ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy raz - masa pytań :)
Autor Wiadomość
SlavisPL 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 28, 2019 22:42   Pierwszy raz - masa pytań :)

Witajcie!
Po prawie 13 latach udało mi się spełnić marzenie wyprawy na mecz. Wybieram się z grupą 3 przyjaciół, jednak z racji, że to ja jestem najbardziej zapalonym kibicem (oni to traktują w kategoriach dobrej zabawy) cała logistyka związana z organizacją wyjazdu spoczywa na mnie :)

W Mediolanie będziemy 13-16.03.2020 - czyli mecz z Romą. Chciałbym Was wypytać o parę spraw (wiem, że zapewne była masa tematów na forum i przepraszam wszystkich za powielanie - chciałbym jednak uzyskać precyzyjne odpowiedzi na moje pytania, żeby wyjazd był idealnym wspomnieniem).

1. Na stronie widnieje informacja, że data i godzina meczu jest do potwierdzenia - to oczywiste. Czy myślicie, że istnieje ryzyko drastycznej zmiany daty, tak że wypadnie ona z przedziału mojego pobytu?
2. Cuore Rossonero - z tego co widziałem bodaj 20e. Przy założeniu jej teraz spokojnie będzie działać w trakcie naszego pobytu?
3. Kluczowa sprawa. Bilety. Nie chcemy wydać fortuny, jednak mieć przyzwoite miejsca. Chciałbym kupić przez internet, jednak nie do końca znam się na oznaczeniu miejsc na San Siro. Zastanawiamy się nad miejscami w ramach zaznaczonych cen (), jak rozumiem dotyczą one posiadaczy karty CR? Które z w/w najbardziej polecilibyście? Niestety na Curva Sud nie dali się przekonać, więc coś bardziej spokojnego
4. Czy dzień przed meczem będzie możliwość zwiedzenia muzeum/siedziby? Czy wymagana jest jakaś wcześniejsza rezerwacja, czy na spokoju, "z ulicy" można się dostać?
5. Jakieś dodatkowe punkty w stylu must-see oprócz muzeum i samego meczu? :)

Przepraszam za tak wiele pytań, ale chyba każdy z nas miał masę wątpliwości przed pierwszym wyjazdem - żeby zorganizować wszystko jak najlepiej :)

Dziękuję każdemu za poświęcony czas na odpowiedź i :forzamilan:

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Gru 29, 2019 07:48   

SlavisPL napisał/a:
Kluczowa sprawa. Bilety. Nie chcemy wydać fortuny, jednak mieć przyzwoite miejsca. Chciałbym kupić przez internet, jednak nie do końca znam się na oznaczeniu miejsc na San Siro.

To akurat proste. Milan sam dystrybuuje bilety poprzez swoją stronę. Jak będziesz kupował to będziesz widział mapkę stadionu, na którym będziesz wybierał sektor + miejsca. Zerknij sobie wcześniej jak to wygląda - choćby obecna sprzedaż biletów na Sampę.
San Siro ma sześć pierścieni na trybunach. Odradzam branie czegokolwiek powyżej trzeciego pierścienia, widoczność już będzie wówczas taka sobie.

SlavisPL napisał/a:
5. Jakieś dodatkowe punkty w stylu must-see oprócz muzeum i samego meczu?
Ogólnie czy odnośnie klubu? Mediolan nie jest turystycznie najfajniejszym miastem we Włoszech, na mnie wrażenie zrobił bardzo przeciętne. Na pewno plac + katedra*, zamek Sforzów i sąsiadujący z nim park Sempione. To chyba już wszystkie miejsca, które określiłbym jako 'konieczne'. Reszta już związana z zainteresowaniami - muzeum historii naturalnej jeśli Cię to interesuje, jeśli lubisz operę to La Scala, jeśli jesteś fanem F1 to tuż obok Mediolanu jest Monza ze słynnym torem**.

* jeśli będziesz chciał wejść do katedry/na katedrę to sugeruję kupić sobie bilety przez internet - oszczędzisz sporo czasu. W sumie polecam stosować tę zasadę do wszystkich miejsc, które na pewno chcecie odwiedzić. Włochy to Włochy, już niejeden raz spotkałem się z sytuacją, gdzie 'coś się popsulo' i biletów chwilowo nie sprzedajemy (między innymi właśnie dlatego nie wjechałem na górę katedry w Mediolanie ;) ).
** ja nie byłem (nie jestem fanem sportów samochodowych), ale jeśli będziecie chcieli się wybrać to sugeruję zobaczyć czy przypadkiem w czasie Waszej wizyty w Mediolanie nie będzie testów/wyścigów, itp. Ponoć jeśli tor jest aktualnie używany to z automatu wrażenia są dużo, dużo lepsze.
A, jeśli będziecie chcieli zobaczyć malowidło Ostatnia wieczerza to bilety sugeruję rezerwować z dużym wyprzedzeniem. I mowa tutaj o tygodniach/miesiacach przed ;)

Poza tym sugeruję jeszcze przejrzeć cały temat 'bilety na mecz Milanu' tutaj na forum - jest tam garść informacji, nie tylko związanych wprost z biletami na mecz.

SlavisPL 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 29, 2019 12:09   

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Cytat:
Ogólnie czy odnośnie klubu?
- odnośnie klubu :)

Pytanko jeszcze co do biletów - czy ceny internetowe i stadionowe są takie same? Czy lepiej będzie kupować bilety w kasach, przed meczem?

Odpowiedz do tematu