ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 15, 2019 14:56   

plakat33 napisał/a:
carlos napisał/a:
Na pewno nie wolno zamykać drzwi przed takimi zawodnikami, ale trzeba wiedzieć po co się takiego kogoś bierze.
To samo dotyczy 38 letniego Ibry. Żeby to wiedzieć to trzeba mieć jakiś plan i wizję na budowanie zespołu, a tego z różnych względów brakuje nam od wielu lat bardziej niż pieniędzy.
Napisałem też, że pomysł ze Szwedem mnie śmieszy. On może pomóc zespołowi, ale na pewni nie pomoże w budowaniu zespołu. To element, którego nie będzie można nijak zastąpić, bo Zlatan jest niepodrabiany. Ktoś też straci miejsce, żeby 38 latek mógł grać. I byłbym za, gdyby tu był zespół i LM, a nie ma ani tego ani tego.

miszcz napisał/a:
A moim zdaniem Raiola dostał Romka i Suso po to by Milan mógł wynegocjować lepszy kontrakt z Donnarummą. W taką przysługę za Ibrę raczej nie wierzę, ale też nie wykluczam.
Dostał ich od klubu? Ciekawa idea, ale nie mam pojęcia jak miałoby to działać, tzn te oddawanie praw do reprezentowania kogoś, skoro nie ma się do tego prawa.
kamilus napisał/a:
Sprzedaż np. Gigio, Romagnolego, Suso, Piątka, Kessiego i RR powinna przynieść ok. 200 mln euro, które pokryłyby straty i "księgowo" klub wyszedłby na zero.
Jeśli to miałaby być wakacyjna wyprzedaż, to raczej liczyłbym połowę tej kwoty, bo kilku nie znalazłoby nabywców gotowych do płacenia konkretnej kwoty. To jak sprzedaż w pakiecie Zlatana i Silvy do PSG - dwie gwiazdy w cenie jednej.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 15, 2019 17:17   

carlos, przypomnij sobie sprawę Jacka. To nie był odosobniony przypadek.

Jest też taki klub, jak Napoli, który zmusza piłkarzy do oddania 100% praw wizerunkowych, ale to inna kwestia. Jednak pokazuje, że zawodnicy wcale nie muszą być w pełni autonomiczni jeżeli chodzi o swoje wybory.

Nie możemy wiedzieć czemu nagle dwóch kluczowych piłkarzy jednego klubu zmienia agentów na Raiolę. Tak jak pisałem, wytłumaczeń może być sporo, mniej lub bardziej szalonych. Nie wierzę jednak w przypadki.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 15, 2019 23:52   

Może być najprostsze wytłumaczenie - to jeden z największych agentów w biznesie i jest na miejscu.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 16, 2019 20:26   

Żeby myśleć o cudzie w postaci LM, to potrzeba wstrząsu, bo na razie na każdym szczeblu zdaje się, że funkcjunuje u nas pan Maślanka. Takim wstrząsem może być Ibra, a uważam, że trzeba próbować w tej chwili wszstkiego do skutku. Zlatan to Zlatan, więc nie rozumiem niektórych dywagacji, które nie przystają do obecnej sytuacji, a miały by swoje uzasadnienie w czasie, kiedy się wydawało, że pełni nadziei idziemy w dobrym kierunku. Sam Szwed może nie wystarczyć, więc jestem gorącym zwolennikiem sprowadzenia jeszcze dwóch weteranów z bogatym CV. To są, rzecz jasna, opcje na dwa lata, ale tego właśnie Milan potrzebuje, bo najbardziej kuleje duch drużyny.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 20, 2019 10:28   

Pora aby panowie Maldni%Boban%Gazidis rozpoczęli operację "Pochettino - Rossonero"

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 20, 2019 10:52   

nierealne

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 20, 2019 12:48   

Dokładnie. Zarobki nierealne dla Milanu w tym momencie.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lis 26, 2019 21:32   

miszcz napisał/a:
Jest też taki klub, jak Napoli, który zmusza piłkarzy do oddania 100% praw wizerunkowych, ale to inna kwestia. Jednak pokazuje, że zawodnicy wcale nie muszą być w pełni autonomiczni jeżeli chodzi o swoje wybory.
To jest bardzo inna sytuacja, bo po prostu opcja negocjowana przy podpisywaniu umowy. Chcesz grać w Napoli? Musisz im oddać prawa do wizerunku.

