ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cagliari - Milan
Autor Wiadomość
Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 14:29   Cagliari - Milan

A więc 4-4-2 ze Zlatanem i bez Piątka oraz pomocą "4B" złożoną z Bennacera, bezmózga, bezpłciowca i bicepsołydkiego...

*Do szanownego admina i guru tegoż forum: bezsensowny hejt? Udowodnij, że Kessie to nie jest boiskowy bezmózg, Calhanoglu bezpłciowy skrzydłowy/mezzala a Castillejo nie ma łydki jak biceps. Tak już jesteś zoperowany i wytresowany pod kątem tzw. "mowy nienawiści"? Skoro wchodzisz o czasie i widzisz, że nie ma tematu, to pożyteczniejszy byś był, gdybyś ten temat założył, a nie robił z siebie głupka z takimi ostrzeżeniami.

Niech to ostrzeżenie przypomina ci, że bezsensowny hejt i wyzwiska pod adresem kogokolwiek są na tym forum zabronione.
Admin

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 14:32   

W koncowce z Sampdoria graliśmy 4-2-3-1. Leao i Suso na skrzydłach, Calhanoglu jako środkowy ofensywny pomocnik. Dzisiaj tez moze tak to wygladac.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 14:33   

Byłbym rad.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 14:45   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Bennacera
Bezkompromisowego tworzyciela okazji bramkowych, zwłaszcza na swojej połowie?
Też liczę na coś innego niż 4-4-2. Jestem też ciekawy współpracy na obu bokach boiska, zwłaszcza między Leao i Theo.
U rywali fajna ofensywna trójka, z pomocy najbardziej podoba mi się Nandez, a Pellegrinii to LO o jakim marzę.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 14:49   

No to może w jednym wyrazie "bożonarodzeniowiec" z racji gwiazdkowych prezentów?

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 14:55   

Jay-Jay Okocha, byłoby ok, gdyby nie to, że Ismael nie potrzebuje świąt aby dawać prezenty. ;)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 14:56   

Ma ktoś jakiś link na przeglądarkę?

kazik_dance 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 14:59   

http://livetv.sx/pl/event...cagliari_milan/

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 15:48   

Dzięki!

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 16:01   

Rok temu Milanu się często nie dało oglądać.
Teraz tego Milanu się po prostu nie chce komentować. Nic tylko odbębnić i znów odpocząć na kilka dni.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 17:02   

Jest lepiej, trzeba się w tym gównianym sezonie cieszyć z takich zwycięstw.

Współpraca Zlatana z Leao wygląda faktycznie obiecująco.

Pytanie kluczowe - czy postawimy konsekwentnie na 4-4-2, czy znowu za 2-3 spotkania zacznie się kombinowanie z 4-3-1-2/4-3-3?

Jakby udało się sprowadzić Politano to mogłoby to faktycznie nieźle wyglądać tylko znowu, czy za kilka spotkań ktoś nie wpadnie na pomysł zmiany taktyki i kolejnej rewolucji?

Dzisiejszy mecz to był doskonały przykład tego jak powinien wyglądać Milan grający przeciętnie w tym sezonie. Nie było tu żadnych fajerwerków, ale szczypta jakości, szczęścia i konsekwencji wystarczy na zdobywanie 3 pkt w większości spotkań.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 17:09   

Co taka cisza? Nie ma czego krytykować?
Zagraliśmy świetny mecz, konsekwentnie do końca.

Ibra strzelił, Ibra strzelił drugi raz ale z małego spalonego. On dalej to potrafi choć gra statycznie to wszystko robi z głową. Trzeba to pochwalić, że drużyna grała bardzo dobrze jako zespół. Defensywnie super, nie ma czego zarzucić chłopakom. Wiem... Kessie znowu gdzieś się gubił pod bramką Cagliari ale bliżej świątyni Gigio był bezcenny. Również trzeba zaznaczyć że bardzo dobry mecz zagrał Castillejo a jego asysta była naprawdę godna.

Jesteście zaskoczeni? Ja mimo wszystko jestem. Nie spodziewałem się wygranej i to dwoma bramkami.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 17:21   

odnoszę wrażenie, że po drugim golu drużyna głęboko odetchnęła. Że w końcu coś wychodzi, że się udaje. że mozna wymienić kilka podań, przyspieszyć. Nie ma przypadku, że stało sie to kiedy na boisku nie było Hakana i Suso

b4ry 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 17:21   

Qnen napisał/a:

Po prostu wszyscy już piją z radości :)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 17:23   

Zagraliśmy dobry mecz, zgarnęliśmy trzy punkty, oprócz Hakana wszyscy zanotowali dobre zawody, ale nic poza tym. 4-4-2 w naszym przypadku może się sprawdzać przy przeciwniku grającym otwarta piłkę, ale drużyny grające z nami z kontry i murujące swoją bramkę na nowo obnażą nasze deficyty. Na bokach pomocy w tej formacji wciąż trzeba mieć szybkich bocznych pomocników z dryblingiem, a nam takich brakuje. Przy obecnej kadrze widzę 'choinkę' jako optimum.

