał świetnie (zarówno on jak i partner z ataku).

To jest oczywiście optymistyczne spojrzenie na sprawę, ale czy możemy pozwolić sobie w tym momencie na utratę piłkarza, który mimo wszystko był w stanie walczyć o tytuł króla strzelców?

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 3/2/2
Wysłany: Wto Sty 21, 2020 15:51   

To byłby strzał w kolano. Piłkarz jest młody, perspektywiczny, wiele potrafi, jeszcze więcej może się nauczyć pod okiem wielkiego mistrza - i tak jak napisałeś, z Leao mógłby przyszłościowo stworzyć duet napadziorów niczego sobie. Wciąż czekam, aż Piątek dostanie szansę gry w napadzie z Ibrą. Myślę, że dla każdego Milanisty byłaby to uczta (niekoniecznie zjadliwa, aczkolwiek sam fakt takiego wyjścia w składzie już generowałby w nas emocje).

Odpowiedz do tematu