W tercecie złożonym z klubu, agenta i piłkarza nie chodzi o to, żeby oni wszyscy mówili jednym głosem. Część interesów jest wspólna między nimi, ale część wręcz przeciwnie. Oczywiście miszczu, że wszystko jest możliwe, ale w takim wypadku widziałbym zbyt duży wzrost wpływu agenta na klub, a nie lubię klubów, w których rządzi agent.

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Żeby myśleć o cudzie w postaci LM, to potrzeba wstrząsu, bo na razie na każdym szczeblu zdaje się, że funkcjunuje u nas pan Maślanka. Takim wstrząsem może być Ibra, a uważam, że trzeba próbować w tej chwili wszstkiego do skutku. Zlatan to Zlatan, więc nie rozumiem niektórych dywagacji, które nie przystają do obecnej sytuacji, a miały by swoje uzasadnienie w czasie, kiedy się wydawało, że pełni nadziei idziemy w dobrym kierunku. Sam Szwed może nie wystarczyć, więc jestem gorącym zwolennikiem sprowadzenia jeszcze dwóch weteranów z bogatym CV. To są, rzecz jasna, opcje na dwa lata, ale tego właśnie Milan potrzebuje, bo najbardziej kuleje duch drużyny.
Rozumiem to podejście, ale to zrozumienie płynie z drugiego brzegu, bo gdy obaj patrzymy w lewo, to Ty patrzysz w kierunku ujścia, i wyjścia z problemu, ja w kierunku jego źródła.

Nie oczekuję obecnie, i nie widzę wielkiego sensu, w prężeniu się do ryzykownego skoku ku LM. LM pomoże nam rozwiązać pewne rzeczy, ale dołoży też kilka nowych do rozwiązania. Ba, możemy tam wejść i popaść w większą kabałę niż obecnie.

Jakoś tak wyszło, że w trakcie przerwy reprezentacyjnej, a więc niby w czasie spokoju dla klubu, wyskoczyło kilka poważnych błędów systemu, który do tej pory i tak nie działał, ale które nijak w jego działaniu nie pomogą. Te błędy to wywiady Pio i Hakana, jakieś perturbacje z Kessim, no i wizytowanie agenta RR w siedzibie klubu. Mamy tak liche możliwości finansowe, w porównaniu do aspiracji, że głowa mała. UEFA związała nam ręce, a nasze aktywa piłkarskie nijak nie chcą nabierać wartości, a dobra sprzedaż naprawdę może bardzo wiele zmienić (przykład Coutinho czy Barelli opuszczającego Cagliari).

Nie chcę się powtarzać, ale należy po prostu wylać fundamenty pod konkretny plan. Zlatan, tak jak i Theo obecnie, zostałby kolejnym elementem chaosu i to elementem z krótką datą przydatności. Nie ja tym rządzę, więc nie ja będę decydował, ale powiem tylko tyle, że ja bym się pod tym nie podpisał. Nie mam nic do piłkarskich niemalże emerytów, ale skupiłbym się ewentualnie na napastniku (normalnym i typowym, a nie Ibracadabrą sobie oczy mącił), tańszym bramkarzu od Reiny, pomocniku czy stoperze. No i uważam też fantazjowanie o Rakiticach za niezdrowe, tak jak te o Pochettino czy Allegrim.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 27, 2019 09:47   

carlos napisał/a:
a nie lubię klubów, w których rządzi agent.

Niestety, ale musimy się pogodzić z tym, że jednak takie kluby są i jest ich coraz więcej :) To co się stało w Valencii to znamienny przykład. Poza tym, De Boer też swego czasu rzucił światło na to, jak to wyglądało w Interze:

"Gdybym wiedział, że nie będziesz wystawiał mojego piłkarza, to nigdy bym Cię nie zatrudnił na tę posadę."

W samym Milanie wychodzi na to, że coraz większą rolę mają grać Mendes i Raiola. Zobaczymy jak to finalnie będzie wyglądać.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 27, 2019 10:07   

Z agentami dobrze żyć dobrze, ale jeśli to oni przejmują władze w klubie i chociaż częściowo sprawują w nim władze to świadczy tylko o słabości klubu i nie przystoi takiemu zespołowi jak Milan. Liczę na szybkie rozwiązanie kwestii kontraktowych podopiecznych Raioli i ucięcie spekulacji na temat do jakich to przysług zobowiązał się zarząd wobec Mino za polubowne załatwienie tych spraw.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 29, 2019 07:30   

carlos napisał/a:
Nie chcę się powtarzać, ale należy po prostu wylać fundamenty pod konkretny plan. Zlatan, tak jak i Theo obecnie, zostałby kolejnym elementem chaosu i to elementem z krótką datą przydatności. Nie ja tym rządzę, więc nie ja będę decydował, ale powiem tylko tyle, że ja bym się pod tym nie podpisał. Nie mam nic do piłkarskich niemalże emerytów, ale skupiłbym się ewentualnie na napastniku (normalnym i typowym, a nie Ibracadabrą sobie oczy mącił), tańszym bramkarzu od Reiny, pomocniku czy stoperze.