Jeśli ktoś miał wątpliwości co do Zlatana, to powinien się zastanowić. Dwie konkretne piłki i dwa razy piłka w siatce bez mrugnięcia okiem. Ibra daje wzrost, siłę, skuteczność, spokój i wiarę reszcie.

A dalej uwidim...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 17:24   

Do pełni szczęścia zabrakło Zlatana ustawionego te 15-20 cm dalej od bramki. Ładnie Cagliari zneutralizowane. Na nasze szczęście trafiliśmy w ich dołek, no ale ile to razy trafialiśmy na mecz życia bramkarza rywali?
:diavolo: :diavolo: :diavolo:

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 18:04   

Zawsze porażki mają więcej wpisów niż takie zwycięstwa, jak dzisiejsze. Zwyczajne zakończenie rundy, mecz "tylko" z Cagliari. ;)
O meczu nie ma aż tak o czym pisać, bo to pierwsze dobre spotkanie od dłuższego czasu. Nie da się wyciągnąć daleko idących wniosków tym samym.
No ale na plus dla mnie najbardziej to, że w fazie defensywnej naprawdę nie było dziś tragedii. Cieszę się też, że Kessie wyglądał dobrze (nie chcę przez to wcale napisać, że był najlepszy). Minus na pewno dla Hakana.
Grajmy tak dalej, a kto wie, może i ta wymarzona LE tu będzie. :P

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 18:36   

https://twitter.com/Ma_Do_Sd/status/1216041854334054400

:rotfl:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 19:38   

Cytat:
Nie ma przypadku, że stało sie to kiedy na boisku nie było Hakana i Suso

Również nie było Paquety i Piątka ;) Pytanie czy tu też nie ma przypadku i czy szybkie odzyskanie wydanych 70 mln to nie najlepsza możliwa decyzja.

Komentować za bardzo nie ma co. Będzie można mówić o pozytywach czy progresie gdy wygramy chociaż 3-4 mecze z rzędu.

satoshi 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 11, 2020 21:15   

Qnen napisał/a:

To z plusów można wymienić strzelenie o 1 gola więcej niż Immobile w tej kolejce.
Tracimy do niego już tylko 2 gole :)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 12, 2020 01:04   

Dobre :lol2:
A jeszcze lepsze jest to, że wyprzedziliśmy Napoli. Chyba każdy z nas marzył, żeby po połowie sezonu być przed nimi w tabeli :lol2:

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 12, 2020 01:30   

Po tym meczu cieszę się przede wszystkim przełamaniem klątwy środkowych napastników, która ciążyła na Milanie od początku sezonu. Strzelili od razu dwaj. Zlatan pokazał klasę. Jakże przyjemnie popatrzeć na tak doświadczonego i wielkiego piłkarza. Może nie ma już tej siły do walki przez cały mecz, ale on mądrzej stoi niż inni biegają. Ogromny spokój od niego emanuje. No i to nie było też jednak tak, że tylko czatował na piłki w polu karnym gospodarzy. Kilka razy dało się go zobaczyć rozgrywającego piłkę przy kole środkowym boiska. Fajne jest też to, że swojego mentora odnalazł w Szwedzie Leao. Piękną sprawą jest widzieć młodego Portugalczyka wpatrzonego w Ibrę jak w obrazek. To wyjdzie temu chlopakowi i nam na dobre. Już było to widać na Sardynii. Ogółem pocieszający występ Rossonerich na trudnym terenie.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 13, 2020 08:33   

Myślę, że nasz "poświęcający się dla drużyny" i "z meczu na mecz grający coraz lepiej" gwiazdor Krzysztof P. powinien teraz podpatrzeć prawdziwych napastników w akcji. Niewytłumaczalny zjazd zaliczył w tym sezonie, ale zaliczył i to jest fakt. Grał prawie w każdym meczu w tym sezonie, prawie zawsze od początku i strzelił z gry jedną bramkę. To jest po prostu kpina. Nie mogłem już słuchać tych bredni na Eleven, jak to Krzysio pomaga, walczy, ewidentnie jest lepiej niż ostatnio, koledzy nie podają.

Jedyne z czym się można zgodzić, to, że tworzono mu bardzo mało okazji, ale nie na tyle, aby środkowy napastnik tej klasy, strzelił z nich jedną bramkę. Gdyby to był Kalinić, już dawno byśmy go wieszali. No ale z Polakiem trzeba się pieścić. Lubię Krzyśka, ale dla mnie jest jednym z istotnych elementów naszej cienizny w tym roku. Nie głównym, ale istotnym. Jestem pewien, że przy skuteczniejszym środkowym napastniku, spokojnie mielibyśmy w tym sezonie kilka punktów więcej. Fajnie by było jakby został, uspokoił się trochę, miał mniej presji i zaczął znowu strzelać.

Meczu niestety nie było mi dane obejrzeć, więc musiałem się zadowolić obszernymi skrótami. Niemniej, spodziewałem się, że możemy wrócić na tarczy, a tu Livescore.com dwa razy mnie tak przyjemnie zaskoczył. O samym meczu - jak przystało na kogoś, kto go nie widział - nie będę się zatem mądrzył.
lì a casa il cuore sentirà!

Odpowiedz do tematu