Chaos jest niewątpliwie w poczynaniach naszych działaczy obecny, skoro Gazidis rok temu zablokował przyjście Ibrahimovicia, a teraz popiera pomysł powrotu Szweda na San Siro po kilku latach. Oczywiście, sytuacja jest zmienna, więc zmienia się i optyka włodarzy, ale tak patrząc z perspektywy czasu i nieco z boku, to rzeczywiście wygląda to trochę na miotanie się. Sam jestem zwolennikiem przyjścia Zlatana, ale raczej umiarkowanym. Myślę, że nie możemy sobie pozwolić na pozostanie na rundę wiosenną jedynie z przeciętnym Piątkiem i chimerycznym Leao na dziewiątce. Potrzeba tu napastnika z krwi i kości oraz mentalnego lidera zespołu, żeby jeszcze jakoś wyjść z twarzą z tego sezonu, a kimś takim jawi się Ibrahimović. Jednak nie oczekuję, że okaże się on lekiem na całe zło, tym bardziej, że to inwestycja mało perspektywiczna.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 29, 2019 11:20   

Ja sobie więcej obiecuję po Zlatanie pod względem psychologicznym, niż sportowym. Nie wierzę, żeby był fundamentalny tak, jak kiedyś, ale wierzę że stać go na zapewnienie kilku punktów samodzielnie. Ważniejsze jest jednak to, żeby NIE WYPOŻYCZAĆ Piątka. On właśnie ma zostać. Niech patrzy na legendę, niech zobaczy jego zaangażowanie, niech go Ibra parę razy zruga równo z ziemią. Dotyczy zresztą wszystkich innych gwiazdeczek. To jest facet, który przy nich jest gigantem. Grał w największych klubach świata, strzelał bramki każdemu. Kogoś takiego potrzeba, żeby zrozumieć pewne sprawy i sobie poustawiać na odpowiednich miejscach.

Dlatego nie widzę w Zlatanie kogoś, na kim zbudujemy drużynę. Bardziej widzę w nim ten niezbędny ostatni składnik, który sprawia, że potrawa nabiera smaku.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 29, 2019 14:59   

Mi się wydaje, że chciano zrobić ctrl+c z Arsenalu a teraz widzą, że we Włoszech to nie da rady tak uciągnąć i musi być doświadczenie w kadrze. Właśnie taka Atalanta która, promuje też młodych ma mimo wszystko jak na nich doświadczonych liderów. Zresztą ponoć model Atalanty teraz ma być na celowniku Gazidisa. Inna plotka głosi, że Ralph Rangnick miałby dostać pełnię władzy i ma być "managerem" w stylu angielskim. Raczej absurdalna, chociaż kto wie czy Niemiec po zbudowaniu RB Lipsk nie będzie chciał nowego wyzwania

rafalo12 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 29, 2019 15:47   

Wiadomo, że Lipsk dostał sporo kasy, ale prawdą jest, że Rangnick wykonał kawał solidnej roboty. Widziałbym go w silniejszej włoskiej lidze

Adin 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 29, 2019 22:01   

Powiem tak tonący brzytwy sie lapie. Ibra miał być rok temu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 29, 2019 23:50   

Nie. On powinien być od razu po odejściu z PSG. Wtedy by to miało naprawdę sens.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 01, 2019 11:42   

MilanNews donosi, że 7. listopada fundusz Elliott i grupa LVMH (od Bernarda Arnaulta) podpisali umowę o poufności:
https://www.milannews.it/...lta-ibra-353637

Czyli coraz bardziej prawdopodobna wydaje się sprzedaż klubu, nawet pomimo licznych dementi ze strony Francuzów.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 01, 2019 16:04   

Takie sprawy załatwia się w myśl zasady: "Nie prowadzimy rozmów, ale jak byśmy prowadzili, to i tak powiedzielibyśmy, że nie prowadzimy" :) .

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 03, 2019 20:00   

Co by nie mówić o tegorocznym Milanie, to w przyszłym roku naprawdę ruszamy po LM :rotfl:

https://sempremilan.com/repubblica-arnault-in-talks-to-buy-milan-he-wants-guardiola-messi-and-to-keep-san-siro

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 03, 2019 20:15   

Już w XIX wieku książę Aleksandr Gorczakow powiedział, że nie wierzy w niezdementowane informacje ;) Wydaje mi się, że może rzeczywiście coś jest na rzeczy z tym zainteresowaniem ze strony Bernarda Arnaulta, skoro temat nie umarł śmiercią naturalną, mimo kategorycznego dementi ze strony rodziny francuskiego miliardera, które pojawiło się bodajże we wrześniu. Prawdę mówiąc, chyba wolałbym takiego właściciela Milanu niż obecny fundusz inwestycyjny z dość enigmatycznymi planami co do kierunku rozwoju naszego klubu.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 03, 2019 21:48   

MK92 napisał/a:
Prawdę mówiąc, chyba wolałbym takiego właściciela Milanu niż obecny fundusz inwestycyjny z dość enigmatycznymi planami co do kierunku rozwoju naszego klubu.
Nie dziwię się, ale to syndrom ucieczki w przód. To trochę tak, jakby mieć zdolne dziecko (takie z potencjałem), ale leniwe (źle zarządzane) i zamiast życzyć sobie, żeby się ogarnęło to życzymy mu wygranej kumulacji w Lotto.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Gru 04, 2019 08:48   

Dla mnie plotki o zmianie właściciela na bogacza, który zacznie szastać pieniędzmi wydają się nierealne z prostej przyczyny. Była już co najmniej jedna, jak nie dwie okazje do wykupienia naszego klubu za relatywnie niewielkie pieniądze i Commisso był chyba najbardziej znany i bogaty spośród ludzi zainteresowanych kupnem Milanu. Dlaczego więc wtedy Arnault nie kupił klubu, kiedy była na to okazja? Naiwnie można by rzec, że wtedy nie chciał tego robić, ale osobiście nie wierzę w spontaniczne decyzje przy tak dużych inwestycjach. No chyba, że uciekamy się do naprawdę zawiłych teorii, że działał w porozumieniu z Elliottem po to, żeby wyczyścili oni księgi i zrobili grunt pod kolejne przejęcie tak, żeby Francuz nie odziedziczył problemów jakie Milan miał w ostatnich latach. To jest już jednak teoria tak samo daleko idąca jak ponowne wykupienie klubu przez Berlusconiego.

Krótko - nie napalałbym się na rychłe zmiany, a jeśli już to wcale nie na takie jakich byśmy oczekiwali.

Niech Elliott faktycznie w ciągu kolejnych 3-4 lat sprawi, że klub będzie rentowny, wyjaśni kwestie stadionu i wtedy będzie można myśleć o powrocie na szczyt.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 04, 2019 10:01   

Nie biorę poważnie pod uwagę żadnej zmiany właściciela w tej chwili.

Aczkolwiek wnioskowanie, że skoro ktoś nie kupił 3 lata temu, to nie kupi też teraz jest dla mnie dziwne. Decyzje podejmuje się wtedy, kiedy jest na nie czas, kilka lat temu mogło nie być warunków, a potem się mogły pojawić.

Niemniej jednak, nie zawracałbym sobie tym głowy. Szczególnie, że plotki mówią znowu o jakimś nierealnym, kosmicznym planie z Messim i Guardiolą. Pomijając już ich wolę, to przypomnę że UEFA niespecjalnie pochwala takie wydatki, delikatnie mówiąc ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Gru 04, 2019 10:17   

rafal996 napisał/a:
Aczkolwiek wnioskowanie, że skoro ktoś nie kupił 3 lata temu, to nie kupi też teraz jest dla mnie dziwne.

Nie chodzi o 3 lata tylko sytuację z zeszłego roku.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 04, 2019 10:48   

Wszystko jedno.

Rok temu nie chciałem kupować nowego samochodu, chociaż mogłem. A w tym roku zmieniłem zdanie i uznałem, że jednak fajnie będzie zmienić, więc kupiłem. Trochę to spłycam, ale to jest ta sama zasada. Tak samo to wygląda w biznesie - dziś mogę nie planować wchodzenia w nowy segment rynku czy coś, ale za rok uznam, że może to być jednak ciekawe i spróbuję.

Tymczasem Zlatan udzielił zaskakującej jak dla mnie wypowiedzi, w której potwierdza powrót do Włoch i sugeruje dość jednoznacznie, że będzie to powrót do Milanu. Jestem zaskoczony, to nie w jego stylu. W jego stylu jest zaskakiwać. Dlatego się zastanawiam, czy czasem drużyną, która musi wygrywać i nawiązać do historii nie okaże się Inter :P

Odpowiedz do tematu